Haydut ile Madenci ve Üç Silahşor iş bitirici destesi

Haydut ve Madenci kombinasyonunu Üç Silahşor ile bir araya getirerek turnuva türü mücadelelerde sayısız galibiyet almayı başarabilirsin. Bu kombinasyonu etkin bir biçimde kullanabilmek için rakibin elindeki kartları iyi gözlemlemek zorundasın. Bu deste turnuva standartlarına uygun bir deste olduğundan onu çeşitli turnuvalar ve etkinliklerde kullanabilirsin.

Bu Üç Silahşor destesinin işe yaramasını istiyorsan öncelikle elbette destenin nasıl kullanıldığını öğrenmen gerekir. Destenin en önemli dezavantajı kulübe destelerine karşı sıkıntı yaşayabilecek bir yapısının olmasıdır. Aşağıda bu destede yer alan kartlarla ilgili ufak ipuçlarına yer verdim. Bunları değerlendirerek desteyi kullanıp galibiyet üstüne galibiyet alabilirsin.

Haydut ile Madenci ve Üç Silahşor

Üç Silahşor: Bu kartın en iyi yanı rakibin elinde orta dereceli büyü kartı olmadığında durdurulamaz bir kart olmasıdır. Kullanım bedelinin yüksek olmasına çok aldırış etmemelisin. Bu kartı doğru bir biçimde kullandığında sana oyunu kazandırabilecek hamleyi yapabilirsin.

Haydut: Hızlı ve güçlü saldırılarıyla dikkat çeken bir karttır. Efsanevi bir kart olduğundan herkesin elinde bulunan bir kart değildir. Bu karttan verim almak istiyorsan onun sıçrayış gerçekleştirerek saldırış yapabilmesine imkan tanımayı denemelisin.

Madenci: Tank olabilen ve aynı zamanda sinsi saldırılar gerçekleştirebilen iyi bir karttır. Bu kart ile oyun kazanabilir ve aynı zamanda savunma yapmayı başarabilirsin. Oyunun gidişatına göre yapacağın seçimler oyunu doğrudan etkileyecek olduğundan bu kartı en iyi şekilde kullanmaya çalışmalısın.

Minyon Sürüsü: Hava savunması konusunda sana yardımcı olacak ve aynı zamanda rakibin orta seviyeli büyü kartlarına karşı yem olarak değerlendirilebilecek iyi bir karttır. Rakibin büyü kartlarını Üç Silahşor kartını durdurmak için kullandıysa bu kartı daha güvenli bir biçimde kullanabileceğini unutmamalısın.

İksir Toplayıcı: Destenin kullanım bedeli biraz yüksek olduğundan bu karta ihtiyacın olacaktır. Eğer kullanım bedeli senin için çok önemli değilse veya iksir yönetimini iyi yapabiliyorsan bu kartın yerine daha farklı bina kartları tercih etmeyi düşünebilirsin. Rakip bu kartı doğrudan ortadan kaldırabilecek seçeneklere sahipse gereksiz yere iksir tüketmemeye çalışmalısın.

Goblin Çetesi: Klasik savunma kartlarından birisidir. Bu kartı kullanarak karşıdan gelen rakip birlikleri ablukaya alabilirsin. Eğer bu kartı en doğru biçimde kullanmak istiyorsan onu alan hasarı veren birliklere karşı kullanmamaya özen göstermelisin.

Buz Golemi: Klasik döngü kartlarından birisidir. Bu karttan faydalanmak için çok farklı adımlar atabilirsin. Özellikle rakip kartları oyalamak, onların yönünü değiştirmek ve onları yavaşlatmak için bu kartı kullanabilirsin. Kullanım bedeli düşük olduğundan fazlasıyla işe yarayacaktır.

Çarpma: Klasik düşük kullanım bedeline sahip büyü kartıdır. Bu kartın kullanım şekliyle ilgili uzun uzun açıklamalar yapmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum. Tek dikkat etmen gereken nokta bu kartı olabildiğince uygun hedeflerde kullanım kendini zor durumda bırakmamaktır.


Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Cevaplar

  1. Ayxan dedi ki:

    bu size onerdiyim desteyle nerdeyse ayni sadece madenci yerine kocbasi buz qolemi yerinde sovalye onermisdim ama desteyi beyenmemisdiniz

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

      Evet, o öneriye benzer bir deste ancak bunun kullanım bedeli daha düşük ve kartlar çok daha esnek bir biçimde kullanılabilir. O nedenle o desteyi çok beğenmemiştim. Zaten yorum yaptığımda da benzer şeyleri söylemiştim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Share
Tweet
+1