Nasıl efsanevi kart kazanabilirim?

Görsel Kaynağı: abc

Site üzerinden veya klan üzerinden sürekli olarak efsanevi kartlarla ilgili sorular gelmeye devam etmektedir. Bunun önüne geçme şansımız yok çünkü her oyuncu bu özel kartlara sahip olmak istemektedir. Bugün size efsanevi kart kazanma şansınızı yükseltecek bazı taktiklerden ve yöntemlerden söz edeceğiz.

Efsanevi kart kazanma şansınızı yükseltecek olan bu taktik ve yöntemler ücretsiz sandıktan efsanevi kart çıkartma yönteminden biraz farklıdır. Bu yöntemler size doğrudan efsanevi kart kazandırmayacak ama efsanevi kart kazanma şansınızı yükseltecektir. Hangi yolu denemek isterseniz oraya ağırlık verebilir veya bir çılgınlık yaparak tüm yöntemleri denemeyi tercih edebilirsiniz.

Efsanevi Kart Kazanmanın Yolları

En başından tekrardan belirtmem gerekli. Bu yöntemler sizin efsanevi kart kazanma şansınızı yükseltecektir ama size efsanevi kart kazandırmayı garanti etmemektedir. Yazı biraz uzun olabilir ama sabırla okuyarak oyunun en değerli kartlarına sahip olmayı başarabilirsiniz.

Efsanevi Kart Kazanma Yolu 1 – Sandık Türleri

Bu kısım size biraz tanıdık gelecektir. Her sandığın içerisinden efsanevi kart çıkma olasılığı vardır ama bazı sandıklarda bu olasılık oldukça yüksektir. Özellikle bulunduğunuz arena seviyesine göre şansınızın artacağını unutmamalısınız. Bu konuyla ilgili tüm verilere sandıklarından efsanevi kart çıkma şansı isimli yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Farklı yazıları okumak istemiyorsanız veya üşeniyorsanız ben size ipucunu vereyim. Efsanevi kart çıkma şansının en yüksek olduğu sandıklar sırasıyla Süper Büyülü Sandık > Büyülü Sandık > Mücadele Sandığı şeklindedir. Eğer bir sandıktan efsanevi kart elde etmek istiyorsanız bu sandıklardan herhangi birini elde etmeye çalışmalısınız. İlk iki sandık tamamen şans olsa bile üçüncü sandık kabiliyetinize bağlı olarak elde edilebilir bir sandıktır.

Mücadele Sandığı içerisinden efsanevi kart elde etmek çok zormuş gibi gözükebilir ama verimlilik açısından düşünüldüğünde durum biraz daha farklı olabilmektedir. Klasik Mücadele adını taşıyan mücadeleden 12 galibiyet almanız durumunda %2,00-3,00 oranında efsanevi kart sahibi olabilirsiniz. Fakat Büyük Mücadele adını taşıyan mücadeleden 12 galibiyet almanız durumunda ise %29-30 oranında bir şansla efsanevi kart sahibi olabilirsiniz.

Efsanevi Kart Kazanma Yolu 2 – Çekilişli Sandık

Çekilişli Sandık oyunda yeni bir sandık ve içerisinden efsanevi kart elde edilebilen bir sandıktır. Bu sandık aynı zamanda ödül olarak kart seçmenizi sağlayan ilgi çekici bir sandıktır. Fakat bu sandığın en kötü oyunu 4.000 kupa ve üzerinde elde edilebilecek olmasıdır. Aşağıda 4.000 kupadan itibaren seviye seviye sandıktan efsanevi kart elde etme şanslarına yer verilmiştir. Bunlara göz atarak Çekilişli Sandık içerisinden efsanevi kart elde etme şansınızı öğrenebilirsiniz.

 • I. Mücadeleci – %29,2
 • II. Mücadeleci – %44
 • III. Mücadeleci – %58
 • Usta I – %73
 • Usta II – %87
 • Usta III – 1 garanti efsanevi kart, %2 ikinci efsanevi kart
 • Şampiyon – 1 garanti efsanevi kart, %16 ikinci efsanevi kart
 • Büyük Şampiyon – 1 garanti efsanevi kart, %31 ikinci efsanevi kart
 • Nihai Şampiyon – 1 garanti efsanevi kart, %45 ikinci efsanevi kart

Efsanevi Kart Kazanma Yolu 3 – Efsanevi Sandık

Belki de en fazla soru aldığımız konulardan birisi budur. “Bana ne zaman efsanevi sandık gelir?” veya “Dükkana ne zaman efsanevi sandık eklenir?” gibi sorularla onlarca kez karşılaştığımızı söyleyebilirim. Bugün bu soruyu da cevaplamış olalım ve aynı zamanda efsanevi kart kazanmanın en garanti olduğu yöntemi sizinle paylaşmış olayım.

Efsanevi Sandık oyuncuların karşısına iki farklı biçimde geçebilmektedir. Bunlardan birincisi dükkanda özel teklif olarak çıkmasıdır. Bunun için şartların ne olduğunu söylemek güç çünkü ortada net bir bilgi bulunmamaktadır. Fakat 500 Taş karşılığında mağaza üzerinden Efsanevi Sandık satın alıp efsanevi kart sahibi olabilirsiniz.

Efsanevi Sandık ile karşılaşmanın ikinci yol ise sandık döngüsüdür. Clash Royale’de sandık döngüsü 241 sandıktan oluşur. Bu döngü sürekli olarak devam eder ve her 500 sandık içerisinde 1 adet Efsanevi Sandık, 1 adet Süper Büyülü Sandık ve 1 adet Büyülü Sandık yer alır. Yani her 2 döngüden birisinde Efsanevi Sandık yani efsanevi kart sahibi olmanız garantidir.

Efsanevi Kart Kazanma Yolu 4 – Dükkandan Satın Alma

9. Arena seviyesine çıkmayı başarmışsanız periyodik olarak dükkandan 40.000 altın karşılığında efsanevi kart satın alma şansına sahip olabilirsiniz. Tekrar belirtmem gerekir, bu teklif sadece 9. Arena seviyesine çıkmayı başarabilmiş oyunculara gelmektedir. Diğer oyuncular hiçbir şekilde bu tekliften yararlanamazlar veya bu teklifle karşılaşamazlar.

Dükkandan efsanevi kart satın almak efsanevi kart sahibi olmanın en kolay yollarından birisidir. Fakat 40.000 altın biriktirebilmek çok kolay değildir. Hızlı bir biçimde altın kazanmanın yolları yazısına göz atarak altın kazanma konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Efsanevi Kart Kazanma Şansını Yükseltmenin Yolları

Cebinizde çok büyük paralar yoksa sürekli sandıklar veya dükkandan efsanevi kart satın alma şansına sahip olamazsınız. Bu sıradan bir oyuncu için büyük bir külfet anlamına gelmektedir. Bu nedenle stratejinizi iyi belirleyip efsanevi kart elde etme konusunda şansınızı yükseltmeye çalışmalısınız. Aşağıdaki ipuçlarından faydalanarak bunu başarabilirsiniz.

 • Her zaman hesabınızda 40.000 Altın bulundurmaya çalışın. Dükkandan efsanevi kart alma şansını ne zaman elde edeceğinizi bilemezsiniz ama buna hazırlıklı olmayı başarmalısınız.
 • Her zaman hesabınızda 500 Taş bulundurmaya çalışın. Dükkandan Efsanevi Sandık alma şansını ne zaman elde edeceğinizi bilemezsiniz ama hazırlıklı olmak iyi bir fikirdir. Buna ek olarak Ücretsiz Sandık ve Taç Sandığı gibi ücretsiz sunulan sandıkları açarak her gün ortalama 20 Taş kazanabilirsiniz.
 • Süper Büyülü Sandık alarak efsanevi kart sahibi olmaya çalışmayın. Bu tamamen kaynaklarınızı boşa harcamanız anlamına gelecektir. Eğer Süper Büyülü Sandık alabilecek kadar Taş sahibiyseniz gidip Klasik Mücadele ve Büyük Mücadele gibi mücadelelerde şansınızı deneyin.
 • Her zaman Klan Sandığı konusunda aktif olan bir klanda yer almaya çalışın. Klan Sandığında 10’da 10 yaparsanız efsanevi kart kazanma şansını elde edersiniz. Eğer bir klan bulmakta zorlanıyorsanız Royale Türkiye klanına katılabilirsiniz.
 • Oyundaki en iyi efsanevi kart kazanma yöntemi Zafer Mücadelelerine katılıp başarı elde etmektir.

Tüm bu yöntemlerden yararlanarak efsanevi kart kazanma konusunda şansınızı yükseltmeyi başarabilirsiniz. Dilerseniz tek bir yönteme bağlı kalabilir veya yöntemlerin tümünü denemeye çalışabilirsiniz. Önemli olan durum matematiksel verileri iyi bilmek ve bu verileri kullanarak şansınızı yükseltecek yöntemlere başvurmalısınız.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

6 Cevaplar

 1. Cumali dedi ki:

  Kaan abi ben 10.arenadayım efsanevi kartlar dükkana geliyor ama istediğimi bekliyorum 50.000 altın da var .Bu efsanevi kartlar her gün gelmiyor arada bir mı geliyor ??

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Evet arada bir gelir ve sanırım elindeki diğer kartların seviyesine göre karşına çıkmaktadır.

   • Cumali dedi ki:

    Tm abi saol ama elindeki kartların seviyesine göre karşına çıkıyor ne demek yani? ?

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Şöyle ifade edeyim. Diyelim elindeki ender kartlardan 4 tanesinin seviyesi 9, 6 tanesinin seviyesi 8, 5 tanesinin seviyesi ise 7. Dükkanda sana sunulacak kartların seviye 7 olan 5 karttan olma olasılığı ne kadar yüksekse seviyesi 9 olan 4 karttan olma olasılığı da o kadar düşük. Oyun elindeki tüm kartları dengeli bir biçimde aynı seviyeye çıkarmanı ister.

 2. Tuna dedi ki:

  Clash royale güncellemelerinin sayfasında çıkan en son haberde üç tane video var.Bu videolardan ilkinde kazanacağınız her 500 sandıktan birinin ya efsanevi sandık ya süper büyülü sandık ya da destansı sandık olacağı garanti diyorlar.2 videoda efsanevi kazanmanın yollarından efsanevi sandığı anlatırken dükkana her üç haftada bir geldiğini söylüyorlar.3.videoya bakmadım.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   O bir haber değil. Sıkı sıkı takip ettiğimiz Orange Juice tarafından yapılan matematiksel hesapları içermektedir. Yapılan matematiksel hesapların büyük bir çoğunluğu ve diğer tüm bilgiler zaten sitemizde yer almaktadır. Türkçeleştirerek gerekli katkıyı sağlamaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir