Madenci ve Balon ile P.E.K.K.A. kontrol destesi

P.E.K.K.A. ve Madenci kartlarını bir araya getirmek kolay değildir. Çok kolay rahatsız edilebilen bu kartlarla iyi bir kombinasyon oluşturmak istiyorsan elbette hep rakibin hamlelerini bekleyip önce onu durdurmalısın. Ardından elindeki kartları en verimli şekilde kullanarak rakibin kulesini yıkmaya yönelebilirsin.

Bu P.E.K.K.A. destesinin işe yaramasını istiyorsan öncelikle elbette destenin nasıl kullanıldığını öğrenmen gerekir. Destenin en önemli dezavantajı bina kartının olmamasıdır ve bunun dışında büyük bir dezavantajı bulunmamaktadır. Aşağıda bu destede yer alan kartlarla ilgili ufak ipuçlarına yer verdim. Bunları değerlendirerek desteyi kullanıp galibiyet üstüne galibiyet alabilirsin.

Madenci ve Balon ile P.E.K.K.A.

P.E.K.K.A.: Bu büyük samurayı kontrol etmek gerçekten zordur. Rakip birliklerin peşine takılan bir yıkım aracı olduğundan pek çok zaman yönünü kaybetmektedir. Fakat burada onu saldırıdan çok savunmada kullanıp elindeki desteyi kontrollü bir biçimde değerlendirmeye çalışman gerekecektir. Bunu yapmayı başarırsan galibiyetlere yakın olabilirsin.

Balon: Rakibin hamleleri önde yer alacak olan P.E.K.K.A. ve Madenci kartlarıyla uğraşırken bu kartı aradan göndermeyi başarabilirsin. Birçok farklı koşulda işini görecek bir kart olmasından ötürü fazlasıyla kullanışlıdır. Yapman gereken rakibi hazırlıksız yakalayıp onun üzerine zamanında gitmeyi başarmaktır.

Madenci: Bu kartı kullanmak gerçekten basittir. Destenin bir kontrol destesi olmasını sağlayan en önemli karttır. Bu kart ile erişilemez birliklere erişebilir veya kuleye doğrudan hasar vermek için sürpriz bir saldırı gerçekleştirebilirsin. Üstelik bu kartın dayanıklı olması sayesinde Balon kartına hamle şansı tanıyabilirsin.

Elektro Büyücü: Oyunun en iyi efsanevi kartlarından birisidir. Bu kartı kullanarak rakibin pek çok hamlesini boşa çıkarman mümkündür. Tek yapman gereken onu yem etmeden kullanmaya çalışmaktır. Bunu başarırsan bu karttan fazlasıyla verim alabilirsin.

Mega Dalkavuk: Hava savunması ve aynı zamanda kara savunması konusunda sana yardımcı olacak karttır. Saldırıları gerçekten çok güçlüdür ve dikkat edilmediği zaman hemen hemen her türlü eritebilecek güce sahiptir. Kullanırken rakibin elinde yer alan büyü kartlarına fazlasıyla dikkat etmelisin.

Buz Golemi: Klasik döngü kartıdır ama aynı zamanda tank yerine kullanılmaktadır. Tank olarak kullandığın zaman çok fazla bir şey beklemeni önermem. Rakibin hamle şansını kısıtlamış durumdaysan yani iksir yönetimi konusunda ona üstünlük sağlamış durumdaysan bu kartı kullanıp ardından Balon kartını göndermeyi deneyebilirsin.

Alev Topu: Doğrudan hasar verebilecek büyü kartıdır. Bu kart son derece işlevsel olabilmektedir. Özellikle rakip durdurulması güç Minyon Sürüsü gibi kartlar kullandığında ona anında bu kart ile cevap vermeyi denemelisin. Böylece senin için büyük tehdit oluşturabilecek kartları ortadan kaldırmayı başarırsın.

Çarpma: Klasik düşük kullanım bedeline sahip büyü kartıdır. Bu kartı ne zaman ve nerede kullanman gerektiğine maç esnasında karar vermelisin. Genelde büyük samurayı sürü halindeki birliklerden korumak veya rakibin Goblin Fıçısı gibi kartlarını durdurmak için bu büyü kartından yararlanmaya çalışmalısın.


Bunlar da hoşunuza gidebilir...

14 Cevaplar

 1. nurlan orucov dedi ki:

  buz goleminin yerine sovalye olurmu?
  her sey icin tsk

 2. Efecan dedi ki:

  Elektro büyücü ve madenci yerine şövalye ve okçular kullansak deste geçerliliğini kaybeder mi?

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Madenci bu destenin değiştirilemez kartlarından birisidir. Elektro Büyücü yerine ise Okçular kullanabilirsin.

 3. Kerem dedi ki:

  Elektro yerine ne kullanabilirim?

 4. arda dedi ki:

  deste gerçekten işlermi kaybetmekten çok korkuyorum ve kaybettiğimde çok sinir oluyorum

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Denemeden bilemezsin ama burada yer alanların hepsi test edilip sonuç alınmış desteler. Eğer başarılı olamıyorsan oyun stiline uygun deste seçmediğin içindir.

 5. Mustafa Kabak dedi ki:

  Zaten ilk başta genelde mezar taşı şövalye ya da yarasalarla başlangıç yapıyorum sonra rakibin kartlarına göre oynamaya başlıyorum

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   İdeal olanlardan birisidir çünkü başlangıçta rakibe elindeki kartları fark ettirmemek gerekir. Bu şekilde başlangıç yaparsan rakip elindeki ana kartları erkenden öğrenme fırsatını elde edemez. Tabi rakibin bunun bilincinde olursa oyunun başlangıcına dönmüş gibi olursun. Artık ondan sonrası desteleri etkin kullanmaya bakar.

 6. Mustafa Kabak dedi ki:

  Sizinle bir deste paylaşmak istiyorum klanda savaş tekrarı vardır Mezarlık şövalye silahşor yavru ejderha çarpma zehir mezar taşı yarasalar. Nasıl sizce bedeli 3.4

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Güzel deste gerçekten. Sadece döngüsü biraz problemli yani oyunun ilk bölümlerinde kombinasyon yapmak sıkıntı olabilir. Onun dışında çok önemli eksiklikleri yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Share
Tweet
+1