En iyi 10 sıradan kart (Aralık 2018)

clash royale en iyi sıradan kart

You may also like...

82 Responses

 1. Harun dedi ki:

  Abi cellat pekka kasırga domuz mesela tek bir kuleye hücum yapıyoruz ya işte 2’ci kuleye de saldırmak için bir deste lazım koçbaşı yada buz golemi vb bir deste arıyorum domuz binicide olur iksir maliyeti az olsun 3.9 4.0 gibi olabilir kendin kara verirsin.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Bunun desteyle bir ilgisi yok tamamen kartları kullanım durumunla ilgili bir şey. Sen zaten o 3 kartı tek bir koridordan göndermeyi tercih edersen çok büyük sıkıntı yaşarsın. Olması gereken bu değil. Çift koridorla saldırı yapabileceğin desteler genelde Koçbaşı içerir. Bu tür bir deste istiyorsan her zaman dediğim gibi önce oyuncu kodunu yazacaksın, sonra bu, şu olan bir deste istiyorum diyeceksin. Ben elindeki kartlara göre en idealini bulmaya çalışacağım. Ezbere deste öneremem.

   • Harun dedi ki:

    Iyi tamam pekka arkasına düşük iksirli birşey sonra 2 kuleye de o hücum kartlarından biri olsun toplu kartlar gelirse çarpa yada başka bir büyü uyarlarsın destede birlik durdurmak için toplu birim olursa sevinirim kodum #2JV890CR2

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Bana gerek kalmamış ki? Sen zaten kendin için deste oluşturmuşsun. Şöyle kart olsun, böyle kart olsun, bu olmasın, o olsun, düşük büyü kartı olsun, toplu birlik olsun. Bunların her birisi zaten birer kartı işaret ediyor. O kartları kullanıp deste oluşturabilirsin. Madem çift koridorda etkin bir deste istiyorsun ben söylediğin her şeyi es geçiyorum ve aşağıdaki desteyi öneriyorum. Kullanıp kullanmak sana kalmış.

     – P.E.K.K.A.
     – Koçbaşı
     – Elektro Büyücü
     – Haydut
     – Şok Birliği
     – Uçan Makine
     – Alev Topu
     – Çarpma

 2. Mustafa Kabak dedi ki:

  Sırasını yazayım daha iyi anlaşılır.
  10- Mızraklı Goblin
  9- Goblinler
  8- İskelet Fıçısı
  7- Çarpma …

 3. Mustafa Kabak dedi ki:

  Aslında Çarpma kartına unuttuğum için yer veremedim. Belki de onu 7. sıraya Buz Ruhu kartına yer vermeden koyabilirim. Arkasındaki birliklerin sırası zaten değişmez.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   7. sıraya Çarpma, 10. sıraya İskelet Fıçısı kartını mı koyacaksın yani? Tam olarak anlayamadım desem yeridir.

 4. Mustafa Kabak dedi ki:

  10- Buz Ruhu: Bir bakıma savunmada da iş görse de döngü yapma konusunda kullanışlı bir karttır.

  9- Mızraklı Goblin: Savunmada ve rakibi yemleme konusunda oldukça ucuz ve sana risk yaratmayacak bir karttır.

  8- Goblinler: Özellikle yüksek seviyede tek başına gelen tank birliklerini bile birkaç saniye içerisinde eritmede ve aynı zamanda döngü yapmana yardımcı olabilecek iyi bir birliktir.

  7- İskelet Fıçısı: Bir bakıma kuleleri Hedef aldığı için rakibi rahatsız edebilecek ve belki de seni oyunu kazandırmaya bir adım daha yaklaştırabilecek bir saldırı kartıdır. Ve hava birliği olması da büyük bir avantajdır.

  6- Yarasalar: Goblinler kartına benzer bir şekilde hem dövdü hem de savunma yapma konusunda kullanışlıdır ve hava birliği olması ile beraber havaya saldırı yapabilmesi nedeniyle hava savunmasında da sana yardımcı olabilir.

  5- Minyonlar: Ben kendi adıma söyleyeyim özellikle saldırılarımda karşıma çıktığı zaman ne kullanacağım konusunda gerçekten kararsız kalabiliyorum – özellikle büyü kartı olarak – Ve savunmada ve destek birliği olması konusunda son derece kaliteli bir hava birliğidir.

  4- Barbarlar: tekil hasar veren birlikleri hapsetmek için var olan bu yırtıcı savaşçılar gerçekten doğrudan binaları hedef alan ve alan hasarı vermeyen tüm kara birliklerini birkaç saniye içerisinde temizlemektedir.

  3- Minyon Sürüsü: Bir destede rakibe büyük kartı kullandırtmayacak ve ona yem vermeyecek bir kart bulunmadığı zaman bu karttan fazla performans beklemek doğru değildir. Özellikle savunmada bu kartı kullanabilmek için önce rakibin büyük kartlarını boşa çıkarmalı ve bu kartı oynayarak rakiplerini hızlı bir biçimde ortadan kaldırmalısın. Ve tabi ki rakibin alan hasarı veren kartlarına da dikkat etmelisin.

  2- Serseriler: Yüksek maliyetli görünse bile performansına bakıldığında aslında oldukça ucuz bir karttır. Bunun sebebi ise hem bir tank hem de bir destek birliğine sahip olmasıdır. Rakibin , kartın içerisinde yer alan Serseri kızlara karşı belirli büyü kartlarını kullanması diğer birliklerine daha kolay bir biçimde kullanmana olanak tanır.

  1- Kraliyet Devi: Bu kart binaları hedef alan tek menzilli birlik ve oyun kazandıracak karttır ve bu sebeple sıradan kartların içerisinde en kullanışlı ve en sağlam kartın bu olduğunu düşünüyorum.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Gerçekten ilk sırada Kraliyet Devi kartına yer vermene şaşırdım. Ben bu kadar kullanışlı olduğunu düşünmüyorum.

 5. çağrı dedi ki:

  bence goblinler ile çarpma yer değiştirmeli çarpma o kadar kötü bir kart değil

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Barbar Varili kartının kullanım bedelinin düşürülmüş olmasını hesaba katarsak o sıralarda olması çok doğal. Oyuncular artık özellikle mücadelelerde Çarpma kartına çok fazla şans tanımıyorlar.

   • çağrı dedi ki:

    çarpma bir destede 4 tane kusuru götüren bir kart hasar veren büyü kartı düşük büyü kartı döngü kartı ve sersemletme kartıbu 4ünüde yapabilen bir kart yok oyunda bu yüzden 1. seviye olması gereken yeridir

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Burada konu kusur örtme durumu değil kullanışlılık ile alakalı. Çarpma sık kullanılan bir kart, seviyesi ne kadar yüksekse o kadar fazla iş görebiliyor. Bununla birlikte turnuva standardında Tomruk kartının yerini tutamadığı için o tür maçlarda daha az tercih ediliyor. Sadece arena maçlarını değil, diğer tüm maçları göz önünde bulundurarak bir analiz yapıyorum. Sadece arena maçları söz konusu olsa Çarpma kartını en üst sıraya doğrudan eklemiş olurum.

 6. çağrı dedi ki:

  muhafızlar neden yok

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Kullanım bedeli aşırı yüksek ve şu an onun olduğu çok iyi desteler keşfedilmiş değil. Dolayısıyla birkaç iyi oyuncu dışında çok fazla kullanan yok.

   • çağrı dedi ki:

    haklısınız o zaman 2 benim şimdilik barbarlar olsun şövalye çok etkili değil 3 te serseriler olur onun dışında listemin güzel olduğunu düşünüyorum

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Şimdilik böyle durum yani dediğim gibi bir sonraki ay daha farklı durum ortaya çıkar muhakkak ama bazı kartları yerinden oynatmak mümkün olmuyor. Bir şekilde kendilerine yer buluyorlar.

 7. çağrı dedi ki:

  10 yarasalar
  9 goblinler
  8 iskelet fıçısı
  7 ateş ruhları
  6 buz ruhu
  5 goblin çetesi
  5 tesla
  4 minyonlar
  3 şövalye
  2muhafızlar
  1 çarpma

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   3 farklı yere 4 mesaj göndermişsin ama artık son vermeni öneririm… Ayda bir güncelleme yapman çok daha doğru olur yoksa sürekli senin mesajlarının gözükmesi insanları rahatsız edebilir. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir