Madenci ve P.E.K.K.A. destekli Mega Şövalye destesi

Mega Şövalye desteleri paylaşma vakti geldi çattı. Kart henüz çok yeni ve doğru desteler bulmak çok kolay değil. Eğer bu destede yer alan efsanevi kartlar elinde varsa denemen gereken en önemli destenin bu olması gerektiğini belirtmeliyim. Yapman gereken tek şey Mega Şövalye kartını tek başına bırakmamaktır.

Bu Mega Şövalye destesinin işe yaramasını istiyorsan öncelikle elbette destenin nasıl kullanıldığını öğrenmen gerekir. Aşağıda bu destede yer alan kartlarla ilgili ufak ipuçlarına yer verdim. Bunları değerlendirerek desteyi kullanıp galibiyet üstüne galibiyet alabilirsin.

Madenci ve P.E.K.K.A. destekli Mega Şövalye

Mega Şövalye: Oyunun en yeni kartlarından birisidir ve gerçekten çok kullanışlıdır. Alan hasarı verir, haritada kolayca yer değiştirebilir ve üstüne üstlük dayanıklıdır. Tek dezavantajı kullanım bedelinin yüksek olmasıdır ama doğru kartlarla bu dezavantajı ortadan kaldırabilirsin.

P.E.K.K.A.: Onun verdiği hasarı verebilecek bir başka kart bulmak çok kolay değildir. Belki saldırı anlamında ondan çok verim alman mümkün olmayabilir ancak savunmada fazlasıyla işe yarayacaktır. Bir fırsatını bulup Mega Şövalye ile aynı anda savaş alanında olmalarını sağlaman durumunda ise oyunu kazanmaya yakın olabilirsin.

Madenci: Fazlasıyla kullanışlı bir kart olduğunu her fırsatta dile getiririm. Bu karttan faydalanarak kuleyi oyalayabilir ve hatta bu kartı oyun kazandıracak kart olarak kullanabilirsin. Tek yapman gereken rakibe doğru zamanlamayla saldırmaktan başka bir şey değildir.

Elektro Büyücü: Çıktığı günden bu yana oyundaki etkinliğini sürdüren bir karttır. Savunma yapma konusunda eşsiz avantajlara sahiptir. Bu kartı ne zaman kullanman gerektiğini oyun içerisindeki durumlar belirleyecektir.

Zehir: Zehir oyunun en işlevsel büyü kartlarından birisi olma özelliğine sahiptir. Bu kartı kullanarak belirli bir alanda yer alan tüm birliklere hasar verebilirsin. Bu sana hem alan kontrolü sağlar hem de rakibin hamlelerini geciktirme konusunda yardımcı olur.

Yarasalar: Klasik döngü kartıdır. Çok fazla şey söylemeye gerek yoktur. Rakibin büyü kartını kullanıp bu kartı durdurmak istediğinde ise büyük bir hata yapmış olur çünkü bu durumda elindeki diğer kartları daha güvenli bir biçimde kullanma fırsatını elde edersin.

Goblinler: Destede yer alan bir diğer döngü kartıdır. Bu karttan faydalanmak istiyorsan onu her zaman savunmada kullanmayı denemelisin. Mesela rakibin elinde Madenci gibi bir kart varsa onu bu kartla oyalayabilirsin. Bununla birlikte rakibin alan hasarı vermeyen tank kartlarını da hızlı bir biçimde ortadan kaldırabilirsin.

Çarpma: Düşük kullanım bedeline sahip bir büyü kartıdır. Kullanım biçimi çok net bellidir ama bu destede özellikle Cehennem Ejderhası ve Felaket Kulesi gibi iki karta fazlasıyla dikkat etmelisin. Bu kartlar senin stratejini tamamen etkisiz bırakabilecek olduklarından bu kartı onları durdurmak için kullanmalısın.

Mega Şövalye, P.E.K.K.A. ve Madenci kartlarıyla oluşturulmuş bu güçlü iş bitirici destesi sayesinde üst arenalara çıkmayı başarabilirsin. Bu destenin savunma potansiyeli biraz düşüktür ve Yavru Ejderha kartına karşı dikkatli olunmalıdır. Desteyi kullanmakta sıkıntı yaşarsan yorum yapıp ufak tüyolar alabilir veya deste hakkında düşüncelerini paylaşmak istiyorsan yine yorum yapabilirsin.


Bunlar da hoşunuza gidebilir...

20 Cevaplar

 1. emrah dedi ki:

  Lav tazısı ve balona karşı zayıf bir deste degilmi? hava kartlarina karsi cok zayif degilmi?

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Hayır, bu kartları engelleyebilirsin. Yavru Ejderha biraz sıkıntı çıkartıyor. Hava birlikleri açısından sıkıntıları bu yönde.

 2. enes dedi ki:

  abi tüm efsolar açık 12 efso var madenci yok madenci yerine ne alam

 3. Bünyamin dedi ki:

  Pekka yerine kivilcim alsam iyi olurmu

 4. Enes dedi ki:

  Bu desteyi ben de kullanıyorum ve gerçekten işe yarıyor teşekkürler

 5. Caner dedi ki:

  Selamün Aleyküm 3250 Kupadayım prenses Haydut Kıvılcım Bide Yeni Çıkam Kart Yok 73/77 Var 3590 en Fazla Kupam nasıl 3800 Çıkabilirim.

 6. Kullanıcı dedi ki:

  Elektro büyücü yerine ne koyabilirim?

 7. SadeceBiri dedi ki:

  Bir deste önerim var

  Pekka

  Yavru ejderha

  Buz büyücüsü.

  Yıldırım

  Domuz binicisi

  Buz ruhu

  Minyonlar

  Tomruk

  Deste sizce kullanılabilirlik açısından nasıl?Turnuvalarda bu desteyi kullanıyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Share
Tweet
+1