Madenci ve Elektro Büyücülü P.E.K.K.A. anti-meta destesi

Madenci ve Elektro Büyücü kartlarını pek çok destede bir arada görmüş olabilirsin. Bu destede onları farklı bir rolde anti-meta destesi içerisinde görme fırsatı elde edeceksin. Bu desteyi kullanarak şu an metada kullanılan pek çok kartı durdurabilme fırsatına sahip olabilirsin.

Bu P.E.K.K.A. destesinin işe yaramasını istiyorsan öncelikle elbette destenin nasıl kullanıldığını öğrenmen gerekir. Destenin en önemli dezavantajı bina kartının olmamasıdır. Aşağıda bu destede yer alan kartlarla ilgili ufak ipuçlarına yer verdim. Bunları değerlendirerek desteyi kullanıp galibiyet üstüne galibiyet alabilirsin.

Madenci ve Elektro Büyücülü P.E.K.K.A.

P.E.K.K.A.: Destenin en önemli kartlarından birisidir. Tank olabilir, ciddi savunma yapabilir ve aynı zamanda karşı saldırı gerçekleştirebilme konusunda sana fırsat tanıyabilir. Bu kartı kullanırken köprünün öte yanına geçmeyi aklına pek getirmeni tavsiye etmem çünkü buna ihtiyacın olmayacaktır.

Elektro Büyücü: Savunmanın en etkili kartıdır. Rakip birliklerin saldırısını sıfırlama potansiyeline sahip olduğu için fazlasıyla kullanışlıdır. Bu kartı savunmada özellikle P.E.K.K.A. kartından sonra kullanmayı denemeli ve onu savunmada olabildiğince desteklemeye çalışmalısın.

Madenci: Destede sana oyunu kazandıracak karttır. Rakibin kulesine ve bina kartlarına hasar vermeni sağlayacak en önemli kart olduğunu unutmamalısın. Oyunun en başında bu kartı kullanırken onu tek başına kullanmalı ve rakibin sana verdiği karşılığın ne olacağını beklemelisin, ardından stratejini en uygun biçimde şekillendirmeyi başarabilirsin.

Zehir: Bu kartı Madenci ile bir araya getirdiğin zaman olabildiğince yoğun hasar verebilirsin. Tek yapman gereken uygun zamanda uygun kombinasyonu gerçekleştirmektir. Özellikle iksir kazanımı iki katına çıktığı zaman bu karttan ekstra faydalanmayı deneyebilirsin.

Minyon Sürüsü: Bu destede durdurulamayan kartlardan birisidir. Rakibin elindeki büyü kartlarını diğer kartlarını durdurmak için kullandığı zaman en uygun avantajı ele geçirmiş olursun. Bu kartı kullanarak onu cezalandırma fırsatını elde edersin ama bunu yaparken özellikle rakibin elindeki alan hasarı veren diğer kartlara dikkat etmelisin.

Buz Golemi: Klasik döngü kartıdır ama en önemlisi rakibin kartlarını peşinden sürüklemesidir. Doğru yerde kullanıldığı zaman rakip birlikleri peşine takıp onları harita boyunca gezdirmeyi başarabilir. Düşük kullanım bedeline sahip olduğundan garanti kartlardan birisidir.

Minyonlar: Rakibi hataya sürükleyecek bir karttır. Madenci kartın rakip kulenin hasarını savunmayı başarıyorken bu kartı kullanıp rakibi baskı altına alabilmen mümkündür. Rakip bu ufak birlikleri durdurmak için elindeki büyü kartını kullanmayı denediği zaman sana diğer kartlarını kullanabilme konusunda yeni bir fırsat sunmuş olacaktır.

Tomruk: Klasik düşük kullanım bedeline sahip karttır. Bu kart ile büyük işler başarman mümkün olmayabilir ama destede bulunması iyi bir fikirdir. Elinde yoksa bu kartın yerine Çarpma kartını kullanmayı deneyebilirsin.


Bunlar da hoşunuza gidebilir...

4 Cevaplar

  1. Mustafa Kabak dedi ki:

    Ve evet bir savaşımda buz golemi kullanmıştım (7sv olduğu için pek kullanmıyorum) ortaya karşı koridora koydum Pekka kendi arenasına geri döndü bu sırada hiçbir şey yapmadım sadece seyrettim pekkanın hırsını ama merak etmeyin sonu iyi bitiyor 2-1 🙂

  2. Mustafa Kabak dedi ki:

    İtiraf etmem gerekirse minyon sürüsü korkarak kullandığım bi kart çünkü karşısına her an bir büyücü yavru ejder elektro büyücü ateş ruhları cellat alev topu zehir çarpma oklar kısacası alan hasarı çok ama çok tehlikeli şimdi seviyesini yükseltmeye çalışıyorum ama pek kullandığım bi kart değil zaten.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Share
Tweet
+1