Mezar Taşı kartı nasıl kullanılır?

Birçok oyuncuya göre en etkili savunma kartlarından biri olarak görülen Mezar Taşı kartını en uygun şekilde kullanarak savunmanızı güçlendirebilirsiniz. Domuz Binicisi veya onun gibi doğrudan binaları hedef alan birçok farklı karta karşı etkili bir biçimde kullanacağınız Mezar Taşı kartı, sadece aktif kaldığı süre boyunca değil aynı zamanda ortadan kaldırıldığında da etkisini sürdürebilen bir kart olarak dikkat çekmektedir.

Mezar Taşı kartı hakkında bilgi verirken özellikle güçlü yanları kadar zayıf yanlarına da değinilecektir. Genel oynanış şekli hakkında bilgi edindikten sonra bu kısımları okumaya devam edebilirsiniz. Yazının sonuna geldiğiniz zaman Mezar Taşı kartı hakkında en doğru ipuçlarıyla tanışmış bir oyuncu olarak bu kartı etkili bir biçimde kullanmaya başlayabileceksiniz.

Mezar Taşı Kartı: Temel İpuçları

İlk olarak, Mezar Taşı kartını asla kulelerin arkasında kullanmamaya özen göstermelisiniz. Eğer bu kartı kulelerin arkasında kullanırsanız etkinliğini azaltmış olursunuz. Her zaman orta noktada bir yere yerleştirmeli ve karşıdan gelen birlikleri alanın ortasına çekerek sağdan ve soldan aynı anda hasar görebilmesini sağlamalısınız. Alan hasarı veren kartlara karşı dikkatli olmalısınız çünkü bu tür kartlar İskeletleri kolayca ortadan kaldırabilecek niteliktedirler.

Mezar Taşı, yavaş saldıran ve alan hasarı vermeyen kartlara karşı etkili bir savunma ortaya koymaktadır. Domuz Binicisi, Prens, Dev, P.E.K.K.A. ve Mini P.E.K.K.A. gibi kartları bu bina kartıyla kolayca durdurabilirsiniz. Mezar Taşı, belirli aralıklarla 1 İskelet çıkarır ve ortadan kaldırıldığı zaman birden fazla İskelet çıkartarak en yakındaki birliklerin etrafını sarar. Bu büyük bir avantaj olduğu için ağır ilerleyen, yavaş saldıran ve görece alan hasarı vermeyen kartlara karşı etkili bir savunma unsuru olmaktadır.

Rakibin karşıdan gelen kartlarını orta alana çekmek ve her iki kulenin saldırı menzilinde bırakmak onların hızlıca ortadan kalkmasını sağlamak için gereklidir. Mezar Taşı kartını kullanırken bu durumda göz önünde bulundurursanız işiniz çok daha kolay olur. Karşıdan gelen ve yukarıda belirttiğim standartlara uyan her türlü birliği durdurmak için benzer taktiği kullanabilirsiniz. Bazen ekstra dikkat etmeniz gerekebilir çünkü yanlış konumlandırmalar savunma stratejinizin çökmesine neden olabilir.

Mezar Taşı kartının zayıf yanları alan hasarı veren birlikler veya hava birlikleridir. Hava birliklerine karşı bu kart oldukça etkisizdir. Belki yön değiştirtmek veya yavaşlatmak için kullanabilirsiniz ama onun dışında birçok hava birliğine karşı hiçbir etki gösteremeyen bir karttır. Alan hasarı veren kartlar açısından da benzer durum söz konusudur. Oldukça zayıf birlikler oldukları için İskeletler tek vuruşta hemen ortadan kalkabilmektedir. Bu nedenle alan hasarı veren birliklere karşı dikkatli olmak gerekir.

Mezar Taşı kartını artık nerede ve nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenmiş olmalısınız. Özet geçmek gerekirse, bu kartı rakip birliklerin dikkatini dağıtmak ve en uygun İksir takasını gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta alan hasarı veren kartlara karşı bu bina kartını kullanmamaya çalışmaktır. Mezar Taşı kartı hakkında sorularınız varsa yorum yaparak bunları bana ulaştırabilirsiniz.

Keyifli oyunlar!

Leave a Reply

Reklam engelli...

Bu site ziyaretçilerine rahatsız olmayacakları alanda reklam göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen siteye destek olmak için reklamlara izin verin.

Refresh