En iyi 10 ender kart (Aralık 2018)

clash royale en iyi ender kart

En iyi ender kart hangisidir? Cevap için en iyi ender kartlardan oluşan bu listeyi incelemelisin. İnceledikten sonra listeni hazırlamaya ne dersin?

Bu yazıda tamamen ender kartlar vardır. Diğer kart türleri için listelere göz atmak isteyebilirsin. Sıradan kartlar için en iyi sıradan kartlar listesini, ender kartlar için en iyi destansı kartlar listesini ve destansı kartlar için en iyi efsanevi kartlar listesini inceleyebilirsin.

10. Buz Golemi

Buz Golemi işlevsel bir karttır. Deste içerisinde mini tank görevi görür ve daha çok rakipten gelen hasarı belirli bir süre engellemek için kullanılır. Hava ve kara birliklerine karşı savunma kartı olarak kullanılır. Bazı destelerde ise geriden kullanılarak saldırı planına dahil edilebilir.

9. Mezar Taşı

Mezar Taşı rakibe baskı kurmak için kullanılan bir karttır. Bir bina kartı olduğu için özellikle doğrudan binaları hedef alan kartları durdurmak için kullanılır. Büyü kartlarına karşı savunmasız olsa bile kara birliklerinin dikkatini dağıtmak için son derece kullanışlıdır.

8. Şok Birliği

Şok Birliği rakip için tehlike oluşturan ve geriden kullanılarak saldırı planlanan önemli bir karttır. Rakip birliklerin ve binaların saldırılarını sıfırladığı için hayatta kaldığı sürece rakip için sıkıntı yaratan birlikleri içerir. Rakibin büyü kartlarını boşa çıkarmak için ideal bir seçenektir.

7. Dart Goblini

Dart Goblini kuleler için tehdit oluşturabilecek bir kara birliğidir. Köprüye yakın kullanıldığında işlevsel olabildiği için hızlı hasar vermek için kullanılabilir. Ayrıca yemleme desteleri içerisinde bu kartı yem olarak veya uzun saldırı mesafesi ile savunmada kullanma yoluna gidebilirsin.

6. Mega Dalkavuk

Mega Dalkavuk hem saldırı hem savunma yapabilen hava birliklerinden biridir. Bu kartı özellikle iş bitirici kara ve hava birliği taktiklerine karşı kullanman gerekir. Aynı zamanda bu kartın hasar potansiyelini kullanarak onu saldırı stratejilerinin içerisine yerleştirebilirsin.

5. İksir Toplayıcı

İksir Toplayıcı her rakip için ciddi bir tehdittir. Kullanıldığı zaman düzenli olarak iksir kazandırdığından iksir avantajını ele geçirmeni sağlayabilir. Rakip büyü kartıyla bu binayı etkisiz bırakmaya çalışıyorsa bu binayı kullanmamak her zaman çok daha doğru bir seçim olacaktır.

4. Koçbaşı

Koçbaşı daha çok saldırı yönüyle ön plana çıkan kartlardan biridir. Bu kartı iş bitirici kara birliği saldırılarına karşı savunma yapmak için kullanabilirsin. Bununla birlikte kartın sahip olduğu sürü halinde saldırı potansiyelini saldırı stratejin içerisinde en iyi şekilde kullanmalısın.

Bu kartın yer aldığı en iyi ve en kullanışlı desteleri bulmak istiyorsan Koçbaşı desteleri kısmına göz atabilirsin.

3. Barbar Kulübesi

Barbar Kulübesi rakibe baskı uygulamak için kullanılan bir karttır. Karşılık verilmediği sürece kuleleri tehdit edebildiği unutulmamalıdır. Sürekli birlik çıkarması sebebiyle doğal tank kartlarının yerine sıkça tercih edildiği unutulmamalıdır. Ancak bu kart alan hasarına karşı oldukça hassastır.

Bu kartın yer aldığı en iyi ve en kullanışlı desteleri bulmak istiyorsan Barbar Kulübesi desteleri kısmına göz atabilirsin.

2. Uçan Makine

Uçan Makine kuleler için tehdit oluşturabilecek bir kara birliğidir. Belirli bir mesafeden gerçekleştirdiği saldırılar sayesinde özellikle hava birliklerine karşı iyi savunma yapabilirsin. Elindeki desteye göre bu kartı geriden kullanarak saldırı planı oluşturabileceğini unutmamalısın.

1. Üç Silahşor

Üç Silahşor kuleler için tehdit oluşturabilen ve aynı zamanda oyun kazandırabilen bir karttır. Geri plandan kullanarak bu kartın üzerine bir saldırı planı geliştirebilirsin. Hemen hemen tüm birliklere yoğun miktarda hasar verebilen bir kart olduğundan zaman zaman savunmada kullanılabilme potansiyeli vardır.

Bu kartın yer aldığı en iyi ve en kullanışlı desteleri bulmak istiyorsan Üç Silahşor desteleri kısmına göz atabilirsin.

En iyi ender kart denildiğinde benim sıralamam bu şekildedir. Bu liste sürekli güncel tutulmaktadır. Senin tercihlerin değişik olabilir. Dilersen yorum yaparak kendi sıralamanı veya yaptığım sıralamaya yönelik önerilerini paylaşabilirsin.

You may also like...

98 Responses

 1. çağrı dedi ki:

  10 iksir toplayıcı
  9 mega dalkavuk
  8 mini pekka
  7 felaket kulesi
  6 dev
  5 silahşör
  4 valkür
  3 alev topu
  2 domuz binicisi
  1 mezar taşı

 2. Tuna dedi ki:

  Benim listem:
  10-Uçan makina:İşlevsellik olarak benzer kartlar yer almasına rağmen ve dayanıklılık konusunda biraz hassas olmasına rağmen hava birliği olduğu için ve menzili fazla olduğu için etkili bir karttır.
  9-Dev:Oyunun başında tanıştığımız bu kartın en büyük artısı oyun kazandıracak kart olmasıdır.Ayrıca yeri gelince savunmada dikkat dağıtıcı olarak da iş yapar.
  8-İksir toplayıcı:Özellikle pahalı desteler için en değerli kartlardan biridir.Hayatta kaldığı sürece iksir ürettiği için iksir avantajını ele geçirmeyi kolaylaştırır.
  7-Koçbaşı:Oyun kazandıracak türden olan bu kartın saldırı potansiyeli zaten güçlüdür,bu da yetmezmiş gibi koçbaşının dayanıklılığı ve barbarları ile savunmada da yeri geldiğinde iyi bir karttır.
  6-Şok birliği:Hava birliklerine de saldırabilmesinin yanı sıra bu kartın en iyi yanı sersemletme etkisidir.Savunmada uzman kartlardan birisidir .
  5-Felaket kulesi:Tankların ön plana çıktığı şu zamanlarda onları durdurmanın en iyi yolu /yollarından biri bu kart idir. Ama
  sersemletme etkilerine olan zayıflığı ve sürülere karşı iş yapmadığı için kusursuz da değildir.
  4-Buz golemi:Çok güçlü bir kart olmasa bile iksir maliyeti göz önünde bulundurulduğunda avantajları fazla olan bir karttır.
  Döngü sağlar,saldırıda mini tank olarak kullanılır,savunmada ise dikkat dağıtıcı olarak görev yapar ve ölünce yavaşlatıcı bir alan hasarı verir.Yani aslında maliyetine göre sağlam marifetleri vardır .
  3-Binici:Oyun kazandıracak bir kart olması bir yana,binicinin birçok avantajları vardır;hem güçlü bir hasarı vardır,hem de çok hızlıdır .Nehirden atlama gibi kendine has bir özelliği vardır ve bunlara rağmen pek pahalı da değildir.
  2-Mega Dalkavuk:Güçlü hasarı,ucuzluğu ve hava birliği olması ile savunmada uzman bir karttır.En iyi yanı ise her desteye uyum sağlayabilmesidir.
  1-Alev Topu:Özellikle artık hava birliklerini itebilmesi ile daha da kullanışlı olmuştur.Zaten sürüleri kolayca yok eder,orta canlı birliklerinde icabına kolayca bakar.Hem savunma hem de saldırı konusunda güçlü bir büyü kartıdır.

 3. Mustafa Kabak dedi ki:

  10- Şok Birliği: Savunmada düzenli bir biçimde kullanıldığında ondan ekstra verim alabilmek mümkündür ve dolum yaparak hasar veren birliklere karşı gerçekten etkilidir.

  9- Valkür: Kara savunmasında aşırı etkili bir kart olmasına rağmen yüksek hasar veren kartlara ve hava birliklerine karşı oldukça zaafiyetlidir.

  8- Mezar Taşı: Oyunda rakibi en çok rahatsız edebilecek bina kartlarından birisidir. Çünkü sık sık çıkardığı iskeletler rakibi dikkatini dağıtarak savunmada işini oldukça kolaylaştırabilmekte ve bir destek birliği olarak dahi kullanılabilmektedir.

  7- Dart Goblini: Uzun mesafeli saldırıları ve rakibi rahatsız ettiği için ona kolaylıkla büyü kartı kullandırtma özelliği onu özellikle yemleme destelerinde son derece kullanışlı kılıyor.

  6- Fırın: Gerçekten hem savunmada hem de saldırdıda kullanılabilen bu kartın birlikleri görmezden gelinemeyecek kadar tehlikeli olduğu için fazlasıyla işlevseldir.

  5- Üç Silahşor: Muazzam derecede güçlü ve iki koridoru da aynı anda tehdit edebilen bir birlik üçlüsüdür. Belirli büyü kartlarına karşı zaafiyeti olduğu doğrudur fakat doğru kullanımda bu sorunu ortadan kaldırabilirsin.

  4- İksir Toplayıcı: Her destede kendine kolayca yer bulamayabilir. Fakat yüksek kullanım bedenine sahip destelerde iksir kontrolü sağlayabilmek için oldukça gerekli bir karttır. Ve yine aynı özelliğinden dolayı iş bitirici desteler için oldukça önemli bir karttır.

  3- Dev: Şu anda pek çok kart onunla kombinasyon yapabilecek potansiyele sahiptir ve bu sebepten dolayı kendisi ile kolayca deste oluşturulabilmektedir.Sadece kendisini kuleye ulaştırmak bile kulelere yüksek hasar verebilmek için yeterlidir.

  2- Büyücü: Birkaç vuruşu bile bir araya gelen birlikleri duman etme konusunda son derece etkilidir ve gerçekten çok güçlü ve çok kaliteli bir karttır.

  1- Alev Topu: Kullanım bedeline karşılık rakibin bir arada kullandığı yüksek maliyetli kartları bir seferde imha etme konusunda ondan daha iyisi yoktur ve hiçbir zaman etkisini biteceğini düşünmediğim bir karttır.

 4. Ahmet Tuğra Ağaoğlu dedi ki:

  Goblin kulübesı de olmalı

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Düşüncelerine saygı duyuyorum. Listeyi çok yakın bir süre içerisinde güncellemiş olacağım. Belki o zaman Goblin Kulübesi ilk 10 içerisinde yer alabilir.

 5. çağrı dedi ki:

  10 buz golemi
  9 iksir toplayıcı
  8 domuz binicisi
  7 üç silahşör
  6 alev topu
  5 mega dalkavuk
  4 şok birliği
  3 koçbaşı
  2 uçan makine
  1 mezar taşı

 6. BAYRAM ALI dedi ki:

  Bu listeyi oluşturmak için çok uğraştım en sonunda böyle oldu
  10 roket
  9 koçbaşı
  8 dev
  7 felaket kulesi
  6 silahşor
  5.büz golemi
  4 valkur.
  3 mini P.E.K.K.A
  2 mezar taşı
  Oyun stratejimi çoğu kez pekka ve.bu kartın üzerine.yaptigim için domuz.binicisi

 7. Efe dedi ki:

  Hocam valkür nerde oyunun en op karakteti

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Valkür standart maçlarda çok kullanılan bir kart ama çok kullanılması en iyi olduğu anlamına gelmiyor. Destelere katkısı önemli olan durum. Büyücü gibi bir kart varken ve bu listede yer alamıyorken Valkür kartının burada olması pek doğru değil.

 8. çağrı dedi ki:

  10felaket kulesi güzel defans 9 roket hala kullanmaktan vazgeçemediğim bir kar 8 dev kullanışlı ve güzel 7 buz golemi 2 iksir olması çok iyi 6 mega dalkavuk güzel bir hava savunması 5 goblin kulübesi psikolojik baskı kartı 4 domuz binicisi işlevi kuleye dokunduğunda da olsa gayet güzel 3 alev topu sürü avcısı 2 şok birliği elektronun enderi 1 kraliyet domuzları ne desem az kalır çok iyi kart şimdi sıra kılpayı giremeyenlerde mini pekka koçbaşı uçan makine büyücü silahşör valkür ve3 silahşör

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Çok teşekkürler bu sıralama için. Ben de kendi listelerimi güncellemeye başlayayım.

  • çağrı dedi ki:

   goblin kulübesi yerine koçbaşı domuz binicisi yerine uçan makine dev yerine kraliyet domuzları kraliyet domuz<ları yerine mezar taşı mezar taşı ölünce bile işlevli ve harika baskı onu unutmuştum bu iyi oldu yiğidi öldürelim ama hakkını yemeyim şimdi

   • Kaan Karadeniz dedi ki:

    O kart ile destan yazabilecek oyuncular gördüm yani öyle hamleler yapıyorlar ki sana pek bir hamle şansı kalmıyor. Bu nedenle Mezar Taşı şu anda çok ama çok kullanışlı.

 9. Mustafa Kabak dedi ki:

  Senin destede domuz Binicisi olmamasına biraz şaşırdım ama sıralaman çok iyi ellerine sağlık.Ve Mega dalkavuk kartına ”Benim için mega dalkavuk kartının uçan halidirm”yazmışsın o biraz saçma düzeltebilirsin.Kolay Gelsin.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Hataları bir sonraki güncellemede düzeltmiş olacağım. Şimdi çok kurcalamak istemiyorum.

 10. Mustafa Kabak dedi ki:

  10-Goblin Kulübesi: Hem bir destek hem de bir bina kartı arayanlar için müthiş bir seçenek. Çıkardığı birlikler bir tank Birliği’nin arkasında birikerek işlevsel hale gelebiliyor.
  9-Alev Topu: hoş bir tabir olmasa da Oyunda en çok küfür yiyen büyü kartı diyebilirim. Bu kart bir aradaki birlikleri kolayca dağıtarak müthiş bir avantaj kazanmanızı sağlar.
  8-Şok Birliği: Bu kart çok daha güçlü hale gelebilecek şekilde mevzilendirilebilir.Mesela arka arkaya geldiklerinde bir öndeki bi yanındaki arka arkaya vurursa birlikleri hareket bile ettiremeyebilir. Fakat bunu yapmak zor olduğu için bu karttan çoğunlukla verim alınamıyor.
  7-Mini P.E.K.K.A: Karadaki tank birliklerinin tam bir baş belasıdır ve pek çok destek bildiğini kolayca etkisiz bırakabiliyor. Fakat sürü halindeki birlikler onu tamamen işlevsiz yapıyor.
  6-İksir Toplayıcı: Hâlâ işlevli ve hala çok kullanışlı bu kartı kullananların vazgeçebileceğini pek düşünmüyorum çünkü bedelinden fazlasını yerine getirebilen bir karttır.
  5-Domuz Binicisi: işlevi standart ve ekstra bir yoruma gerek yok bence bu kart ancak kuleye vuruş yapabildiğinde işe yaramasına rağmen kullanışlıdır.
  4-Dev: Çok uygun bedelli bir tank kartıdır ve pek çok koşulda işe yaramaktadır.Kendisini koruyan bir destek birliği olduğu sürece kendisi tek başına bile bir kuleyi eritebiliyor ve gerektiğinde savunmada hafif hasar alarak iş yapabiliyor.
  3-Uçan Makine:Silahşor benzediği söylense de ondan çok daha iyi bir karttır.Kuleyi daha hızlı hedeflemesi,uzun menzili ve iyi hasarı ve vuruş hızıyla harika bir destek ve savunma birliğidir.
  2-Valkür:Bu kartın yeteneklerini yeni keşfettim sayılır ve ben onun çok işe yarar olduğunu söylemeliyim.Hava ordusuna karşı sıfır etki gösterir de oyunun kara birliklerine en çok düşman olan kartlarından birisidir ve yüksek alan hasarı pek çok yerde işe yaramaktadır.
  1-Mega Dalkavuk:İlk sürü birlikleri bahanesi öne sürülmemelidir çünkü goblin çetesi , minyonlar ve kimi zaman minyon sürüsünü bile savunmada alt edebiliyor.Savunmanın ve desteğin bir numarası dediğim bu kart bu sırayı sonuna kadar hak ediyor.
  İyi Oyunlar…

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   İksir Toplayıcı kartını görmek beni şaşırttı biraz. Eline ve emeğine sağlık. Güzel bir liste olmuş.

 11. murat karaman dedi ki:

  abi sıralama müthişti ama roket ne alaka artık iksir toplayıcısını alev topu ile alabiliyorsun şu anda roketi kullanan yok istersen araştır abi herhalde yanlışlıkla koydun roketi orada mini pekka olmalıydı ( kıvılcımdan tek yemiyo )

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Hayır bilerek koydum. Yemleme desteleri içerisinde Roket hala büyük bir avantaj. Sana denk gelmemiş demek ki, Roket kolay kolay bırakılabilecek bir kart değil.

 12. çağrı dedi ki:

  listeyi güncelliyecekmisiniz yeni gelen dengelemeden sonra şok birliği çok daha etkili oldu benim listem 1 buz golemi 2 domuz binici 3 alev topu 4 roket 5 felaket kulesi 6 dev 7 valkür 8 büyücü 9şok birliği 10 fırın

  • çağrı dedi ki:

   yok bu olmadı aslı bu 1 buz golemi 2 binici 3 alev topu 4 mega dalkavuk 5 roket 6 felaket kulesi 7 dev 8 valkür 9 mini pekka 10 şok birliği

 13. çağrı dedi ki:

  bence fırın mezar taşından daha iy fırn 4 iksir olabilir ama işlevsel bir kart

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   O 1 iksir fazlalık döngü destelerini etkiler. Bu nedenle bina kartına çok fazla yatırım yapmak istemeyen kişiler Mezar Taşı alırlar. Buna ek olarak Mezar Taşı kartının birlik çıkarma sıklığı daha fazla olduğu için rakipleri oyalamada çok daha başarılı bir kart.

 14. Mustafa Kabak dedi ki:

  Şimdi sıralamamı paylaşamayacağım fakat sizinkine yorum yapabilirim.son güncellemeyle buz golemi bug yemesine rağmen siz onu ilk sıraya koymuşsunuz Oysaki yavaşlatma süresi kısaltıldığı için daha işlevsiz olması gerek olabilirdi.İşlevsiz bir kart mı?Kesinlikle on numara işlevleri var benim sıralamamda 4-6.sıralarda yer alabilir ve ilk sıradaki kartım MEGA DALKAVUK.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Maliyet ve kullanım açısından değerli bir kart olduğundan ilk sırada. Minyon Sürüsü kartı 5 iksir mesela ama 2 iksir bedeline sahip Buz Golemi tarafından etkisiz bırakılması mümkün. Bunun gibi durumlar mevcut olduğu için ben ilk sırada yer almasını uygun gördüm. Bende seviyesi çok düşük o nedenle kullanmıyorum. Biliyorsun bu ara Fırın kartına takmış durumdayım.

   • çağrı dedi ki:

    sizin şu anda kullandığınız deste nedir ben fena bir şekilde deste arıyışlarına girdim çünkü çok fazla deste değiştirmek gerek

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Ben sürekli deste değiştiriyorum yani sabit bir desteye sabit değilim. Görevleri yapmak için kullandığım bir deste mevcut, en sık onu kullanırım.

     Fırın, Buz Büyücüsü, Elektro Büyücü, Çarpma, Zehir, Goblin Kulübesi, Şövalye, Ayna.

     • çağrı dedi ki:

      ben de öyleyim bir taktik okumuştum ve ogundür hiç destem sabit kalmadı

     • Kaan Karadeniz dedi ki:

      Bende taktikten değil deste denemekten kaynaklı bir durum var. Yani istesem bile sabit kalamıyorum.

 15. çağrı dedi ki:

  1 dart goblin 2 binici 3 alev topu 4 roket 5 felaket kulesi 6 büyücü 7 silahşör 8 valkür 9 mega dalkavuk 10 mini pekka bunlar benim en sevdiğim enderler dart goblin benim için vazgeçilecek bir kart değil kullanmıyorum ama tank arkasındayken maçı kazandırtıyor rakip büyü kartlarının hepsini kullandıysa mükemmel oluyor özellikle

 16. Mustafa Kabak dedi ki:

  Ben şimdiden sırada listemi paylaşayım isterseniz şu an hazır 🙂

 17. Mustafa Kabak dedi ki:

  Aslında alev topunu ilk sıraya koyacaktım ama büyücüyü AŞIRI seviyorum.Sizim fikirlerinizi alabilir miyim? Yüksek bedelli sayılır ama kullanışlı…

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Ben sevmiyorum o kartı çok fazla. Kullanım bedeli çok yüksek. Onun yerine Buz Büyücüsü kullanıyorum artık.

 18. SKG dedi ki:

  Mezar Tasi nasil olurda sonlari birak siralamadan bile cikar?Bence En Iyi Ender

  Bide Siralamam:
  1.Mezar Tasi
  2.Alev Topu
  3.Domuz Binici
  4.Buz Golemi
  5.Buyucu
  6.Valkur
  7.Mini-Pekka
  8.Mega Dalkavuk
  9.Roket
  10.Dev

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Eline sağlık, güzel sıralama olmuş. Mezar Taşı için daha önce de belirttim. Etkinliği artık çok fazla değil.

 19. Tuna dedi ki:

  Benim sıralamam:1-Binici(Yüksek hasarı,yüksek canı,Çok yüksek hareket hızı ,sadece binaları hedef alması ,üstüne 4 iksir olması ile Binici çok kullanışlı bir kart ,ayrıca her metaya ayak uyduran nadir kartlardan biri).
  2-Büyücü(Alan hasarı vermesinin yanında menzilli saldırı yapması sayesinde Büyücü şu an oyundaki en kullanışlı kartlardan.Alev Topu ,Zehir gibi büyü kartlarına karşı hassas ama
  savunmada ve saldırıda çok kullanışlı)
  3-Alev Topu(Yüksek hasarının yanında toplu halde gezen birlikleri yok edebilmesiyle Alev Topu şu an çok işlevsel ve birçok kartın icabına bakabilmektedir)
  4-Fırın(Özellikle seviyesi yüksekse rakibin kulelerine azar azar hasar vermesi,baskı oluşturması ve alan hasarı veren birlikler çıkarmasıyla Fırın oldukça kullanışlı olabilmektedir..Alev Topu,Roket gibi büyü kartlarına karşı zayıftır ama bu sefer de rakibin bu kartlarını kullanmasını sağlayarak diğer kartları kullanmak için olanak sağlar.)
  5-Mega Dalkavuk(Özellikle Savunmada iyi olmasının yanı sıra Korunduğunda saldırıya da katkı sağlaya bilen ve neredeyse tüm destelere uyum sağlayabilen bir kart olduğu için kullanışlı bir kart)
  6-Dev(Saldırıda Tank olarak kullanılabilmesinin yanı sıra savunmada da kullanılabilen Dev klasik ve Kullanışlı ,iyi bir Tank kartıdır)
  7-Silahşor(Savunmada çok kullanışlı ve korunduğunda saldırıda da çok etkili olan Silahşor çok kullanışlı ve iyi bir karttır)
  8-Felaket Kulesi(Tank katili bu kart fazlasıyla kullanışlıdır,belki iksir maliyeti pek düşük değil ama işini kesinlikle iyi bir şekilde yapıyor)
  9-Roket(İksir maliyeti yüksek ve yavaş fırlatma süresi biraz uzun ama kullanmasını iyi bilince çok kullanışlı çünkü hasarı çok yüksek ve Kule yok etmek,birlik ve bina kartlarını yok etmekte çok iyi)
  10-Mini Pekka(Çoklu birliklere karşı biraz etkisiz ama saldırıda ve savunmada çok etkili olması sayesinde çok kullanışlı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir