Kral Kupası Mücadelesi rehberi

Kralı Kupası Mücadelesi, etkinlikler kapsamında yayınlanmış olan kısa süreli oyun etkinliğidir. Bu etkinlik kapsamında kademeli olarak belirli mücadeleleri tamamlayarak kazanacağın ödül miktarını yükseltebilirsin. Etkinlik kapsamında kullanılacak olan desteler önceden belirlendiğini unutmamalısın.

Kral Kupası Mücadelesi kademe kademe kazanacağın ödül miktarını yükseltmeyi başaracağın bir etkinliktir. Kendine özgü bir takım kuralları olan bu etkinliğin müsabakalarını normal müsabakalar ile karıştırmamak gerekmektedir. Örneğin normalde kullanacağın desteyi kendin seçebilirsin ama bu etkinlikte kullanacağın desteler sınırlıdır. Bu etkinlikte sürekli galibiyet almayı istiyorsan bu rehberden yararlanmayı denemelisin.

Kral Kupası Mücadelesi rehberi

Bu özel mücadeleyle ilgili biraz bilgi vermek gerekirse, Kral Kupası Mücadelesi, profesyonel oyuncuların katıldığı Kral Kupası Turnuvası temalı bir etkinliktir. Etkinlik toplamda 5 gün sürecektir. Dolayısıyla kısa sürede etkinliğe katılıp ödülleri toplamaya çalışmalısın. Aşağıdan her aşama için ek bilgilere ulaşabilir ve son kısımda kullanılabilecek desteleri inceleyebilirsin.

Bölüm 1: Alıştırma

Kral Kupası Mücadelesinin ilk bölümü “Alıştırma” adını taşımaktadır. Bu bölüm her oyuncu tarafından kolaylıkla tamamlanabilir. Bir sonraki aşamaya geçebilmek için bu bölümde toplamda “10 Taç” elde etmen gerekmektedir. Bu bölümde 4 Taç toplaman durumunda 25 adet ender kart, 7 taç toplaman durumunda 500 Altın ve 10 Taç toplaman durumunda ise 5 Taş kazanabilirsin.

Bölüm 2: Mücadele

Kral Kupası Mücadelesinin ikinci bölümü “Mücadele” adını taşımaktadır. Bu bölüm bir önceki bölüme göre biraz daha zordur çünkü son aşamaya geçebilmek için en az “6 galibiyet” elde etmen gerekmektedir. Bu bölümde 2 galibiyet alman durumunda 1000 Altın, 4 galibiyet alman durumunda 1500 Altın ve 6 galibiyet alman durumunda ise 2000 Altın kazanabilirsin.

Bunlara ek olarak, hiç galibiyet alamazsan 130 Altın ve 2 sıradan kart kazanırsın. Maksimum galibiyet alabilirsen ise yukarıdaki ödüllere ek olarak 600 Altın ve 25 sıradan kart kazanmayı başarabilirsin.

Bölüm 3: Elit Mücadele

Kral Kupası Mücadelesinin üçüncü bölümü “Elit Mücadele” adını taşımaktadır. Bu bölüme ulaşmak zor olduğundan sunduğu ödüller de daha değerlidir. Bu bölümde “9 galibiyet” elde etmen durumunda etkinliğin en önemli ödüllerini kazanmayı başarabilirsin. Bu bölümde 2 galibiyet alman durumunda 4000 Altın, 5 galibiyet alman durumunda Dev Sandık, 7 galibiyet alman durumunda Büyülü Sandık ve 9 galibiyet alman durumunda Efsanevi Sandık kazanabilirsin.

Bunlara ek olarak, hiç galibiyet alamazsan 700 Altın ve 10 sıradan kart kazanırsın. Maksimum galibiyet alabilirsen ise yukarıdaki ödüllere ek olarak 6000 Altın ve 300 adet sıradan kart kazanmayı başarabilirsin.

Kral Kupası Mücadelesi Desteleri

Aşağıdaki desteler Kral Kupası Mücadelesi kapsamında kullanabileceğin destelerden oluşmaktadır. Bu desteler sana rastgele verilecektir. Rakiple aynı desteye sahip olabileceği gibi farklı desteler kullanmak durumunda da kalabilirsin. Bu nedenle her desteye uyum sağlayabilmek fazlasıyla önemlidir.

 1. Meta Maulers: Oduncu, Yavru Ejderha, Alev Topu, Korumalar, Domuz Binicisi, Mega Dalkavuk, Mini P.E.K.K.A. ve Çarpma
 2. Salty Goblins: Madenci, Cehennem Ejderhası, Yarasalar, Top Arabası, Goblinler, Zehir, Mızraklı Goblinler ve Çarpma
 3. Misplaced Rockets: Tomruk, Goblin Fıçısı, Atıcı, Uçan Makine, Fırın, Roket, Ayna ve Goblin Çetesi
 4. Sparky Masters: Kıvılcım, Madenci, Elektro Büyücü, Goblinler, Zehir, Yarasalar, Goblin Çetesi ve Çarpma
 5. The Ultra Nytes: Mega Şövalye, Gece Cadısı, İksir Toplayıcı, Zehir, Yavru Ejderha, Buz Ruhu, Mega Dalkavuk ve Çarpma
 6. Vitamin C: Madenci, Gece Cadısı, Valkür, Buz Golemi, Üç Silahşor, Top Arabası, Buz Ruhu ve Oklar
 7. Viva La Sparky: Kıvılcım, Goblin Fıçısı, Buz Golemi, Domuz Binicisi, Goblinler, Mega Dalkavuk, Roket ve Çarpma
 8. Tower Tornados: Buz Büyücüsü, Tomruk, Domuz Binicisi, Kasırga, Mega Dalkavuk, Roket, Mezar Taşı ve İskeletler

Kral Kupası Mücadelesi için oluşturulmuş bu kapsamlı rehber oyunu kazanmaya yakın taraf olmanı sağlayabilir. Elindeki kartlara dikkat edip onları en iyi şekilde kullanmaya çalışırsan bu etkinlikte avantajlı taraf sen olabilirsin. Kral Kupası Mücadelesi rehberine eklemek istediğin bir şeyler varsa bunları yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

6 Responses

 1. Emre dedi ki:

  Abi destemde şunlar var
  Gece cadısı
  Golem
  İksir toplayıcı
  Goblinler
  Mega dalkavuk
  Kasırga
  Yavru ejderha
  Yıldırım
  9dan 10 a çıkmaya çalışıyorum neyi eksik abi lütfen cevap verir misin

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Bir şey eksik gibi durmuyor. Rakibe karşı hamle yapmakta zorlanıyor olabilirsin. Bunu da daha fazla oyun oynayarak ortadan kaldırabilirsin. Bu desteyi kullanarak ne tür bir saldırı veya savunma taktiği uyguluyorsun?

 2. Ayxan dedi ki:

  Gayet guzel mucadeleydi en beyendiyim deste daha onceden kullandigim tower of the tornados nefret ettiyim deste ise vitamin c oldu.Su salty goblins baya sacma deste gibi gorunuyor ama baya iyi deste onla oynadigim tum oyunlari kazandim

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Yarasalar olan desteler karşıda olduğunda büyük sıkıntı. Resmen saldırı yapmak zulüm oluyor onlarla.

 3. Furkan ÜNVER dedi ki:

  Oldukça saçma ve gereksiz bir mücadele. Orduların hiçbiri adamakıllı değil ve hiçbiri işe yaramıyor.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Desteler profesyonel oyuncular tarafından oluşturuldu yani normal oyunculara uygun desteler değiller ama tamamen kullanışsız olduğunu söylemek pek doğru değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir