İksir Mücadelesi rehberi

clash royale en iyi elit barbarlar desteleri

İksir Mücadelesi etkinliğinde 18 galibiyet almaya ne dersin? Artışlı, iki kat iksir ve üç kat iksir aşamalarının her birinde maksimum galibiyet almaya hazır mısın?

En başından belirtmem gerekirse bu etkinlikte maçlar turnuva standardına göre oynanır. Bunun anlamı kart seviyesi açısından herkesin aynı seviyede olacak olmasıdır. Hazırsan bu etkinlikten hızlı bir biçimde 18 galibiyet almanı sağlayacak rehberi okumaya başlayabilirsin.

İksir Mücadelesi

İksir Mücadelesi etkinliği üç farklı aşamadan oluşur. İlk aşamayı alıştırma aşaması olarak düşünebilirsin. İkinci aşamada iksir iki kat, son aşamada ise üç kat daha hızlı bir iksir akışı söz konusudur. Bu nedenle standartlara en uygun desteleri tercih etmeye çalışmalısın.

Bu tercihleri yaparken her zaman avantajı ele geçirmeye çalışmak çok iyi bir fikirdir. Her aşamaya uygun desteleri elimden geldiğince sunmaya çalıştım. Buna ek olarak aşağıdaki ipuçları sana desteler konusunda çeşitli bilgiler verecektir.

İpucu 1: Ödülleri gözden geçirin

İksir Mücadelesi etkinliği belirli ödüllere sahiptir. Bu etkinliğe katılım aşamalıdır. İkinci aşamada başarılı olamazsan üçüncü aşamaya geçemezsin. Eğer herhangi bir maç kazanamazsan alıştırma kısmı dahil olmak üzere 1930 altın ve 2 sıradan kart kazanırsın. Maksimum galibiyet alman durumunda 272.900 altın, 587 sıradan kart ve 8 Yavru Ejderha kartı kazanabilirsin.

Ödül Koşul
Artışlı – 3 Taç 200 Altın
Artışlı – 6 Taç 400 Altın
Artışlı – 9 Taç 1.200 Altın
İki Kat İksir – 2 Galibiyet 2.500 Altın
İki Kat İksir – 4 Galibiyet 5.000 Altın
İki Kat İksir – 6 Galibiyet 10.000 Altın
Üç Kat İksir – 2 Galibiyet 2.000 Altın
Üç Kat İksir – 4 Galibiyet 6.000 Altın
Üç Kat İksir – 6 Galibiyet 18.000 Altın
Üç Kat İksir – 8 Galibiyet x8 Yavru Ejderha
Üç Kat İksir – 10 Galibiyet 54.000 Altın
Üç Kat İksir – 12 Galibiyet 162.000 Altın

Artışlı – Deste 1: P.E.K.K.A. ile Madenci destesi

Bu destenin zayıflık anlamında öne çıkan bir yönü yoktur. Standart bir kontrol destesi olduğu için çok acele etmeden hamle yapmayı düşünmen gerekir. Bu desteyi kullanırken özellikle rakibi hazırlıksız yakalamaya çalışmalısın.

Artışlı – Deste 2: P.E.K.K.A. ile Madenci destesi

Bu destenin zayıflık anlamında öne çıkan bir yönü yoktur. Standart bir kontrol destesi olsa bile kullanım bedeline dikkat etmek gerekir. Desteyi kullanırken kontrollü olup iksir avantajını her zaman elde tutmaya çalışmalısın.

Artışlı – Deste 3: P.E.K.K.A. ile Mega Şövalye destesi

Bu destede çok fazla tank olduğuna dikkat etmelisin. Bu senin savunma yaparken seçeneklerini sürekli gözden geçirmeni sağlayacaktır. Destenin anlık hamleler konusunda avantajlı olduğunu unutmamalı ve maç stratejini buna uyarlamaya çalışmalısın.

İki Kat İksir – Deste 1: Dev İskelet ile Madenci

Bu destenin zayıflık anlamında öne çıkan bir yanı yoktur. Destede çok fazla büyü kartının olduğunu gözden kaçırmamalısın. Destenin tüm potansiyeli kartların doğru kullanılmasına bağlıdır. Bunu yapabileceğine inanmıyorsan bu desteye hiç bulaşmadan farklı tercih yapmalısın.

İki Kat İksir – Deste 2: Golem ile Mezarlık destesi

Bu desteyi kullanırken hızlı kartlara karşı dikkatli olmalısın. Oyunun hızlandığı bölümde kartların pek çoğunu savaş alanına koyabilecek kapasiteye geleceğin için avantajı ele geçirebilirsin. Buna rağmen ilk aşamalarda çok agresif davranmaman gerektiğini bilmelisin.

İki Kat İksir – Deste 3: Goblin Fıçısı ile Roket destesi

Bu deste klasik döngü destesi olarak bilinir ve oldukça güçlüdür. Sinerji açısından inanılmaz güçlüdür. İksir kazanımının artış gösterdiği aşamalarda özellikle çok daha fazla işe yaradığı unutmamalıdır.

Üç Kat İksir – Deste 1: P.E.K.K.A. destesi

Bu deste oldukça kullanışlıdır. Bir kontrol destesi görünmesine rağmen oldukça agresif bir destedir. Tek yapman gereken iksirin artış göstermesiyle birlikte saldırılarını artırmak ve rakibi sıkıştırmaktır.

Üç Kat İksir – Deste 2: P.E.K.K.A. ile Mezarlık destesi

Bu desteyi kullanmak çok kolay değildir. Özellikle maçın ilk dakikalarında çok dikkatli olmak gerekir çünkü rakibin elinde hızlı deste varsa sana sorun yaşatabilir. Bu nedenle olabildiğince dikkatli olup iksiri olabildiğince verimli kullanmaya çalışmalısın.

Üç Kat İksir – Deste 3: Mega Şövalye ile Üç Silahşor destesi

Bu destenin kullanım bedeli oldukça yüksek olmasına rağmen son derece güçlü bir destedir. Döngü konusunda sıkıntı yaşamamak için düşük kullanım bedelli kartları iyi kullanmalısın. Maçın son bölümlerine kuleleriniz ayaktayken girersen maçı kazanan taraf olmaya yakın olursun.

Bu önerileri değerlendirerek İksir Mücadelesi etkinliğinden hızlı bir biçimde 18 galibiyet almayı başarabilirsin. Böylece sayısız ödülün sahibi olabilirsin. Eklemek istediğin veya paylaşmak istediğin belirli öneriler varsa yorum yaparak bunları paylaşabilirsin.

You may also like...

8 Responses

 1. ArdılFF dedi ki:

  abi bana kullanabileceğim iyi bir madenci kontrol destesi önerir misin?
  #2PUCL0P02

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Aşağıdaki desteyi deneyebilirsin:

   – Madenci
   – Balon
   – Cehennem Ejderhası
   – Mega Şövalye
   – Buz Golemi
   – Mega Dalkavuk
   – Elektro Büyücü
   – Çarpma

 2. EMRE GÖKBULAK dedi ki:

  pekka ve mega yı birlikte kullanacagımız bir deste iksir mücadelesinde daha etkili olur isteyenler için mega ve pekka destesi:BÜYÜCÜ,elektro büyücü ,pekka,mega şövelye , ok , okçular,çarpma,haydut .abi sitede yayınlarmısın .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir