İksir Toplayıcı ve Büyü kartlarını kıyaslama rehberi

Clash Royale’de etkin bir biçimde kullanılan İksir Toplayıcısı kartını durdurabilmenin en kolay yollarından birisi bir büyü kartıyla ona doğru saldırı düzenlemektir. Ancak her büyü kartı İksir Toplayıcı kartı karşısında etkili midir? Bu sorunun cevabını bu rehberde bulabileceksiniz.

İksir Toplayıcısı kartının etkisini sonlandırmak için ihtiyacınız olacak şey Madenci kartı veya bunun dışında kalan diğer tüm büyü kartlarıdır. Maalesef Oklar büyüsü İksir Toplayıcısı karşısında pek etkili değildir. Roket ve Yıldırım, İksir Toplayıcısı karşısında en etkili büyü kartlarıdır. Geriye kalan büyü kartları ise İksir Toplayıcısı karşısında ortalama etkiye sahiptir.

İksir Toplayıcı ile Büyü Kartları Kıyaslaması

Seviye 7 olan İksir Toplayıcısı 8.5 saniyede 1 İksir üretmektedir. Seviye 9 olan Çarpma büyüsü ise toplamda 132 hasar vermektedir. Bu veriler üzerinden yola çıkılması durumunda İksir Toplayıcısı geriye kalan süre içerisinde maksimum 5 İksir kazandırabilir. Sonuç olarak, Çarpma büyüsü İksir Toplayıcısı binasının sadece 2 İksir oluşturmasını engelleyebilmektedir. Normalde 7 iksir üretebilecek olan bina maksimum 5 iksir oluşturabilir.

Seviye 7 olan İksir Toplayıcısı 8.5 saniyede 1 İksir üretmektedir. Seviye 4 Zehir büyüsü ise verdiği maksimum hasar neticesinde bu binanın belirli miktar üretim yapmasını engelleyebilmektedir. Sonuç olarak, Zehir büyüsü İksir Toplayıcısı binasının 4 İksir kazandırmasını engelleyebilmektedir. Normalde 7 iksir üretebilecek bina maksimum 3 iksir oluşturabilir.

Seviye 7 olan İksir Toplayıcısı 8.5 saniyede 1 İksir üretmektedir. Seviye 4 Dondurma büyüsü bir süreliğine bu binanın üretim yapmasını engelleyebilir. Sonuç olarak, Dondurma büyüsü İksir Toplayıcısı binasının 1 İksir kazandırmasını engelleyebilmektedir. Normalde 7 iksir üretebilecek bina maksimum 6 iksir oluşturmayı başarabilir.

Bu hesaplamalardan anlayabileceğiniz üzere yukarıda yer alan büyü kartlarından en etkilisi Zehir kartıdır. Zehir kartı ile Alev Topu kartı arasında bir tercih yapmanız gerekebilir. Alev Topu, Roket ve Yıldırım kartından sonra binalara karşı en etkili kartlardan birisidir. Fakat Zehir büyüsünün hem kuleye hasar verebilmesi hem birliklerin geliş yolunu kapatması ve onları yavaşlatması nedeniyle ekstra etkili olduğunu söylemek mümkündür.

Oluşturduğunuz destelerde muhakkak yer alması gereken iki karttan birisini tercih ederek İksir Toplayıcısı karşısında etkili olabilirsiniz. Ortalama bir çözüm arıyorsanız seçmeniz gereken büyü kartı Alev Topu veya Zehir kartlarıdır. Doğrudan bir çözüm arıyorsanız Roket veya Yıldırım büyüsü tercih etmelisiniz. Fakat İksir bedelleri göz önünde bulundurulduğunda Alev Topu veya Zehir kartlarından birini tercih etmenizi öneririm.

Size göre İksir Toplayıcısı ile nasıl mücadele edilmelidir? Düşüncelerinizi yorum yaparak benimle paylaşabilirsiniz. Keyifli oyunlar!

4 Comments

  1. mehmet
    • Kaan Karadeniz
  2. mehmet
    • Kaan Karadeniz

Leave a Reply

Reklam engelli...

Bu site ziyaretçilerine rahatsız olmayacakları alanda reklam göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen siteye destek olmak için reklamlara izin verin.

Refresh