Muhafızlar Mücadelesi rehberi

muhafızlar mücadelesi rehberi

Muhafızlar Mücadelesi etkinliğinde 12 galibiyet almak ister misin? En iyi taktikleri uygulayarak maksimum galibiyet almaya ne dersin?

En başından belirtmem gerekirse bu etkinlikte maçlar turnuva standardına göre oynanır. Bunun anlamı kart seviyesi açısından herkesin aynı seviyede olacak olmasıdır. Hazırsan bu etkinlikten hızlı bir biçimde 12 galibiyet almanı sağlayacak rehberi okumaya başlayabilirsin.

Muhafızlar Mücadelesi

Muhafızlar Mücadelesi etkinliği tek aşamalı bir etkinliktir. Etkinlik kapsamında belirlenen kurallar çerçevesinde galibiyet almaya çalışırsın. Bu etkinlikte hazır deste kullanamazsın çünkü bu bir çekilişli mücadeledir.

Bu etkinlikte kart tercihi yaparken turnuva kurallarına dikkat etmelisin. Asla rastgele seçim yapmamalısın. Mücadeleye başlamadan önce aşağıdaki ipuçlarını gözden geçirirsen senin yararına olur çünkü daha kolay galibiyet alabilirsin.

İpucu 1: Ödülleri gözden geçirin

Muhafızlar Mücadelesi etkinliği belirli ödüllere sahiptir. Eğer herhangi bir maç kazanamazsan 700 Altın ve 10 kart kazanırsın. Maksimum galibiyet alırsan aşağıdaki ödüllere ek olarak 11.000 Altın ve 550 kart kazanabilirsin.

Ödül Koşul
1 Galibiyet x500 Altın
2 Galibiyet x1.000 Altın
3 Galibiyet x1.500 Altın
4 Galibiyet x2.000 Altın
5 Galibiyet x2.500 Altın
6 Galibiyet x3.000 Altın
8 Galibiyet x10 Muhafızlar
10 Galibiyet x1 Yıldırım Sandığı
12 Galibiyet x800 Muhafızlar

İpucu 2: Kurallara dikkat edin

Muhafızlar Mücadelesi etkinliğinin kendine has kuralları vardır. Burada kendi oluşturduğun desteyi kullanamazsın çünkü maçlar çekilişli mücadele şeklindedir. Bu durumda karşına gelen kartlardan en doğru olanı seçmeye çalışman gerekir.

Genel olarak çekilişli mücadelelerde dikkat edilmesi gereken bazı altın kurallar vardır. Bunlardan ilki rakibin kartlarını etkisiz bırakabilecek kartları seçmektir. İkincisi ise rakibe kombinasyon oluşturabileceği kartları vermemektir.

İpucu 3: Mutlaka erkenden oynamaya çalışın

Çekilişli herhangi bir mücadelede erkenden oynamak her zaman avantajlıdır. Herkes mücadele başlar başlamaz hakkını kullanmaya çalıştığı için mücadeleye erkenden başlamak mükemmel bir avantajdır. Bu tür mücadelelerde sona hep tecrübeli oyuncular kaldığı için maç kazanma şansın azalabilir.

İpucu 4: Muhafızlar kartını seçin

Bu kart oyuna yeni eklendiği için ilk tercihin her zaman o olmalıdır. Şu an pek çok oyuncu bu kartın nasıl kullanıldığını, onu nasıl durduracağını veya etkisiz bırakacağını bilmemektir. Bunu avantaja çevirmek için seçim şansı sende olduğunda Muhafızlar kartını seçmeye çalışmalısın.

İpucu 5: Sinerjiye mutlaka dikkat edin

Muhafızlar kartı ile uyumlu olan kartları listelemek için henüz erken olduğunu söyleyebilirim. Bu kartın mantığı oldukça açıktır. Geriden kullanman durumunda hemen hemen pek çok kart için tank görevi görmesini sağlayabilirsin.

İpucu 6: Muhafızlar kartının durdurduğu kartlara dikkat edin

Muhafızlar kartı aşağıdaki kartları kolayca durdurabilir. Rakipte bu kartlar yer aldığında güçlü savunma yapmayı başarabilirsin. Üstelik seçim yaparken bu kartları rakibe verip Muhafızlar kartını seçmek yine avantajı olmanı sağlayacaktır.

İpucu 7: Turnuva standartlarında iyi kartları seçin

Aşağıdaki kartlar turnuva standartlarında son derece iyi kartlardır. Bu kartları seçerek avantajlı hamleler yapabilirsin. Eğer rakibin Muhafızlar kartını seçmişse aşağıdaki kartlardan bazılarını almamaya özen göstermelisin.

İpucu 8: Oyun kazandıran kart seçin

Kart seçimi yaparken oyun kazandıran kartlara ekstra önem vermelisin. Özellikle turnuva standartlarında yer alan ve aynı zamanda oyun kazandırabilecek olan kartları istisnasız almaya çalışmalısınız. Bu kartlar arasından seçim yaparken Muhafızlar kartına dikkat etmelisin.

İpucu 9: İksir takasından avantajlı çıkmalısın

Çekilişli mücadelelerde büyü kartları son derece önemlidir. Taktiksel seçimler yapmaya çalışırken her zaman iksir avantajını ele geçirmek için uğraşmalısın. Maç esnasında iksir avantajını elde etmek için kesinlikle büyü kartlarından faydalanmayı denemelisin.

 

İpucu 10: Güvenli oynamaya çalışın

Çekilişli mücadele maçlarında meta kavramı diye bir şey yoktur. Kart seçimi yaparken elindeki kartların yarısı sürpriz şeklinde olacaktır. Rakibin elinde yer alan kartları doğrudan tahmin edebilmek zor olduğu için kesinlikle güvenli oynamaya çalışmalısın.

Bu önerileri değerlendirerek Muhafızlar Mücadelesi etkinliğinden hızlı bir biçimde 12 galibiyet almayı başarabilirsin. Ayrıca Muhafızlar kartına herkesten önce sahip olabilirsin. Eklemek istediğin veya paylaşmak istediğin belirli öneriler varsa yorum yaparak bunları paylaşabilirsin.

You may also like...

8 Responses

 1. Furkan dedi ki:

  Lav tazisi , yavru ejder , çarp , elektro buyucu , oduncu , valkur , balon , okcular

  Destem nasil fikir aliyim

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Bu tür desteler sıkıntılı olabiliyor. Ben de öneriyorum ama iyi kullanmak gerek. Birbirine benzeyen birkaç kartı bir araya getirmek yerine boşlukları doldurmalısın. Örneğin, Valkür yerine Yıldırım falan almalısın.

 2. BeRaT dedi ki:

  Büyücü elektro balon çete tomruk valkur minyonlar pekka 1. Lige çıkarmıyim bunla

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Güzel bir deste ama rakipte İksir Toplayıcı olan bir deste varsa gerçekten sorun yaşarsın çünkü onu durdurabilecek bir karta sahip değilsin. İki büyücüyü aynı anda kullanmak yerine onlardan birinin yerine büyü kartı almanı öneririm.

 3. Kaan poyraz dedi ki:

  Dev büyücü madenci mini pekka goblin ç. Çarpma yıldırım gece c.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Desteyi yazıp bıraktın ama ne istediğini de yazsaydın keşke… Deste idare eder sadece kartları birbiriyle uyumlu kullanmaya ekstra önem göstermelisin.

 4. Mustafa Kabak dedi ki:

  Abi bu deste kullanılabilir mi? Kullanım bedeli biraz yüksek olabilir ama…
  Dev
  Kraliyet Domuzları
  Gece Cadısı
  Cehennem Ejderhası
  Tomruk
  Valkür
  Zehir
  Okçular

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Kullanım bedeli pek yüksek değil ama kullanışlı bir deste de değil. Bu desteyi oluştururken ne düşündüğünü yani neyi planladığını anlamadım maalesef. Eğer iş bitirici şekilde kullanacağım diyorsan doğru bir deste olmadığını söyleyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir