En iyi 10 sıradan kart (Ekim 2018)

En iyi sıradan kart hangisidir? Cevap için en iyi sıradan kartlardan oluşan bu listeyi incelemelisin. İnceledikten sonra listeni hazırlamaya ne dersin?

Bu yazıda tamamen sıradan kartlar vardır. Diğer kart türleri için listelere göz atmak isteyebilirsin. Sıradan kartlar için en iyi ender kartlar listesini, ender kartlar için en iyi destansı kartlar listesini ve destansı kartlar için en iyi efsanevi kartlar listesini inceleyebilirsin.

10. Çarpma

Çarpma daha çok savunma ağırlıklı kullanılan bir büyü kartıdır. Bu kartı özellikle sürü halindeki birliklere karşı savunma yapmak için kullanabilirsin. Yeri geldiğinde ise kulelere son vuruş yapmak adına bu kartı saldırı planında değerlendirebilirsin.

9. Top

Top tamamen savunma yönünde kullanılabilen bir bina kartıdır. Bu kartı iş bitirici kara birliği saldırılarını savunmak için kullanabilirsin. Bunun dışında bu kartın saldırı planında herhangi bir yerinin olmadığını bilmelisin.

8. Goblin Çetesi

Goblin Çetesi hem saldırı hem savunma kartlarından biridir. Bu kartı sürü halindeki kara birliklerini ve iş bitirici kara birliği taktiklerini durdurmak için kullanman çok daha doğrudur. Saldırı planın içerisinde ise bu karttan sürü birliği olarak faydalanmayı deneyebilirsin.

7. Ateş Ruhları

Ateş Ruhları hem saldırı hem savunma kartlarından biridir. Bu kartı hemen hemen tüm saldırı stratejilerini savunmak için kullanabilirsin. Saldırı planında ise bu karttan alan hasarı veren kart olarak yararlanmayı denemen gerekir.

6. Kraliyet Devi

Kraliyet Devi tamamen saldırı odaklı bir karttır. Bu kartın savunma planın içerisinde herhangi bir şekilde kullanman mümkün değildir. Doğrudan binaları hedef aldığından bu kartı saldırı planına yerleştirirken desteyi onun üzerine kurman çok daha doğrudur.

Bu kartın yer aldığı en iyi ve en kullanışlı desteleri bulmak istiyorsan Kraliyet Devi desteleri kısmına göz atabilirsin.

5. Minyonlar

Minyonlar saldırı ve savunma yönünde kullanılabilecek bir hava birliğidir. Bu kartı hemen hemen tüm saldırı planlarına karşı savunma yapabilmek için kullanabilirsin. Kendi saldırı planın içerisinde ise bu kartı hava birliği ve sürü halindeki birlik kartı olarak değerlendirmelisin.

4. Yarasalar

Yarasalar saldırı ve savunma yönünde kullanılabilen bir hava birliğidir. Hemen hemen tüm saldırı planlarına uyum sağlayan bu kart savunma konusunda dengelidir. Saldırı planın içerisinde ise bu kartı hava birliği ve sürü halindeki birlik kartı olarak değerlendirmen gerekir.

3. Mızraklı Goblinler

Mızraklı Goblinler hem savunma hem saldırı yönünde kullanılabilen bir karttır. Bu kartı hemen hemen tüm saldırı planlarına karşı savunma yapmak için kullanabilirsin. Aynı zamanda bu karttan saldırı planın içerisinde sürü halindeki birlik kartı olarak faydalanmayı deneyebilirsin.

2. Havan

Havan savunma ve saldırı yapabilen bir bina kartıdır. Bu kartı özellikle sürü halindeki kara birliklerine ve iş bitirici kara birliği taktiğine karşı savunma yapmak için kullanabilirsin. Saldırı planın içerisinde bu karttan kuşatma birliği olarak faydalanmaya çalışmalısın.

1. Serseriler

Serseriler hem savunma hem saldırı yapabilen bir kara birliğidir. Bu kartı savunma stratejin içerisinde dilediğin gibi kullanabilirsin ama sürü halindeki birliklere karşı dikkatli olmalısın. Saldırı planın içerisinde ise bu kart sürü halindeki birlik kartı olarak kullanman mümkündür.

Bonus: Önceki ayların en iyileri

Sıradan kartların aydan aya güncellendiği bu listede daha önceki aylara ait sıralamayı aşağıdan öğrenebilirsin. Her zaman dediğim gibi yeni taktik, yeni kart veya yeni dengeleme değişiklikleri kartların kullanılabilirliğini değiştirir. Aşağıdaki listeler ile yukarıdaki listelerin farklı olmasının sebebi budur.

Sıra Ağustos Eylül
1 Barbarlar Goblinler
2 Serseriler Mızraklı Goblinler
3 Minyonlar Serseriler
4 Çarpma Minyonlar
5 Ateş Ruhları Yarasalar
6 Goblin Çetesi Goblin Çetesi
7 Yarasalar İskelet Fıçısı
8 Minyon Sürüsü İskeletler
9 Buz Ruhu Çarpma
10 Mızraklı Goblinler Minyon Sürüsü

En iyi sıradan kart denildiğinde benim sıralamam bu şekildedir. Bu liste sürekli güncel tutulmaktadır. Senin tercihlerin değişik olabilir. Dilersen yorum yaparak kendi sıralamanı veya yaptığım sıralamaya yönelik önerilerini paylaşabilirsin.

82 Comments

 1. Harun
  • Kaan Karadeniz
   • Harun
    • Kaan Karadeniz
 2. Mustafa Kabak
  • Kaan Karadeniz
 3. Mustafa Kabak
  • Kaan Karadeniz
 4. Mustafa Kabak
  • Kaan Karadeniz
 5. çağrı
  • Kaan Karadeniz
   • çağrı
    • Kaan Karadeniz
 6. çağrı
  • Kaan Karadeniz
   • çağrı
    • Kaan Karadeniz
 7. çağrı
  • Kaan Karadeniz

Leave a Reply

Reklam engelli...

Bu site ziyaretçilerine rahatsız olmayacakları alanda reklam göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen siteye destek olmak için reklamlara izin verin.

Refresh