Kapsamlı Sayı Mücadelesi rehberi

Sayı Mücadelesi, büyük Ekim güncellemesiyle Clash Royale’e gelen bir oyun modudur. Elinden gelenin en iyisini yapıp kullandığı birliği rakibin son çizgisinin ardına geçirmeyi başaran taraf skor elde etmektedir. Bu skorlarda 3 olan oyunu doğrudan kazanmaktadır. 3 dakikalık süre içerisinde en fazla skoru elde etmiş olan oyuncu grubu yine maçı kazanmayı başarmaktadır.

Sayı Mücadelesi etkinliklerinde oynamak son derece keyiflidir. Kendine has kuralları olan bu müsabakalar klasik mücadelelerden biraz farklıdır. Örneğin normalde haritanın her yerine konuşlandırılan Madenci, Goblin Fıçısı ve Mezarlık gibi kartlar yarı alanın ötesinde kullanılamamaktadır. Bu oyun modu çok hoşuna gittiyse ve etkinliklerinde sürekli galibiyet almayı istiyorsan bu rehberden yararlanmayı düşünebilirsin.

Clash Royale Sayı Mücadelesi rehberi

Tekrar hatırlatmam gerekirse bu oyun modu klasik maçlardan çok daha farklıdır. Normal maçlarda çok güçlü olan kartlar burada aynı etkinlikte olmayabilmektedir. Herhangi bir kule yer almadığı için bu oyun modunda bazı büyü kartları da benzer etkilere sahip değildir. Her şeyin biraz daha farklı olduğu düşünülürse Sayı Mücadelesi maçlarında her şeyi daha farklı düşünmek gerekmektedir.

İpucu 1: Her zaman bina kartı seçin

Bunun için çok fazla açıklama yapmaya aslında gerek yok çünkü bina kartları bu oyun modunda son derece önemlidir. Yoğun miktarda birlikle mücadele etmek belki kolay gibi görünebilir ama doğrudan binaları hedef alan birliklerle karşılaştığında durum sandığından çok daha kritik bir hal alabilmektedir. Her ne olursa olsun kart seçerken mutlaka bina kartlarına öncelik vermelisin. Bu oyun modunda X-Yayı, Havan, Goblin Kulübesi, Fırın ve Barbar Kulübesi en kullanışlı bina kartlarıdır.

İpucu 2: Büyü kartlarını ihmal etmeyin

Belirli büyü kartları Sayı Mücadelesi kapsamında çok etkin olmayabilir ama alan kontrolü sağlayan büyü kartları hala çok önemlidir. Kart seçimi yaparken önemli ölçüde bu kartlara önem vermeye çalışmalısın. Yıldırım, Klon ve İyileştirme gibi kartlardan uzak durmayı deneyebilirsin. Roket, Alev Topu, Zehir ve Oklar ise ilk fırsatta seçmen gereken büyü kartları arasında yer almaktadır.

İpucu 3: Saniye başına hasarı iyi birlikler seçmeye çalışın

Normal maçlarda bu kartlara çok ihtiyacın olmadığını düşünsen bile Sayı Mücadelesi etkinliğinde saniye başına hasar miktarı iyi olan kartlar fazlasıyla işe yaramaktadır. Fırsatını bulursan Silahşor ve Elektro Büyücü kartlarını hemen seçmelisin. Bunlara ek olarak kara birliklerine karşı problem yaşamak istemiyorsan Gece Cadısı veya Mini P.E.K.K.A. kartlarını seçmeyi deneyebilirsin.

İpucu 4: Kalabalıkta işe yarayan birlikler seçmeye çalışın

Sayı Mücadelesi etkinliğinin süper kahramanı Prenses kartıdır. Bu kart ile alan kontrol sağlayabilir ve çok iyi savunma yapabilirsin. Buna ek olarak Dart Goblini kartını seçerek işini epey kolaylaştırmayı başarabilirsin. Fırsatın olursa Atıcı, Cellat veya Büyücü gibi kartları seçmeyi deneyerek elindeki desteyi muazzam hale getirebilirsin.

Sayı Mücadelesi etkinliğinin en iyi kartları

Yukarıdaki ipuçlarına ek olarak elinde yer alabilecek bu kartlar diğer kartlara göre sana biraz daha avantaj kazandırabilecektir. Elinde bu kartlardan herhangi birisinin olması demek rakibin bir anlamda çaresiz bırakabilecek olman demektir. Bir şekilde seçme fırsatı bulursan bu kartları seçmeli ve bu kartlardan herhangi birisini rakibe bırakırken dikkatli olmalısın.

 • Koçbaşı: Rakibi şaşırtacak saldırının yoğun olmadığı koridordan kullandığında rakibini hazırlıksız yakalamayı başarabilirsin.
 • Domuz Binicisi: Uygun stratejiler kullanıldığında çizgiyi geçen ilk birlik olacağından emin olabilirsin.
 • Balon: Rakibin elinde yer alan kartlar bir tankın arkasına gizlenmiş bu kartı etkisiz hale getirebilecek güçte değilse rahatlıkla skor elde elde edebilirsin.
 • Elit Barbarlar: Tankları kolayca yok edebilen bu kartı kullanarak rakibin skor almasını engelleyebilir ve başarılı bir karşı saldırıyla skor alabilirsin.
 • Golem: Büyük saldırıların en büyük mimarı olduğu unutulmamalıdır. Bu karttan yararlanıp iş bitirici taktiğiyle skor elde edebilirsin.
 • Mega Şövalye: Oyun dengelerini değiştirebilecek güçlü bir karttır. Canı yüksek olduğundan ve alan hasarı verdiğinden saldırıları en iyi şekilde karşılayıp skor almayı deneyebilirsin.
 • Lav Tazısı: Fazlasıyla güçlü bir kart olduğu unutulmamalıdır. Tam sınırda rakip bu kartı engelleyip ortadan kaldırmayı denediğinde bile sana skor kazandırma ihtimali vardır.
 • Cadı: Her ne kadar güçsüz bir kart gibi görünse bile çıkardığı iskeletler gözden kaçıp skor kazandırmaktadır. Ayrıca sürü halindeki birliklere karşı fazlasıyla etkili olduğundan savunmada iş yapabilmektedir.
 • Oduncu: Kusursuz bir destek birliğidir çünkü öldükten sonra geride bıraktığı öfke şişesi ardından gelen tüm birliklerin hızlanmasını sağlamaktadır. İpuçlarında yer alan birliklerle bu kartı kombinasyon halinde kullanırsan büyük bir avantaj elde edebilirsin.

Sayı Mücadelesi için oluşturulmuş bu kapsamlı rehber senin birçok skor elde etmeni ve hatta oyunu kazanmaya yakın taraf olmanı sağlayacaktır. Elindeki kartlara dikkat edip onları en iyi şekilde kullanmaya çalışırsan bu oyun modunda avantajlı taraf sen olabilirsin. Sayı Mücadelesi rehberine eklemek istediğin bir şeyler varsa bunları yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

22 Responses

 1. Mustafa Kabak dedi ki:

  Bu sayı mücadelesi tekrar gelir mi acaba?Çok zevkli bi mücadeleydi özellikle tam binici bizim geçecekken iskeletin önce karşıya geçmesi 🙂 🙂

 2. Mustafa Kabak dedi ki:

  Savunmada güçlü oluyorlar kasırgayla beraber ama kullanması aşırı zor gerçekten ben de tavsiye etmem.İşe de yaramıyor (:

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Zor olanı kullanmayı başarırsan çok avantajlı oluyorsun ama dediğin gibi her zaman mümkün olmuyor.

 3. Mustafa Kabak dedi ki:

  Cellat atıcı kasırga goblin fıçısı şövalye tomruk goblin çetesi domuz binicisi. Döngü biraz problem olabilir ama yemleme yaparken bu önemli olmuyor.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Döngü değil ama yüksek canlı kartlar problem olabilir. Cellat ve Atıcı benzer kartlar neden ikisini bir arada kullanmayı düşündün bilmiyorum. Klasik mücadelelerde kullanılır bu deste ama turnuvalarda çok verimli olacağını düşünmüyorum.

 4. Muhammed Ulukan dedi ki:

  En iyi kartlar kısmında gece cadisini unutmuşsunuz

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Sayı Mücadelesi kapsamında Gece Cadısı kartının çok iyi bir kart olduğunu düşünmüyorum. Bu nedenle eklemedim.

 5. Mert dedi ki:

  Yeni site tasarımı süper olmuş. Bide deste önerim var.

  PEKKA
  Cadı
  Silahşör
  Mini Pekka (savunma icin)
  Valkür
  Ok
  Alev Topu
  Top
  Kullanımı basit. Düşük arenadakiler bu deste ile kolayca yükselebilirler.

  • Mert dedi ki:

   Kullanımı:
   Cadı’yı arkadan bırakın. Rakip Cadı’yı durdurmak için hamleler düşünecek. Nehire geldiği zaman P.E.K.K.A’yı atın. Rakibiniz “ßimdi yedim seni Cadı” derken, P.E.K.K.A’yı görünce “Bu nereden çıktı?” diyecek 🙂 Sonuç: Ortada yıkılmış bir kule, P.E.K.K.A’yı durdurayım derken tüm iksirini harcayıp kendini harap etmiş bir rakip.
   Diğer kartlar da savunma icin yeterli.

   • mehmet dedi ki:

    Cadıya roket attığında pekka sende pekkayı bırakırsan zor duruma düşersin valkur atsan bile minyon sürüsü ile işlerini bitirir

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Site tasarımıyla ilgili tüm önerilere açığım. Elimden geldiğince düzenlemeye çalışıyorum. Desteye gelince döngü açısından sıkıntısı olan bir deste yani kombinasyon yapmak kolay olmayabilir. Tabi bunda destenin kullanım bedelinin aşırı yüksek olması etkili. İksir Toplayıcı olmadığı için bu tür bir durum söz konusu. Oyuna yeni yeni alışmaya başlamış olanlara bu desteyi önermem.

   • Mert dedi ki:

    Yeni başlayanlar derken, eski hesabını bırakıp yeni hesap açanlar anlamında dedim. Bu desteyi 1.Arenadaki.birisine verseniz ilk öncr PEKKAyı önden atar. Ha bu arada, desteyi biraz değiştirdim,
    Valkür yerine M. Goblin
    Ok yerine Goblin
    Her savaşta galibiyet al8yorum hatta 8. Seviye 3 efsanevili rakibi bile bu deste ile yendim. (5.arenada, 8.seviye ve 3 efsanevisi var, gerćekten şanslı)

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Oyuna yeni başlayanlar demedim yeni yeni alışanlar dedim. Kart seviyelerini yüksek tutmayı başardığın müddetçe bir şekilde üst arenalara çıkmak mümkün oluyor. Henüz yeni yeni farklı desteler deneyenler için iyi bir deste olmadığını söylemek istedim.

 6. İsmini Vermek İstemiyen Kullanıcı dedi ki:

  Ben 3200 Kupalardayım.Kart Levellerim Düşük Ama Oyun Kabiliyetim iyi gibi. Kart Levellerini Nasıl Geliştirebilirim ? Oyuna Hiç Para Yatırmadım.Sandık Açmaktan Başka Yöntemler Felan Varmı?

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Aktif bağış yapılan bir klana girmek, günlük görevleri yapmak, etkinliklere katılmak ve taş biriktirdikçe turnuva mücadeleleri gerçekleştirmek. Bunun dışında başka yöntem yok maalesef.

 7. Mert dedi ki:

  İnşallah aynö 2v2 de olduğu gibi tekrar gelir çünkü geçici olacakmış. Rehber de çok iyi olmuş fakat tank birliği atmak da iyi bir fikir olabilir. Yavaş giderler ama kolay ölmezler. Rakip bütün kartlarınnı onu durdurmak ocim harcayacaktır. Ve bu yanlış hamleden faydalanıp diğer tarafa hızlı kartları bırakırsanız kazanabilirsiniz. Ben hep bu takriği kullandım.ve kazandım 🙂

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Bana denk gelmedi böylesi nedense. Ben neler gördüm neler. İnatla kendi eline Golem, Lav Tazısı ve Dev alıp galibiyet almaya çalışanlar var. Zaten bir tanesini kullanmak demek diğerlerini kullanamamak anlamına geliyor ama oyuncular bunu henüz fark edemediler.

 8. MerTheGamerTR dedi ki:

  Abi bir de binici dondurman varsa kolay oluyor mac 😀

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Domuz Binicisi bu oyun moduna fazla bana göre…

   • SKG dedi ki:

    Bencede.Suru Kartlari Ve Cehennemnelirin Olmadigi Bir Yerde Pekka Gibi Olumcul Bir Kart.

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Ondan değil aslında. Doğrudan binayı hedef alan kart olduğundan ve çok hızlı hareket ettiğinden durdurmak kolay olmuyor. Normal oyun modunda kule falan var ama bunda açık alan. Dümdüz koşarak oyun kazandırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir