Yaban Domuzu Binicisi Mücadelesi taktikleri

Domuz Binicisi kartı yeni bir etkinlikle resmen oyunculara bedavadan dağıtılacak. Bu etkinlikte toplam 6 galibiyet almayı başarabilirsen havadan 30 adet Domuz Binicisi kartına sahip olabilirsin. Bunu yapmak çok kolay değildir çünkü etkinlikte kendi destelerini kullanma şansın olmayacaktır.

Bu özel etkinliğe giriş için 10 Taş ödemen gerekecektir. Ayrıca bu özel etkinlikte aşama ödülleri bir kez daha karşına çıkacak. Etkinliğin aşama ödülleri sayesinde 2. galibiyette 5 adet Domuz Binicisi, 4. galibiyette 10 adet Domuz Binicisi ve 6. galibiyette 10 adet Domuz Binicisi kazanmayı başarabilirsin. Bunlara ek olarak her galibiyet kademesinde ekstra Altın kazanabilir ve etkinlik sonunda alabileceğiniz sandıktan daha fazla kart çıkmasını sağlayabilirsin.

Yaban Domuzu Binicisi Mücadelesi

Domuz Binicisi kartı için düzenlenen bu özel etkinlik çekilişli mücadele şeklinde olacaktır. Rakibin ve sen belirli bir süre içerisinde kart seçimi yaparak kullanacağın desteyi oluşturacaksın. Eğer çekilişli mücadele oynamaya alışkın biriysen bu mücadele senin için epey kolay olabilecektir. Seçim yaparken iki kişiden birinin mutlaka Domuz Binicisi kartına sahip olacağını unutmamalısın.

Matematik: Mücadeleye Katılım Değeri

 • Bu özel etkinliğe katılma ücreti 10 Taş şeklindedir. Bunu Altın cinsinden yazacak olursak mücadeleye giriş 166 Altın bedelindedir.
 • Bu özel etkinlikte sadece aşama ödüllerinden toplamda 590 Altın kazanmayı başarabilirsin.
 • Bu özel etkinlikte sadece aşama ödüllerinden 5 + 10 + 15 şeklinde toplamda 30 adet Domuz Binicisi kazanmayı başarabilirsin.
 • Bu özel etkinlikte toplamda 6 galibiyet almayı başarırsan elde edeceğin 30 adet Domuz Binicisi kartı yaklaşık 120 Taş değerindedir. Bunun Altın karşılığı ise 2000 Altın şekilde, TL karşılığı ise yaklaşık 5 TL şeklindedir.

Örneğin, ben bu mücadeleden toplamda 6 galibiyet elde etmeyi başardım. 10 Taş ödeyerek aşama ödüllerinden 30 adet Domuz Binicisi ve 590 Altın, mücadele sandığından ise 9 adet Bombacı, 12 adet Elit Barbarlar ve 2 adet Buz Golemi kazandım. Matematiksel olarak mücadelenin değeri her şeyi ortaya çıkartmaktadır. Eğer Domuz Binicisi sürekli kullandığın bir kart ise bu mücadeleye mutlaka katılmalısın.

Deste Kullanım Bedeli

Domuz Binicisi kartı için düzenlenen bu özel mücadele kapsamında kullanacağın desteyi önceden belirleme şansına sahip olmayacaksın. Kullanacağın desteyi çekiliş yoluyla oluşturacak olduğundan destenin kullanım bedeli son derece önemlidir. Karşına gelen kartlar genelde aynı role sahip kartlar olacağından seçim yaparken en düşük bedele sahip kartları seçmeye çalışmak daha doğru olacaktır.

Senin seçtiğin dört kart ve rakibin sana bıraktığı dört kart ile maçlarda kullanacağın desteyi oluşturmuş olacaksın. Bu nedenle rakibin seçmiş olduğu dört kartı o kullanana kadar bilme şansına sahip olamayacaksın. Rakibe verdiğin kartları dikkatli seçmeye çalışırsan bu mücadelede yer alan maçlarda kazanma şansını yükseltebilirsin.

Dikkat: Kart Seçim Önceliği

Bu tür çekilişli özel mücadelelerde kart seçerken önceliğin her zaman rakibi durdurma konusunda fırsatlar elde etmeye yönelik olmalıdır. Sürekli olarak Domuz Binicisi kartıyla karşılaşmak zorunda kalacağını düşünürsen bir bina kartına sahip olmak son derece önemlidir. Seçim yaparken rakibe verdiğin kartlara bu nedenle dikkat etmelisin.

Burada sana birçok farklı kart önerebilirim ama çekiliş esnasında bunları seçme şansına sahip olamayabilirsin. Ancak genel olarak birkaç kartı aklında tutman daha doğru olacaktır. Karşına geldiğinde Şövalye, Tomruk, Alev Topu, Çarpma, İskelet Ordusu, İskeletler, Korumalar ve Buz Ruhu kartlarını mutlaka seçmelisin.

Dikkat: Oyun Kazandıracak Kart

Bu tür mücadelelerde oyun kazandıracak kartı bulmak çok kolay değildir. Bu mücadelelerde Domuz Binicisi ile sık sık karşılaşabilecek olduğundan seçimlerini ona göre yapman gerektiğinden bahsetmiştim. Bu sefer oyun kazandırabilecek karttan bahsedeceğim.

Oyun kazandıracak kartı seçebilmek için öncelikle rakibe gönderdiğin kartları göz önünde bulundurmak durumundasın. Oyunu kazanmak istiyorsan bu tür etkinlikliklerde Yıldırım kartı iyi olabilmektedir. Buna ek olarak Felaket Kulesi, İskelet Ordusu ve Goblin Fıçısı kartlarını kullanacağın destede bulundurmayı düşünebilirsin.

Dikkat: Büyü Kartının Önemi

Büyü kartları bu tür özel etkinliklerde fazlasıyla işe yaramaktadır. Pek çok kişinin yaptığı hata bu tür etkinliklerde büyü kartı seçmemektir. Genelde oyun sana bir veya iki büyü kartı seçme şansı sunar. Destede fazla birlik yer alması senin işini kolaylaştıracak bir durum değildir. Önemli olan rakibi durdurabilecek kartlara sahip olmaktır.

Normal maçlarda büyü kartı olmadan işe yarayabilen birbirinden farklı deste ile karşılaşabilirsin. Bu tür özel etkinliklerin ise oynanış biçimi çok farklıdır. Kart seçimi yaparken büyü kartlarını seçmeye özen göstermeli ve rakibi baskı altında tutmaya çalışmalısın.

Görsel Kaynağı: Stancho Dimitrov

12 Comments

 1. SKG
  • Kaan Karadeniz
   • SKG
    • Kaan Karadeniz
 2. SKG
  • Kaan Karadeniz
 3. SKG
  • Kaan Karadeniz
  • Mehmet
   • Mehmet
 4. Tuna
  • Kaan Karadeniz

Leave a Reply

Reklam engelli...

Bu site ziyaretçilerine rahatsız olmayacakları alanda reklam göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen siteye destek olmak için reklamlara izin verin.

Refresh