Kapsamlı Sayı Mücadelesi rehberi

Sayı Mücadelesi, büyük Ekim güncellemesiyle Clash Royale’e gelen bir oyun modudur. Elinden gelenin en iyisini yapıp kullandığı birliği rakibin son çizgisinin ardına geçirmeyi başaran taraf skor elde etmektedir. Bu skorlarda 3 olan oyunu doğrudan kazanmaktadır. 3 dakikalık süre içerisinde en fazla skoru elde etmiş olan oyuncu grubu yine maçı kazanmayı başarmaktadır.

Sayı Mücadelesi etkinliklerinde oynamak son derece keyiflidir. Kendine has kuralları olan bu müsabakalar klasik mücadelelerden biraz farklıdır. Örneğin normalde haritanın her yerine konuşlandırılan Madenci, Goblin Fıçısı ve Mezarlık gibi kartlar yarı alanın ötesinde kullanılamamaktadır. Bu oyun modu çok hoşuna gittiyse ve etkinliklerinde sürekli galibiyet almayı istiyorsan bu rehberden yararlanmayı düşünebilirsin.

Clash Royale Sayı Mücadelesi rehberi

Tekrar hatırlatmam gerekirse bu oyun modu klasik maçlardan çok daha farklıdır. Normal maçlarda çok güçlü olan kartlar burada aynı etkinlikte olmayabilmektedir. Herhangi bir kule yer almadığı için bu oyun modunda bazı büyü kartları da benzer etkilere sahip değildir. Her şeyin biraz daha farklı olduğu düşünülürse Sayı Mücadelesi maçlarında her şeyi daha farklı düşünmek gerekmektedir.

İpucu 1: Her zaman bina kartı seçin

Bunun için çok fazla açıklama yapmaya aslında gerek yok çünkü bina kartları bu oyun modunda son derece önemlidir. Yoğun miktarda birlikle mücadele etmek belki kolay gibi görünebilir ama doğrudan binaları hedef alan birliklerle karşılaştığında durum sandığından çok daha kritik bir hal alabilmektedir. Her ne olursa olsun kart seçerken mutlaka bina kartlarına öncelik vermelisin. Bu oyun modunda X-Yayı, Havan, Goblin Kulübesi, Fırın ve Barbar Kulübesi en kullanışlı bina kartlarıdır.

İpucu 2: Büyü kartlarını ihmal etmeyin

Belirli büyü kartları Sayı Mücadelesi kapsamında çok etkin olmayabilir ama alan kontrolü sağlayan büyü kartları hala çok önemlidir. Kart seçimi yaparken önemli ölçüde bu kartlara önem vermeye çalışmalısın. Yıldırım, Klon ve İyileştirme gibi kartlardan uzak durmayı deneyebilirsin. Roket, Alev Topu, Zehir ve Oklar ise ilk fırsatta seçmen gereken büyü kartları arasında yer almaktadır.

İpucu 3: Saniye başına hasarı iyi birlikler seçmeye çalışın

Normal maçlarda bu kartlara çok ihtiyacın olmadığını düşünsen bile Sayı Mücadelesi etkinliğinde saniye başına hasar miktarı iyi olan kartlar fazlasıyla işe yaramaktadır. Fırsatını bulursan Silahşor ve Elektro Büyücü kartlarını hemen seçmelisin. Bunlara ek olarak kara birliklerine karşı problem yaşamak istemiyorsan Gece Cadısı veya Mini P.E.K.K.A. kartlarını seçmeyi deneyebilirsin.

İpucu 4: Kalabalıkta işe yarayan birlikler seçmeye çalışın

Sayı Mücadelesi etkinliğinin süper kahramanı Prenses kartıdır. Bu kart ile alan kontrol sağlayabilir ve çok iyi savunma yapabilirsin. Buna ek olarak Dart Goblini kartını seçerek işini epey kolaylaştırmayı başarabilirsin. Fırsatın olursa Atıcı, Cellat veya Büyücü gibi kartları seçmeyi deneyerek elindeki desteyi muazzam hale getirebilirsin.

Sayı Mücadelesi etkinliğinin en iyi kartları

Yukarıdaki ipuçlarına ek olarak elinde yer alabilecek bu kartlar diğer kartlara göre sana biraz daha avantaj kazandırabilecektir. Elinde bu kartlardan herhangi birisinin olması demek rakibin bir anlamda çaresiz bırakabilecek olman demektir. Bir şekilde seçme fırsatı bulursan bu kartları seçmeli ve bu kartlardan herhangi birisini rakibe bırakırken dikkatli olmalısın.

 • Koçbaşı: Rakibi şaşırtacak saldırının yoğun olmadığı koridordan kullandığında rakibini hazırlıksız yakalamayı başarabilirsin.
 • Domuz Binicisi: Uygun stratejiler kullanıldığında çizgiyi geçen ilk birlik olacağından emin olabilirsin.
 • Balon: Rakibin elinde yer alan kartlar bir tankın arkasına gizlenmiş bu kartı etkisiz hale getirebilecek güçte değilse rahatlıkla skor elde elde edebilirsin.
 • Elit Barbarlar: Tankları kolayca yok edebilen bu kartı kullanarak rakibin skor almasını engelleyebilir ve başarılı bir karşı saldırıyla skor alabilirsin.
 • Golem: Büyük saldırıların en büyük mimarı olduğu unutulmamalıdır. Bu karttan yararlanıp iş bitirici taktiğiyle skor elde edebilirsin.
 • Mega Şövalye: Oyun dengelerini değiştirebilecek güçlü bir karttır. Canı yüksek olduğundan ve alan hasarı verdiğinden saldırıları en iyi şekilde karşılayıp skor almayı deneyebilirsin.
 • Lav Tazısı: Fazlasıyla güçlü bir kart olduğu unutulmamalıdır. Tam sınırda rakip bu kartı engelleyip ortadan kaldırmayı denediğinde bile sana skor kazandırma ihtimali vardır.
 • Cadı: Her ne kadar güçsüz bir kart gibi görünse bile çıkardığı iskeletler gözden kaçıp skor kazandırmaktadır. Ayrıca sürü halindeki birliklere karşı fazlasıyla etkili olduğundan savunmada iş yapabilmektedir.
 • Oduncu: Kusursuz bir destek birliğidir çünkü öldükten sonra geride bıraktığı öfke şişesi ardından gelen tüm birliklerin hızlanmasını sağlamaktadır. İpuçlarında yer alan birliklerle bu kartı kombinasyon halinde kullanırsan büyük bir avantaj elde edebilirsin.

Sayı Mücadelesi için oluşturulmuş bu kapsamlı rehber senin birçok skor elde etmeni ve hatta oyunu kazanmaya yakın taraf olmanı sağlayacaktır. Elindeki kartlara dikkat edip onları en iyi şekilde kullanmaya çalışırsan bu oyun modunda avantajlı taraf sen olabilirsin. Sayı Mücadelesi rehberine eklemek istediğin bir şeyler varsa bunları yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

22 Comments

 1. Mustafa Kabak
  • Kaan Karadeniz
 2. Mustafa Kabak
  • Kaan Karadeniz
 3. Mustafa Kabak
  • Kaan Karadeniz
 4. Muhammed Ulukan
  • Kaan Karadeniz
 5. Mert
  • Mert
   • mehmet
  • Kaan Karadeniz
   • Mert
    • Kaan Karadeniz
 6. İsmini Vermek İstemiyen Kullanıcı
  • Kaan Karadeniz
 7. Mert
  • Kaan Karadeniz
 8. MerTheGamerTR
  • Kaan Karadeniz
   • SKG
    • Kaan Karadeniz

Leave a Reply

Reklam engelli...

Bu site ziyaretçilerine rahatsız olmayacakları alanda reklam göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen siteye destek olmak için reklamlara izin verin.

Refresh