En iyi 10 sıradan kart (Kasım 2018)

En iyi sıradan kart hangisidir? Cevap için en iyi sıradan kartlardan oluşan bu listeyi incelemelisin. İnceledikten sonra listeni hazırlamaya ne dersin?

Bu yazıda tamamen sıradan kartlar vardır. Diğer kart türleri için listelere göz atmak isteyebilirsin. Sıradan kartlar için en iyi ender kartlar listesini, ender kartlar için en iyi destansı kartlar listesini ve destansı kartlar için en iyi efsanevi kartlar listesini inceleyebilirsin.

10. Çarpma

Çarpma daha çok savunma ağırlıklı kullanılan bir büyü kartıdır. Bu kartı özellikle sürü halindeki birliklere karşı savunma yapmak için kullanabilirsin. Yeri geldiğinde ise kulelere son vuruş yapmak adına bu kartı saldırı planında değerlendirebilirsin. Oyundaki en işlevsel kartlardan biridir ama aynı özellikleri taşıyan kartların gerisinde kalmıştır.

9. Serseriler

Serseriler hem savunma hem saldırı yapabilen bir kara birliğidir. Bu kartı savunma stratejin içerisinde dilediğin gibi kullanabilirsin ama sürü halindeki birliklere karşı dikkatli olmalısın. Saldırı planın içerisinde ise bu kart sürü halindeki birlik kartı olarak kullanman mümkündür.

Bu kartın yer aldığı en iyi ve en kullanışlı desteleri bulmak istiyorsan Serseriler desteleri kısmına göz atabilirsin.

8. Minyonlar

Minyonlar saldırı ve savunma yönünde kullanılabilecek bir hava birliğidir. Bu kartı hemen hemen tüm saldırı planlarına karşı savunma yapabilmek için kullanabilirsin. Kendi saldırı planın içerisinde ise bu kartı hava birliği ve sürü halindeki birlik kartı olarak değerlendirmelisin.

7. Kraliyet Devi

Kraliyet Devi tamamen saldırı odaklı bir karttır. Bu kartın savunma planın içerisinde herhangi bir şekilde kullanman mümkün değildir. Doğrudan binaları hedef aldığından bu kartı saldırı planına yerleştirirken desteyi onun üzerine kurman çok daha doğrudur.

Bu kartın yer aldığı en iyi ve en kullanışlı desteleri bulmak istiyorsan Kraliyet Devi desteleri kısmına göz atabilirsin.

6. Yarasalar

Yarasalar saldırı ve savunma yönünde kullanılabilen bir hava birliğidir. Hemen hemen tüm saldırı planlarına uyum sağlayan bu kart savunma konusunda dengelidir. Saldırı planın içerisinde ise bu kartı hava birliği ve sürü halindeki birlik kartı olarak değerlendirmen gerekir.

5. Goblin Çetesi

Goblin Çetesi hem saldırı hem savunma kartlarından biridir. Bu kartı sürü halindeki kara birliklerini ve iş bitirici kara birliği taktiklerini durdurmak için kullanman çok daha doğrudur. Saldırı planın içerisinde ise bu karttan sürü birliği olarak faydalanmayı deneyebilirsin.

4. Top

Top tamamen savunma yönünde kullanılabilen bir bina kartıdır. Bu kartı iş bitirici kara birliği saldırılarını savunmak için kullanabilirsin. Bunun dışında bu kartın saldırı planında herhangi bir yerinin olmadığını bilmelisin.

3. İskelet Fıçısı

İskelet Fıçısı kuleler için tehdit oluşturabilen karttır. Bu kartı köprünün yakınında kullanarak rakibe baskı oluşturabilirsin. Esasında bir hava birliğidir ve doğrudan binaları hedef alır. Ancak fıçı ortadan kalktıktan sonra ortaya çıkan iskeletler kara birliklerine hasar vermeye devam edebilir.

2. Minyon Sürüsü

Minyon Sürüsü oyunun hemen hemen her alanında tehdit oluşturan bir karttır. Sürü halindeki hava birliği kartı olduğundan alan hasarı vermeyen kara birliklerini etkisiz bırakmak için son derece kullanışlıdır. Hasar miktarı yoğun olduğundan bu kartı doğru noktalarda kullanman gerekir.

1. Goblinler

Goblinler oyunun en kullanışlı kartlarından biridir. Hızlı bir döngü kartı olduğu için destede rotasyon sağlamak için kullanılır. Sürü halinde bir kara birliği olduğundan zaman zaman yem olarak kullanılabilir. Bu kartı kullanırken özellikle rakip birliklerin hedef değiştirme durumunu gözden geçirmelisin.

En iyi sıradan kart denildiğinde benim sıralamam bu şekildedir. Bu liste sürekli güncel tutulmaktadır. Senin tercihlerin değişik olabilir. Dilersen yorum yaparak kendi sıralamanı veya yaptığım sıralamaya yönelik önerilerini paylaşabilirsin.

82 Comments

 1. Harun
  • Kaan Karadeniz
   • Harun
    • Kaan Karadeniz
 2. Mustafa Kabak
  • Kaan Karadeniz
 3. Mustafa Kabak
  • Kaan Karadeniz
 4. Mustafa Kabak
  • Kaan Karadeniz
 5. çağrı
  • Kaan Karadeniz
   • çağrı
    • Kaan Karadeniz
 6. çağrı
  • Kaan Karadeniz
   • çağrı
    • Kaan Karadeniz
 7. çağrı
  • Kaan Karadeniz

Leave a Reply

Reklam engelli...

Bu site ziyaretçilerine rahatsız olmayacakları alanda reklam göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen siteye destek olmak için reklamlara izin verin.

Refresh