Zehirli Madenci ve P.E.K.K.A. destesi

Zehir ve Madenci kombinasyonunu P.E.K.K.A. ile bir araya getirdiğin zaman çok iyi sonuçlar elde edebilirsin. Bu kombinasyon denemesinin bir örneği olan bu deste sana bunun ne kadar iyi bir sonuç olduğunu gösterecektir. Tek yapman gereken kartları en uygun biçimde kullanıp onlardan maksimum verim almaya çalışmaktır.

Bu P.E.K.K.A. destesinin işe yaramasını istiyorsan öncelikle elbette destenin nasıl kullanıldığını öğrenmen gerekir. Destenin en önemli dezavantajı savunma potansiyelinin düşük olması ve özellikle Yavru Ejderha kartına karşı sıkıntı yaşayabilmesidir. Aşağıda bu destede yer alan kartlarla ilgili ufak ipuçlarına yer verdim. Bunları değerlendirerek desteyi kullanıp galibiyet üstüne galibiyet alabilirsin.

Zehirli Madenci ve P.E.K.K.A.

P.E.K.K.A.: Destenin en önemli kartıdır. Bu kartı güçlü savunmalar yapabilen önemli kartlardan birisidir. Herkes onun bir saldırı kartı olduğunu düşünse bile büyük samuray çift yönlü kullanılabilen bir karttır. Kullanım bedeli yüksek olduğu için bu kartı gereksiz yere kullanmamaya çalışmalısın.

Madenci: Destenin oyun kazandıracak kartıdır. Rakibi bir şekilde oyalamaya devam ederken Zehir kombinasyonu ile bu kartı kullanıp hedef kuleye olabildiğince hasar vermeyi başarabilirsin. Bu kombinasyon işe yaramıyorsa bu kartı tek başına arkada kalan hedefleri veya binaları ortadan kaldırmak için kullanabilirsin.

Haydut: Destede yer alan efsanevi kartlardan birisidir. Hızlı saldırıları olduğu için tekli hedeflere karşı son derece kullanışlıdır. Rakibi yanıltabilir ve aynı zamanda savunmasız kulelere olabildiğince fazla hasar vermene yardımcı olabilir. Bu kart elinde yoksa onun yerine Şövalye kullanmayı düşünebilirsin.

Elektro Büyücü: Destede yer alan efsanevi kartlardan birisidir. Bu kart oyunun en iyi efsanevi kartı olarak bilinir çünkü çok kullanışlıdır. Rakip onu doğrudan ortadan kaldırmadığı sürece bu kart ile başarılı savunmalar yapman mümkündür. Bu kart elinde yoksa onun yerine Okçular kullanmayı düşünebilirsin.

Minyonlar: Hava savunması konusunda işini görecek en doğru karttır. Bu kartı kullanırken rakibin alan hasarı veren kartlarına dikkat etmen her şey için yeterli olacaktır. Bununla birlikte savunma anlamında kullandığın bu karta daha farklı görevler yüklemeyi düşünmemelisin.

Goblinler: Klasik döngü kartıdır. Bu kart ile çok büyük işler başaramayacağını düşünebilirsin. Bu seni çok fazla yanıltmamalıdır. Bu kart sayesinde karşına gelebilecek birçok canı yüksek birliği etkisiz bırakabilirsin. Önemli olan onu doğru hedeflerin karşısına çıkarmaktır.

Zehir: Zehir kartını kullanırken olabildiğince dikkatli olmalısın. Hedefin aynı anda birkaç birliği etkileyip rakibin geliş yönünü kapatmaktır. Pek çok oyuncu bu kartı kullanırken işlev hatası yapmaktadır. Hedefin her zaman daha fazla birliği etki altında bırakabilmek olmalıdır.

Çarpma: Klasik düşük kullanım bedeline sahip büyü kartıdır. Bu kartı kullanma konusunda çeşitli taktikler geliştirmeyi düşünebilirsin. Ancak kartın kullanımı gayet basit olduğu kadar etkisi de basittir. Tek yapman gereken kullanacağın hedefleri doğru seçmektir.


Bunlar da hoşunuza gidebilir...

25 Cevaplar

 1. gamer dedi ki:

  ABI MINYONLARIN YERINE NE KOYA BILIRIM
  /?

 2. Kullanıcı dedi ki:

  İsim adam Pekka bırakınca ne yapacaksın

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Bunun için destede yer alan Goblinler ve Minyonlar kartından destek almayı düşünebilirsin. Tabi bunun için kulelerinden destek almalısın.

 3. Isim dedi ki:

  Felaket kulesi (9.arena)
  Pekka
  Yavru ejder
  Büyücü
  Iskelet ordusu
  Madenci
  Goblin çetesi
  Çarpma
  Srnce nasil deste abi?

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Döngü konusunda sıkıntı yaşayabilirsin. Bu desteyi kullanırken karına kulübe destesi gelirse yine büyük sıkıntı yaşarsın. Tüm bunlarla başa çıkabilirim diyorsan kullanmanı öneririm.

 4. Sinan dedi ki:

  9. Arenada bu deste iş görürmü?
  Atıcı 4.Lvl
  Kasırga 4. Lvl
  Cellat 3.Lvl
  Domuz Binicisi 7.Lvl
  Çarpma 9.Lvl
  Madenci 1.Lvl
  Buz Büyücüsü 1.Lvl
  Goblin Çetesi 9.Lvl

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Biraz zorluk yaşayabilirsin. Üç Silahşor veya Golem kartı karşına çıktığında onları durdurmak kolay olmayabilir. Daha farklı desteler kullanmanı öneririm.

   • Sinan dedi ki:

    Abi Peki şu deste:

    Atıcı
    Felaket Kulesi
    Mezarlık
    Madenci
    Zehir
    Çarpma
    Goblin Çetesi
    Cellat

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Bu güzel bir deste. İksir yönetimi konusunda hata yapmazsan sana epey galibiyet aldırabilir.

 5. Kaan dedi ki:

  Ve abi güncelleme ne zaman gelicek bili yor Musun

 6. Kaan dedi ki:

  Abi efsanevi kart almadan önce güncellemeyi bekliyim mi

 7. Kaan dedi ki:

  Abi şimdi 10 arena oldum 3 tane istediğim var gece cadısı elektro mega şövalye hangisini seçiyim?

 8. Barlas dedi ki:

  Abi deste iyimi
  1.Üç silahsor
  2.iksir toplayici
  3.dev
  4.prenses
  5.kara prens
  6.buz ruhu
  7.yarasalar
  8.carpma

  Lutfen cevap ver abi

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Maalesef çok iyi bir deste değil. Yavru Ejderha, Cellat, Domuz Binicisi gibi pek çok kartı engelleme konusunda büyük sıkıntı yaşarsın. Farklı bir deste bakmanı öneririm.

 9. Kullanıcı dedi ki:

  Elektro büyücü yerine ne kullanabilirim?

 10. İsim dedi ki:

  Bir deste daha önereceğim

  Elit Barbarlar
  Kara Prens
  Prenses
  Elektro Büyücü
  Yarasalar
  Goblin Çetesi
  Alev Topu
  Buz Ruhu

  Nasıl Kullanılır?
  İlk önce Prenses kartını en arkadan gönderin. Rakibin Minyon Sürüsü ya da Yarasalar kartı olabilir.
  Prenses, taç kulelerinin yanına geldiği zamana kadar 10 iksiriniz birikmiş olmalı Elit Barbarlar arkasına da Kara Prensi gönderin. Rakip, sürü kartlarını kullanmayacak bile. Çünkü bu büyük bir aptallık olur. Kara Prens yerdeki sürü kartlarını biçerken, Prenses havadaki sürü kartlarını eritecek. Rakibin tek bir sansı kalıyor o da roket. Zaten roket ulasana kadar kulenin canı neredeyse bitiyor. Geri kalanını Prenses halledebilir.
  Geri kalan kartlarla savunma yapmalı, Buz Ruhu kartını da döngü kartı olarak kullanmalısınız.

  • İsim dedi ki:

   Destenin bir de şöyle versiyonu var.

   Elit Barbarlar
   Kara Prens
   Zehir
   Elektro Büyücü
   Prenses
   Yarasalar
   Korumalar
   Alev Topu

   Kullanımı önceki versiyonu gibi. Bu sefer Prenses değil Elit Barbarlar ve Kara Prensi arkadan bırakıyoruz. Onlar kuleye ulaşınca 4 iksir birikiyor. Oraya da zehiri salıyoruz. Geri kalan kartlarla da savunma.

   • Kaan Karadeniz dedi ki:

    Destenin önceki versiyonu buna göre çok çok daha iyi. Alev Topu ve Zehir birbirine benzer büyü kartları. İkisini bir araya getirmek iksir maliyetinin gereksiz yükselmesi demek. Bunun yerine bir öncekini kullanmanı tavsiye ederim.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Bu bir fırsat destesi. Rakip Elit Barbarlar kartını kullanma fırsatını vermediği zaman savunmasız kalmak mümkün. Üstüne onun dışında oyunu kazandırabilecek bir kart yok destede. Denenebilir ve oynanabilir bir deste ona sözüm yok ama kartların birbiriyle uyumu açısından sıkıntılı olabilecek bir deste olduğunu belirtmeliyim. Deste paylaşımı için teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Share
Tweet
+1