Şok Birliği ve Avcı Mücadelesi rehberi

Şok Birliği ve Avcı Mücadelesi etkinliğinde 12 galibiyet almaya ne dersin? Kısa süreliğine gerçekleştirilen bu etkinliğe dahil olup toplamda 12 galibiyet almayı başararak sayısız ödülün sahibi olabilirsin. Bu tür etkinliklerde maksimum galibiyet sayısına ulaşmak çok kolay olmasa bile bu rehberden faydalanarak bunun üstesinden gelebilirsin.

En başından belirtmem gerekirse mücadelelerin turnuva standartları koşullarında gerçekleştirileceğini unutmamalısın. Bunun anlamı kart seviyesi açısından herkesin aynı seviyede olacak olmasıdır. Bu nedenle deste seçimi yaparken bu koşulları göz önünde bulundurman gerekir. Hazırsan bu etkinlikten 12 galibiyet almanı sağlayacak rehberi okumaya başlayabilirsin.

Şok Birliği ve Avcı Mücadelesi rehberi

Şok Birliği ve Avcı Mücadelesi etkinliğinden maksimum galibiyet alıp sayısız ödülün sahibi olmak istiyorsan öncelikle aşağıdaki taktikleri öğrenmeye çaba göstermelisin. Bu etkinlikte kendine ait desteyi kullanamazsın. Belirli kartlardan seçim yapıp stratejini ona göre belirlemelisin. Bu etkinliğin kısa süreliğine gerçekleştirildiğini aklından çıkartmamalı ve olabildiğince kısa sürede ödül kazanmak için mücadele katılmalısın.

Taktik 1: Ödülleri gözden geçirin

Şok Birliği ve Avcı Mücadelesi belirli ödüllere sahiptir. Kısaca özetlemek gerekirse, 2 galibiyet 1.000 altın, 4 galibiyet 3.000 altın, 6 galibiyet 5.000 altın, 8 galibiyet 10 adet Şok Birliği, 10 galibiyet 10.000 altın, 12 galibiyet 5 adet Avcı kazandırmaktadır.

Bu etkinliğe ilk giriş ücretsiz olacaktır. Bu nedenle ne kazanırsam kazanç diye düşünebilirsiniz. Eğer herhangi bir galibiyet alamazsan 700 altın ve 10 sıradan kart sahibi olursun. Maksimum galibiyet alman durumunda yukarıdaki ödüllere ek olarak 11.000 altın ve 550 sıradan kart kazanabilirsin.

Taktik 2: Oyun kazandıracak kart seçin

Avcı veya Şok Birliği kartlarının ikisi de oyun kazandırabilecek kartlar değildir. Oyunu kazanmak istiyorsan mutlaka kendine skor elde etme konusunda işini kolaylaştıracak bir kart seçmelisin. Bu mücadelede oyun kazandırabilecek kartlar az çok bellidir. Fırsatın olduğunda Golem, Domuz Binicisi, Dev, Balon, Lav Tazısı ve Koçbaşı kartlarından birini veya ikisini seçmeye çalışmalısın.

Taktik 3: En az 1 tane büyü kartı seçmelisin

Her ne kadar oyunda kart seçme özgürlüğüne sahip olsan bile bir destede büyü kartı yer almıyorsa o destenin işlevsel olmasını beklememelisin. Fırsatını bulduğunda en az 1 tane en fazla ise 3 tane büyü kartı seçerek kullanacağın desteyi oluşturmaya çalışmalısın. Bu mücadele kapsamında Roket, Yıldırım, Zehir, Oklar, Tomruk veya Çarpma büyü kartlarını gördüğün an kaçırmamalısın.

Taktik 4: Karşı saldırı kartını seçmeye çalışın

Rakibine bir kart vermişsen ve bir sonraki kart seçiminde o karta karşılık oynanabilecek bir kart gelmişse hemen o kartı seçmelisin. Benzer durum kendi kartlarını seçerken aklında olmalı. Örneğin Minyon Sürüsü kartını seçmiş durumdaysan rakibine Alev Topu kartını bırakmamalısın. Bu tür karşı saldırı durumlarını göz önünde bulundurarak avantaj elde edebilirsin.

Taktik 5: Joker kartlar kullanmayı deneyin

Joker kartlar karşı saldırı konusunda sadece belirli kartlarla etkisiz bırakılabilen kartlar anlamına gelmektedir. Kart seçiminde bu tür kartlara ağırlık vermeyi deneyebilirsin. Kullanacağın destede bunlardan çok fazla olması senin için biraz sıkıntı çıkarabilir. Fırsatını bulduğun an Goblin Fıçısı, Prenses, Goblin Kulübesi, Barbar Kulübesi, Balon veya Mezarlık kartlarını seçmelisin.

Taktik 6: Sürpriz kart seçmeyi deneyin

Sürpriz kartlar bir anda ortaya çıkaran ve oyunu kazandıracak hamle yapmanı sağlayacak kartlardır. Bu kartları kullanırken özellikle zaman oynaman gerektiğini unutmamalısın. Sürpriz kartına güvenerek oynamak istiyorsan tek yapman gereken fırsatını bulduğun an Roket, Dondurma, Balon veya Mezarlık kartını seçmektir.

Bu önerileri değerlendirerek Şok Birliği ve Avcı Mücadelesi etkinliğinden 12 galibiyet almayı başarabilirsin. Böylece sayısız ödülün sahibi olabilirsin. Eklemek istediğin veya paylaşmak istediğin belirli öneriler varsa yorum yaparak bunları paylaşabilirsin.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

25 Cevaplar

 1. Golge dedi ki:

  Abi bana yeni kartlar geldi ve sen bana destre yaparmısın 2QCQL8V22
  11 ARENA VE 12 ARENAYA GEÇMEK istiyorum

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Tekrar ediyorum. Sürekli yazıyorsun, her gün olabildiğince yorumlarına cevap vermeye çalışıyorum ama elindeki kartlara en uygun desteyi daha önce sundum. Hangi kartların yeni geldiğini de bilmiyorum. Uzun uzun anlatacağım, umarım anlayış gösterirsin. Elinde 17 tane kullanılabilir seviyede kart bulunmaktadır. Bu kartlar içerisinden en iyi 8 taneyi bir araya getirerek deste oluşturmalısın. Bu 17 karttan 6 tanesi oyun kazandırabilecek kart. Bu da demek oluyor ki bu 6 karttan 2 tanesine desten de yer vermelisin.

   Buradan yola çıkarak söz konusu 2 kartın Mega Şövalye ve Madenci olması gerektiğini düşündüm çünkü Mega Şövalye kartının seviyesi yüksek. Bunun etrafında oluşturulacak deste de aşağıdaki gibi. Bundan başka daha kullanışlı deste oluşturulabilir ama benim yapabildiğim bu. Lütfen ama lütfen artık yeni deste talebinde bulunmayın. Elimden geldiğince tüm yorumlara ve yardım taleplerine cevap vereceğim. Tekrardan deste talebi yaparsan yorumunu sadece teşekkür ile cevaplayacağım.

   Keyifli oyunlar, desteye aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsin.

   https://link.clashroyale.com/deck/en?deck=28000008;26000000;26000005;28000000;27000003;26000032;26000042;26000055

 2. Furkan ÜNVER dedi ki:

  Abi, yeni kartlar hakkında ne düşünüyorsun?

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   İki kart da savunmada çok güçlü. Şok Birliği saldırı desteğinde de kullanılabilir. Bunun dışında bir şey söyleyebilmem mümkün değil şu an çünkü kartlardan birisi elimde yok.

 3. Eren dedi ki:

  Abi şu 2 desteden hangisi daha iyi
  1.
  Cehennem ejderi
  Haydut
  Gece cadısı
  Koç başı
  Zehir
  Ok
  Buz golemi
  Buz ruhu

  2.
  Madenci
  Prenses
  Tomruk
  Minyon sürü
  İskelet ordusu
  Alev topu
  Felaket kulesi

  Bu 2 desteyi kullanarak bugün efsanevi arenaya çıktım ama 1 tanesini kullanmak istiyorum sence hangisi?

 4. Mert dedi ki:

  Abi kodum #8GPGLCLC8P bana uygun bi deste var mı? Yoksa hangi kartlara öncelik vermeliyim?

 5. Çağrı dedi ki:

  Abi şu etikete 11. Arenaya çıkma destesi önerir misin? #89V0020CU

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Belirli bir süre yorum olarak deste önerisinde bulunmayacağım. Şok Birliği ve Avcı dengeleri değiştirdiğinden onların etkisinin belirlenmesi gerek. Bu nedenle maalesef öneri yapamayacağım.

 6. Dadash FHN dedi ki:

  Clash Royalelin Animesi Cikmis:D

 7. Dadash FHN dedi ki:

  Ben Pek Sevmedim Bu Kartlari,Zaten Sok Birliyi Cok Guclu Nerf Yiyecek.

 8. yavuzl dedi ki:

  Kasirgali roketli prensesli mehşur yemleme destesini kasarken roketin ve goblinlerin gucu dusuruldu.Artik 7 lvl roketin kuleye verdigi hasari 9 lvl roket anca veriyor.Resmen 2 lvl kuculttuler roketi.Hevesimi kirdilar attigim oyunda da yenildim roketim gucsuzlestigi icin:( +3800 hatta 4k kupa hedefliyodum tam da

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Artık baygınlık getirmişti çünkü. Gayet normal bunun olması ama Yıldırım kartını arada kaynattılar.

   • yavuzl dedi ki:

    Korumalar kartinin kalkansiz halini biraz daha cani cok yapsalar kuleden tek yemese en azindan iki vurusta alsa biraz yarim birakmislar sanki o kismi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir