Oduncu kartı nasıl kullanılır?

Oduncu kartı oyunda ortalama can miktarına sahip olan ama aynı zamanda mekaniksel olarak diğer birliklerden kendisini ayıran bir birliktir. Öldükten sonra arkasında bıraktığı Öfke büyü şişesi sayesinde etkileyici stratejilerin bir parçası olabilmektedir. Strateji geliştirme konusunda becerikli olan oyuncuların fazlasıyla işine yarayan bu kart özellikle çılgınca hamleler yapmayı seven oyuncuların ilgisini çekmektedir.

Oduncu kartı Donmuş Zirve yani 8. Arena seviyesinde bulunabilen bir karttır. Can miktarı ortalama düzeyde olduğu gibi hasar miktarı da bu seviyelerdedir. Öldükten sonra arkasında Öfke büyüsünü içeren bir şişe bırakmakta ve kendisini takip edenlerin saldırı hızını ve hareket hızını yükseltmektedir.

Oduncu Kartı: Temel İpuçları

Oduncu sadece saldırı yönüyle değil savunma yönüyle de dikkat çekicidir. Öldükten sonra arkasında Öfke büyüsü içeren bir şişe bırakması savunma binalarının ve birliklerinin hareket ve saldırı hızını yükseltmektedir. Aslında bu Öfke şişesi meselesi onun nasıl kullanılması gerektiğini ortaya koymaktadır.

Oduncu birliği yanında ona destek olabilecek ve özellikle ekstra niteliğinden faydalanabilecek birliklerle kullanılmalıdır. Bu birlikler Balon, Dev, Minyon Sürüsü, Cadı, Silahşor, Üç Silahşor veya Goblinler olabilir. Tüm bu birlikler Oduncu öldükten sonra bırakılan Öfke büyüsünden yararlanabilen kullanışlı birliklerdir.

Oduncu hareket hızı yüksek olan bir birlik olduğu için bunu avantaja çevirebilirsiniz. Önüne ağır hareket eden birlik koyarak ikisinin birlikte hızlı ilerlemesini sağlayabilirsiniz. Fakat alışılmış taktiklerin birçoğunda Oduncu ön saflarda gitmeli ve diğer birlikler tarafından desteklenmelidir.

Oduncu kartıyla birlikte kullanılabilecek en iyi kartların başında Balon gelmektedir. Balon yavaş ilerlese bile hedefe ulaştığı zaman ölümcül olabilmektedir. Oduncu’nun sahip olduğu Öfke şişesi yere düştüğü zaman Balon’a etki ederek onu hızlandırmaktadır. Oduncu + Balon ikilisinin kullanıldığı destelerle çok sık karşılaşabilirsiniz. Çünkü Oduncu kartının sahip olduğu nitelikler bu kombinasyonun etkili olmasını sağlamaktadır.

Oduncu kartıyla ilgili temel ipuçları bunlardan ibarettir. Fakat özet geçmek gerekirse, Oduncu mutlaka en uygun kartlarla bir arada kullanılmalı asla tek başına kullanılmamalıdır. Balon en ideal kart konumundadır. Bununla birlikte diğer tüm kartları Oduncu ile bir arada kullanabilirsiniz. Özellikle şimdiye kadar bahsetmemiş olduğum Dev İskelet ile çok farklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Oduncu’yla ilgili düşüncelerinizi ve varsa sorularınızı yorum yaparak bana ulaştırabilirsiniz. Keyifli oyunlar!

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

8 Cevaplar

 1. İbrahim dedi ki:

  Oduncu
  Balon
  Buz büyücüsü
  Büyücü
  Elektro büyücü
  Barbarlar
  Tomruk
  Alev topu
  Bu desteyle 2800 den 4500 e sıçradım tavsiye ederim

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Kısmen iyi bir deste ama kullanacak oyuncunun ihtiyaçlarını karşılaması gerek. Oduncu ve Balon dışında kombinasyon yapması çok zor. Elinde hava savunması güçlü olan destelere karşı sıkıntı yaşatabilir.

 2. Eray dedi ki:

  Oduncu destesi önerir misiniz. ?

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Elimde olmadığı için bu karta ait deste öneremiyorum şu an maalesef.

   • Furkan dedi ki:

    Bende oduncu var aslında güzel kart ama canı az ondan dolayı o karun önde mutlaka bir birlik gönder melisiniz…

    • Furkan dedi ki:

     Oduuncu destesi

     Oduncu
     Cellat
     Binici
     Mezarlık
     Ateş ruhları çarpma
     Valkür
     Elit barbarlar
     Bu deste güzel bence ben bu desteyle 8.arena dan 10.arenaya çıktım ama düştüm şuan kupam 2956
     İnşallah iyi efso kattınız olur ve iyi kupalar yapasını

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Buna gerek yok. Oduncu kartı çok hızlı bir kart. Eğer ondan önce dayanıklı bir kart gönderilirse boş yere iksir harcanılmış olur. Bunun yerine Oduncu kartının arkasından iş yapabilecek bir kart göndermek çok daha mantıklıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir