Prens Kart Mücadelesi taktikleri

Prens kartı yeni 24 saatlik etkinlik ile oyuncuların katılabileceği özel bir mücadeleye ev sahipliği yapacak. Bu özel etkinlik sayesinde Prens kartınızın seviyesini yükseltmeyi başarabilir ve onu çok daha güçlü hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda bu özel etkinlik sayesinde sayısız Altın kazanmayı başararak yeri geldiğinde dükkandan efsanevi kart satın alabilirsiniz.

Bu özel etkinlik aşamalı ödül sistemine sahiptir. Bu özel etkinlikte aşama ödülleri sayesinde 1. galibiyette 1 adet Prens, 2. galibiyette 1 adet Prens, 3. galibiyette 1 adet Prens kazanmayı başarabilirsiniz. Bunlara ek olarak her galibiyet kademesinde ekstra Altın kazanabilir ve etkinlik sonunda alabileceğiniz sandıktan daha fazla kart çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu özel etkinliğe giriş 10 Taş bedelindedir, giriş yapmadan önce biraz matematik yaparak buna değer olup olmadığını iyi düşünmelisiniz.

Prens Kart Mücadelesi

Prens kartı için düzenlenen bu özel etkinlik ile söz konusu kartın seviyesini hızlıca yükseltmeyi başarabilirsiniz. Hemen hemen herkesin elinde bu kart olsa bile seviyesi çok yüksek değildir. Çünkü bu kart destansı kalitede bir karttır. Eğer bu karttan çok sık yararlanan birisiysen onun seviyesini yükseltmeyi başarabilirsin. Aşağıdaki önerileri dikkate alırsan eğer bu mücadele serisinden maksimum verim almayı başarabilirsiniz.

Matematik: Mücadeleye Katılma Değeri

Her zaman olduğu gibi ilk olarak bu mücadelenin matematiksel değerine göz atmak gerektiğini düşünüyorum. Aşağıdaki notlar bu değerleri fark edebilmen için fazlasıyla işine yarayacaktır. Bu notları gözden geçirdikten sonra özel etkinliği katılıp katılmama konusunda fikrini kesinleştirmeyi başarabilirsin. Eğer Prens kartının seviyesi zaten en büyük seviyedeyse kart kazanımlarından fazlasıyla ekstra altın elde edebileceğini unutmamalısın.

  • Bu özel etkinliğe katılma ücreti 10 Taş şeklindedir. Bunu Altın cinsinden yazacak olursak bu mücadeleye giriş 166 Altın bedelindedir.
  • Bu özel etkinlikte sadece aşama ödüllerinden 180 + 60 + 70 şeklinde 310 Altın kazanmayı başarabilirsin.
  • Bu özel etkinlikte sadece aşama ödüllerinden 1 + 1 + 1 şeklinde 3 Prens kazanmayı başarabilirsin.
  • Bu özel etkinlikte toplamda 3 galibiyet almayı başarırsanız alacağınız 3 Prens kartının Altın karşılığı yaklaşık 20000 Altın şeklindedir. 1000 Altın, 60 Taş değerinde olduğundan etkinlikten 3 galibiyet alarak 200 Taş kazanç sağlayabilirsin.

Örneğin, ben bu mücadeleden toplam 3 galibiyet elde etmeyi başardım. 10 Taş ödeyerek aşama ödüllerinden 3 Prens ve 310 Altın, mücadele sandığından ise 1 adet Mini P.E.K.K.A. kartı ve 7 adet Barbarlar kartı kazandım. Sanırım matematik her şeyi ortaya koymaktadır. Eğer Prens kartı çok sık kullandığın kart ise bu mücadeleye katılıp onun seviyesini kolay bir biçimde yükseltmeyi başarabilirsin.

Dikkat: Deste Kullanım Bedeli

Prens Kartı Mücadelesi kapsamında kullanacağımız deste seçim yapma yoluyla belirleyeceğimiz bir deste olacaktır. Bu seçimleri yaparken destenin kullanım bedelini geri plana itersek eğer oyunları kaybetmek kaçınılmaz olacaktır. Karşımıza gelen kartlar genellikle aynı role sahip kartlar olurlar ve bizim yapacağımız seçim her zaman en düşük bedele sahip olan olmalıdır.

Rakibin size bıraktığı dört farklı kartı asla tahmin etme şansına sahip olamayacağız. Bunun için rakibe verdiğimiz kartları dikkatli seçmek zorundayız. Bizim için deste kullanım bedeli ne kadar düşük ise deste döngüsünü bir o kadar rahat biçimde gerçekleştirme fırsatını elde edeceğiz. Bu fırsat ayağımıza kadar gelmişken bunu geri çevirmenin doğru olmadığına inanmaktayım.

Dikkat: Kart Seçim Önceliği

Bu tür özel etkinliklerde kart seçerken öncelik hep rakibi durdurmak olmalıdır. Burada çok sık Prens kartıyla karşılaşabilecek olacağından seçimlerini buna uygun bir biçimde gerçekleştirmen gerekmektedir. Bu tür seçim yapmakta zorlanacağına inanıyorsan aşağıdaki önerileri dikkate almayı düşünebilirsin.

Burada kart önerilen kartlarla her zaman karşılaşma fırsatına sahip olamayabilirsin. Bu nedenle birkaç kartı aklında tutmak her zaman çok daha iyidir. Karşına geldiği zaman Şövalye, Tomruk, Alev Topu, Çarpma, İskelet Ordusu, İskeletler, Korumalar ve Buz Ruhu kartlarını mutlaka seçmelisiniz. Destede bu kartların olması durumunda karşınıza gelecek rakipleri durdurmak daha kolay olacaktır.

Dikkat: Oyun Kazandıracak Kart

Oyun kazandıracak kartı bulmak aynı zamanda oyunun altın kuralını keşfetmek anlamına gelmektedir. Bir şekilde oyunu kazanmak istiyorsan bu altın kurala uyum sağlaman gerekmektedir. Oyun kazandırabilecek kart demek doğrudan rakibin kulesine hamle yapabilecek kartlara sahip olmandır. Bu kartları her zaman seçme şansına sahip olamayabilirsin fakat fırsatını elde ettiğinde kaçırmamalısın.

Oyun kazandıracak şartı seçebilmek demek özel etkinliklerde iki kat öneme sahip olan durumu gerçekleştirmek anlamına gelmektedir. Oyunu kazanmak istiyorsan bu özel etkinlikte seçmen gereken en iyi kart Yıldırım kartıdır. Bu kartı seçme şansın olduğunda hemen seçmelisin. Bunun dışında Mezarlık ve Kraliyet Devi gibi kartları seçmek iyi bir fikir olabilir. Tüm bu kartlar oyun kazandırabilme kabiliyetine sahip kartlardır.

Taktik: 7 Kart Kullanma

Her özel etkinlikte belirttiğim gibi bu tür özel etkinliklerin klasik taktiğini uygulamaya koymalısın. Bu klasik taktik çekiliş mücadelelerinde her zaman işe yaramaktadır. Eline Yıldırım ve Roket gibi güçlü büyü kartları geçerse mutlaka elindeki 7 kartı kullanarak onları saklamayı düşünmelisin. Kendi seçimin olan dört karttan bir tanesi bu kartlardan herhangi biriyse oyunu kazanmak için mükemmel bir avantaj elde edebilirsin.

Dört kart seçimi yaparken en başından itibaren bu kartı elinde olabildiğince gizli tutmalısın. Bu tür kartların kullanım bedelleri yüksek olduğundan oyunun ilk aşamalarında Prens gibi bir kart oyundayken bunları kullanmak çok mantıklı değildir. Olabildiğince elinde tutman gereken bu kartları en can alıcı anda kullanarak rakibi yenmeyi başarabilirsin.

Dikkat: Büyü Kartının Önemi

Bu ideal bir öneridir çünkü pek çok kişi bu hatayı yapmaktadır. Oyuncular genel anlamda büyü kartlarını ya gereğinden fazla önemserler ya da onları göz ardı ederler. Destede daha fazla birlik yer aldığında daha rahat galibiyet almak diye bir şey yoktur. Önemli olan durum her koşulda rakibi durdurabilecek ve aynı zamanda karşı saldırıya geçebilmek konusunda sana yardımcı olabilecek bir taktiği takip etmektir.

Sıradan maçlarda büyü kartı olmadan iş yapabilen pek çok farklı deste bulunmaktadır. Ancak bu tür özel etkinliklerin yapısı çok daha farklıdır. Kart seçimi yaparken büyü kartlarını ve rakibin kullanabileceği olası kartları göz önünde bulundurmak zorundasın. Bu sayede çok fazla yaşamadan yoluna devam etmeyi başarabilirsin.

Görsel Kaynağı: TheReTrex

Leave a Reply

Reklam engelli...

Bu site ziyaretçilerine rahatsız olmayacakları alanda reklam göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen siteye destek olmak için reklamlara izin verin.

Refresh