Serseriler Çekilişli Mücadelesi rehberi

serseriler çekilişli mücadelesi

Serseriler Çekilişli Mücadelesi etkinliğinde 12 galibiyet almaya ne dersin? Kısa süreliğine gerçekleştirilen ve Serseriler kartına herkesten önce sahip olmanı sağlayan bu etkinlikte maksimum galibiyet almak istiyor olabilirsin. Böyle bir hedefin mutlaka bu rehberden faydalanabilirsin.

En başından belirtmem gerekirse mücadelelerin turnuva standartları koşullarında gerçekleştirileceğini unutmamalısın. Bunun anlamı kart seviyesi açısından herkesin aynı seviyede olacak olmasıdır. Bu nedenle kart seçerken bu koşulu göz önünde bulundurmak zorundasın. Hazırsan bu etkinlikten 12 galibiyet almanı sağlayacak rehberi okumaya başlayabilirsin.

Serseriler Çekilişli Mücadelesi

Serseriler Çekilişli Mücadelesi etkinliğinden maksimum galibiyet alıp sayısız ödülün sahibi olmak istiyorsan aşağıdaki ipuçlarını değerlendirmeye çalışmalısın. Bu etkinlikte kendine ait bir deste kullanamazsın. Oyunun sana sunduğu kartlardan seçim yaparak destenin yarısını, rakibinin seçmediği kartlardan da destenin değer yarısını oluşturursun.

İpucu 1: Ödülleri gözden geçirin

Serseriler Çekilişli Mücadelesi etkinliği belirli ödüllere sahiptir. Bu etkinliğe ilk giriş ücretsiz olacaktır. Bu nedenle ne kazanırsam kazanç diye düşünerek ilk denemeyi yapmalısın. Eğer herhangi bir galibiyet alamazsan 700 altın ve 10 sıradan kart sahibi olursun. Maksimum galibiyet alman durumunda aşağıdaki ödüllere ek olarak 11.000 altın ve 550 kart kazanabilirsin.

Ödül Koşul
700 Altın + 10 Sıradan Kart 0 Galibiyet
1000 Altın 2 Galibiyet
20 Ender Kart 4 Galibiyet
3.000 Altın 6 Galibiyet
5 Destansı Kart 8 Galibiyet
10.000 Altın 10 Galibiyet
200 Serseriler 12 Galibiyet

İpucu 2: Erkenden oynayın

Hemen hemen her mücadele rehberinde bunu dile getiririm. Mücadeleye ne kadar erken başlarsan senin için bir o kadar iyidir. Mücadelenin ilk zamanlarda herkes şansını deneyeceği için kolay rakiplerle karşılaşma şansın çok daha yüksek olacaktır. Mücadeleye son zamanlarda katılırsan çok daha tecrübeli oyuncularla karşılaşabilirsin.

İpucu 3: Serseriler kartını seçin

Serseriler bir kara birliğidir. Bu kartı tanımlamak gerekirse onun Şövalye kartından biraz daha dayanıklı olan ama ondan daha az hasar veren bir kart olduğunu söylemek mümkündür. Aynı anda kara saldırısı hem menzilli saldırı gerçekleştiren bu kartı Şövalye veya Okçular yerine kullanabilmek mümkündür.

Bu kartı ilk kez kullanmak belki dezavantajlı olmana neden olabilir ama aynı şeyin rakip için geçerli olduğunu unutmamalısın. Bu kart tam anlamıyla ideal bir karşı saldırı kartıdır. Dolayısıyla elindeki desteye göre bu kartı seçmeyi düşünebilirsin. Ancak ben her şartta bu kartın seçilmesini öneririm.

İpucu 4: Serseriler ile sinerji oluşturan kartlara dikkat edin

Her ne kadar çok detaylı irdelenmiş kartlardan biri olmasa bile Serseriler kartıyla iyi bir kombinasyon oluşturacak çeşitli kartlar vardır. Özellikle aşağıdaki kartları seçerek saldırı ve savunma dahil çok iyi kombinasyonlara sahip olabilirsin. Bu kartlı rakibe verdiysen Serseriler kartını rakibe vermemeye çalışmamalısın.

İpucu 4: Mücadelede avantajlı kartları seçin

Bu mücadelenin bir çekilişli mücadele olduğunu aklından çıkarmamalısın. Turnuva standartlarında iyi olan pek çok kart bu mücadelede ekstra önemlidir. Fırsatını bulduğun zaman mutlaka aşağıdaki kartlardan kullanacağın desteye en uygun olanları seçmeye çalışmalısın.

 

İpucu 5: Rakibe verdiğin kartlara dikkat etmelisin

Çekişli mücadelelerin en iyi yanı rakibi çaresiz bırakabilecek olan kartları rakibe bırakmaktır. Pek çok koşularda rakip aynısını sana yapacak olduğundan ekstra dikkatli olmalısın. Burada anlatmak istediğimi aşağıdaki örneğe göz atarak daha iyi anlayabilirsin.

Seçim ekranında karşına Alev Topu ve Minyon Sürüsü kartı geldiğinde mutlaka Alev Topu kartını seçmeye çalışmalısın. Seçim ekranında Tomruk veya Goblin Fıçısı kartlarından birisi gelirse bu durumda Tomruk kartını seçmeye çalışmalısın. Bunlar taktiksel seçimlerdir ve bu seçimlerde minimum hata yapmalısın.

İpucu 6: Oyun kazandıran kart seçin

Kart seçimi yaparken oyun kazandıracak kartlara ekstra özen göstermelisiniz. Bu mücadelede galibiyet almak istiyorsan aşağıdaki kartlardan bir veya iki tanesini seçmeye çalışmalısın. Kart seçim ekranında bu kartları ıskalarsan rakibe fazlasıyla farklı avantaj sunabileceğinden emin olabilirsin.

 

İpucu 7: İksir takasından avantajlı çıkmaya çalışın

Çekilişli mücadelede oyunu kazanan taraf iksir avantajını ele geçiren taraf olacaktır. Taktiksel seçimler yaparken özellikle iksir avantajını ele geçirmek için çaba göstermelisin. Maç sırasında iksir avantajını ele geçirmek için mutlaka ama mutlaka büyü kartlarından faydalanmaya çalışmalısın.

  

İpucu 8: Dengeli deste oluşturmayı denemelisin

Kazanmak her zaman olduğu gibi insanı mutlu eder. Ancak hırs yapıp kazanmak için dengesiz seçimler yapmaya çalışmamalısın. Oluşturduğun destede bir tank varsa ekstra bir tank daha almaya çalışmamalısın. Bu dengeye dikkat edersen maç esnasında çok fazla sorun yaşamazsın.

İpucu 9: Güvenli oynamaya çalışın

Çekilişli mücadelede meta kavramı devre dışıdır. Karşına çıkabilecek kartlar kısmen sürpriz olacaktır. Rakibin elinde hangi kartlar olduğunu pek tahmin etmek kolay değildir. Güvenli oynamaya çalışarak bu dezavantajı avantaja çevirebilirsin.

Bu önerileri değerlendirerek Serseriler Çekilişli Mücadelesi etkinliğinden 12 galibiyet almayı başarabilirsin. Böylece sayısız ödülün sahibi olabilirsin. Eklemek istediğin veya paylaşmak istediğin belirli öneriler varsa yorum yaparak bunları paylaşabilirsin.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir