Gece Cadısı Çekilişli Mücadelesi taktikleri

Gece Cadısı kartı yeni bir etkinlikle oyunda ilk kez görücüye çıkmış olacak. Bu etkinlikte 12 galibiyet almayı başaran kişi Gece Cadısı kartına herkesten önce sahip olabilecek. Bu kişilerden birisi olmak istiyorsan bu detaylı rehberi baştan sonra gözden geçirip 12 galibiyet alabilmek için neler yapman gerektiğini öğrenebilirsin.

Önce temel bilgilerden başlayalım. Bu etkinliğe ilk girişte herhangi bir ücret ödemezsin ama sonraki her giriş için 100 Taş ödemen gerekmektedir. Bu bir çekilişli mücadeledir, dolayısıyla rastgele gelen kartlar arasından dört tane kart sen seçersin, dört tane kart rakip seçer ve kullanacağın deste oluşmuş olur. Birbirine rakip olan kişilerden sadece birisi mücadeleler kapsamında Gece Cadısı kartını kullanmaya hak kazanır.

Gece Cadısı Çekilişli Mücadelesi

Birkaç temel bilgi daha vermeye çalışayım. Gece Cadısı kartına bu etkinlikten 12 galibiyet almayı başardığın zaman erkenden erişebilirsin. İki galibiyet alman durumunda Altın Sandık, 5 galibiyet alman durumunda 8000 Altın, 8 galibiyet alman durumunda Büyülü Sandık ve 10 galibiyet alman durumunda ise 25000 Altın kazanabilirsin.

Taktik 1: Gece Cadısını Seçin

Bu taktiğe sadık kalmayı denemelisin. Sebebi Gece Cadısı kartının oldukça yeni bir kart olmasıdır. Birçok oyuncu onu kullanmayı bilmemekte ve yine birçok oyuncu ona karşı ne tür çözümler üretebileceğini bilmemektedir. Özetlemek gerekirse Gece Cadısı, belirli aralıklarla iki Yarasa üreten ve özellikle tank birliklerini etkisiz bırakabilen bir karttır. Bunun dışında öldükten sonra dört Yarasa ortaya çıkar ve bunlar hedefe saldırmaya devam eder. Her ne olursa olsun bu kartı kullanan taraf sen olmalısın.

Taktik 2: Uyumlu Kartları Seçin

Gece Cadısı kartıyla uyumlu olan belirli kartlar vardır. Öncelikle en uyumlu kartın Lav Tazısı olduğunu belirtmeliyim. Eğer elinde Lav Tazısı varsa kusursuz bir galibiyet almayı başarabilirsin çünkü Lav Tazısı birliğinin arkasından gidecek olan yarasaları durdurabilmek kolay değildir. Bunun dışında fırsatını bulursan eğer Gece Cadısı kartını Madenci ile bir araya getirmeyi düşünebilirsin.

Taktik 3: Oyun Kazandıracak Kart Seçin

Birçok oyuncu bu konuda hata yapmaktadır çünkü oyun kazanmanın aslında iyi kartlar değil oyun kazandırabilecek kart seçmekten ibaret olduğunu kabullenmezler. Oyunun en iyi kartlarını seçmek maçı kazanma garantisi vermeyecektir. Önemli olan kulelere doğrudan hasar vermeni sağlayacak veya hızlı bir biçimde kuleye ulaşmanı sağlayacak olan kartları seçmektir. Domuz Binicisi, Madenci ve Dev gibi kartlar bu tür kartlara verilebilecek en iyi örneklerdir.

Taktik 4: Bu Kartları Seçmeye Çalışın

Bu artık sır sayılmaz çünkü çekilişli mücadelelerin dengesini bozabilecek birkaç kart bulunmaktadır. Bunun temel sebebi ise kartların rastgele seçilmesiyle deste oluşturulmasıdır. Dolayısıyla Goblin Fıçısı, Kıvılcım, Elit Barbarlar ve Balon gibi kartlar fazlasıyla önemlidir. Bu kartları seçerek kazanmaya yakın taraf olabilirsin.

Taktik 5: Büyü Kartı Seçmeye Çalışın

Çekilişli mücadelelerde büyü kartları fazlasıyla işe yaramaktadır. Birçok kişi büyü kartı seçmemeyi tercih ederek büyük hata yapmaktadır. Eğer elindeki oyun kazandıracak kartlar hiçbir işine yaramazsa bu durumda büyü kartlarına ihtiyacın olacaktır. Bu kartlar olmadan oyun kazanabilmen maalesef mümkün değildir.

Taktik Maktik Yok Bam Bam Bam!

Son olarak elbette bu altın kuralı paylaşmalıyım. Şaka şaka… Clash Royale’de bu taktik hiçbir işe yaramamaktadır çünkü stratejiler çok farklı olabilmektedir. Bunun için her koşula uyum sağlayabilecek bir deste oluşturmak gerekebilir.

 • Olabildiğince kullanım bedeli az deste oluşturun.
 • Birden fazla karta karşı avantajı olan kartlar seçmeye çalışın.
 • Tahmin edilmesi zor kartlar seçerek rakibi şaşırtın.
 • Gece Cadısı birliğini asla küçümsemeyin çünkü tek başına bir kuleyi yıkabilir.
 • Okçular, Gece Cadısı birliğine karşı kullanılabilecek en iyi kart durumundadır.
 • Fırsatın varsa Cellat, Elektro Büyücü, Yavru Ejderha ve Atıcı gibi uzun süre savaş alanında kalabilecek kartlar seçmelisin.

Bu taktikleri göz önünde bulundurarak Gece Cadısı Çekilişli Mücadelesi etkinliğinden 12 galibiyet almayı başarabilirsin. Böylece sayısız ödülün sahibi olabilir ve birçok oyuncudan önce Gece Cadısı kartına sahip olabilirsin. Eklemek istediğin veya paylaşmak istediğin çeşitli taktikler varsa yorum yaparak bunları paylaşabilirsin.

Görsel Kaynağı: nickatnyte

You may also like...

4 Responses

 1. Sonraki Kartlar:
  1-Gece Domuzu
  2-Gece Barbarları
  3-Gece Okçuları
  4-Gece Goblinleri
  5-Gece Ejderiyası
  6-Gece Büyücüsü
  7-Gece Devi
  8-Gece Ruhları
  9-Gece Balonu
  10-Gece Dalkavuğu

 2. Clash_Oyuncusu dedi ki:

  Abi ben hic gece cadisina alisamadim.Bence cani az orijinel cadiya kiyasla

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Canı az maalesef ama gücünü zaten yarasalardan alıyor. Hemen hemen karadan saldıran tüm tank birliklerine karşılı etkili bir kart şu an.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir