Mini Valkür Mücadelesi taktikleri

Valkür kartı bugün başlatılan 24 saatlik etkinlik ile oyuncuların katılabileceği özel bir mücadeleye ev sahipliği yapacak. Bu özel etkinliğe giriş yapıp belirtilen miktarda galibiyet almanız durumunda elinizdeki Valkür kartlarının sayısına katkı sağlayıp bu karta daha kolay seviye atlatabilirsiniz. Ayrıca bu kartın seviyesi tam ise bu özel etkinlik sayesinde ekstra altın kazanmayı başarabilirsiniz.

Bu özel etkinlikle birlikte aşama özelliğiyle tekrar karşılaşmış olacağız. Bu aşama ödülleri sayesinde 1. galibiyette 3 adet Valkür, 2. galibiyette 5 adet Valkür, 3. galibiyette 8 adet Valkür kazanmayı başarabilirsiniz. Bunlara ek olarak her galibiyet kademesinde ekstra Altın kazanabilir ve etkinlik sonunda alabileceğiniz sandıktan daha fazla kart çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu özel etkinliğe giriş 10 Taş bedelindedir, giriş yapmadan önce biraz matematik yaparak buna değer olup olmadığını iyi düşünmelisiniz.

Valkür Mini Mücadelesi

Valkür kartı için düzenlenen bu özel etkinlik ile bu kartın seviyesini yükseltmek için ciddi bir katkı elde edebilirsiniz. Herkesin elinde olabilecek bu kart seviyesi yüksek olduğu zaman ideal bir tank olabilmektedir. Bu etkinlikten maksimum kart elde edebilmek için etkinlik bitene kadar 3 galibiyet almayı başarabilmelisiniz. Her ne kadar bu kolay gözükse gibi mücadelenin çekilişli mücadele olması işleri birazcık zorlaştırabilmektedir.

Matematik: Mücadeleye Katılma Değeri

Öncelikle bu mücadelenin matematiksel olarak değerini ortaya koymaya çalışalım. Aşağıdaki notlara bakarsanız bu değeri rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Böylece katılıp katılmama konusunda kararınızı verebilirsiniz. Valkür sürekli kullandığınız bir kartsa veya seviyesi zaten en yüksek durumdaysa bu mücadeleye katılıp 3 galibiyet elde etmeye çalışmayı düşünebilirsiniz.

  • Bu özel etkinliğe katılma ücreti 10 Taş şeklindedir. Bunu Altın cinsinden yazacak olursak bu mücadeleye giriş 166 Altın bedelindedir.
  • Bu özel etkinlikte sadece aşama ödüllerinden 180 + 60 + 70 şeklinde 310 Altın kazanmayı başarabilirsiniz.
  • Bu özel etkinlikte sadece aşama ödüllerinden 3 + 5 + 8 şeklinde 16 Valkür kazanmayı başarabilirsiniz.
  • Bu özel etkinlikte toplamda 3 galibiyet almayı başarırsanız alacağınız 16 Valkür kartının Altın karşılığı yaklaşık 1000 Altın şeklindedir. 1000 Altın, 60 Taş değerinde olduğundan etkinlikten 3 galibiyet alarak 50 Taş kazanç sağlayabilirsiniz.

Örneğin, ben bu mücadeleden toplam 3 galibiyet elde etmeyi başardım. 10 Taş ödeyerek aşama ödüllerinden 16 Valkür ve 310 Altın, mücadele sandığından ise 1 adet Alev Topu kartı ve 7 adet Goblin kartı kazandım. Öyleyse fırsat tepmek yerine en kısa sürede bu etkinliğe katılıp maksimum galibiyete ulaşmayı denemelisiniz. Aşağıdaki ipuçları size bu konuda fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Dikkat: Deste Kullanım Bedeli

Bu özel etkinlik kapsamında deste oluştururken karşınıza gelecek iki karttan birisini seçebileceksiniz. Bu seçimleri yaparken olabildiğince düşük kullanım bedeline sahip olan kartları almaya özen göstermelisiniz. Karşınıza gelecek kartlar genel olarak benzer rollerde olacaktır ve siz seçim yaparak kendinize en uygun desteyi oluşturmuş olacaksınız. Düşük kullanım bedeline sahip olan kartları seçmeye çalışmanız durumunda elinizdeki desteyi daha rahat kullanabilirsiniz.

Rakibin size bırakacak olduğu dört kartın ne olduğunu hiçbir zaman bilemezsiniz. Bu nedenle işinizi garantiye alıp mutlaka kendi seçeceğiniz kartlarda deste kullanım bedelini azaltmayı denemelisiniz. Deste kullanım bedeli düşük olduğu zaman rakibin size bıraktığı kartlar sayesinde iyi bir döngü destesi oluşturmayı başarabilirsiniz.

Dikkat: Kart Seçim Önceliği

Kart seçerken her zaman rakibi durdurabilecek kartlar seçmeye dikkat etmelisiniz. Rakibe üstünlük kurmak istiyorsanız kart seçim önceliğinde rakibi durdurmayı dikkate almak son derece önemlidir. Bu tür bir seçim taktiği uygulamayacaksanız mücadeleleri kazanmak çok kolay olmayacaktır.

Rakibe üstünlük kurmak için kart seçim önceliğini değerlendirmek istiyorsanız burada önerileri göz önünde bulundurabilirsiniz. Karşınıza geldiği zaman Şövalye, Tomruk, Alev Topu, Çarpma, İskelet Ordusu ve Buz Ruhu kartlarını mutlaka seçin. Destede bu kartların olması durumunda karşınıza gelecek olan birçok farklı rakibi durdurmayı başarabilirsiniz.

Dikkat: Oyun Kazandıracak Kart

Oyun kazandıracak kartları unutan oyuncular genellikle oyunlarını kaybederler. Oyun kazandırabilecek kart demek doğrudan rakip kulelere ulaşabilecek ve onlara hasar verebilecek kartlar demektir. Bu açıdan oyunun en güçlü kartları arasında yer alsa bile bazı kartları seçmemeyi düşünebilirsiniz. Eğer alacağınız kartlar oyun kazandıracak kartlar ise doğrudan bu kartları seçmeye özen göstermelisiniz.

Oyun kazandırabilecek kartları seçmezseniz çok büyük hata yapmış olursunuz çünkü bu tür özel etkinliklerde bu kartlar iki kat öneme sahiptirler. Oyun kazandırabilecek en iyi kart Roket kartıdır. Bu kartı seçme şansınız olduğunda hemen seçmelisiniz. Bunun dışında Mezarlık, Domuz Binicisi ve Kraliyet Devi gibi kartları seçmek iyi bir fikir olabilir. Tüm bu kartlar oyun kazandırabilme kabiliyetine sahip kartlardır.

Taktik: 7 Kart Kullanma

Bu klasik bir taktiktir ve çekilişli mücadelelerde sık sık kullanılır. Rakip sizin elinizde olan dört kartın ne olduğunu bilmektedir ama diğer dört kart konusunda pek bilgili değildir. Oyundan çok anlamayan veya profesyonelliğe ulaşmamış bir oyuncuyla karşı karşıya kalırsanız bu taktik mutlaka işinize yarayacaktır.

Elinizdeki destede 8 kart yer alacak olmasına rağmen oyun boyunca bir kartı gizli tutabilirsiniz. Bu kart genellikle Roket gibi bir kart olmalıdır çünkü onunla doğrudan oyunu bitirmeyi başarabilirsiniz. Rakibi tek kule yıkıp oyun kazanacağınız uzatma süresinin başlangıcında şaşırtarak kulesini indirebilir ve galibiyetin tadını çıkartabilirsiniz.

Dikkat: Büyü Kartının Önemi

Son olarak sizi çok sık yapılan bir hata konusunda uyarmak istiyorum. Oyuncular genellikle büyü kartının önemini göz ardı ederler ama bunu isteyerek yapmazlar. Destede daha fazla birlik yer aldığında daha rahat edeceklerine inanırlar ama bu doğru bir değerlendirme değildir.

Normal oyunlarda belki büyü kartı olmadan iş yapan desteler oluşturabilirsiniz ama özel etkinliklerde bu pek mümkün olmamaktadır. Kart seçimi yaparken büyü kartlarından en az 1 tanesini seçmeye özen göstermelisiniz. Bu sayede problemsiz ve aynı zamanda galibiyete yakın bir maç çıkartabilirsiniz. Bir büyü kartı seçmemek durumunda ciddi problemler yaşayabilir ve savunma yapmakta zorlanabilirsiniz.

Görsel Kaynağı: Brothgar

Leave a Reply

Reklam engelli...

Bu site ziyaretçilerine rahatsız olmayacakları alanda reklam göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen siteye destek olmak için reklamlara izin verin.

Refresh