Klan Savaşları rehberi

clash royale klan savaşları rehberi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

25 Cevaplar

 1. Azeri dedi ki:

  Kolleksion günü savaşlarinda açılacaq kartlari neler etkiliyo? Oyuncunun kupasimi? Arenasimi(yani hazirda olduğu arena) ? Savaşda bir kale ya üç kale yikmasimi? Yoksa zafermi?

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Bu konuda sıralama şu şekilde:

   1. Maçı kazanma.
   2. Haritada maçın yapıldığı arena.

   Düşük seviyeli bir arenada maçı yaparsanız daha düşük ödül alıyorsunuz. Buna çok fazla dikkat etmiyor oyuncular. Buna dikkat ederseniz daha fazla kart toplayabilirsiniz.

 2. Gokerhan dedi ki:

  3815 kupa var genellikle aktif oyuncuyum kullanıcı adım ERENOSMAN beni de alırsanız sevinirim haftalik bagisim 600 den aşağı düşmez

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Klana katılma isteği gönderirsen elbette alırım. Ama kabul etmek biraz zaman alabiliyor yani başvurduktan sonra birazcık sabırlı olman gerek.

 3. Nuri dedi ki:

  Savaş klanı lazım ve klandan çıkarsam savaş sezon ödülüm alabilirmiyim yine de yoksa sezonun bitmesini beklemem mı gerek.

 4. Nuri dedi ki:

  Kupa 3800 çıkarmışsınız

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Evet kupayı çıkardık çünkü düşük kupada olanlar klan savaşına katılmıyorlar, bağış yapmıyorlar. Bize daha özverili oyuncular lazım. Eğer geleceksen bu konuda sana kolaylık sağlayabiliriz. Tabi klan savaşlarına katılım önemli. Klan savaşına katılıp hakkını kullanmayı klandan atıyoruz çünkü.

 5. Caner dedi ki:

  Merhaba bizim klan klan savaşlarında 4. Oldu ve normalde kazanılan savaş kadar kupa veriyordu bugün kupa düşerek -6 kupada kaldı toplam klan kupasından 6 kupa düştü sebebini biliyormusunuz?

 6. Oğuz dedi ki:

  Savaş gününde klandan bir üye iki savaş hakkı aldı (2 madalya kazandı). Herkes bir savaş yaparken bir madalya alırken o oyuncu nasıl 2 madalya kazanabildi?

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Bu rotasyon dengelemesi yani bir özellik. Sizin eşleşmiş olduğunuz klanlarda 42-41-42-41 şeklinde üye miktarı olsun. Sizin klanda 40 üye varsa oyun en iyi performans göstermiş olan oyuncu veya oyunculara ikinci saldırı hakkı tanıyor ve durumu bu şekilde eşitlemiş oluyor.

   • 2 vs 2 dedi ki:

    Merhaba, koleksiyon gününe 10 kişi ile katıldıysanız savaş gününde koleksiyon gününde 10 kişi ile katılmış klanlar denk geliyor. Peki bu bir kişinin 2 maç yapma hakkı toplam klan üyesi sayısı ile mi ilgili? Bizim klanın ilk 2-3 el 2 maç atma hakkı verildiği oluyordu sonra bu durum kalktı.

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Hani, savaşa katılan toplam klan üyesiyle ilgili. Verdiğim örneği sizin duruma göre yorumlayabilirim. 10 kişi katılmış olun, rakipler 11 kişiyle katılmışsa sizin klandan bir oyuncuya 2 savaş hakkı verilir ve böylece bir dengeleme gerçekleştirilir. Bulunduğunuz klanda 10 kişi varsa sizi bizim klana alabilirim. Şu an klan savaşına katılan aktif oyuncuya ihtiyacımız var çünkü ama bir türlü süreklilik sağlayan oyuncu bulamıyoruz çok fazla.

     • 2 vs 2 dedi ki:

      Klan sayımız maksimum puanımız 250 lerdeydi yaklaşık. Şu an 30’a yakın katılım oluyor fakat kazanma oranımız az malesef. Koleksiyon gününe katılıp savaş gününe katılmayanları çıkarıyoruz. Koleksiyon gününde eksik maç atanları çıkarmıyoruz çünkü bu bizi dezavantajlı duruma sokuyor. Kaybeden klandaşlarada bir şey söyleyemiyorum sonuçta adam mücadelesini verdi ve kaybetti yapacak bir şey yok. Fakat puan artırmamız çok yavaş malesef nasıl bir metod geliştirebilirim bilemiyorum burada fikirlerinizi önerilerinizi paylaşırsanız memnun olurum teşekkürler

     • Kaan Karadeniz dedi ki:

      Bizim klanda da mevcut bir sistem var ama dediğin gibi oluyor durumlar. Sadık kalabilecek, katkı sağlayabilecek insanlar arıyoruz ama gelen çok fazla kalıcı olmuyor. Dediğim gibi toplu olarak gelecekseniz dahi kapımız açık. Yaklaşık 10 kişilik bir yerimiz var.

     • 2 vs 2 dedi ki:

      Öncelikle teklifiniz için teşekkür ederim. Fakat teklifinizi malesef kabul edemem. Bu klan puanı işini zamana bırakıyorum.

      Bir sorum olacak. Minimum klan puanını yükselttikçe başarıda doğru orantılı artar mı? Yani 2600 lük kesim yerine 3000 lik kesim olsaydı daha mı başarılı olunursa yoksa sistem bu durumda da denkleştirici bir durum oluşturuyor mu?

     • Kaan Karadeniz dedi ki:

      Bu çok değişken bir durum. Klan Savaşları başladığı zaman biz 3800 kupayı sınır yapmıştık ama gelen gidiyor. Daha doğrusu gelen daha yüksek kademeli klana girmek için çıkıyor falan. Şu an çok ciddi katılım problemimiz var. Klanda kart isteği yapan ama savaşa girmesi gerekirken girmeyen oyuncular var mesela. 10 kişiye yakın kemik bir kadromuz var. Sağ olsun oyuncuların bir kısmı bu konuda çok özverili. Tabi bir de kara listemiz var ama padişah fermanından hallice.

   • 2 vs 2 dedi ki:

    Anladığım kadarıyla bronz 2 den sonra puan kaybı başlıyor. Bu puan kaybı dediğiniz gibi 3-4-5. klanlar için geçerli maksimum puan kaybı 10 olabiliyor. Eğer maç kazandıysanız kazanmanız oranında az puan kaybediyorsunuz örneğin 3 maç kazandınız ve 5. oldunuz -7 puan kaybediyorsunuz. Daha detaylı bilgilerinizi bekliyorum açıklamalarınız için teşekkürler çok güzel bir site yapmışsınız sitenizin takipçisi olacağım.

 7. İlker dedi ki:

  Adamsın abi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir