Madenci ve Zehir ile Havan kontrol destesi

Madenci ve Zehir kartlarını bir araya getirmek alışılmış bir taktiği uygulamaktır. Fakat bunların arasına Havan kartını yerleştirmek işin rengini biraz değiştirir. Bu desteyi kullanarak kontrol destelerinin vazgeçilmezi olan pek çok kartı bir araya getirip galibiyet üstüne galibiyet alabilirsin.

Bu Havan destesinin işe yaramasını istiyorsan öncelikle elbette destenin nasıl kullanıldığını öğrenmen gerekir. Destenin en önemli dezavantajı aşırı lüks bir deste olması ve savunma potansiyelinin bir miktar düşük kalmasıdır. Aşağıda bu destede yer alan kartlarla ilgili ufak ipuçlarına yer verdim. Bunları değerlendirerek desteyi kullanıp galibiyet üstüne galibiyet alabilirsin.

Madenci ve Zehir ile Havan

Havan: Havan kartını kullanmak pek kolay olmasa bile doğru konumlandırma sağlaman durumunda ondan fazlasıyla verim alabilirsin. Her konumlandırmada kuleye 1 veya 2 kez bile vurması yeterlidir. Elinde yer alan diğer tüm kartlar bu kartı koruma konusunda sana yardımcı olacaklardır.

Zehir: Bu kart benim en sevdiğim büyü kartlarından birisidir. Sadece saldırı amaçlı kullanılabilen ilginç kartlar arasında değildir. Gerektiğinde onu savunma amacıyla da kullanabilirsin. Tek yapman gereken rakibin hamlelerine göre bu kartı uygun bir biçimde kullanmaktır.

Madenci: Kule arkalarına geçiş konusunda iyi bir karttır. Rakibin elinde Kasırga kartı olmadığı sürece çok sıkıntı yaşamazsın. Bir kontrol listesinin içerisinde yer almasının en büyük sebebi ise güvenli bir kart olmasından kaynaklanmaktadır.

Haydut: Hızlı hareket etmesi, güçlü saldırılarının olması ve rakibi şaşırtabilmesi önemlidir. Bu şaşırtma yöntemlerinden herhangi birisini kullanarak rakibi çaresiz bırakabilirsin. Tek dikkat etmen gereken bu kartı sürü halindeki birliklere yem etmemektir.

Cehennem Ejderhası: Hava birliklerine karşı koymakta zorlanan rakiplerin belalısı olabilecek bir karttır. Tavsiyem bu kartı saldırı ağırlıklı değil savunma ağırlıklı kullanmandan yana olacaktır. Bunu yaparsan rakibin kulelerine yaklaşmasına izin vermeden onları ortadan kaldırabilirsin.

Şövalye: Klasik tank birliğidir. Havan kartını korumak gerektiği zaman bu karttan faydalanmayı düşünebilirsin. En iyi yapacağın şey rakibin tekil hasar veren kartlarını karşılamak ve onların kulene yaklaşmasına engel olmaktır. Şövalye kartı bu iş için biçilmiş kaftandır.

Minyonlar: Hava savunması gerçekleştirmek için son derece iyi bir karttır. Rakipler bu kartı küçümserse başlarına çok büyük bir iş almış olurlar çünkü göz ardı edildikleri zaman bu kart her saldırı karşılayabilecek güce sahiptir. Yeri geldiğinde onu bir destek birliği olarak da kullanabilirsin.

Tomruk: Klasik düşük kullanım bedeline sahip büyü kartıdır. Kara birliklerine karşı savunma gerçekleştirirken bu karttan olabildiğince faydalanmaya çalışmalısın. Rakibin elinde yemleme taktiğini uygulamasına yardımcı olacak kartlar varsa bunu gerçekleştirmeden önce iki kez düşünmeyi ihmal etmemelisin.


Bunlar da hoşunuza gidebilir...

28 Cevaplar

 1. demirat dedi ki:

  minyonlar yerine dart goblini olur mu

 2. Mustafa Kabak dedi ki:

  Madenci şövalye goblin çetesi silahşor çarpma zehir mezar taşı prenses bunu değerlendirebilir misiniz

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Benim bir ara kullandığım desteye çok benziyor. Deste güzel bir deste. Mega Şövalye problem çıkartabilir ama onun dışında hiçbir sıkıntısı yok. Paylaşım için teşekkürler.

 3. yusuf dedi ki:

  Kaan karadeniz sen kac kupasin ve klanını soyleyebilirmisin

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Ben 3700-4000 arası takılıyorum. Sürekli deste denediğim için üstlere çıkma şansım pek olmuyor. Sitenin klanında yer alıyorum. #2889V0V9 klan koduyla klana ulaşabilirsin.

 4. Burak dedi ki:

  Abi bu deste hakkındaki fikirleri ve yorumları nerak ediyorum:
  -Elektro B.
  -Tomruk
  -Cellat
  -Oduncu
  -Goblin Ç.
  -Cehennem Ejderhası
  -Büyücü
  -İskelet O.

 5. volkandere.g dedi ki:

  Size oyundaki ene iyi madenci destesini vercem. Bu destek sayesinde durmadan destek dönecek ve süper hızlı madenci alacaksınız. Ayrıca bu desteyi Surgical Goblin ve Nemsensei kullanmıştı.

  Buz ruhu
  Madenci
  Şövalye
  Tomruk
  Felaket Kulesi
  Elektro Büyücü
  Zehir
  İskeletler

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Bu bilindik ve epey kullanılan bir deste. Ancak Mega Şövalye çıktıktan sonra etkinliğini biraz yitirdi. Ben daha farklı versiyonunu kullanıyorum.

 6. Ozberk akkan dedi ki:

  Abi bende haydut yok yerine ne alabilirim

 7. 11. Arenaya cikmak isteyen şahıs dedi ki:

  Abi bana 11. Arenaya cikartabilcek bi deste onerir misin ? Efsolar : cehennem ejderi Haydut Kıvılcim madenci elektro mezarlik tomruk

 8. Mehmet dedi ki:

  Bu deste değerlendirebilir misiniz?
  Lav Tazı,Atıcı,Havan,Top,,Mega Dalkavuk,Zehir,İskelet Ordusu

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Destede bir kart eksik. Onun ne olduğunu söyleyebilirsen bir değerlendirme yapabilirim.

   • Tuna dedi ki:

    Kartı söyleyecektim ama destenin zaten sıkıntılı olduğuna karar verdim.
    Bu desteyi değerlendirebilir misiniz?
    Lav Tazı,Mega Dalkavuk,Havan,İskelet Ordusu,Çarpma,Zehir,Top,Cehennem Ejderhası
    Lav Tazı kartının yer aldığı destede Havan ne arıyor demeyin.Bu deste Hem Lav Tazısını desteklemek için hemde özellikle Zehir ve İskelet Ordusu gibi kartlarla Havanı korumak için güzel deste .

    • Tuna dedi ki:

     Ayrıca Özür dilerim,kardeşim benden habersiz yazdığım yorumu kendi adını koyarak göndermiş

     • Kaan Karadeniz dedi ki:

      Özür dilenecek bir şey yok. Herkese olabildiğince yardımcı olmaya çalışırım.

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Bir bakalım… Gayet güzel ve kullanışlı bir deste. Herhangi bir eksiği yok, zayıf yanı da yok. Sadece Lav Tazısı kartını savaş alanına koyarken biraz dikkatli olup anlık saldırılara karşı tetikte kalman yeterli olur.

 9. Efe dedi ki:

  Merhaba kullandığım desteğin sizin gözünüzde ki yerini sormak istiyorum.
  -P.E.K.K.A
  -Alev Ruhları
  -Çarpma
  -Mezarlık
  -Kara Prens
  -Cehennem Ejderhası
  -Minyonlar
  -Prenses
  Burada bir bina kartı eksikliği var çünkü kullanmayı pek beceremiyorum.
  Eğer değiştirmem gereken bir şey olduğunu düşünüyorsanız lütfen bana yazın.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Bir tercih yapman gerek diyebilirim. Bu destenin tek eksik yanı bina kartı değil ortalama hasar veren bir büyü kartı eksikliği de var. Rakibe yeteri kadar baskı kurabilirim diyorsan bir şey değiştirmene gerek yok. Ancak ben yeteri kadar baskı kuramam bir de orta hasarlı büyü kartım olsun diyorsan Ateş Ruhları yerine Alev Topu kullanabilirsin. Ancak bu destenin kullanım bedelini yükselttiği gibi seni Madenci ve Goblin Fıçısı gibi kartlara karşı güçsüz bırakabilir. Tercihini buna uygun bir biçimde yapmalısın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Share
Tweet
+1