Fırın kartı nasıl kullanılır?

Fırın, Clash Royale’e 1.3.2 versiyonuyla eklenmiş Arena 5 seviyesinde açılan Ender Kart sınıfa ait bir karttır. Bu kısa rehberde Fırın kartıyla ilgili temel bilgilere ve ipuçlarına erişebileceksiniz. Bu bilgilerden faydalanarak, bu kartı çok daha etkili kullanabilecek oyunculardan birisi olabilirsiniz.

Fırın, yaşam süresi 50 saniye olan ve her 10 saniyede 2 Ateş Ruhu çıkartan bir bina kartıdır. Eğer rakip tarafından hasar almazsa yaşam süresi boyunca toplamda 12 Ateş Ruhu çıkartabilmektedir. Bu da onu İksir bedeli açısından avantajlı kılabilmektedir.

Fırın Kartı: Temel İpuçları

Fırın kartını diğer kartlardan ayıran en önemli özellik ise anlık hasar verebilecek kapasiteye sahip olmasıdır. Genellikle bu kartı Kulübe Desteleri ile oluşan stratejilerde görebilirsiniz. Fırın, rakibin hamlelerine reaksiyon verebilmek için kullanılabilecek ideal kartlar arasındadır çünkü ilk çıkan Ateş Ruhları anında en yakın rakibe yoğun miktarda hasar verebilmektedir.

Rakip oyuncular bu kartı etkisiz kılmak için genelde Roket, Yıldırım ve Zehir gibi büyü kartlarını kullanmaktadırlar. Bu tür büyü kartlarının kullanılması durumunda Fırın kartı önemli ölçüde işlevini yitirmektedir. Maksimum 12 Ateş Ruhu çıkarabilecek durumdayken aldığı hasarlarla bu rakam verilen hasara göre azalmaktadır.

Dondurma (4 İksir): Dondurma büyüsü kullanıldığı zaman 2 Ateş Ruhu etkisiz kılınmaktadır.

Çarpma (2 İksir): Çarpma büyüsü kullanıldığı zaman 2 Ateş Ruhu etkisiz kılınmaktadır.

Oklar (3 İksir): Oklar büyüsü kullanıldığı zaman 2 Ateş Ruhu etkisiz kılınmaktadır.

Alev Topu (4 İksir): Alev Topu büyüsü kullanıldığı zaman 6 Ateş Ruhu etkisiz kılınmaktadır.

Zehir (4 İksir): Zehir büyüsü kullanıldığı zaman 8 Ateş Ruhu etkisiz kılınmaktadır.

Yıldırım (6 İksir): Yıldırım büyüsü kullanıldığı zaman 8 Ateş Ruhu etkisiz kılınmaktadır.

Roket (6 İksir): Roket büyüsü kullanıldığı zaman 10 Ateş Ruhu etkisiz kılınmaktadır.

Bu basit matematiksel çıkarımlar sayesinde Fırın kartına karşı kullanılabilecek en etkili büyü kartının aslında Zehir olduğunu görebilirsiniz. İksir maliyetine göre size en fazla avantajı bu kart kazandırmaktadır. Oklar veya Çarpma gibi büyüleri kullanmak ise ideal hasar takasları arasında yer almayacaktır.

Fırın kartı kullanılır kullanılmaz 2 Ateş Ruhu ortaya çıkarır. Ateş Ruhları kartı ise kullanılır kullanmaz 3 Ateş Ruhu ortaya çıkarır. Her ne kadar Fırın kartı 5 İksir bedeline sahip olsa bile en az 20 saniye hayatta kalması durumunda 2 İksir bedeline sahip Ateş Ruhları kartıyla aynı değere ulaşmaktadır. Bu tür matematiksel işlemlere girişerek bu kartı en uygun stratejide değerlendirebilirsiniz.

Fırın kartıyla ilgili sorularınız varsa bunları yorum yaparak bana ulaştırabilirsiniz. Hepinize keyifli oyunlar!

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir