Haydut kartı nasıl kullanılır?

Haydut, Orman Arenasına ulaşmayı başaran kişiler tarafından elde edilebilecek bir efsanevi karttır. Bu kart ileriye doğru atılıp rakiplerine hasar verebilen, hızlı hareket edebilen ve rakiplerin dikkatini dağıtabilen bir birliktir. Bu kartı ileriye doğru atılırken herhangi bir şekilde hasar almaz ve diğer durum etkileriyle etki altında bırakılamaz.

Haydut kartının ileri sıçrama mesafesinde herhangi bir birlik yer alması durumunda bu birlik hemen harekete geçer. En yakındaki birlikleri hedef alması nedeniyle gerektiğinde fazlasıyla stratejik bir kart olabilmektedir. Diğer tüm dolum yapan birlikler gibi bu birliğin saldırısı da Dondurma, Çarpma, Yıldırım büyüleri ve Elektro Büyücü, Buz Ruhu birlikleriyle durdurulmaktadır. Aşağıda bu kartla ilgili temel ipuçları ve genel stratejiler yer almaktadır.

Haydut: Temel Bilgiler

Haydut kartının oyun içerisinde belirli kullanım biçimleri bulunmaktadır. Bu biçimler onun en etkili halini ortaya koymaktadır. Basit bir şekilde ifade etmek gerekirse bu kartı canı az olan birlikleri ortadan kaldırmak, tank kartını korumak veya kuleye azar azar hasar vermek için kullanabilirsiniz. Bu kullanımların dışına çıkarılacak olan Haydut kartı her zaman etkisiz kalmaya mahkum olacağından dikkatli olmalısınız.

Haydut vs. Diğer Birlikler

Haydut kartı tek başına kaldığı zaman belirli birliklerle baş edebilecek güce sahiptir. Tabi burada dolum yaparak saldırı gerçekleştirmesi önemli bir unsurdur. Haydut dolum yapıp saldırıya geçtiğinde Cadı, Mızraklı Goblinler, Goblinler, Okçular, Prenses ve Silahşor birliklerini teke tekte ortadan kaldırabilir. Bu konuda daha fazla bilgi istiyorsanız aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

Temel Kombinasyonlar: Haydut

Bu kart ile son derece etkili bir kombinasyon olabilecek belirli kartlar bulunmaktadır. Bunların her birisi sahip olduğunuz destenin yapısını belli edeceğinden dikkatlice seçilmelidir. Aşağıda bu kombinasyonlarla ilgili detaylara yer vermeye çalıştık. Eğer iyi bir kombinasyon olacağını düşündüğünüz başka kombinasyonlar varsa yorum yaparak bunları bizimle paylaşabilirsiniz.

  • Dev + Fırın kombinasyonları desteleri içerisinde fazlasıyla iş görebilmektedir.
  • Domuz Binicisi + Buz Ruhu kombinasyonun yer aldığı destelerde işe yaramaktadır.
  • Dev + Yıldırım kombinasyonlarında etkili bir role sahip olabilmektedir.
  • Lav Tazısı + Balon desteleri içerisinde kullanılabilmektedir.
  • Golem + Silahşor kombinasyonlarında yer alabilmektedir.
  • Domuz Binicisi + Dondurma desteleri içerisinde iş görebilmektedir.
  • Domuz Binicisi + Tomruk desteleri bu kart için uygun olabilmektedir.

Buradaki bilgiler size bir şeyleri özetleyecek olabilir. Bu kart aslında hemen hemen tüm kombinasyonlara uyum sağlayabilecek esneklikte bir karttır. Önemli olan onu en iyi şekilde kullanmayı başarmak ve etkinliğini korumaktır. Ayrıca bu kartı kullanırken nehrin karşı kıyısına doğrudan geçiş yapabileceğini aklınızda bulundurmalısınız.

Temel Stratejiler: Haydut

Bu kart son derece güçlü olmasına rağmen kullanmak için kabiliyet ve oyun bilgisi gerekmektedir. Ancak, Orman Arenası seviyesine çıkmış olan bir oyuncunun zaten bunlara sahip olması gerekir. Bu kartı kullanırken aşağıdaki stratejik önerileri göz önünde bulundurabilirsiniz.

Haydut kartını kullanırken ortalama can miktarına sahip olsa bile onu hemen ortadan kaldırılabilecek bir birlik olarak görmeniz daha doğru olacaktır. Bu kart saldırı gücü yüksek olan her türlü birliğe karşı etkisizdir. Aslına bakarsanız bu kart dolum yaparak saldırmadı sürece fazlasıyla etkisiz kalmaktadır. Bu nedenle yukarıdaki kombinasyonlarda son derece işe yarar bir kart olabilmektedir.

Haydut kartının hızı yüksek olduğundan genelde yavaş birlikler ile kombinasyon halinde kullanılabilmektedir. Bu tür desteler içerisinde kullanıldığında bu kartı mutlaka Silahşor veya Şövalye gibi destekleyici kartlarla desteklemeniz gerekmektedir. Bunu yapmazsanız onu tek başına bırakarak etkisiz kalmasına neden olabilirsiniz.

Haydut kartını asla başlangıç kartı olarak kullanmamalısınız. Madenci ve Goblin Fıçısı kartlarının aksine bu kartın rakibi şaşırtabilecek kabiliyetleri bulunmamaktadır. Bu nedenle başlangıçta kullanılabilmek için uygun bir kart değildir. En önemlisi bu tür bir kullanım gerçekleştirirseniz rakibin pozitif iksir takasında bulunmasına yardımcı olabilirsiniz.

Tüm bu stratejik bilgileri göz önünde bulundurarak bu kartı mutlaka ikincil destek kartı olarak değerlendirmelisiniz. Bu bilgileri başarılı bir biçimde kullanmak için kendinize deste arıyorsanız hemen Haydut desteleri kısmına göz atarak aradığınızı bulabilirsiniz. Burada yer alan desteler özenle seçilmiş ve birçok oyuncu tarafından test edilmiştir.

Görsel Kaynağı: nickatnyte

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir