Silahşor Mini Mücadelesi taktikleri

Silahşor kartı bugün başlatılan 24 saatlik etkinlik ile oyuncuların katılabileceği özel bir mücadeleye ev sahipliği yapacak. Bu özel etkinlik sayesinde Silahşor kartınızın seviyesini yükseltmeyi başarabilir ve onu çok daha güçlü hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda bu özel etkinlik sayesinde sayısız Altın kazanmayı başararak yeri geldiğinde dükkandan efsanevi kart satın alabilirsiniz.

Bu özel etkinlik aşamalı ödül sistemine sahiptir. Bu özel etkinlikte aşama ödülleri sayesinde 1. galibiyette 3 adet Silahşor, 2. galibiyette 5 adet Silahşor, 3. galibiyette 8 adet Silahşor kazanmayı başarabilirsiniz. Bunlara ek olarak her galibiyet kademesinde ekstra Altın kazanabilir ve etkinlik sonunda alabileceğiniz sandıktan daha fazla kart çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu özel etkinliğe giriş 10 Taş bedelindedir, giriş yapmadan önce biraz matematik yaparak buna değer olup olmadığını iyi düşünmelisiniz.

Silahşor Mini Mücadelesi

Silahşor kartı için düzenlenen bu özel etkinlik ile söz konusu kartın seviyesini hızlıca yükseltmeyi başarabilirsiniz. Hemen hemen herkesin elinde bulunan bu kartın seviyesi ne kadar yüksekse sizin için bir o kadar iyi olacaktır çünkü oyundaki saniye başına hasar konusunda en etkili kart Silahşor kartıdır. Aşağıdaki önerileri dikkate alırsanız eğer bu mücadele serisinden maksimum verim almayı başarabilirsiniz.

Matematik: Mücadeleye Katılma Değeri

Her zaman olduğu gibi ilk olarak bu mücadelenin matematiksel değerine göz atmak gerektiğini düşünüyorum. Aşağıdaki notlar bu değerleri fark edebilmeniz için size yardımcı olacaktır. Bu notları gözden geçirdikten sonra özel etkinliği katılıp katılmama konusunda fikrinizi kesinleştirmeyi başarabilirsiniz. Eğer elinizdeki Silahşor kartının seviyesi zaten en büyük seviyedeyse kart kazanımlarından ekstra altın elde edebilirsiniz.

  • Bu özel etkinliğe katılma ücreti 10 Taş şeklindedir. Bunu Altın cinsinden yazacak olursak bu mücadeleye giriş 166 Altın bedelindedir.
  • Bu özel etkinlikte sadece aşama ödüllerinden 180 + 60 + 70 şeklinde 310 Altın kazanmayı başarabilirsiniz.
  • Bu özel etkinlikte sadece aşama ödüllerinden 3 + 5 + 8 şeklinde 16 Silahşor kazanmayı başarabilirsiniz.
  • Bu özel etkinlikte toplamda 3 galibiyet almayı başarırsanız alacağınız 16 Silahşor kartının Altın karşılığı yaklaşık 1000 Altın şeklindedir. 1000 Altın, 60 Taş değerinde olduğundan etkinlikten 3 galibiyet alarak 50 Taş kazanç sağlayabilirsiniz.

Örneğin, ben bu mücadeleden toplam 3 galibiyet elde etmeyi başardım. 10 Taş ödeyerek aşama ödüllerinden 16 Silahşor ve 310 Altın, mücadele sandığından ise 3 adet Minyonlar kartı ve 5 adet Barbarlar kartı kazandım. Öyleyse fırsat tepmek yerine en kısa sürede bu etkinliğe katılıp maksimum galibiyete ulaşmayı denemelisiniz. Aşağıdaki ipuçları size bu konuda fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Dikkat: Deste Kullanım Bedeli

Silahşor Mini Mücadelesi kapsamında deste oluşturmaya çalışırken karşımıza gelen iki karttan birisini seçme şansına sahip olacağız. Bu seçimleri yaparken destenin kullanım bedeline dikkat etmeye çalışmamız gerekmektedir. Karşımıza gelen kartlar arasından seçim yaparken genellikle oyunda aynı role sahip kartları seçebilme şansına sahip oluruz. Deste kullanım bedelini düşük tutmamız durumunda ise elimizdeki desteyi daha rahat bir biçimde kullanmayı başarabiliriz.

Rakibin size bıraktığı dört farklı kartın ne olacağını bilme şansımız olmadığından seçim yaparken bu detayı atlamamak gerekir. İşimizi garantiye alıp muhakkak deste kullanım bedelini azaltmaya çalışmalıyız. Deste kullanım bedeli ne kadar düşük ise deste döngüsünü bir o kadar daha rahat biçimde gerçekleştirebiliriz.

Dikkat: Kart Seçim Önceliği

Bu tür özel etkinliklerde kart seçerken her zaman rakibi durdurmayı başarabilecek kartları seçmeye özen göstermemiz gerekir. Rakibe üstünlük kurmak istediğinizde problem yaşamak istemiyorsanız muhakkak seçim önceliğiniz rakibi durdurmaya yönelik kartlardan olmalıdır. Bu tür bir seçim tercihini uyguladığınız zaman mücadeleleri kazanmak çok zor olmayacaktır.

Rakibe üstünlük kurmak için kart seçim önceliğinin önemini kavramışsanız burada yer alan önerileri göz önünde bulundurabilirsiniz. Karşınıza geldiği zaman Şövalye, Tomruk, Alev Topu, Çarpma, İskelet Ordusu ve Buz Ruhu kartlarını mutlaka seçmelisiniz. Destede bu kartların olması durumunda karşınıza gelecek rakipleri durdurmak daha kolay olacaktır.

Dikkat: Oyun Kazandıracak Kart

Bu oyunun bir nevi altın kuralı gibidir. Bir şekilde oyun kazandıracak kart seçerek maçlarda başarı elde etmeye çalışmalısınız. Oyun kazandırabilecek kart demek doğrudan rakip kuleye ulaşıp hasar verebilecek kart demektir. Bu nedenle oyunun güçlü sayılabilecek kartları arasından seçimler yapmaya çalışmalısınız. Eğer tercih edeceğiniz kartlar bunlar olacaksa aşağıdaki önerileri göz önünde bulundurabilirsiniz.

Kart seçimi sırasında oyun kazandırabilecek kartları seçmezseniz çok büyük hata yapmış olursunuz çünkü bu tür özel etkinliklerde bu kartlar iki kat öneme sahiptirler. Oyun kazandırabilecek en iyi kart Roket kartıdır. Bu kartı seçme şansınız olduğunda hemen seçmelisiniz. Bunun dışında Mezarlık, Domuz Binicisi ve Kraliyet Devi gibi kartları seçmek iyi bir fikir olabilir. Tüm bu kartlar oyun kazandırabilme kabiliyetine sahip kartlardır.

Taktik: 7 Kart Kullanma

Her zaman olduğu gibi özel etkinliklerin klasik taktiğini uygulamanız gerekmektedir. Bu klasik taktik çekiliş mücadelelerinde elinizde bulunan tüm kartları kullanmayıp sadece 7 kartı kullanmaya yöneliktir. Kendi seçiminiz olan dört karttan bir tanesini mutlaka saklamalı ve rakibi hazırlıksız yakaladığınız bir anda bu kartı savaş arenasına sunmalısınız.

Seçim yaparak oluşturduğunuz destede gizli kalacak olan kartı oyun başında seçim yaparken seçmelisiniz. Bu kart genellikle Roket veya Yıldırım gibi bir kart olmalıdır çünkü bu kartlar ile oyunu doğrudan bitirebilme şansına sahip olabilirsiniz. En önemlisi bu taktiği normal sürenin bitimine birkaç saniye kala gerçekleştirirseniz rakibi epey şaşırtabilirsiniz.

Dikkat: Büyü Kartının Önemi

Bu öneriyi yaparak çok sık karşılaşılan bir hataya düşmemeniz konusunda sizi uyarmak istemekteyim. Oyuncular genel olarak büyü kartlarının önemini göz ardı ederler. Destede daha fazla birlik yer aldığında çok daha rahat edeceklerini düşünürler fakat bunun doğru bir değerlendirme olduğunu söylemek pek mümkün değildir.

Normal şartlar altında yani klasik oyun mücadelelerinde büyü kartı olmadan iş yapan çok fazla deste görebilirsiniz. Fakat özel etkinliklerin yapısı biraz daha farklıdır. Kart seçimi yaparken özellikle büyü kartlarından en az bir veya iki tanesini seçmeye çalışmalısınız. Bu şekilde çok fazla problem yaşamayacak desteler oluşturmayı başarabilirsiniz. Büyü kartının yer almadığı özel etkinlik destelerinin çok fazla başarılı olmadığını belirtmek gerekmektedir.

Görsel Kaynağı: ChaDessin

Leave a Reply

Reklam engelli...

Bu site ziyaretçilerine rahatsız olmayacakları alanda reklam göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen siteye destek olmak için reklamlara izin verin.

Refresh