İyileştirme Mücadelesi taktikleri

İyileştirme kartı yeni bir etkinlikle oyuna eklenecek ve çoğu zaman olduğu gibi bu kart ilk kez bir mücadele ile oyunculara sunulacak. İyileştirme kartının oyundaki pek çok taktiği değiştireceğini düşünüyorum. Bu karta ne kadar erken sahip olursan senin için bir o kadar iyi olacaktır. Bu yazıda İyileştirme Mücadelesi kapsamında en yüksek galibiyet miktarına ulaşabilmek için çeşitli taktikler bulabilirsin.

Bu özel etkinliğe ilk giriş ücretsiz olacak ve ilk girişten sonraki tüm girişler için 100 Taş ödemen gerekecektir. Ayrıca bu özel etkinlikte aşama ödülleri bir kez daha karşına çıkacak. Etkinliğin aşama ödülleri sayesinde 4. galibiyette 2500 Altın, 6. galibiyette 10 adet İyileştirme, 8. galibiyette 1 adet Dev Sandık, 10 galibiyette 25000 Altın ve 12. galibiyette 100 adet İyileştirme kazanmayı başarabilirsin. Bunlara ek olarak her galibiyet kademesinde ekstra Altın kazanabilir ve etkinlik sonunda alabileceğiniz sandıktan daha fazla kart çıkmasını sağlayabilirsin.

İyileştirme Mücadelesi

İyileştirme kartı için düzenlenen bu özel etkinlikli çekilişli mücadele şeklinde olacaktır. Rakip ve sen belirli bir süre içerisinde kart seçimi yaparak desteleri oluşturacaksınız. Eğer çekilişli mücadele oynamaya alışkın biriysen bu mücadele senin için kolay olabilecektir ama değilsen işin biraz zor olacak diyebilirim. Ayrıca seçim yaparken, iki kişiden birisinin İyileştirme kartına sahip olacağını unutmamalısın.

Kullanım Şekli: İyileştirme Kartı

İyileştirme kartı oyunun ilk can yenilemeyi başaran kartı olacak. Bu kartın yapısı diğerlerine göre biraz farklı olduğundan kullanma konusunda ufak tüyolara sahip olmak iyi bir fikir olabilir. Mücadeleler esnasında sen kullanmasan bile rakip bu kartı kullanma fırsatını elde edebilir. Bu nedenle kartın çalışma biçimini bilmelisin.

İyileştirme büyü kartı belirli bir alanda yer alan birliklerin canını yenilemektedir. Tıpkı Öfke büyüsü gibi belirli süre aktif kaldığını unutmamak gerekir. Söz konusu özel mücadeleler olduğunda bu kartı özellikle tek büyüyle ortadan kaldırılamayan birlikleri hayatta tutmak için değerlendirebilirsin. İyileştirme kartı aşağıdaki kartlarla iyi birer kombinasyon olabilmektedir.

 • Balon
 • Barbarlar
 • Cehennem Ejderhası
 • Elit Barbarlar
 • Goblin Fıçısı
 • Kıvılcım
 • Kraliyet Devi
 • Lav Tazısı
 • Üç Silahşorler

Bu kartları tek tek incelersen eğer İyileştirme büyü kartlarıyla bunları belirli bir süre daha hayatta tutabileceğini fark edebilirsin. Bir fazla vuruş yapabilen Kıvılcım kartı, daha fazla saldırı yapabilen Kraliyet Devi kartı veya Alev Topu büyüsüne kurban gitmeyen Üç Silahşorler kartı gibi birbirinden farklı durumlarla karşılaşmak mümkün diyebilirim.

Karşı Oyun: İyileştirme Kartını Etkisizleştirme

Çekilişli mücadelelerde kartları rastgele seçmiş olduğundan karşı oyun gerçekleştirebilmek fazlasıyla zordur. Bu tür yeni bir karta karşı oynarken ise çok daha dikkatli olmak gerekir çünkü çalışma yöntemini tam olarak anlayamadan sayısız oyun kaybedebilirsin. Bu kartı kullanması için rakibe şans tanıdıysan mutlaka aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

 • Kullandığın büyü kartları hedef birlikleri tek vuruşta ortadan kaldıramazsa dikkatli olmalısın çünkü rakip İyileştirme kartıyla onları ayakta tutmayı başarabilecektir.
 • Rakipte yukarıda belirtmiş olduğum kartlardan biri veya birkaçı varsa her zaman tetikte olmalısın. O kartlardan herhangi birisini İyileştirme kartıyla bir araya getirmek demek oyunu kazanmaya hazırlanmak anlamına gelmektedir.
 • Tank görevini gören kartları ortadan kaldırmak artık eskisinden çok daha zor olacağından dikkatli olmalısın. Elinde ağır hasarlar verebilen kartların olması iyi olabilir ama sen yine de her ihtimale karşı rakibi durdurmaya çalışırken iksir yönetimini elden bırakmamaya özen göstermelisin.
 • Son olarak bu büyü kartının etki alanının düşük olmasını avantaja çevirmelisin. Tank birliğinin arkasından gelen destek birliklerinin hedeflerini şaşırtmayı başarabilirsen aynı zamanda İyileştirme kartının etkisini kırmayı başarabilirsin.

Dikkat: Kart Seçim Önceliği

Çekiliş mücadeleleri sıradan mücadelelere benzememektedir. Bu mücadelelerde önemli olan karşılaştığın durumlara karşı en doğru hamleleri yapabilmektir. Bunun için seçtiğin kartların birbiriyle uyum olmasına özen göstermelisin. Aynı zamanda kartların oyun kazandıracak niteliklere sahip olmasına özen göstermelisin.

Burada en sevdiğin kartı seçmekle uğraşmamalı doğrudan en işe yarayan kartı seçmeye çalışmalısın. Rakibe asla iyi kombinasyonun parçası olabilecek kartları bırakmamalısın. Örneğin Elit Barbarlar kartını seçmeyi tercih etmişsen rakibe Valkür vermemeye çalışmalısın. Çünkü bu onun için pozitif iksir takası yapabilme fırsatı anlamına gelmektedir. Yapman gereken her zaman İyileştirme kartıyla iyi birer kombinasyon haline gelebilecek yukarıda belirttiğim kartlardan birisini seçmektir.

Görsel Kaynağı: Chief Pat

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir