Kısıtlı Deste Mücadelesi taktikleri

Kısıtlı Deste Mücadelesi etkinliğinde 9 galibiyet almaya ne dersin? Kısa süreliğine gerçekleştirilen bu etkinliğe dahil olup toplamda 9 galibiyet almayı başararak sayısız ödülün sahibi olabilirsin. Bu etkinlikte başarılı olmak istiyorsan kuralları iyi okumalısın çünkü etkinliğin kuralları klasik oyunlardan biraz farklıdır.

En başından belirtmem gerekirse mücadelelerin turnuva standartları koşullarında gerçekleştirileceğini unutmamalısın. Bunun anlamı kart seviyesi açısından herkesin aynı seviyede olacak olmasıdır. Bu nedenle etkinlik kapsamında kart seçimi yaparken bunu göz önünde bulundurman gerekir. Hazırsan bu etkinlikten 9 galibiyet almanı sağlayacak rehberi okumaya başlayabilirsin.

Kısıtlı Deste Mücadelesi etkinliğinde nasıl 9 galibiyet alabilirim?

Kısıtlı Deste Mücadelesi etkinliğinden maksimum galibiyet alıp sayısız ödülün sahibi olmak istiyorsan öncelikle aşağıdaki taktikleri öğrenmeye çaba göstermelisin. Bu etkinlik kapsamında herhangi bir şekilde deste seçemeyeceğini unutmamalısın. Bu etkinlikte en önemli olan en doğru kartı seçebilmektir.

Bu etkinlikte neler var?

Kısıtlı Deste Mücadelesi etkinliğine ilk katılım ücretsiz, sonraki her katılım ise 100 Taş bedelindedir. Herhangi bir galibiyet alamaman durumunda 130 altın ve 2 sıradan kart kazanacağın garanti ödüldür. Toplamda 9 galibiyet almayı başarırsan 4.600 altın, 52 sıradan kart, 3 destansı kart ve 1 Dev Sandık kazanmayı başarabilirsin. Bu etkinliğin çekilişli mücadele etkinliği olduğunu tekrar hatırlatmak isterim.

Kural 1: Fırsatını bulduğunda bu kartları seçmelisin

Bu mücadelenin kuralları açık bir biçimde bellidir. Bu kurallara uyum sağlamak istiyorsan özellikle en doğru kartları kullanmaya çalışmalısın. Goblin Fıçısı, Mezarlık, Cehennem Ejderhası, Kıvılcım, Elit Barbarlar, Felaket Kulesi, İskelet Ordusu, Goblin Çetesi, Prenses ve Balon kartları seçme fırsatı bulduğun an seçmen gereken kartların başında gelmektedir.

Kural 2: Rakibe verdiğin kartlara çok dikkat etmelisin

Bu mücadele etkinliğinde bir kart sen seçerken seçmediğin diğer kartı rakibe teslim etmiş olursun. Kendin için en iyi desteyi oluştururken tam tersini rakibin için düşünmelisin. Onun iyi bir deste oluşturmasına asla izin vermemelisin. Seçtiğin kartları etkisiz bırakabilecek kartları ona vermemelisin. Örneğin Goblin Fıçısı seçmiş durumdaysan rakibine Tomruk vermemelisin.

Kural 3: Oyun kazandıracak kart seçmelisin

Bu mücadele etkinliğinde oyun kazandıracak kartlar seçebilmek son derece önemlidir. Bu nedenle ilk kuralda yer alan kartları aklında tutarak kart seçimi yapmaya çalışmalısın. Goblin Fıçısı, Mezarlık, Balon, Golem, Dev, Domuz Binicisi, Kraliyet Devi, Lav Tazısı, Elit Barbarlar ve Üç Silahşor oyun kazandırabilecek türden kartlardır. Fırsatını bulduğun zaman bunlardan en az birini seçmeye çalışmalısın.

Kural 4: Büyü kartlarına dikkat etmelisin

Bu etkinlikte karşıda neyin olacağını yarı yarıya tahmin edebilirsin. Dolayısıyla elinde güçlü büyü kartları bulundurmak iyi bir fikir olabilir. Roket, Yıldırım, Alev Topu ve Zehir kartlarından en az birisine kullanacağın destede yer vermeyi düşünmelisin.

Kural 5: Agresif değil sakin oynamalısın

Kısıtlı Deste Mücadelesi agresif oyun stili için çok uygun bir mücadele türü değildir. Bu nedenle savunma yapıp karşı saldırılarla rakibe üstünlük kurmaya çalışmak çok daha iyi bir fikirdir. Her şeyin doğru kartları seçmekle ilgilidir. Bu yüzden kusursuz oynasan bile elinde doğru kartlar yoksa oyunu kaybetmeye yakın taraf olabilirsin. Bu nedenle savunma ağırlıklı oynamak çok daha iyi bir fikirdir.

Bu ipuçlarından faydalanarak Kısıtlı Deste Mücadelesi etkinliğinden 9 galibiyet almayı başarabilirsin. Böylece sayısız ödülün sahibi olabilirsin. Tekrar hatırlatmam gerekirse bu etkinlik bir çekilişli mücadele etkinliğidir. Kendi kartlarını seçtiğin kadar rakibe bıraktığın kartlara da dikkat etmelisin. Eklemek istediğin veya paylaşmak istediğin belirli öneriler varsa yorum yaparak bunları paylaşabilirsin.

You may also like...

7 Responses

 1. Mehmet Efe Işık dedi ki:

  bu deste nasıl :buz golemi haydut yarasalar goblinler madenci cehennnem ejderhası zehir çarpma

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Savunma potansiyeli düşük bir deste. Üstelik alan hasarı veren kartlara karşı etkisiz kalabilecek niteliklere sahip. Rakip Balon kullandığı zaman Yarasalar dışında onu durdurabilecek bir kart yok. Balon ve Çarpma kullanan rakip başına bela olabilir. Ben farklı bir deste kullanmanı öneririm.

 2. İsim dedi ki:

  Şu desteye bakabilir misin?
  Destenin adı : PE-WI-BO (PEkka, WIzard,BOmber)

  Kartlar:
  P.E.K.K.A
  Büyücü
  Bombacı
  Dart Goblini
  Mezar Taşı
  Yarasalar
  Goblin Çetesi(Alternatif: Korumalar)
  Alev Topu
  Not:Bu desteyi 9.arena seviyesinde olmadığımsan dolayi pvp serverlarda denedim ve sonux hep iyiydi.
  Kartların Görevi:
  Pekka: Detenin ana kartı, çok güçlü ve canı çok fazla. Eğer rakibin kulesine ulaşırsa kuleyi alacağı garantidir.
  Büyücü: Rakibin sürü kartlarına karşı kullanmalısın. Çünkü rakibin pekkayı durdurmaya çalışacaktır!
  Bombacı: Büyücü Minyon sürüsü gibi kartları durdursa bile iskelet ordusu kartlarını durduramaz. Çünkü yavaş vurur ve her vurduğunda 1-2 iskeleti yok eder. Ama bombacının bombası iskelet ordusu gibi kartların tam ortasına düşer ve tek seferde 8-10 iskeleti yok edebilir. Pekka-Büyücü-Bombacı kombosunu oluşturmak 15iksirdir.
  (Geri kalannkalan kartlar savunmada kullanılacak.)
  Dart Goblini:Hasarı fazla değil ama bu işe yaramadığı anlamına gelmez. Bu kart sayesinde Mezarlık gibi kartları durudrmak mümkün. Aynı zamanda kral kulesine yakalanmadığı için (eğer kulenin az canı kaldıysa) bu kartı kullanabilirsin.
  Mezar Taşı:Binalara hasar veren kartları durdurmak için bu bina kartını kullanman gerek.
  Yarasalar: Canı az olsa bile, herhangi bir kartı, özellikle Mega Şövalye kartını durdurabilmekte. Onu en uygun anda kullanmalısın.
  Goblin çetesi: Alan hasarı vermeyen kartların etrafını çevirmek icin birebir. Ama rakibin ok, çarpma gibi kartları olabileceğinden dolayı korumalar kartınıda kullanabilirsiniz.
  Alev Topu: Destenin twk büyü kartı. Zaten anlatmama gerek yok. Nasıl kullanılacağını biliyorsun 🙂
  Deste hakkında görüslerin neler?

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Döngü açısından sıkıntılı bir deste. En işlevsel döngüyü yapabilmek için ortalama 11 iksir harcaman gerek ve bu maksimum iksir seviyesinden fazla olduğu için pek başarılı olma şansın yok diyebilirim. Rakibin elinde Cellat olması durumunda ayrıca büyük sıkıntı yaşarsın. Bunların dışında bir eksiği yok destenin ama bana kalırsa farklı bir deste bulmalısın.

  • Ayxan dedi ki:

   bu destenin ana kombosu alev topuna karsi cok hassas rakip senin yaptigin 15 iksirlik komboyu 9 iksire durdura bilir karsi saldirida cok buyuk sikinti yasarsin

 3. Emre dedi ki:

  Bi deste daha paylaşıcam
  MEGA SOVALYE
  CELLAT
  ELEKTRO
  KASIRGA
  CARPMA
  BİNİCİ
  BUZ RUHU
  İSKELET ORDUSU
  nasıl abi deste bişey sole nolur

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Destenin saldırı yönü çok kuvvetli değil. Üstelik rakibin elinde İksir Toplayıcı kartı varsa onu doğrudan etkisiz bırakabilecek bir çözüme sahip değil. Oyuncudan oyuncuya farklılık gösterebilecek bir deste maalesef. Alternatif bir deste bulmanı öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir