Mega Şövalye kartı nasıl kullanılır?

Mega Şövalye, Domuz Dağı arenasına erişmeyi başarmış oyuncular tarafından elde edilebilen bir efsanevi karttır. Kullanım bedeli oldukça yüksek olmasına rağmen durdurulması zor bir tanktır. Savaş alanında bir yerden bir yere geçiş yapabilir ama bunu zıplayarak gerçekleştirdiğinden biraz yavaş hareket eder. Bununla birlikte konuşlandırıldığı zaman etrafındaki rakip birliklere hasar verir.

Mega Şövalye kartının güçlü olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Doğru kullanıldığı zaman rakip kuleyi bile tek başına indirebilecek kadar tehlikeli bir karttır. Elbette her kartta olduğu gibi bu kartın da belirli dezavantajları vardır. Mega şövalye kartının nasıl etkili bir biçimde kullanılabileceğini öğrenmek istiyorsan yazının devamını okuyabilirsin.

Mega Şövalye kartı etkili bir biçimde nasıl kullanılır?

Mega Şövalye kartını diğer yüksek canlı birlik hedefleyen kartlardan ayıran en önemli özellik alan hasarı verebilmesidir. Benzer kartlarla kıyaslandığı zaman destek birliği ortadan kaldırıldığında sürü halindeki birliklerle kolayca etkisiz bırakılabilen bir kart değildir. Bu nedenle oyuna birçok farklı strateji kazandırması beklenmektedir.

 • Mega Şövalye vs. P.E.K.K.A. – İki kartın karşılaştırılması durumunda hemen hemen aynı miktarda cana sahip olduğu söylenebilir. Aradaki en önemli farklılık birinin alan hasarı vermesi, daha az hasara ama daha fazla hareketliliğe sahip olması; bir diğerinin ise tekli hasar vermesi, daha fazla hasara ama daha az hareketliliğe sahip olmasıdır. Birbiriyle karşı karşıya gelen bu iki karttan P.E.K.K.A. her zaman daha avantajlıdır ama diğer birliklere karşı avantaj Mega Şövalye kartına aittir.
 • Mega Şövalye vs. Dev İskelet – İki kartın kullanım bedeli arasında farklılık vardır. Dev İskelet daha ucuz, daha hızlı hasar veren ama daha az hasar uygulayan bir karttır. İkisinin kullanım biçimi biraz farklı olsa bile Mega Şövalye saldırı konusunda, Dev İskelet ise savunma konusunda çok daha avantajlı bir karttır.
 • Mega Şövalye vs. Dev – İki kartın kullanım bedeli arasında ciddi farklılık vardır. Fakat bu iki karttan çift yönlü olabilmesi açısından Mega Şövalye biraz daha avantajlı olabilmektedir. Dev kartının avantajlı olduğu tek nokta daha zor dikkatinin dağıtılması ve doğrudan binaları hedef almasıdır.
 • Mega Şövalye vs. Golem – İki kartın kullanım bedeli arasında farklılık vardır. Mega Şövalye ile uygulanan taktik Golem ile uygulanan taktikten tamamen farklıdır. Golem ile iş bitirici taktiklerini uygulamak daha kolayken Mega Şövalye ile daha farklı taktiklerin düşünülmesi gerekir.

Mega Şövalye kartının avantajları nelerdir?

Mega Şövalye kartının en büyük avantajı daha önce belirtildiği gibi alan hasarı vermesidir. Bununla birlikte konuşlandırıldığı zaman verdiği hasar onu bambaşka bir kart olmasına yardımcı olur. Mega Şövalye kesinlikle ama kesinlikle karşı saldırı taktiğinin vazgeçilmez parçalarından birisidir.

Konuşlandırıldıktan sonra sadece tek bir hamle ile Cellat gibi baş belası bir kartı ortadan kaldırabilir. Etrafına biriken sürü halindeki birlikleri etkisiz bırakabilir. Bunun yanında bir yerden bir yere sıçrayarak hareket kabiliyetini konuşturup rakibi biraz daha baskı altında tutabilir. Tüm bunlar onun en büyük avantajları arasındadır ve deste tercihi yaparken karşı saldırıyı tamamlayacak kartların tercih edilmesi zorunludur.

Mega Şövalye kartının dezavantajları nelerdir?

Ne kadar iyi olursa olsun her kartın bir dezavantajı vardır. Mega Şövalye kartının en büyük dezavantajı ise kullanım bedelidir. Oyunda kullanılabilecek sayısız etkili Mega Şövalye kombinasyonu olabilir ama bu kombinasyonları gerçekleştirmek için epey bir iksire sahip olunmalıdır. İksir yönetimi konusunda başarılı olamayan oyuncuların bu karttan verim alması pek mümkün değildir.

Mega Şövalye kartının bir diğer büyük dezavantajı hava birliklerine karşı etkisiz olmasıdır. Hemen hemen tüm hava birlikleri onu kolayca rahatsız edebilir ve hatta onu ortadan kaldırabilirler. Bu nedenle oluşturulan desteler hava birliklerine karşı etkili çözümlere sahip birliklerden oluşmalıdır.

Mega Şövalye kartını nasıl durdurabilirim?

Bu kart sen de olduğu gibi rakipte de olabilir. Bu durumda onu nasıl durdurabileceğini bilmelisin. Aşağıdaki yöntemlerden herhangi birisini kullanarak onu başarılı bir biçimde durdurmayı başarabilirsin. Bununla birlikte bu yöntemlerin bilincinde olarak elindeki desteyi güçlendirip Mega Şövalye kartını gücüne güç katman mümkündür.

 • Minyon Sürüsü – Mega Şövalye kartını durdurabilecek en etkili karttır. Rakip bir şekilde elindeki büyü kartlarıyla bu birlikleri etkisiz bırakmak isteyeceğinden aşırı dikkatli olmalısın ve destede yine Mega Şövalye kartını durdurabilecek farklı bir karta sahip olmalısın.
 • Cehennem Ejderhası – Mega Şövalye kartını durdurabilecek bir diğer önemli karttır. Herhangi bir şekilde rahatsız edilmediğinde birkaç saniye içerisinde söz konusu birliği ortadan kaldırman mümkündür.
 • Felaket Kulesi – Tıpkı Cehennem Ejderhası kartı gibi son derece etkili bir bina kartıdır ama kullanım bedeli biraz daha yüksektir. Birkaç saniye içerisinde söz konusu birliği ortadan kaldırabilirsin fakat bunu yaparken rakibin hamlelerine dikkat etmelisin.
 • Mezar Taşı – Mega Şövalye kartını sürekli ama sürekli bir biçimde rahatsız edeceği için önemli bir karttır. Bu kartı kullanarak söz konusu kartı oyalayıp zaman içerisinde ölmesini sağlayabilirsin. Ancak rakibin hamleleri sonrasında bunu yapmak kolay olmayacağından epey dikkatli olmalısın.
 • P.E.K.K.A. – Mega Şövalye için en etkili çözümdür. Sadece birkaç saldırıda onu tamamen ortadan kaldırabilir ve üstüne hayatta kalabilirsin. Bu karttan alacağın desteği diğer kartlardan alman pek mümkün değildir. Eğer gerçekten Mega Şövalye kartını durdurmakta sıkıntı yaşıyorsan bu kartı kullandığın desteye eklemelisin.

Tüm bu bilgiler Mega Şövalye kartını kullanma ve ona karşı oynama konusunda sana yardımcı olacaktır. Bu kartı kullanma veya durdurma konusunda sıkıntı yaşıyorsan yorum yaparak ekstra bilgi alabilirsin. Ayrıca dilersen aşağıdaki sayfaya göz atarak bu kartın yer aldığı desteleri inceleyebilirsin.

16 Comments

 1. Araskuzey
  • Kaan Karadeniz
 2. Royal
  • Kaan Karadeniz
   • Hüsam
    • Kaan Karadeniz
 3. Emirhan
 4. bugra baş
  • Kaan Karadeniz
 5. Isimiz Bilal
  • Kaan Karadeniz
 6. SKG
  • Kaan Karadeniz
 7. SadeceBiri
  • Kaan Karadeniz

Leave a Reply

Reklam engelli...

Bu site ziyaretçilerine rahatsız olmayacakları alanda reklam göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen siteye destek olmak için reklamlara izin verin.

Refresh