İki Kat İksir Çekilişli Mücadelesi’ne özel taktikler

İki Kat İksir Çekilişli Mücadelesi oyunculara mücadele için yepyeni bir savaşma biçimi sunacak. İksirin her zamankinden 2 kat fazla akıp gittiği mücadeleler bu sefer çekilişli bir biçimde oyuncuların karşısına çıkacak. Bu mücadelenin en yanı ise ödüllerinin tamamen Altın şeklinde olması. Altın konusunda sıkıntı yaşıyorsan bu mücadeleyi kesinlikle kaçırmamalısın.

Bu özel etkinliğe ilk giriş ücretsiz olacak ve daha sonra yapılacak girişlerde oyunculardan 100 Taş istenecek. Oyundaki iksir akışının iki katı şeklinde olması dışında klasik çekilişli mücadelelerden hiçbir farkı olmayan bu mücadele ilerlemek için iyi kart seçimleri yapmak gereklidir. En basit bir biçimde bu mücadele serisinden 12 galibiyet alarak çıkarsan 550 kart ve beraberinde yaklaşık 135.000 Altın kazanmış olacaksın.

İki Kat İksir Çekilişli Mücadelesi

İki Kat İksir Çekilişli Mücadelesi bugüne kadar oyuna eklenmiş olan en ilgi çekici mücadele olacaktır. Oyunda her şeyin hızlandırılmış olduğunu düşünebilirsin. Bu nedenle genel çekilişli mücadelelerde uygulanan stratejilerin birçoğu bu mücadelede geçerli olmayacaktır. Bu mücadeleden ne kadar galibiyet alabileceğini bilmiyorum ama oynamaya başlamadan önce aşağıdaki ipuçlarını gözden geçirmeyi düşünebilirsin.

Matematik: Mücadeleye Katılım Değeri

Bu mücadeleye ilk giriş ücretsiz olacağından mücadeleye kesinlikle katılmalısın. Sadece bir veya iki galibiyet dahi alsan bedavadan ödül kazanabilirsin. Bunun dışında mücadelenin belirli bir ödül standardı bulunmaktadır. Örneğin mücadeleden 12 galibiyet alman durumunda 550 kart ve 11.000 Altın kazanman garantidir.

Bu mücadeleden 2 galibiyet alman durumunda 4.000 Altın, 5 galibiyet alman durumunda 8.000 Altın, 8 galibiyet alman durumunda 16.000 Altın, 10 galibiyet alman durumunda 32.000 Altın, 12 galibiyette ise 64.000 Altın kazanabilirsin. Tüm bunları topladığın zaman bu mücadelede 12 galibiyet alman durumunda yaklaşık 135.000 Altın kazanma şansına sahip olabilirsin. Seviyesini yükseltmek istediğin çeşitli kartlar varsa bu mücadele sana yeterli kaynağı sunabilecektir.

Dikkat: Kart Seçimleri

Bu mücadele kapsamında kart seçimi yaparken dikkat etmen gereken belirli noktalar bulunmaktadır. Bunun bir iki katı iksir mücadelesi olduğunu asla unutmamalısın. Tüm kart döngüsü hızlı bir biçimde olacağından seçim yaparken bu kuralı sürekli göz önünde bulundurmak zorundasın. Bu dediklerimi dikkate alırsan bu mücadeleden yüksek sayıda galibiyet almayı başarabilirsin.

Bununla birlikte kart seçimi yaparken karşı tarafa kendi kartlarını etkisiz bırakabilecek kartlar vermemelisin. Barbarlar aldıysan karşıya Alev Topu vermemelisin. Rakibe iyi sinerji oluşturabileceği kartlar vermemeye çalışmalısın. Örneğin karşıya bıraktığın kartlardan birisi Dev ise artık ona Cadı kartını vermemek iyi bir fikir olacaktır. Bununla birlikte bu mücadele özelinde yüksek bedelli kartlar değerli olacaktır. Bunları rakibe bırakmamalısın.

Dikkat: Mücadele Stratejileri

Oyunun iki katı iksir kazanma biçimiyle oynanacak olması seni şaşırtmasın. Oyunun pek çok yönden değiştiğini unutmamak zorundasın. Oyunun tüm yönleri değişmemiş olabilir ama mücadele yönünün tamamen değiştiğini kabul etmelisin.

Saldırmak değil savunma yapmak galibiyet için önemlidir. Oyunda çok güçlü saldırı planlarının olabilecek olmasından ötürü her zaman savunma yapabilmeyi başarmak zorundasın. Normalde çok agresif tutum sergileyerek oyunlarını oynuyor olabilirsin ama bu tür iksirin hızlı akıp gittiği mücadelelerde aşırı agresif olmak herhangi bir kazanç sağlamayacaktır.

Normal maçlarda ortaya koyduğunuz stratejilerin tamamını aklınızdan çıkartın. Burada kazanmak istiyorsan büyük saldırılar gerçekleştirmelisin. P.E.K.K.A. kartını kullanmak çok iyi bir fikir olabilir. Bununla birlikte Roket gibi büyü kartlarını desteye eklemek fazlasıyla iyi olacaktır. Ne yaparsan yap rakibin yoğun miktarda saldırılarını karşılamaya çalışmak temel hedefin olmalıdır. Sadece bu şekilde 12 galibiyete ulaşmayı başarabilirsin.

Görsel Kaynağı: nickatnyte

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

19 Cevaplar

 1. Çağatay dedi ki:

  Taktiksiz daha önce 7 yapmıştım bu taktiklerle 0 oldu. Berbat.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Tam olarak hangi noktada nasıl yanlış yaptığını veya nerede problem yaşadığını söyleyebilir misin? Ona göre yazıyı gözden geçirip düzenlemeler yapabilirim. Ama eline geçen kartlar çok dengesiz ise buna yapabileceğim bir şey yok maalesef.

 2. Tuna dedi ki:

  Golem, pekka,lav tazı gibi iksir maliyeti yüksek kartları kullanmak için çok ideal bir mücadele.Bu mücadelede iksir toplayıcı kullanmak mantıksız olur mu?

 3. SKG dedi ki:

  Efsanevi sandikmi super buyulu sandikmi?

 4. SKG dedi ki:

  Evet abi dogru soyluyon goblin kulubesi 4 iksir olsa ve ya 1 ciktiktan sonra birdiyerinin cikmasi suresi azalatilsa firinin golgesinden belki cikabilir
  teslanin gorus alan artirilsa mezar tasinin golgesinden cikabilir havaninda dolma suresi 2 veya 1 saniyeye dusurulse rakip anti-havan oynamadan kuleye baya bi vurabilir

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Bu değişikliklerin her birisi oyunun dengesini bozacağından yapmayacaklardır ama zaman içerisinde bir takım ufak değişiklikler görebiliriz bu kartlarda.

 5. SKG dedi ki:

  Bir takim olarakmi calisiyon yoksa sadecesenmi isletiyon bu siteyi?

 6. SKG dedi ki:

  Site ile ne zaman ilgilene biliyon?(yourumlara cevap yazmak gibi)istemiyorsan cevap verme

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Fırsat buldukça ilgileniyorum. Günde en az bir kere bakıp gelen tüm yorumlara cevap veriyorum. Küfür, hakaret ve anlamsız ifadeler içermeyen yorumları onaylar ve cevaplarım.

 7. SKG dedi ki:

  Youtube sayfaniz varmi?

 8. SKG dedi ki:

  Evet abi gecen yorumumda(Ozel Taktikler:Yaban Domuzu Binicisi)az kullanilan ama kullanisli kartlardan soz ediyodum

  • SKG dedi ki:

   Supercell bedava altin daitiyomus

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Şu an oyunun en az kullanılan kartlarından en etkili olanlar bana kalırsa Havan, Tesla ve Goblin Kulübesi kartlarıdır. Bu kartlar oyunda fazlasıyla etkilidir ama oyunda yer alan mevcut metaya çok fazla uymadıkları için kullanılmamaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir