En iyi 10 sıradan kart

clash royale en iyi sıradan kart

En iyi sıradan kart hangisidir? Cevap için en iyi sıradan kartlardan oluşan bu listeyi incelemelisin. İnceledikten sonra listeni hazırlamaya ne dersin?

Bu yazıda tamamen sıradan kartlar vardır. Diğer kart türleri için listelere göz atmak isteyebilirsin. Sıradan kartlar için en iyi ender kartlar listesini, ender kartlar için en iyi destansı kartlar listesini ve destansı kartlar için en iyi efsanevi kartlar listesini inceleyebilirsin.

10. Minyonlar

Minyonlar saldırı ve savunma yönünde kullanılabilecek bir hava birliğidir. Bu kartı hemen hemen tüm saldırı planlarına karşı savunma yapabilmek için kullanabilirsin. Kendi saldırı planın içerisinde ise bu kartı hava birliği ve sürü halindeki birlik kartı olarak değerlendirmelisin.

9. Mızraklı Goblinler

Mızraklı Goblinler işlevsel bir karttır. Sürü birlikleri arasında görülen bu kart özellikle döngü sağlamak için kullanılır. Bu kartı köprünün başından kullanarak hızlı bir biçimde kuleye az az hasar vermeyi başarabilirsin. Buna ek olarak kartı hava ve kara savunması kartı olarak kullanabilirsin.

8. Havan

Havan oyun kazandıran kartlardan biridir. Bu kart rakip için çok ciddi tehdit olabileceği için onu hatalı iksir kullanımlarında kullanarak rakibe ceza kesebilirsin. Kara birliklerine alan hasarı veren bu kart özellikle kuşatma taktiklerinde sıkça kullanılır.

Bu kartın yer aldığı en iyi ve en kullanışlı desteleri bulmak istiyorsan Havan desteleri kısmına göz atabilirsin.

7. Goblinler

Goblinler oyunun en kullanışlı kartlarından biridir. Hızlı bir döngü kartı olduğu için destede rotasyon sağlamak için kullanılır. Sürü halinde bir kara birliği olduğundan zaman zaman yem olarak kullanılabilir. Bu kartı kullanırken özellikle rakip birliklerin hedef değiştirme durumunu gözden geçirmelisin.

6. Goblin Çetesi

Goblin Çetesi hem saldırı hem savunma kartlarından biridir. Bu kartı sürü halindeki kara birliklerini ve iş bitirici kara birliği taktiklerini durdurmak için kullanman çok daha doğrudur. Saldırı planın içerisinde ise bu karttan sürü birliği olarak faydalanmayı deneyebilirsin.

5. Yarasalar

Yarasalar saldırı ve savunma yönünde kullanılabilen bir hava birliğidir. Hemen hemen tüm saldırı planlarına uyum sağlayan bu kart savunma konusunda dengelidir. Saldırı planın içerisinde ise bu kartı hava birliği ve sürü halindeki birlik kartı olarak değerlendirmen gerekir.

4. Kar Topu

Kar Topu kulelere az miktarda hasar verebilen büyü kartıdır. Bu kartı kullanarak özellikle sürü birliklerini yavaşlatabilir ve onlara iyi miktarda hasar vermeyi başarabilirsin. Bu kartın daha çok hava birliklerinde işe yarayan bir büyü kartı olduğunu unutmamalısın.

3. İskelet Fıçısı

İskelet Fıçısı kuleler için tehdit oluşturabilen karttır. Bu kartı köprünün yakınında kullanarak rakibe baskı oluşturabilirsin. Esasında bir hava birliğidir ve doğrudan binaları hedef alır. Ancak fıçı ortadan kalktıktan sonra ortaya çıkan iskeletler kara birliklerine hasar vermeye devam edebilir.

2. Muhafızlar

Muhafızlar rakip için ciddi tehdit olabilecek bir karttır. Geriden kullanılarak saldırı planlanan bir kart olduğundan genellikle iş bitirici taktiklerde tercih edilen bir karttır. Zaman zaman bu kartı köprü başından kullanarak rakibe baskı oluşturabileceğini unutmamalısın.

Bu kartın yer aldığı en iyi ve en kullanışlı desteleri bulmak istiyorsan Muhafızlar desteleri kısmına göz atabilirsin.

1. Serseriler

Serseriler hem savunma hem saldırı yapabilen bir kara birliğidir. Bu kartı savunma stratejin içerisinde dilediğin gibi kullanabilirsin ama sürü halindeki birliklere karşı dikkatli olmalısın. Saldırı planın içerisinde ise bu kart sürü halindeki birlik kartı olarak kullanman mümkündür.

Bu kartın yer aldığı en iyi ve en kullanışlı desteleri bulmak istiyorsan Serseriler desteleri kısmına göz atabilirsin.

En iyi sıradan kart denildiğinde benim sıralamam bu şekildedir. Bu liste sürekli güncel tutulmaktadır. Senin tercihlerin değişik olabilir. Dilersen yorum yaparak kendi sıralamanı veya yaptığım sıralamaya yönelik önerilerini paylaşabilirsin.

You may also like...

82 Responses

 1. Harun dedi ki:

  Abi cellat pekka kasırga domuz mesela tek bir kuleye hücum yapıyoruz ya işte 2’ci kuleye de saldırmak için bir deste lazım koçbaşı yada buz golemi vb bir deste arıyorum domuz binicide olur iksir maliyeti az olsun 3.9 4.0 gibi olabilir kendin kara verirsin.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Bunun desteyle bir ilgisi yok tamamen kartları kullanım durumunla ilgili bir şey. Sen zaten o 3 kartı tek bir koridordan göndermeyi tercih edersen çok büyük sıkıntı yaşarsın. Olması gereken bu değil. Çift koridorla saldırı yapabileceğin desteler genelde Koçbaşı içerir. Bu tür bir deste istiyorsan her zaman dediğim gibi önce oyuncu kodunu yazacaksın, sonra bu, şu olan bir deste istiyorum diyeceksin. Ben elindeki kartlara göre en idealini bulmaya çalışacağım. Ezbere deste öneremem.

   • Harun dedi ki:

    Iyi tamam pekka arkasına düşük iksirli birşey sonra 2 kuleye de o hücum kartlarından biri olsun toplu kartlar gelirse çarpa yada başka bir büyü uyarlarsın destede birlik durdurmak için toplu birim olursa sevinirim kodum #2JV890CR2

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Bana gerek kalmamış ki? Sen zaten kendin için deste oluşturmuşsun. Şöyle kart olsun, böyle kart olsun, bu olmasın, o olsun, düşük büyü kartı olsun, toplu birlik olsun. Bunların her birisi zaten birer kartı işaret ediyor. O kartları kullanıp deste oluşturabilirsin. Madem çift koridorda etkin bir deste istiyorsun ben söylediğin her şeyi es geçiyorum ve aşağıdaki desteyi öneriyorum. Kullanıp kullanmak sana kalmış.

     – P.E.K.K.A.
     – Koçbaşı
     – Elektro Büyücü
     – Haydut
     – Şok Birliği
     – Uçan Makine
     – Alev Topu
     – Çarpma

 2. Mustafa Kabak dedi ki:

  Sırasını yazayım daha iyi anlaşılır.
  10- Mızraklı Goblin
  9- Goblinler
  8- İskelet Fıçısı
  7- Çarpma …

 3. Mustafa Kabak dedi ki:

  Aslında Çarpma kartına unuttuğum için yer veremedim. Belki de onu 7. sıraya Buz Ruhu kartına yer vermeden koyabilirim. Arkasındaki birliklerin sırası zaten değişmez.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   7. sıraya Çarpma, 10. sıraya İskelet Fıçısı kartını mı koyacaksın yani? Tam olarak anlayamadım desem yeridir.

 4. Mustafa Kabak dedi ki:

  10- Buz Ruhu: Bir bakıma savunmada da iş görse de döngü yapma konusunda kullanışlı bir karttır.

  9- Mızraklı Goblin: Savunmada ve rakibi yemleme konusunda oldukça ucuz ve sana risk yaratmayacak bir karttır.

  8- Goblinler: Özellikle yüksek seviyede tek başına gelen tank birliklerini bile birkaç saniye içerisinde eritmede ve aynı zamanda döngü yapmana yardımcı olabilecek iyi bir birliktir.

  7- İskelet Fıçısı: Bir bakıma kuleleri Hedef aldığı için rakibi rahatsız edebilecek ve belki de seni oyunu kazandırmaya bir adım daha yaklaştırabilecek bir saldırı kartıdır. Ve hava birliği olması da büyük bir avantajdır.

  6- Yarasalar: Goblinler kartına benzer bir şekilde hem dövdü hem de savunma yapma konusunda kullanışlıdır ve hava birliği olması ile beraber havaya saldırı yapabilmesi nedeniyle hava savunmasında da sana yardımcı olabilir.

  5- Minyonlar: Ben kendi adıma söyleyeyim özellikle saldırılarımda karşıma çıktığı zaman ne kullanacağım konusunda gerçekten kararsız kalabiliyorum – özellikle büyü kartı olarak – Ve savunmada ve destek birliği olması konusunda son derece kaliteli bir hava birliğidir.

  4- Barbarlar: tekil hasar veren birlikleri hapsetmek için var olan bu yırtıcı savaşçılar gerçekten doğrudan binaları hedef alan ve alan hasarı vermeyen tüm kara birliklerini birkaç saniye içerisinde temizlemektedir.

  3- Minyon Sürüsü: Bir destede rakibe büyük kartı kullandırtmayacak ve ona yem vermeyecek bir kart bulunmadığı zaman bu karttan fazla performans beklemek doğru değildir. Özellikle savunmada bu kartı kullanabilmek için önce rakibin büyük kartlarını boşa çıkarmalı ve bu kartı oynayarak rakiplerini hızlı bir biçimde ortadan kaldırmalısın. Ve tabi ki rakibin alan hasarı veren kartlarına da dikkat etmelisin.

  2- Serseriler: Yüksek maliyetli görünse bile performansına bakıldığında aslında oldukça ucuz bir karttır. Bunun sebebi ise hem bir tank hem de bir destek birliğine sahip olmasıdır. Rakibin , kartın içerisinde yer alan Serseri kızlara karşı belirli büyü kartlarını kullanması diğer birliklerine daha kolay bir biçimde kullanmana olanak tanır.

  1- Kraliyet Devi: Bu kart binaları hedef alan tek menzilli birlik ve oyun kazandıracak karttır ve bu sebeple sıradan kartların içerisinde en kullanışlı ve en sağlam kartın bu olduğunu düşünüyorum.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Gerçekten ilk sırada Kraliyet Devi kartına yer vermene şaşırdım. Ben bu kadar kullanışlı olduğunu düşünmüyorum.

 5. çağrı dedi ki:

  bence goblinler ile çarpma yer değiştirmeli çarpma o kadar kötü bir kart değil

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Barbar Varili kartının kullanım bedelinin düşürülmüş olmasını hesaba katarsak o sıralarda olması çok doğal. Oyuncular artık özellikle mücadelelerde Çarpma kartına çok fazla şans tanımıyorlar.

   • çağrı dedi ki:

    çarpma bir destede 4 tane kusuru götüren bir kart hasar veren büyü kartı düşük büyü kartı döngü kartı ve sersemletme kartıbu 4ünüde yapabilen bir kart yok oyunda bu yüzden 1. seviye olması gereken yeridir

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Burada konu kusur örtme durumu değil kullanışlılık ile alakalı. Çarpma sık kullanılan bir kart, seviyesi ne kadar yüksekse o kadar fazla iş görebiliyor. Bununla birlikte turnuva standardında Tomruk kartının yerini tutamadığı için o tür maçlarda daha az tercih ediliyor. Sadece arena maçlarını değil, diğer tüm maçları göz önünde bulundurarak bir analiz yapıyorum. Sadece arena maçları söz konusu olsa Çarpma kartını en üst sıraya doğrudan eklemiş olurum.

 6. çağrı dedi ki:

  muhafızlar neden yok

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Kullanım bedeli aşırı yüksek ve şu an onun olduğu çok iyi desteler keşfedilmiş değil. Dolayısıyla birkaç iyi oyuncu dışında çok fazla kullanan yok.

   • çağrı dedi ki:

    haklısınız o zaman 2 benim şimdilik barbarlar olsun şövalye çok etkili değil 3 te serseriler olur onun dışında listemin güzel olduğunu düşünüyorum

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Şimdilik böyle durum yani dediğim gibi bir sonraki ay daha farklı durum ortaya çıkar muhakkak ama bazı kartları yerinden oynatmak mümkün olmuyor. Bir şekilde kendilerine yer buluyorlar.

 7. çağrı dedi ki:

  10 yarasalar
  9 goblinler
  8 iskelet fıçısı
  7 ateş ruhları
  6 buz ruhu
  5 goblin çetesi
  5 tesla
  4 minyonlar
  3 şövalye
  2muhafızlar
  1 çarpma

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   3 farklı yere 4 mesaj göndermişsin ama artık son vermeni öneririm… Ayda bir güncelleme yapman çok daha doğru olur yoksa sürekli senin mesajlarının gözükmesi insanları rahatsız edebilir. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir