Goblin Mücadelesi rehberi

goblin mücadelesi rehberi
Görsel: Jewishlewish @ YouTube

Goblin Mücadelesi etkinliğinde 6 galibiyet almaya ne dersin? Bu etkinlikte Goblin birliklerinin yer aldığı önceden oluşturulmuş desteleri kullanabilirsin. Desteler oyunculara rastgele verilir ve elinden gelenin en iyisini yaparak maçı kazanmaya çalışırsın.

Bu mücadelede tüm maçlar turnuva standartlarında gerçekleştirilir. Tüm kartlar turnuva standartları seviyesinde olur. Bu nedenle kullanacağın destede seviye farkının olmadığını bilmelisin. Hazırsan bu etkinlikten 6 galibiyet almanı sağlayacak rehberi okumaya başlayabilirsin.

Goblin Mücadelesi etkinliğinde nasıl 6 galibiyet alabilirim?

Goblin Mücadelesi etkinliğinden maksimum galibiyet almak istiyorsan aşağıdaki ipuçlarından faydalanmaya çalışmalısın. Bu etkinlik iki aşamadan oluşur. İlk aşama alıştırma aşaması olduğundan bu kısma rehberde yer verilmemiştir.

Taktik 1: Ödülleri gözden geçirin

Goblin Mücadelesi etkinliği belirli ödüllere sahiptir. Bu etkinliğe ilk giriş ücretsiz olacaktır. Alıştırma kısmında 12 galibiyet alarak 1.500 Altın kazanabilirsin. Etkinliğin ikinci kısmında herhangi bir galibiyet alamazsan 130 altın ve 2 sıradan kart sahibi olursun. Maksimum galibiyet alman durumunda aşağıdaki ödüllere ek olarak 600 altın ve 25 kart kazanabilirsin.

Ödül Koşul
100 Altın 3 Taç
200 Altın 6 Taç
400 Altın 9 Taç
800 Altın 12 Taç
500 Altın 2 Galibiyet
1.000 Altın 3 Galibiyet
1.500 Altın 4 Galibiyet
2.000 Altın 5 Galibiyet
5.000 Altın 6 Galibiyet

Taktik 2: Desteleri tanıyın

Bu etkinlikte yer alan desteleri yakından tanıyarak mücadele öncesi büyük bir avantaj elde edebilirsin. Tek yapman gereken her destenin oyun stilini ve oyun kazandıracak hamlelerini gözden geçirmektir. Aşağıdaki deste başlıklarından her deste hakkında detaylı bilgi alabilirsin.

Taktik 3: Rakip desteleri gözleyin

Sana rastgele deste verilecek olsa bile rakip için de aynı şey geçerli olacaktır. Bu nedenle etkili bir oyun ortaya koymak istiyorsan kesinlikle rakibin elindeki desteyi tanımaya çalışmalısın. Deste havuzunda sınırlı sayıda deste yer aldığından rakibin destesini tanıdıktan sonra hamlelerini ona göre şekillendirmeye çalışmalısın.

Deste 1: Golem destesi

Golem, Büyülü Okçu ve Cellat ile oluşturulmuş bu deste ile iş bitirici taktiğini uygulayabilirsin. Destenin çok kaliteli olduğunu söylemem mümkün değil. Saldırı yönü güçlü olduğu için önceliği saldırıya vermelisin.

 • Oyuna ekle: Golem destesi
 • Oyuna kazandıracak kart: Golem
 • Etkili kombinasyon: Yok

Deste 2: Üç Silahşor destesi

Üç Silahşor, Madenci ve Goblin Fıçısı ile oluşturulmuş bu deste ile arka kapı taktiğini uygulayabilirsin. Destenin çok kaliteli olduğunu söyleyemem ama belirli bir standardı karşılayan bir destedir. Bu deste ile her zaman saldırıyı düşünmelisin.

 • Oyuna Ekle: Üç Silahşor destesi
 • Oyun kazandıracak kart: Üç Silahşor, Madenci, Goblin Fıçısı
 • Etkili kombinasyon: Madenci + Üç Silahşor

Deste 3: Kraliyet Devi destesi

Kraliyet Devi, Kara Prens ve Prenses ile oluşturulmuş bu deste ile kontrol taktiğini kullanabilirsin. Destenin çok kaliteli olduğunu söyleyemem. Bu deste ile önceliğin her zaman saldırı gerçekleştirmek olmalıdır.

 • Oyuna Ekle: Kraliyet Devi destesi
 • Oyun kazandıracak kart: Kraliyet Devi
 • Etkili kombinasyon: Kraliyet Devi + Alev Topu

Deste 4: P.E.K.K.A. destesi

Dev, Atıcı ve Goblin Kulübesi ile oluşturulmuş bu deste iş bitirici taktiği için uygun destelerden biridir. Destenin kullanımı oldukça zordur. Hemen hemen her saldırıya karşılık verebilecek kapasitede bir deste olduğundan önceliğin karşıdaki oyuncunun saldırılarını durdurmak olmalıdır.

 • Oyuna Ekle: Dev destesi
 • Oyun kazandıracak kart: Dev
 • Etkili kombinasyon: Dev + Atıcı

 

 

Bu önerileri değerlendirerek Goblin Mücadelesi etkinliğinden 6 galibiyet almayı başarabilirsin. Böylece sayısız ödülün sahibi olabilirsin. Eklemek istediğin veya paylaşmak istediğin belirli öneriler varsa yorum yaparak bunları paylaşabilirsin.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir