Yıldırımlı P.E.K.K.A. ve Domuz Binicisi destesi

Yıldırım ve P.E.K.K.A. kombinasyonunu Domuz Binicisi ile bir araya getirip oluşturulan kombinasyon ile turnuva türü maçlarda çok iyi sonuçlar alabilirsin. Bu kombinasyonu kullanabilmek için kontrollü bir biçimde oyun oynamalısın. Bu deste turnuva standartlarına uygun bir deste olduğundan onu çeşitli turnuvalar ve etkinliklerde kullanabilirsin.

Bu Domuz Binicisi destesinin işe yaramasını istiyorsan öncelikle elbette destenin nasıl kullanıldığını öğrenmen gerekir. Destenin en önemli dezavantajı savunma binasının bulunmamasıdır. Aşağıda bu destede yer alan kartlarla ilgili ufak ipuçlarına yer verdim. Bunları değerlendirerek desteyi kullanıp galibiyet üstüne galibiyet alabilirsin.

Yıldırımlı P.E.K.K.A. ve Domuz Binicisi

Domuz Binicisi: Bu kart doğrudan binalara ulaşıp onlara yoğun miktarda hasar vermene yardımcı olabilecek iyi bir karttır. Karşına çıkabilecek birçok birliği ve engeli ortadan kaldırdığın zaman bu kart sayesinde galibiyet almayı başarabilirsin. Elindeki kartların hemen hemen hepsi bu kartı destekleyecek nitelikte kartlardır.

P.E.K.K.A.: Büyük samurayın en iyi saldırılarının güçlü olmasıdır ama en zayıf yanı ise sürü halindeki birliklere karşı etkisiz kalabilmesidir. Bu sebepten ötürü karşına çıkabilecek kartların neler olduğunu önceden tahmin edip yapacağın hamlelere ona göre karar vermeye çalışmalısın.

Yıldırım: Oyunun en kullanışlı büyü kartı olmasa bile işe yaradığı pek çok alan olmaktadır. Bu desteyi etkisiz bırakabilecek Felaket Kulesi kartını doğrudan hızlı bir biçimde ortadan kaldırabilmek için bu büyü kartından faydalanabilirsin. Rakip sürü halindeki birlikleri kullandığında bu büyü kartını kullanmayı düşünmemelisin.

Elektro Büyücü: Bana göre oyunun en kullanışlı kartlarından birisidir. Uzaktan gerçekleştirdiği saldırılarla rakiplerini etkisiz bırakabilme becerisinden faydalanarak fazlasıyla güçlü savunmalar yapabilirsin. Bunun yanında Yıldırım kartını kullanman gereksiz olduğunda bu karttan destek alabilirsin.

Minyonlar: Hava savunması yapma konusunda işini kolaylaştıracak olan bu kartın en güzel yanı küçümsenen bir kart olmasıdır. Turnuva standartlarında fazlasıyla kullanışlıdır. Eğer bu kartı doğru hedeflere karşı kullanmayı başarabilirsen oyunu kazanmaya yakın taraf olabilirsin.

Goblinler: Kara savunması yapma konusunda sana yardımcı olacaktır. Birçok farklı birliği etkisiz bırakma anlamında avantajlıdırlar çünkü çok hızlı hareket etmektedirler. Bu hızlı hareket etme durumundan olabildiğince verim almaya çalışırsan senin için çok daha iyi olacaktır.

Buz Golemi: Klasik döngü kartıdır. Bir tank olması oyunun başlangıç evrelerinde işini kolaylaştıracaktır çünkü verimli kombinasyonlar gerçekleştirme konusunda çok büyük sıkıntı yaşamamış olursun. Diğer taraftan rakip birlikleri oyalayabilecek olması nedeniyle daha farklı kullanım biçimleri de olan bir karttır.

Çarpma: Klasik düşük kullanım bedeline sahip karttır. Bu karttan yararlanarak sürü halindeki birliklerin büyük bir bölümünü etkisiz bırakabilirsin. Eğer bu kart hoşuna gitmiyorsa onun yerine Oklar veya Tomruk almayı düşünebilirsin.


Bunlar da hoşunuza gidebilir...

20 Cevaplar

 1. Burak dedi ki:

  abi yıldırım yerine roket olabilir mi 9 a çıkacam bu desteyle

 2. Emirhan dedi ki:

  Abi beni 3200 kupya getirecek deste onerirmisin

 3. Emirhan dedi ki:

  Merhaba.
  Cadı
  Tomruk
  Büyücü
  Elit barbarlar
  Kara prens
  Fıçı
  Miyom surusu
  Sovelye
  İs gorurmu

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Zor bir deste çünkü deste döngüsünü sağlamak tamamen problem. Deste döngüsü için bu destedeki kartlardan birisini değiştirip yerine düşük kullanım bedelli bir birlik kartı koyman lazım.

 4. Kaan dedi ki:

  Merhabalar, geçenlerde TV Royele’de şöyle bir deste ile karşılaştım.

  BuzB – Cello – Çarpma – B.Golemi – DomuzB – Şövalye – Roket – Kasırga
  Sence bu deste nasıl 2v2 de kullandım iş yapıyor ama 1v1 iş yapabilir mi bilemiyorum.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Deste epey iyi bir deste ama canı çok yüksek olan birliklere karşı problemli olabilir. Bunun için sürekli rakibi baskı altında tutman gerek. Eğer bunu yapabileceğini düşünüyorsan 1v1 mücadelelerinde bu desteyi gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.

 5. barış dedi ki:

  SA

 6. İsim dedi ki:

  Buz gözlemi yerine ne alabilirim 5. Arenayım

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Şövalye kartını kullanmayı deneyebilirsin. Seviyesi idealse veya yüksekse hiçbir problem yaşamazsın.

 7. Ozberk akkan dedi ki:

  Abi elektrom yok yerine ne alabilirim

 8. Osman dedi ki:

  Elektro yerine ne alabiliriz

 9. Ayxan dedi ki:

  bu deste nasil elektro buyucu,yarasalar,domuz binicisi,alev topu,sovalye, haydut,tomruk,pekka

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Kullanışlı olabilir ama bu deste hava birliklerine karşı sıkıntı yaşatabilir. Özellikle Lav Tazısı ve Yavru Ejderha kombinasyonunun yer aldığı desteleri durdurmakta sıkıntı yaşayabilirsin.

 10. İsim dedi ki:

  Merhaba dostum. Bir paylaşım önerim var. Oyuna yeni başlayanlar için bir rehber yapman güzel olabilir. Mesela, büyü kartlarını kral kulesine atmayın gibi tavsiyeler veren bir rehber. Kuzenim 5 aydır 1.arenadan çıkamadı destesi de çok kötü başlar başlamaz hemen ok ve alev topunu kral kulesine atıyor sonra da “Yhaaa beğn niyğeee kaybediyorum yhaaaa” diye ağlıyor. Bu rehber kuzenim gibi oyuncuların gelişmesini sağlayabilir. Şimdiden teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Share
Tweet
+1