En iyi 10 ender kart (Ağustos 2018)

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

86 Cevaplar

 1. çağrı dedi ki:

  10 buz golemi
  9 iksir toplayıcı
  8 domuz binicisi
  7 üç silahşör
  6 alev topu
  5 mega dalkavuk
  4 şok birliği
  3 koçbaşı
  2 uçan makine
  1 mezar taşı

 2. BAYRAM ALI dedi ki:

  Bu listeyi oluşturmak için çok uğraştım en sonunda böyle oldu
  10 roket
  9 koçbaşı
  8 dev
  7 felaket kulesi
  6 silahşor
  5.büz golemi
  4 valkur.
  3 mini P.E.K.K.A
  2 mezar taşı
  Oyun stratejimi çoğu kez pekka ve.bu kartın üzerine.yaptigim için domuz.binicisi

 3. Efe dedi ki:

  Hocam valkür nerde oyunun en op karakteti

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Valkür standart maçlarda çok kullanılan bir kart ama çok kullanılması en iyi olduğu anlamına gelmiyor. Destelere katkısı önemli olan durum. Büyücü gibi bir kart varken ve bu listede yer alamıyorken Valkür kartının burada olması pek doğru değil.

 4. çağrı dedi ki:

  10felaket kulesi güzel defans 9 roket hala kullanmaktan vazgeçemediğim bir kar 8 dev kullanışlı ve güzel 7 buz golemi 2 iksir olması çok iyi 6 mega dalkavuk güzel bir hava savunması 5 goblin kulübesi psikolojik baskı kartı 4 domuz binicisi işlevi kuleye dokunduğunda da olsa gayet güzel 3 alev topu sürü avcısı 2 şok birliği elektronun enderi 1 kraliyet domuzları ne desem az kalır çok iyi kart şimdi sıra kılpayı giremeyenlerde mini pekka koçbaşı uçan makine büyücü silahşör valkür ve3 silahşör

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Çok teşekkürler bu sıralama için. Ben de kendi listelerimi güncellemeye başlayayım.

  • çağrı dedi ki:

   goblin kulübesi yerine koçbaşı domuz binicisi yerine uçan makine dev yerine kraliyet domuzları kraliyet domuz<ları yerine mezar taşı mezar taşı ölünce bile işlevli ve harika baskı onu unutmuştum bu iyi oldu yiğidi öldürelim ama hakkını yemeyim şimdi

   • Kaan Karadeniz dedi ki:

    O kart ile destan yazabilecek oyuncular gördüm yani öyle hamleler yapıyorlar ki sana pek bir hamle şansı kalmıyor. Bu nedenle Mezar Taşı şu anda çok ama çok kullanışlı.

 5. Mustafa Kabak dedi ki:

  Senin destede domuz Binicisi olmamasına biraz şaşırdım ama sıralaman çok iyi ellerine sağlık.Ve Mega dalkavuk kartına ”Benim için mega dalkavuk kartının uçan halidirm”yazmışsın o biraz saçma düzeltebilirsin.Kolay Gelsin.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Hataları bir sonraki güncellemede düzeltmiş olacağım. Şimdi çok kurcalamak istemiyorum.

 6. Mustafa Kabak dedi ki:

  10-Goblin Kulübesi: Hem bir destek hem de bir bina kartı arayanlar için müthiş bir seçenek. Çıkardığı birlikler bir tank Birliği’nin arkasında birikerek işlevsel hale gelebiliyor.
  9-Alev Topu: hoş bir tabir olmasa da Oyunda en çok küfür yiyen büyü kartı diyebilirim. Bu kart bir aradaki birlikleri kolayca dağıtarak müthiş bir avantaj kazanmanızı sağlar.
  8-Şok Birliği: Bu kart çok daha güçlü hale gelebilecek şekilde mevzilendirilebilir.Mesela arka arkaya geldiklerinde bir öndeki bi yanındaki arka arkaya vurursa birlikleri hareket bile ettiremeyebilir. Fakat bunu yapmak zor olduğu için bu karttan çoğunlukla verim alınamıyor.
  7-Mini P.E.K.K.A: Karadaki tank birliklerinin tam bir baş belasıdır ve pek çok destek bildiğini kolayca etkisiz bırakabiliyor. Fakat sürü halindeki birlikler onu tamamen işlevsiz yapıyor.
  6-İksir Toplayıcı: Hâlâ işlevli ve hala çok kullanışlı bu kartı kullananların vazgeçebileceğini pek düşünmüyorum çünkü bedelinden fazlasını yerine getirebilen bir karttır.
  5-Domuz Binicisi: işlevi standart ve ekstra bir yoruma gerek yok bence bu kart ancak kuleye vuruş yapabildiğinde işe yaramasına rağmen kullanışlıdır.
  4-Dev: Çok uygun bedelli bir tank kartıdır ve pek çok koşulda işe yaramaktadır.Kendisini koruyan bir destek birliği olduğu sürece kendisi tek başına bile bir kuleyi eritebiliyor ve gerektiğinde savunmada hafif hasar alarak iş yapabiliyor.
  3-Uçan Makine:Silahşor benzediği söylense de ondan çok daha iyi bir karttır.Kuleyi daha hızlı hedeflemesi,uzun menzili ve iyi hasarı ve vuruş hızıyla harika bir destek ve savunma birliğidir.
  2-Valkür:Bu kartın yeteneklerini yeni keşfettim sayılır ve ben onun çok işe yarar olduğunu söylemeliyim.Hava ordusuna karşı sıfır etki gösterir de oyunun kara birliklerine en çok düşman olan kartlarından birisidir ve yüksek alan hasarı pek çok yerde işe yaramaktadır.
  1-Mega Dalkavuk:İlk sürü birlikleri bahanesi öne sürülmemelidir çünkü goblin çetesi , minyonlar ve kimi zaman minyon sürüsünü bile savunmada alt edebiliyor.Savunmanın ve desteğin bir numarası dediğim bu kart bu sırayı sonuna kadar hak ediyor.
  İyi Oyunlar…

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   İksir Toplayıcı kartını görmek beni şaşırttı biraz. Eline ve emeğine sağlık. Güzel bir liste olmuş.

 7. murat karaman dedi ki:

  abi sıralama müthişti ama roket ne alaka artık iksir toplayıcısını alev topu ile alabiliyorsun şu anda roketi kullanan yok istersen araştır abi herhalde yanlışlıkla koydun roketi orada mini pekka olmalıydı ( kıvılcımdan tek yemiyo )

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Hayır bilerek koydum. Yemleme desteleri içerisinde Roket hala büyük bir avantaj. Sana denk gelmemiş demek ki, Roket kolay kolay bırakılabilecek bir kart değil.

 8. çağrı dedi ki:

  listeyi güncelliyecekmisiniz yeni gelen dengelemeden sonra şok birliği çok daha etkili oldu benim listem 1 buz golemi 2 domuz binici 3 alev topu 4 roket 5 felaket kulesi 6 dev 7 valkür 8 büyücü 9şok birliği 10 fırın

  • çağrı dedi ki:

   yok bu olmadı aslı bu 1 buz golemi 2 binici 3 alev topu 4 mega dalkavuk 5 roket 6 felaket kulesi 7 dev 8 valkür 9 mini pekka 10 şok birliği

 9. çağrı dedi ki:

  bence fırın mezar taşından daha iy fırn 4 iksir olabilir ama işlevsel bir kart

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   O 1 iksir fazlalık döngü destelerini etkiler. Bu nedenle bina kartına çok fazla yatırım yapmak istemeyen kişiler Mezar Taşı alırlar. Buna ek olarak Mezar Taşı kartının birlik çıkarma sıklığı daha fazla olduğu için rakipleri oyalamada çok daha başarılı bir kart.

 10. Mustafa Kabak dedi ki:

  Şimdi sıralamamı paylaşamayacağım fakat sizinkine yorum yapabilirim.son güncellemeyle buz golemi bug yemesine rağmen siz onu ilk sıraya koymuşsunuz Oysaki yavaşlatma süresi kısaltıldığı için daha işlevsiz olması gerek olabilirdi.İşlevsiz bir kart mı?Kesinlikle on numara işlevleri var benim sıralamamda 4-6.sıralarda yer alabilir ve ilk sıradaki kartım MEGA DALKAVUK.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Maliyet ve kullanım açısından değerli bir kart olduğundan ilk sırada. Minyon Sürüsü kartı 5 iksir mesela ama 2 iksir bedeline sahip Buz Golemi tarafından etkisiz bırakılması mümkün. Bunun gibi durumlar mevcut olduğu için ben ilk sırada yer almasını uygun gördüm. Bende seviyesi çok düşük o nedenle kullanmıyorum. Biliyorsun bu ara Fırın kartına takmış durumdayım.

   • çağrı dedi ki:

    sizin şu anda kullandığınız deste nedir ben fena bir şekilde deste arıyışlarına girdim çünkü çok fazla deste değiştirmek gerek

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Ben sürekli deste değiştiriyorum yani sabit bir desteye sabit değilim. Görevleri yapmak için kullandığım bir deste mevcut, en sık onu kullanırım.

     Fırın, Buz Büyücüsü, Elektro Büyücü, Çarpma, Zehir, Goblin Kulübesi, Şövalye, Ayna.

     • çağrı dedi ki:

      ben de öyleyim bir taktik okumuştum ve ogundür hiç destem sabit kalmadı

     • Kaan Karadeniz dedi ki:

      Bende taktikten değil deste denemekten kaynaklı bir durum var. Yani istesem bile sabit kalamıyorum.

 11. çağrı dedi ki:

  1 dart goblin 2 binici 3 alev topu 4 roket 5 felaket kulesi 6 büyücü 7 silahşör 8 valkür 9 mega dalkavuk 10 mini pekka bunlar benim en sevdiğim enderler dart goblin benim için vazgeçilecek bir kart değil kullanmıyorum ama tank arkasındayken maçı kazandırtıyor rakip büyü kartlarının hepsini kullandıysa mükemmel oluyor özellikle

 12. Mustafa Kabak dedi ki:

  Ben şimdiden sırada listemi paylaşayım isterseniz şu an hazır 🙂

 13. Mustafa Kabak dedi ki:

  Aslında alev topunu ilk sıraya koyacaktım ama büyücüyü AŞIRI seviyorum.Sizim fikirlerinizi alabilir miyim? Yüksek bedelli sayılır ama kullanışlı…

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Ben sevmiyorum o kartı çok fazla. Kullanım bedeli çok yüksek. Onun yerine Buz Büyücüsü kullanıyorum artık.

 14. SKG dedi ki:

  Mezar Tasi nasil olurda sonlari birak siralamadan bile cikar?Bence En Iyi Ender

  Bide Siralamam:
  1.Mezar Tasi
  2.Alev Topu
  3.Domuz Binici
  4.Buz Golemi
  5.Buyucu
  6.Valkur
  7.Mini-Pekka
  8.Mega Dalkavuk
  9.Roket
  10.Dev

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Eline sağlık, güzel sıralama olmuş. Mezar Taşı için daha önce de belirttim. Etkinliği artık çok fazla değil.

 15. Tuna dedi ki:

  Benim sıralamam:1-Binici(Yüksek hasarı,yüksek canı,Çok yüksek hareket hızı ,sadece binaları hedef alması ,üstüne 4 iksir olması ile Binici çok kullanışlı bir kart ,ayrıca her metaya ayak uyduran nadir kartlardan biri).
  2-Büyücü(Alan hasarı vermesinin yanında menzilli saldırı yapması sayesinde Büyücü şu an oyundaki en kullanışlı kartlardan.Alev Topu ,Zehir gibi büyü kartlarına karşı hassas ama
  savunmada ve saldırıda çok kullanışlı)
  3-Alev Topu(Yüksek hasarının yanında toplu halde gezen birlikleri yok edebilmesiyle Alev Topu şu an çok işlevsel ve birçok kartın icabına bakabilmektedir)
  4-Fırın(Özellikle seviyesi yüksekse rakibin kulelerine azar azar hasar vermesi,baskı oluşturması ve alan hasarı veren birlikler çıkarmasıyla Fırın oldukça kullanışlı olabilmektedir..Alev Topu,Roket gibi büyü kartlarına karşı zayıftır ama bu sefer de rakibin bu kartlarını kullanmasını sağlayarak diğer kartları kullanmak için olanak sağlar.)
  5-Mega Dalkavuk(Özellikle Savunmada iyi olmasının yanı sıra Korunduğunda saldırıya da katkı sağlaya bilen ve neredeyse tüm destelere uyum sağlayabilen bir kart olduğu için kullanışlı bir kart)
  6-Dev(Saldırıda Tank olarak kullanılabilmesinin yanı sıra savunmada da kullanılabilen Dev klasik ve Kullanışlı ,iyi bir Tank kartıdır)
  7-Silahşor(Savunmada çok kullanışlı ve korunduğunda saldırıda da çok etkili olan Silahşor çok kullanışlı ve iyi bir karttır)
  8-Felaket Kulesi(Tank katili bu kart fazlasıyla kullanışlıdır,belki iksir maliyeti pek düşük değil ama işini kesinlikle iyi bir şekilde yapıyor)
  9-Roket(İksir maliyeti yüksek ve yavaş fırlatma süresi biraz uzun ama kullanmasını iyi bilince çok kullanışlı çünkü hasarı çok yüksek ve Kule yok etmek,birlik ve bina kartlarını yok etmekte çok iyi)
  10-Mini Pekka(Çoklu birliklere karşı biraz etkisiz ama saldırıda ve savunmada çok etkili olması sayesinde çok kullanışlı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir