Korumalar kartı nasıl kullanılır?

Korumalar, Clash Royale’e 1.3.2 versiyonlu güncelleme ile eklenmiş Destansı Kart sınıfına ait bir karttır. Bu ufak rehberde Korumalar kartıyla ilgili temel bilgilere ve faydalı birkaç ipucuna yer verilmiştir. Bu bilgilerden faydalanarak bu kartı çok daha etkili bir biçimde kullanmayı başarabilirsiniz.

Korumalar, İskeletlerin biraz güçlendirilmiş veya kuvvetlendirilmiş halleridir. Bu kartı Kraliyet Arenasına eriştiğinizde bulabilirsiniz. Korumalar kartıyla savaş alanına eklenebilen her bir muhafızın kalkanı bulunmaktadır. Bu kalkan Kara Prens‘te yer alan kalkana oldukça benzemektedir. Bu kalkan, hasar ne kadar olursa olsun gelen ilk hasarı karşılayabilecek güçtedir. Ancak kalkan olmadığı zaman bu birliklerin hasarı, can miktarı ve hareket hızı İskeletlerle aynıdır.

Korumalar kartı nasıl kullanılır?

Basit bir tanımlama yapmak gerekirse Korumalar: 1.2 saniyelik vuruş hızına, 1 saniyelik konuşlandırma süresine, 3 İksir bedeline sahiptir. Sadece kara birliklerine saldırabilir. Kullanıldığında 3 adet birlik savaş alanına eklenir ve saldırı menzili diğer tüm yakın dövüş birlikleriyle aynı düzeydedir.

Bir muhafız, ağır hasarlar veren herhangi bir birlikten gelen tek vuruşu karşılayabilir. P.E.K.K.A. gibi güçlü bir birliğin hasarını dahi karşılayabilir. Bu sayede bu mekanik samurayın kuleye yaklaşmasına engel olabilirsiniz çünkü mekanik samuray bir muhafıza en az 2 kez vuruş yapmalıdır. Haliyle bu durum size muazzam bir İksir avantajı sunacaktır. Rakibiniz Çarpma büyü kartını kullansa bile tek kullanımda Korumaları ortadan kaldıramayacaktır. Benzer durum Oklar büyü kartı için de geçerlidir.

Muhafızlar aynı zamanda Kıvılcım kartını durdurabilecek nadir kartlardan birisidir. Korumaların kalkanlarını kullanarak Kıvılcım tarafından yapılan ilk vuruşunu karşılayabilir ve ikinci bir vuruş gerçekleşmeden onu ortadan kaldırabilirsiniz.

Diğer tüm kartlarda olduğu gibi Korumalar kartının da güçsüz olduğu durumlar vardır. Örneğin, Büyücü gibi alan hasarı veren birliklere karşı oldukça zayıftır. Ancak, kendi savaş alanınızda bu birliği kullandığınız zaman alan hasarı veren birliklere karşı dahi etkileyici bir savunma ortaya koyabilirsiniz.

Korumalar birliklerini etkisiz kılacak en önemli kart Ateş Ruhları kartıdır. İlk Ateş Ruhu kalkana hasar verirken ikincisi kalkanın ortadan kalmasını sağlar ve sonuncusu Korumaların ölmesini sağlar.

Korumalar iyi stratejilerde oyunun kaderini değiştirebilecek kadar etkili olabilmektedir. Onları alan hasarı veren birliklerin önüne koymamanız yeterli olacaktır. Sitemizi takip etmeyi sürdürerek bu kartın yer aldığı destelere göz atabilir ve en güncel destelere göz atarak kendinize en uygun stratejiyi seçme şansını elde edebilirsiniz.

Keyifli oyunlar!

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir