Haydut Çekilişi Mücadelesi taktikleri

Haydut kartı yakın bir zamanda özel bir etkinlikle oyuna eklenmiş olacak. Bu etkinlik kapsamında deste oluştururken 4 kart siz seçeceksiniz ve 4 kart rakibiniz seçecektir. Seçilecek kartlardan birisi Haydut olacak ama Haydut kartı her iki oyuncudan sadece birisinde bulunabilecektir.

Bu özel etkinlikle birlikte aşama ödülleri özelliği de ilk kez denenmiş olacak. Bu aşama ödülleri sayesinde 2. galibiyette Altın Sandık, 4. galibiyette 8000 Altın, 6. galibiyette Büyülü Sandık, 9. galibiyette 25000 Altın ve 12. galibiyette Haydut kartını ödül olarak alabileceksiniz. Bu özel etkinliğe ilk giriş ücretsiz, ilk girişten sonraki girişler 100 Taş olacaktır.

Haydut Çekilişi Mücadelesi

Haydut kartı için düzenlenecek olan bu özel etkinlik ile bu karta sahip olma şansını elde edebilirsiniz. Herkesin aklında yer alan en doğal soru ise kartı alabilmek için 12 galibiyete ulaşabilmenin kolay olup olmayacağıdır. Bu sorunun cevabı aslında bellidir çünkü 12 galibiyete ulaşmak gerçekten kolay değildir. Haydut kartını elde edebilmek için 12 galibiyet elde etmek istiyorsanız aşağıdaki ipuçlarını değerlendirmeyi düşünebilirsiniz.

Deste Kullanım Bedelini Düşük Tutun

Bu özel etkinliklerde karşınıza gelecek iki karttan birisini seçme şansına sahip olacaksınız. Bu seçimlerde olabildiğince düşük kullanım bedeline sahip kartları seçmeyi çalışmak işinizi kolaylaştıracaktır. Oyun genelde size benzer rollere sahip kartlar sunacaktır ama seçimlerinizi genel oyun kurallarından farklı yaparak en düşük kullanıma sahip kartı seçmeye çalışmalısınız. Rakibin size hangi kartı bırakacağını asla bilemezsiniz dolayısıyla garanti yola başvurup deste kullanım bedelini düşük tutmak için düşük kullanım bedeline sahip kartı seçmelisiniz.

Kart Seçiminde Önceliği Durdurmaya Verin

Kart seçerken daima birçok farklı kartı durdurabilecek kartları seçmeye çalışın. Bu sayede rakibe üstünlük kurabilmeniz mümkündür. Bu kartları tahmin etmek çok güç olabilir ama karşınıza geldiğinde Şövalye, Tomruk, Alev Topu, Çarpma, İskelet Ordusu ve Buz Ruhu kartlarını kaçırmamaya çalışın. Bu kartlar yardımıyla hemen hemen birçok farklı kartı durdurabilme şansına sahip olabilirsiniz.

Oyun Kazandıracak Kart Seçin

Bazı oyuncular bu konuda yanlış adımlar atmaktadırlar. Oyun kazandıracak kart demek doğrudan rakip kulelere gidebilecek veya onlara hasar verebilecek kartlar demektir. Bu açıdan oyunun güçlü kartları arasında yer alsa bile oyun kazandıracak kart olmayan bir dünya kart bulunmaktadır. Bunları seçmeniz durumunda büyük hata yapmış olursunuz. Bu tür özel etkinliklerde oyun kazandırabilecek en iyi kart Roket kartıdır. Bu kartı seçme şansınız olduğunda asla kaçırmayın. Bu kartı alma şansınız yoksa Mezarlık, Domuz Binicisi ve Kraliyet Devi gibi kartları seçmeye çalışın. Özellikle bu tür özel mücadelelerde Kraliyet Devi son derece güçlü bir karttır.

8 Yerine 7 Kart Kullanın

Rakip sizin elinizde bazı kartların ne olduğunu bilse bile bazılarını bilemeyecektir. Özellikle karşınızda profesyonel bir oyuncu yoksa bu taktiği uygulamak gayet kolay olabilir. Normalde elinizde 8 kart olur ama oyun boyunca birini gizli hamle olarak saklayın yani hiçbir zaman kullanmayın, ne zaman rakibi hazırlıksız yakalarsanız o kartı oyuna sürün ve kazanmanın tadını çıkarın. Bu özel etkinlik kapsamında size Haydut gelmişse bu durumda onu gizli kart yapmaktan kaçının çünkü rakip gizlediğiniz kartın ne olacağını çok iyi bilecektir. Genelde gizli kart Roket veya Mezarlık gibi oyun kazandırabilecek güçlü kartlardır.

Büyü Kartı Yoksa Galibiyeti Unutun

Bazı oyuncular büyü kartlarını gereksiz bulurlar. Evet normal oyunlarda bunun doğruluk payı olabilir ama bu taktik bunun gibi özel etkinliklerde geçerli değildir. Oluşturacağınız destede daha doğrusu seçeceğiniz kartlarda en az 1 büyü kartı bulunmasına özen gösterin. Bu sayede problemsiz maçlar çıkartmanız mümkün olabilir. Eğer bir büyü kartı seçme şansınız olmazsa savunma yapma konusunda ciddi problemler yaşayabilirsiniz.

4 Comments

  1. Player
    • Kaan Karadeniz
    • Kaan Karadeniz

Leave a Reply

Reklam engelli...

Bu site ziyaretçilerine rahatsız olmayacakları alanda reklam göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen siteye destek olmak için reklamlara izin verin.

Refresh