İki Kat İksir Mücadelesi rehberi

İki Kat İksir Mücadelesi, özel etkinlikler kapsamında yayınlanmış olan kısa süreliğine oynanabilen bir mücadeledir. Bu etkinlik kapsamında alacağın galibiyetler sonrasında çeşitli ödüller kazanmayı başarabilirsin. Etkinlik kapsamında oynayacağın mücadelelerde kullanacağın desteleri önceden belirleme fırsatına sahip olacağını unutmamalısın.

İki Kat İksir Mücadelesi iki farklı aşamadan oluşan etkinliktir. İlk aşama “Mücadele” adı verilen kısımdan oluşur ve burada belirli bir miktar galibiyet aldıktan sonra “Elit Mücadele” kısmına katılabilirsin. Desteyi kendin seçecek olduğundan metaya en uygun desteleri seçmen çok daha doğru olacaktır. Bu etkinlikte sürekli galibiyet almayı istiyorsan bu rehberden yararlanmayı denemelisin.

İki Kat İksir Mücadelesi rehberi

Bu özel mücadeleyle ilgili biraz bilgi vermek gerekebilir. Maçlar turnuva standartlarında oynanacağından buna son derece dikkat etmelisin. Etkinlik toplamda 3 gün sürecektir. Dolayısıyla kısa sürede etkinliğe katılıp ödülleri toplamaya çalışmalısın.

Taktik 1: Ödülleri Gözden Geçirin

İki Kat İksir Mücadelesi belirli ödüllere sahiptir. Kısaca özetlemek gerekirse, “Mücadele” kısmında 2 galibiyet 10 adet ender kart, 4 galibiyet 15 adet ender kart, 6 galibiyet ise 2 adet destansı kart ve 600 altın ile 25 sıradan kart kazandırmaktadır. “Elite Mücadele” kısmında 3 galibiyet 2.000 altın, 5 galibiyet 30 adet ender kart, 7 galibiyet 2 adet destansı kart, 9 galibiyet ise 10.000 altın ve ayrıca 3.000 altın ile 140 sıradan kart kazandırmaktır.

Ücretsiz giriş hakkından sonra mücadele tekrar girip girmemeye ödüllere göre karar vermelisin. Bununla birlikte hiç galibiyet alamama durumunda “Mücadele” kısmında 130 altın ve 2 adet sıradan kart, ve “Elit Mücadele” kısmında 350 altın ve 5 sıradan kart kazanabilirsin.

Taktik 2: Oyun Kazandıracak Kart Alın

Turnuva standartlarında oynanan mücadelelerde genel taktikler az çok bellidir. Öncelikle muhakkak ama muhakkak bir oyun kazandıracak kart seçmen gerekmektedir. Goblin Fıçısı, Domuz Binicisi, Dev, Mezarlık, Madenci, Koçbaşı, Golem, Lav Tazısı ve Mega Şövalye kartları oyun kazandıracak kartlardır. Bunlardan birisini seçmen durumunda işini kolaylaştırmış olursun.

Taktik 3: İksir Kaçırmayın

Bu mücadele kapsamında iksirler iki kat hızlı dolacak olduğundan dikkatli olmalısın. Rakibe normal maçlarda çok hızlı reaksiyon göstermen gerekmeyebilir ama bu mücadelede gerekecektir. İksir çubuğu dolduğu anda bir kart oynamalısın. Aksi takdirde tüm iksir avantajını rakibe devretmiş olursun.

Taktik 4: Hasar Miktarı Yüksek Kart Alın

İksirler hızlı dolacağından bu kısım önemlidir. Elindeki kartların hasar potansiyeli yüksek olursa oyunu kazanmaya yakın taraf sen olabilirsin. Tek dikkat etmen gereken deste oluştururken kartların birbiriyle uyumu olacaktır. Bunu sağlayabilirsen oluşturduğun deste sana maksimum galibiyet kazandırabilecektir.

Taktik 5: Büyü Kartı Seçmeyi Unutmayın

Bu tür mücadelelerde büyü kartının önemi büyüktür. Her ne zaman fırsatın olursa büyü kartı seçmeye çalışmalısın. Alev Topu, Roket, Zehir ve Yıldırım dikkat etmen gereken büyü kartlarıdır. Bunlardan birini veya ikisini kullanacağın destede bulundurmaya çalışmak iyi bir fikir olabilir.

Taktik 6: İki Kat İksir Mücadelesi Desteleri

Eğer bu mücadele kapsamında hangi desteleri kullanman gerektiğini bilmiyorsan aşağıdaki destelerden herhangi birisini kullanmayı deneyebilirsin. Her destenin belirli dezavantajları vardır. Bu destelerden hangisiyle daha iyi oynayacağını düşünüyorsan onu seçmelisin. Aşağıda yer alan destelerden dilediğini üzerine tıklayarak oyuna ekleyebilirsin.

İki Kat İksir Mücadelesi için oluşturulmuş bu kapsamlı rehber oyunu kazanmaya yakın taraf olmanı sağlayabilir. Elindeki kartlara dikkat edip onları en iyi şekilde kullanmaya çalışırsan bu etkinlikte avantajlı taraf sen olabilirsin. İki Kat İksir Mücadelesi rehberine eklemek istediğin bir şeyler varsa bunları yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

8 Responses

 1. Mert dedi ki:

  Merhaba Kaan abi. Bir sorum var. 9.arrnadayım kartlarımın seviyesi aşırı düşük (sıradan 6-7 seviye, ender 3-4 seviye, destanı 1-2 seviye) sadece şu n kullandığım kartların seviyesi yüksek. Ne yapmam lazım?

 2. Suppp Broo dedi ki:

  Merhabalar. Öncesinde Madencim olduğu için madenci destesi kullanıyordum ama bugün oduncu ve cheenem ejderi çıktı ve 3 efsanevim oldu. 10. Arenadayım ve hangi desteyi kullanacağımı bilmiyorum. Yardım edebilirmisiniz?

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Benden üçünün yer aldığı deste istiyorsanız size yardımcı olabilmem mümkün değil. Sitede pek çok deste işe yarar deste var. Facebook sayfamızdan desteler paylaşıyoruz. Oyun stratejinize hangisi uygunsa o desteyi kullanmalısınız.

 3. Kaan dedi ki:

  Kendi yaptığım deste güzel iş yaptı bu mücadelede sence nasıl bir deste dostum? Merak ettiğim şimdi bu deste 2 kat iksirde olduğu için mi iş yaptı normal savaşta nasıl olur bilemiyorum?
  Dev İskelet – GoblinÇ. – Haydut – FelaketKulesi – Çarpma – BuzRuhu – Roket – Sövalye

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Hava savunması neredeyse yok gibi bir şey. Bu büyük bir problem olabilir. Onun dışında destenin eksiği pek fazla yok. Kullanışlı olabilir ama dediğim gibi hava birlikleri çok büyük sıkıntı yaratacaktır.

 4. SKG dedi ki:

  Eh Iste… Ben Pek Sevmedim Bu Mucadeleyi.Cok Kisa Bir Zaman Diliminde Oynaya Biliyoruz.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   3 gün ideal bir süre. Diğer etkinliklerin çoğu zaten 3 günlük olarak gerçekleştiriliyor. Zaman ideal bana kalırsa.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir