Şablon Deste Mücadelesi rehberi

şablon deste mücadelesi rehberi

Şablon Deste Mücadelesi etkinliğinde 6 galibiyet almaya ne dersin? Alıştırma etkinliği dahil olmak üzere sana etkinlikte maksimum galibiyet aldırabilecek bu rehberden mutlaka faydalanmaya çalışmalısın.

En başından belirtmem gerekirse bu etkinlikte maçlar turnuva standardına göre oynanacaktır. Bunun anlamı kart seviyesi açısından herkesin aynı seviyede olacak olmasıdır. Hazırsan bu etkinlikten hızlı bir biçimde 6 galibiyet almanı sağlayacak rehberi okumaya başlayabilirsin.

Şablon Deste Mücadelesi

Şablon Deste Mücadelesi etkinliğinde hızlı bir biçimde taç kazanmak istiyorsan aşağıdaki ipuçlarını değerlendirmeye çalışmalısın. Bu etkinlikte kendine ait bir deste kullanamazsın. Bunun için aşağıdaki önerileri göz önünde bulundurarak hareket etmelisin.

Etkinlikte sana bir havuzdan deste sunulacaktır. Bu desteleri en iyi şekilde kullanmaya çalışmalısın. Her destenin kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Aşağıdaki ipuçları sana desteler konusunda çeşitli bilgiler verecektir.

İpucu 1: Ödülleri gözden geçirin

Şablon Deste Mücadelesi etkinliği belirli ödüllere sahiptir. Bu etkinliğe katılım ücretsiz olacaktır. Bu nedenle ne kazanırsam kazanç diye düşünerek ilk denemeyi yapmalısın. Eğer herhangi bir maç kazanamazsan alıştırma kısmı dahil olmak üzere 900 altın ve 10 sıradan kart kazanırsın. Maksimum galibiyet alman durumunda 9.200 altın kazanabilirsin.

Ödül Koşul
Alıştırma – 12 Taç 1.500 Altın
Mücadele – 2 Galibiyet 500 Altın
Mücadele – 4 Galibiyet 1.500 Altın
Mücadele – 6 Galibiyet 5.000 Altın

Deste 1: Golem Destesi

Bu destenin en zayıf yanı savunma potansiyelidir. Hızlı döngü gerçekleştirme şansına çok sahip olamadığın için sıkıntı yaşayabilirsin. Özellikle rakibin elinde canı yüksek kartlar varsa hamlelerini yaparken dikkatli olmalısın.

Deste 2: P.E.K.K.A. destesi

       

Bu deste oyunda ihtiyaç duyabileceğin pek çok niteliği karşılar. Sadece canı çok yüksek olan kartlara karşı özellikle P.E.K.K.A. devre dışı bırakılmışsa sıkıntı yaşayabilmektedir. Desteyi kullanırken kontrollü olmanda fayda var.

Deste 3: Domuz Binicisi destesi

Bu deste oldukça popülerdir. Hızlı kullanılan bir döngü destesi olma özelliğini taşır. En zayıf yanı canı yüksek olan kartlara karşı savunmada etkisiz kalmasıdır. Döngü gerçekleştirirken bir taraftan Domuz Binicisi kartını hedefe ulaştırmayı ihmal etmemelisin.

Deste 4: Üç Silahşor destesi

Bu deste biraz problemlidir. Savunma potansiyeli açısından sıkıntı yaşayabilirsin. Üstelik destede ortalama hasar veren büyü kartı olmadığı için rakibin kartlarını bir aradayken etkisiz bırakma şansına sahip olmazsın. Bu desteyi kullanırken alan hasarı veren kartlara dikkat etmelisin.

Deste 5: X-Yayı destesi

Bu destenin en önemli sıkıntısı rakibi tehdit edecek yeterli miktarda karta sahip olmamasıdır. Sadece X-Yayı ile rakibi yıkabilirsin. Diğer pek çok konuda sıkıntı yaşayabilirsin. Bu desteyi kullanırken rakibin hamlelerine karşı aşırı dikkatli olmalısın.

Deste 6: Koçbaşı destesi

Bu deste özellikle güçlü kartlara karşı problem yaşamaktadır. Sinerji açısından çeşitli problemleri vardır. Bu desteyi kullanırken savunmada kalmak ve rakibin hamlelerini karşıladıktan sonra saldırıya geçmek çok daha doğrudur.

Deste 7: Dev destesi

Bu deste oldukça sorunlu olmasına rağmen fazlasıyla işe yaramaktadır. Savunma yönü güçsüz olan bu destede uygun kombinasyonu sağladığın zaman oyunu kazanmayı garantilemiş olursun. Destenin en önemli eksiği canı yüksek kartlara karşı sorun yaşamasıdır.

Deste 8: Goblin Fıçısı destesi

Bu deste meşhur bir destedir. Hava birliklerine karşı savunma konusunda çeşitli zorlukları vardır. Hızlı döngü sağlayabildiğin için oyunun her aşamasında maçı kazanmaya yakın olabilirsin. Bu desteyi kullanırken canı yüksek olan kartlara dikkat etmelisin.

Deste 9: Lav Tazısı destesi

Bu destenin kullanım bedeli oldukça yüksek olmasına rağmen son derece güçlü bir destedir. Döngü konusunda sıkıntı yaşayabilirsin. Destenin bunun dışında pek eksiği yoktur ancak rakibin elinde döngüsü kolay desteler varsa dikkatli olmalısın.

Deste 10: Mezarlık destesi

Bu desteyi durdurabilecek kartlar alan hasarı veren kartlardır ama bunu kolay bir biçimde gerçekleştirecek deste olmadığı için bu etkinliğin en kullanışlı destesi konumundadır. Elinde düşük kullanım bedelli bir kartın olmadığını aklından çıkarmamalısın.

Bu önerileri değerlendirerek Şablon Deste Mücadelesi etkinliğinden hızlı bir biçimde 6 galibiyet almayı başarabilirsin. Böylece sayısız ödülün sahibi olabilirsin. Eklemek istediğin veya paylaşmak istediğin belirli öneriler varsa yorum yaparak bunları paylaşabilirsin.

You may also like...

12 Responses

 1. bayram i dedi ki:

  abi benim kupam 3000 sız beni kalanınıza alır mısınız iyi bir klan bulamıyorum düzenli olarak klan savaşına girerim

 2. çağrı dedi ki:

  abi bu deste paylaşman için değil ama sence nasıl maga şövalye mega dalkavuk pekka buz ruhu domuz binici fırın alev topu çarpma

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Sence 2 tank fazla değil mi desteye? Kullanışsız olmadığını söyleyemem ama hava savunması ciddi sıkıntı bu destede. Bana kalırsa P.E.K.K.A. yerine farklı bir kart almalısın.

   • Çağrı dedi ki:

    Pekka Mega şövalye kombosu yapıyorum ama pekka yerine prenses alabilirim sizce alıyım mı

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Geçici çözüm olur daha iyi bir hava savunması kartı alman lazım. Mesela Büyücü, Silahşor, Mega Dalkavuk gibi.

     • Çağrı dedi ki:

      Cehennem ejderi aldım Mega dalkavuk zaten destede bu arada

     • Kaan Karadeniz dedi ki:

      Biliyorum olduğunu örnek olması için söyledim hepsini. Cehennem Ejderhası sürü birliklerinin olduğu destelere karşı sorun çıkaracaktır. Dikkatli oynamanı öneririm.

     • çağrı dedi ki:

      yavru ejder nasıl

     • Kaan Karadeniz dedi ki:

      Daha iyi olur, en azından alan hasarından da faydalanmış olursun.

     • çağrı dedi ki:

      teşekkürler yeni gördüm ama desteyi paylaşmışsınız

     • Kaan Karadeniz dedi ki:

      Elbette, iyi olan desteleri her zaman paylaşırım. Önerilere devam edersen diğer desteleri de ekleyebilirim. Benim için hiç problem değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir