Klan Savaşları rehberi

clash royale klan savaşları rehberi

Klan Savaşları ile ilgili tüm detayları öğrenmek ister misin? Oyunun yeni özelliği hakkında tüm detayları seninle paylaşacağım. Bu detaylardan faydalanarak klan savaşlarında klanın için ekstra verimli olmayı başarabilirsin.

Klan Savaşları oyunu çok daha rekabetçi yapacak bir özellik diyebilirim. Tabi bu özellikte etkili birer oyuncu olabilmek oyunun geneline göre çok daha farklı dinamiklere alışmayı gerektirir. Öncelikle takım oyunu kavramına sahip olman ve takımınla birlikte hareket ederek klanın seviyesini yükseltmeye çalışmaya çalışmalısın.

Klan Savaşları nedir?

Klan savaşları Clash Royale’de yer alan bir özelliktir. Bu özellik belirli bir süreliğine geçerlidir. Klanda yer alan 50 üyenin tamamı etkinliğe katılabilir. Klan olarak yapılması gereken mücadelelerde en etkin bir biçimde oynamak ve klanı galibiyete ulaştırmaktır.

Klan Savaşları için gereksinimler nelerdir?

Klan savaşları için aşağıdaki gereksinimler söz konusudur. Bu gereksinimleri yerine getirmeyen klanlar bu özelliği kullanamazlar. Dolayısıyla özellikten faydalanıp bol bol ödül kazanmak için aşağıdaki gereksinimleri yerine getirmek gerekir.

 1. Klan savaşlarına katılmak isteyen bir klanın en az 10 üyeye sahip olması gerekir.
 2. Klan savaşlarına katılabilecek olan üyelerin “Kral Kulesi” en az seviye 8 olmalıdır.
 3. Klan savaşlarını sadece klan lideri ve yardımcı liderler başlatabilir.

Klan savaşlarında koleksiyon günü nedir?

Klan savaşının ilk gününe koleksiyon günü adı verilir. Bu ilk günde tüm oyuncular maksimum miktarda maç yaparak klan kartlarını tamamlamaya çalışır. Klan kartları normal kartlardan bağımsız seviyelere sahiptirler.

 • Koleksiyon gününde her oyuncunun 3 maç yapma hakkı vardır.
 • Koleksiyon günü 24 saat sürer ve ardından savaş gününe geçilir.
 • Her oyuncu 3 maç yaparak maksimum miktarda klan kartı kazanmaya çalışır.
 • Savaş haritasının içerisinde birbirinden farklı mücadele biçimi vardır.
 • Her oyuncu en iyi oynadığı mücadele türünü seçerek galibiyet almaya çalışmalıdır.
 • Mücadeleyi oynadığın arena ne kadar yüksekse klan kartı ödülleri bir o kadar fazla olacaktır.
 • Destelerini kullanırken mücadele türüne uygun desteler kullanmayı ihmal etmemelisin.

Klan savaşlarında savaş günü nedir?

Klan savaşının ikinci gününe savaş günü adı verilir. Bu günde yapman gereken maç hakkını kullanarak galibiyet elde etmektir. Bu maçta kullanacağın deste koleksiyon gününe göre oluşturmuş olduğun desteye göre değişiklik gösterecektir.

 • Savaş gününde sadece 1 maç yapma hakkın olacak ve bu maçı kazanman gerekecek.
 • Klanda yer alan herkes sadece klan kartları kısmında yer alan kartları kullanabilecek.
 • Klan kartları arasından en iyi desteyi oluşturarak mücadelelere girmelisin.
 • Savaşlara girmeden önce desteleri takım arkadaşlarına dostluk savaşı yaparak test edebilirsin.
 • Savaş günü sona erdiğinde aldığın galibiyet miktarına göre klan kupası kazanmış olursun.

Klan savaşı ödülleri nelerdir?

Savaş günü sona erdikten sonra klan olarak ne kadar ödül kazandığını öğrenebilirsin. Klan savaşlarında alacağın ödül elbette maçlarda göstereceğin performansa göre farklılık gösterecektir. Ödüller hakkında şu detayları bilmen yeterli olacaktır.

 • Ödüller klan olarak elde edilen klan kupasına göre belli olmaktır.
 • Klan kupaları kazanarak klan liginde takım arkadaşlarınla birlikte ilerleyebilirsiniz.
 • Savaş sandığı adı verilen özel sandığı 2 hafta süren klan savaşları sezonunun sonunda alırsın.
 • Savaş sandığı içinde bulunduğun klanın klan ligi seviyesine ve savaş performanslarına göre değişiklik gösterir.
 • Klan ligi seviyen ne kadar iyiyse alacağın ödül bir o kadar fazla olacaktır.

Klan ligi nedir?

Klan ligi klan savaşları mücadeleleri ile klanına yaptığın katkıya göre seviyeni belirlemen konusunda sana yardımcı olabilecek bir sıralamadan oluşur. Birden fazla klan ligi olduğunu ve her klan liginin farklı ödüller sunduğunu unutmamalısın. Bu konuda tüm detayları aşağıdaki tablodan öğrenebilirsin.

Klan Ligi Minimum Klan Kupası Koleksiyon Günü Altın Ödülü Savaş Günü Altın Ödülü
Bronz I 0 100 200
Bronz II 200 100 200
Bronz III 400 100 200
Gümüş I 600 150 300
Gümüş II 900 150 300
Gümüş III 1.200 150 300
Altın I 1.500 200 400
Altın II 2.000 200 400
Altın III 2.500 200 400
Efsanevi 3.000 250 500

Klan savaşı için aktif klan nasıl bulurum?

Elbette benim bulunduğum klana katılabilirsin. Klanın katılım şartları aşağıda yer almaktadır. Koleksiyonun gününde 3 mücadelesini tamamlamış oyuncu klandan atılmaktadır. Katılım göstermeden önce buna dikkat etmelisin.

 • Klan adı: Royale Türkiye
 • Klan kodu :#8P9CCPVC
 • Minimum kupa: 3000

Tekrar hatırlatmam gerekirse Klan Savaşları özelliğinin normal oyunlara göre bambaşka bir dünya olduğunu unutmamalısın. Benim yer aldığım klan için kullanılabilir tüm desteler site üzerinden paylaşılacaktır. Klan savaşları ilen ilgili soruların varsa bunları yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

31 Responses

 1. Mazlum dedi ki:

  Kaan bey iyi günler ben klanda liderdim yanlışla rütbemi düşürdüm ne yapmam lazım

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Liderlik kime geçtiyse ondan liderliği geri almaya çalışmalısın. Bunun dışında yapabileceğin bir şey yok maalesef.

 2. Ras dedi ki:

  Klan lig savaşında oyuncu değiştirme özelliği yok mu .

 3. omer dedi ki:

  klan savaşına en fazla kaç kişi katılabilir

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Klanda kaç kişi varsa o kadar kişi katılabilir. Bir klanda maksimum 50 kişi yer alabildiğine göre 50 kişi katılabilir yani.

 4. Azeri dedi ki:

  Kolleksion günü savaşlarinda açılacaq kartlari neler etkiliyo? Oyuncunun kupasimi? Arenasimi(yani hazirda olduğu arena) ? Savaşda bir kale ya üç kale yikmasimi? Yoksa zafermi?

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Bu konuda sıralama şu şekilde:

   1. Maçı kazanma.
   2. Haritada maçın yapıldığı arena.

   Düşük seviyeli bir arenada maçı yaparsanız daha düşük ödül alıyorsunuz. Buna çok fazla dikkat etmiyor oyuncular. Buna dikkat ederseniz daha fazla kart toplayabilirsiniz.

 5. Gokerhan dedi ki:

  3815 kupa var genellikle aktif oyuncuyum kullanıcı adım ERENOSMAN beni de alırsanız sevinirim haftalik bagisim 600 den aşağı düşmez

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Klana katılma isteği gönderirsen elbette alırım. Ama kabul etmek biraz zaman alabiliyor yani başvurduktan sonra birazcık sabırlı olman gerek.

 6. Nuri dedi ki:

  Savaş klanı lazım ve klandan çıkarsam savaş sezon ödülüm alabilirmiyim yine de yoksa sezonun bitmesini beklemem mı gerek.

 7. Nuri dedi ki:

  Kupa 3800 çıkarmışsınız

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Evet kupayı çıkardık çünkü düşük kupada olanlar klan savaşına katılmıyorlar, bağış yapmıyorlar. Bize daha özverili oyuncular lazım. Eğer geleceksen bu konuda sana kolaylık sağlayabiliriz. Tabi klan savaşlarına katılım önemli. Klan savaşına katılıp hakkını kullanmayı klandan atıyoruz çünkü.

 8. Caner dedi ki:

  Merhaba bizim klan klan savaşlarında 4. Oldu ve normalde kazanılan savaş kadar kupa veriyordu bugün kupa düşerek -6 kupada kaldı toplam klan kupasından 6 kupa düştü sebebini biliyormusunuz?

 9. Oğuz dedi ki:

  Savaş gününde klandan bir üye iki savaş hakkı aldı (2 madalya kazandı). Herkes bir savaş yaparken bir madalya alırken o oyuncu nasıl 2 madalya kazanabildi?

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Bu rotasyon dengelemesi yani bir özellik. Sizin eşleşmiş olduğunuz klanlarda 42-41-42-41 şeklinde üye miktarı olsun. Sizin klanda 40 üye varsa oyun en iyi performans göstermiş olan oyuncu veya oyunculara ikinci saldırı hakkı tanıyor ve durumu bu şekilde eşitlemiş oluyor.

   • 2 vs 2 dedi ki:

    Merhaba, koleksiyon gününe 10 kişi ile katıldıysanız savaş gününde koleksiyon gününde 10 kişi ile katılmış klanlar denk geliyor. Peki bu bir kişinin 2 maç yapma hakkı toplam klan üyesi sayısı ile mi ilgili? Bizim klanın ilk 2-3 el 2 maç atma hakkı verildiği oluyordu sonra bu durum kalktı.

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Hani, savaşa katılan toplam klan üyesiyle ilgili. Verdiğim örneği sizin duruma göre yorumlayabilirim. 10 kişi katılmış olun, rakipler 11 kişiyle katılmışsa sizin klandan bir oyuncuya 2 savaş hakkı verilir ve böylece bir dengeleme gerçekleştirilir. Bulunduğunuz klanda 10 kişi varsa sizi bizim klana alabilirim. Şu an klan savaşına katılan aktif oyuncuya ihtiyacımız var çünkü ama bir türlü süreklilik sağlayan oyuncu bulamıyoruz çok fazla.

     • 2 vs 2 dedi ki:

      Klan sayımız maksimum puanımız 250 lerdeydi yaklaşık. Şu an 30’a yakın katılım oluyor fakat kazanma oranımız az malesef. Koleksiyon gününe katılıp savaş gününe katılmayanları çıkarıyoruz. Koleksiyon gününde eksik maç atanları çıkarmıyoruz çünkü bu bizi dezavantajlı duruma sokuyor. Kaybeden klandaşlarada bir şey söyleyemiyorum sonuçta adam mücadelesini verdi ve kaybetti yapacak bir şey yok. Fakat puan artırmamız çok yavaş malesef nasıl bir metod geliştirebilirim bilemiyorum burada fikirlerinizi önerilerinizi paylaşırsanız memnun olurum teşekkürler

     • Kaan Karadeniz dedi ki:

      Bizim klanda da mevcut bir sistem var ama dediğin gibi oluyor durumlar. Sadık kalabilecek, katkı sağlayabilecek insanlar arıyoruz ama gelen çok fazla kalıcı olmuyor. Dediğim gibi toplu olarak gelecekseniz dahi kapımız açık. Yaklaşık 10 kişilik bir yerimiz var.

     • 2 vs 2 dedi ki:

      Öncelikle teklifiniz için teşekkür ederim. Fakat teklifinizi malesef kabul edemem. Bu klan puanı işini zamana bırakıyorum.

      Bir sorum olacak. Minimum klan puanını yükselttikçe başarıda doğru orantılı artar mı? Yani 2600 lük kesim yerine 3000 lik kesim olsaydı daha mı başarılı olunursa yoksa sistem bu durumda da denkleştirici bir durum oluşturuyor mu?

     • Kaan Karadeniz dedi ki:

      Bu çok değişken bir durum. Klan Savaşları başladığı zaman biz 3800 kupayı sınır yapmıştık ama gelen gidiyor. Daha doğrusu gelen daha yüksek kademeli klana girmek için çıkıyor falan. Şu an çok ciddi katılım problemimiz var. Klanda kart isteği yapan ama savaşa girmesi gerekirken girmeyen oyuncular var mesela. 10 kişiye yakın kemik bir kadromuz var. Sağ olsun oyuncuların bir kısmı bu konuda çok özverili. Tabi bir de kara listemiz var ama padişah fermanından hallice.

   • 2 vs 2 dedi ki:

    Anladığım kadarıyla bronz 2 den sonra puan kaybı başlıyor. Bu puan kaybı dediğiniz gibi 3-4-5. klanlar için geçerli maksimum puan kaybı 10 olabiliyor. Eğer maç kazandıysanız kazanmanız oranında az puan kaybediyorsunuz örneğin 3 maç kazandınız ve 5. oldunuz -7 puan kaybediyorsunuz. Daha detaylı bilgilerinizi bekliyorum açıklamalarınız için teşekkürler çok güzel bir site yapmışsınız sitenizin takipçisi olacağım.

 10. İlker dedi ki:

  Adamsın abi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir