Clash Royale’de en iyi 10 efsanevi kart

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

225 Cevaplar

 1. Ahmet Tuğra Ağaoğlu dedi ki:

  Abi benim kodum #99U82VGY9

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Henüz deste önerisi almak için erken diye düşünüyorum ama illa bir öneri istiyorsan aşağıdaki desteyi kullanabilirsin:

   – Domuz Binicisi
   – Goblin Fıçısı
   – Prens
   – Cadı
   – Valkür
   – İskelet Ordusu
   – Kasırga
   – Oklar

 2. Nejdetatik dedi ki:

  Abi destek kocbaşı , balon , iskelet ordusu , çarpma , Tesla , silahşör , buz büyücüsü , mega minyon bir önerin.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Bana kalırsa 3 tane hava savunması kartı buraya çok fazla birisinden feragat edip Alev Topu veya Zehir almanı öneririm. Üç şekilde değişiklik yapabilirsin.

   – Çarpma, Tesla, Mega Dalkavuk, Alev Topu, Silahşor, Balon, Buz Büyücüsü
   – Çarpma, Oklar, Tesla, Mega Dalkavuk, Alev Topu, Koçbaşı, Balon, Buz Büyücüsü
   – Çarpma, Oklar, Tesla, Alev Topu, Silahşor, Koçbaşı, Balon, Buz Büyücüsü

   Bunlardan ilkini öneririm çünkü çok daha doğru bir tercih olacaktır.

 3. çağrı dedi ki:

  22 bin altınım var goblin çetesi buz ruhu kullanıyorum ben hayaleti görünce ve listede 1. olunca aldım şövalyem 11 hayalet 1 hangisini kullanayım ha bu arada goblin çete ile buz ruhu 11. seviyo olabiliyor madencim 1 kart sonra 3 ne yapayım çok kafam karıştı 3 olursa şövalye yerine kullanabilirim kullanayım mı

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Şöyle bir durum var yani aslında benim için geçerli, sürekli dikkat ettiğim bir husus bu. Efsanevi kartlar seviye 3 olmadıkları zaman pek işe yaramıyorlar yani diğer kartlara göre güçsüz kalıyorlar. Eğer bir efsanevi kartı seviye 3 yapabilecek durumdaysan onu yapmalısın. Yoksa diğer kartlara odaklanıp onların seviyesini maksimuma çıkarmaya çalışmalısın.

   • Çağrı dedi ki:

    3• seviye olursa madenciyi 11 şövalye yerine kullanayım mı

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Madenci ve Şövalye yer değiştirilebilir kartlar değil bana göre. Madenci bambaşka bir kart yani. Şövalye kartını Mini P.E.K.K.A. veya Buz Golemi ile değiştirebilirsin.

 4. Mustafa Kabak dedi ki:

  Fazla açıklama yapmadan listemi yazayım.
  10-Buz Büyücüsü
  9-Haydut
  8-Elektro Büyücü
  7-Oduncu
  6-Gece Cadısı
  5-Cehennem Ejderhası
  4-Kraliyet Hayaleti
  3-Büyülü Okçu
  2-Tomruk
  1-Madenci
  Sebepleri az çok belli zaten bence.

 5. Ahmet barış bozdağ dedi ki:

  89PY9LPVL kodun bana bir kaç deste söyleyebilirmisin

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Hangi ana kartı kullanmak istediğini bilmediğim için pek doğru öneriler yapamayabilirim ama aşağıdaki iki desteyi kullanabilirsin:

   – Balon
   – Cadı
   – Valkür
   – İskelet Ordusu
   – Oduncu
   – Prens
   – Felaket Kulesi
   – Alev Topu

   – P.E.K.K.A.
   – İskelet Ordusu
   – Prens
   – Büyücü
   – Cehennem Ejderhası
   – Goblin Fıçısı
   – Çarpma
   – İksir Toplayıcı

 6. Ahmet barış bozdağ dedi ki:

  Bana uygun bi deste söyleyebilirmisin oduncu kıvılcım ve cehennem ejderi var ekşi olarak

 7. burak dedi ki:

  pekka, cehennem, mini pekka, elektro, cellat, iskelet ordusu, buz ruhu, çarpma

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Bu bir deste önerisi ise desteyi değiştirmeni tavsiye ederim. Bu deste ile sürekli savunma yapmak zorunda kalırsın ama saldırıya geçerken sonuç alman çok kolay olmayabilir.

 8. Ahmet barış bozdağ dedi ki:

  Abi valķür, bebek ejder,cehennem ejder i , oduncu, binici , ok,cellat ve korumalar nasıl deste bana önerecek bi deste varmi yada destede eksik plan bişey değiştirilmesi gereken bişey varmi.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Deste pek kullanışlı değil maalesef. Birbirine benzeyen çok fazla kart var ve üstelik hepsini uyumlu hale getirmek çok zor. Farklı bir deste kullanmanı öneririm. İskeleti belirleyip onun üzerine deste kurabilirsin.

 9. Reeefkkiii dedi ki:

  Abi haydut buz büyücüsü koçbaşı buz ruhu avcı tomruk kasırga yarasalar. Nasıl destr abi? 11. Arenaya çıkardı beni. Normalde bu deste Reddit destesi. Oyuncuların olutşurduğu “orman savaşçıları” adında görmüştüm hoşyma da gitti fakat büyülü okçu olması gerekiyordu bende olmayınca buz büyücüsü aldım ama gene iyi.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Köprü yığınağı destesi için ortalama bir deste. Taktiğini anlıyorum ama işe yarama olasılığı biraz şansına bağlı. Destede tank yok, ortalama hasar veren büyü kartı yok. Belirli destelere karşı mutlaka problem yaşatacaktır. Kullanılamaz demiyorum, kullanılabilir bir deste ama herkese önerilebilecek kadar iyi bir deste değil maalesef. Öneride bulunduğun için çok teşekkürler.

 10. Mustafa Kabak dedi ki:

  Onu çok düşüündüm belki 4.sıraya da koyabilirdim ama kullandığım bir kart da değil o yüzden.

 11. Mustafa Kabak dedi ki:

  10-Elektro Büyücü:Hala kullanışlı fakat artık onu da durdurabilecek bazı kartların bulunduğu apaçık bellidir.Yine de son sıraya koymak istemezdim fakat daha iyi kartlara yer vermek daha uygundur.
  9-Oduncu:Hızlı saldırı ve hızlı hareket hızı sevenler için oldukça ideal bir kart ve bunların yanında bıraktığı öfke büyüsü diğer birliklerin oldukça işine yaramaktadır.
  8-Lav Tazısı:Hayattayken tank öldüğü zaman destek birliği olabilen bu kart bu kadar özelliğine rağmen çok yönlü bir kart değildir.Peşinden kendisini takip edebilecek pek çok kartın bulunması gerekiyor.
  7:Buz Büyücüsü:Yavaşlatma etkisinin savunmada çok çok işe yaradığını kabul ediyorum. Fakat düşük hasarı yine de ona bazı çoklu birliklerle zorlanmasına neden olmaktadır.
  6-Tomruk:İşlevseldir fakat bazı büyü ve alan hasarı veren kartlarla desteklenmediği sürece o kadar etkili bir kart olabileceğini düşünmüyorum.
  5-Cehennem Ejderhası:Saldırısı pek kuvvetli olmasa da engellemediği zaman en güçlü tank birliklerini bile kolayca eritebiliyor fakat genelde kullanması o kadar kolay bir kartı olmadığı için üst sıralara çıkamamaktadır.
  4-Kraliyet Hayaleti:Hiçbir kartta bulunmayan bir özelliği sayesinde bu kart yeni metada oldukça etkili bir konumdadır ve oldukça kullanışlıdır.
  3-Prenses:Büyülü okçu olmasaydı bu kartı 2. sıraya alabilirdim. Bu kartı engelleyebilecek birçok kartın olduğu doğrudur fakat düşmanın dibinde olmadığı sürece pek çok birliğiyenebilecek güçtedir.
  2-Büyülü Okçu:Bu kartı erken elde ettiğim için pek çok alıştırma yapma fırsatı buldum fakat kullanması oldukça zor bir karttır. Çok uzak mesafeden kullanmak riskli olabileceği gibi yakın mesafeden konuşlandırmak da iksir sıkıntısı çekmenize ve karttan verim alamamanıza neden olur fakat fırlattığı ok beklenmedik biçimde rakip kuleyi eritebilecek kadar uzun menzillidir.
  1-Madenci-Sizinle aynı fikirdeyim çünkü bu kart sinsi saldırıların merkezindeki bir karttır.Bu kart savunmanıza da gizli bir tank görevi görebilecek güçlü olduğu için fazlasıyla kullanışlıdır.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Beni tek şaşırtan Tomruk oldu. O kadar düşük sıraları hak edebilecek bir kart değil bence. Eline ve emeğine sağlık, çok iyi bir liste olmuş.

 12. Umut dedi ki:

  Abi helal olsun yorumların tespitlerin süper

 13. Yigit dedi ki:

  Abi 12 arenaya cikabilecek deste onerirmisin

 14. Umut dedi ki:

  Abi sihirli okcu geldi listeyi guncelleyecek misin

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Evet liste güncellenecek. Siteden bildirim almayı kabul ettiğiniz zaman güncellenme bilgisi size ulaşır. Değerlendirmeleri yapmakla meşgulüm şu sıralar.

 15. Maksut güzelyurt dedi ki:

  Mega şövalye
  Tomruk
  Buz büyücü
  İskelet ordusu
  Yavru ejderha
  Büyücü
  Valkür
  Domuz binicisi destesi iyi mi 10 tane efsanevi kartım var bu arada

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Ben sevemedim maalesef. Evet pek çok karta karşılık verebilirsin ama saldırı açısından tek bir karta bakmakta ve o engellendiği zaman deste çok büyük problemle karşı karşıya kalabilir.

 16. mehmet ali ergün dedi ki:

  abi bütün kartlar hak ettiği yerde 1 tanesi hariç o da yeni güncellemeyle nerf yiyen mega şövalye ben buff gelmesini beklerken nerf geldi ayda yılda bir kullanıyoduk artık hiç kullanmayız bence abi bence haydut ile mega yer değiştirmeli sen ne düşünüyorsun

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Yeni durumda neler olacağını bilmiyorum. Mega Şövalye kullanılır. Onda aksama olmaz ama sıralaması değişecektir. Haydut konusu biraz karmaşık. Çok fazla etken söz konusu olduğundan yerini oynatmak kolay değil.

 17. Umut dedi ki:

  Clash royale nin insatgram ve twitterda paylaştığı yeni okcu büyücü kartı nasıl olur acaba tahminleriniz nedir. Nasıl bir özelliği olur?

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Efsanevi kart olacak büyük olasılıkla. Buz Büyücüsü’nün okçu hali gibi düşünebilirsin.

 18. mehmet açıkgöz dedi ki:

  abi sıralama müthiş ama bence madenciyle buz büyücüsü yer değiştirmaliydi bende buz büyücüsünü sevmiyorum ama bence kulanmasını bilmediğim için buz büyücüsü küreselde ilk 200 deki 41 kişinin kullandığı bir kart bence o 2. sırayı hakediyor bide abi oduncuya buff geldi sıralamadaki yeri değişmez mi ( bence değişmez )

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Teşekkürler görüşün için. Oduncu kartının yerinin değişmesine gerek yok. Madenci ve Buz Büyücüsü arasındaki seçim elbette kişiden kişiye değişebilir. Ancak benim fikrim bu yönde.

 19. Serdar dedi ki:

  Benim sıralamam;
  10.Buz büyücüsü
  9.Cehennem ejderi
  8.lav tazisi
  7.oduncu
  6.kıvılcım
  5.prenses
  4.gece cadısı
  3.elektro büyücü
  2.mega şövalye
  1.tomruk
  Sizce nasıl bir sıralama
  Bide diğer enderlikteki kartlar içinde bir sıralama yaparmısınız

 20. Alican dedi ki:

  Klonla aynanın olduğu bir deste önerebilirmisiniz.efsaneler den sadece Lav tazım var .destansilardan atıcı yok .digerleri var

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Ben bugüne kadar bu iki kartın olduğu bir desteye denk gelmedim. Sadece 2v2 mücadelelerde bunlar kullanılmaktadır. Bu nedenle yardımcı olamayacağım maalesef.

 21. Umut dedi ki:

  Sizce şifacı clash royale gelirmi?

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Çok genel bir soru yani gelebilir ama belki gelmeyebilir. Gelirse dengeleri biraz değiştirebilir. Özellikle tank birliklerini ortadan kaldırmak epey zorlaşır. Bu durumda ona alternatif oluşturabilecek kartların da gelmesi gerekecek. Yani karışık bir durum maalesef.

 22. Umut dedi ki:

  Destem sizce nasıl ;
  Goblin fıçısı
  Kraliyet devi
  Balon
  Öfke
  Alev topu
  Minyon sürüsü
  Valkur
  Kocbası …
  Destem bu 3 tane efsanevi kartım var ama kullanmıyorum: lav tazisi, cehennem ejderi, buz buyucusu. Bunları kullanmamı onerirmisiniz

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Bu desteyi bence değiştirmelisin. Bunun yerine elindeki en yüksek karta göre bir deste bulmalısın. Bu senin için çok daha iyi olacaktır.

 23. Umut dedi ki:

  Kıvılcım bence listeye girmeli. Buz buyucusunun prensesten daha yararlı olduğunu düşünüyorum. Gece cadısı bence bu listedeki birçok efsanevi karttan daha ise yarar. Tomruğun 1. Sırada yer alması bence yanlış. 3. Sırada olmalı bana göre. Dediğiniz gibi herkesin düşüncesi farklı olabilir. Benim düşüncelerim bunlar. Saygılar

 24. Mehmet Efe IŞIK dedi ki:

  lav tazısı iyi bir buff aldı şu an yenilmez bir kart

 25. çağrı dedi ki:

  tomruk sonunda 2 oldu bu yüzden bir listeyi güncellemenin bir faydası var 1 prenses 2 tomruk 3 mega şövalye 4 kraliyet hayaleti 5 elektro 6 haydut 7 gece cadısı 8 buz büyücüsü 9 madenci 10 cehennem ejderhası bu arada sizin oyundaki isminiz gyrfalcon mu

 26. Mert dedi ki:

  55.000 altınım var mağazadan bende olmayan bir efsanevi kart almayı düşünüyorum. Kıvılcım,mezarlık,cehennem ejderhası ve oduncu bende var. Bunlar dışında sizce hangi kartı alayım?

 27. çağrı dedi ki:

  bu listeleri sıklıkla güncelleyebilirmisiniz siteye girince aa listeyi değiştirmiş bakalım demek keyifli oluyor da

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Her yeni karttan yeni karta listeyi düzenlerim. Aksini yapabilmek pek mümkün olmuyor çünkü buna ayıracak vaktim yok maalesef.

 28. Mustafa Kabak dedi ki:

  10-Mega şövalye: Artık etkili bir kart değil bir tank kartından beklenen her şeye sahip değil bence.
  9-Prenses:Durdurulamadığı zaman can yakıcıdır ve pek çok kart yerine güçlü vır alternatif olabilir.Ama yenmesi biraz kolay;)
  8-Haydut:İki metre ötesine bile birlik koysanız dikkati dağılır, bir şey yapamaz olur.Daha pek çok kart tarafından dur duruma bilmektedir bu yüzden düşüş gösterdi.
  7-Oduncu:Hızlı saldırısı ve öfke şişesi dışında ekstra bir özelliği olmayan bu kart bu sefer yükseliş gösterdi.
  6-Tomruk:Pek çok sürü birliğini ağlayabilir fakat düşmesinin sebebi kendisinin tek başına yeterli olamaması.
  5-Cehennem ejderhası:artık her taraf Bu kart ile tank birliklerine pek rahat yok çünkü bu kart onları saniyeler içerisinde ortadan kaldırabiliyor.Tek dikkat edilmesi gereken elektrik!
  4-Elektro büyücü:Düşüşünün sebebi artık pek kullanmadığım, verim aşamadığım bir kart olması onun dışında oldukça iyi bir kart.
  3-Buz büyücüsü:ilk sıradan düşüşünün sebebi hasarının çok düşük olması birlikleri yavaşlatabilmesine rağmen etkisini kaybetmeye başladı.
  2-Madenci: etkisi halen mevcut. Sinsi saldırıların merkezindeki bu kart (sizin deyiminizle:) arka olanda saldırılarınızı tehdit edebilecek kartları oyalamada ve yok etmede etkilidir.
  1-Kraliyet hayaleti:ilk sırada olmasını kesinlikle yeni bir kart olması ile alakası yoktur Bu kart hava birlikleriyle bile durdurulamayan tek kara birliği olma özelliğini taşıyabilir ne kadar çok dikkatini dağıtmaya uğraşırsanız o kadar canınızı yakabilecek bir karttır.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Liste için teşekkürler. İtirazım yok listeye zaten hemen hemen benzer kartları kullanmışız. Tabi ben Mega Şövalye kartının o kadar kötü olduğunu düşünmüyorum.

 29. çağrı dedi ki:

  valla yakınd a madenci 1 numara olcak heralde hep madenci çıkığ çıkıp duruyor 2 tane kaldı 3 level olmasına ben madenciyi çok iyi kullanamıyorum 3 olursa sizce kullanmalmıyım yoksa kullanmamalımıyım

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Seviye 3 olursa elbette kullanmalısın. Bu çok büyük avantaj demek. Seni 400-500 kupa yukarıya tek başına taşıyabilecek bir avantaj.

 30. çağrı dedi ki:

  yeni sıralamam 1 prenses 2 kraliyet hayaleti 3 tomruk 4 elektro büyücü 5 mega şövalye 6 gece cadısı 7 haydut 8 madenci 9 cehennem ejderhası 10 oduncu

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Liste paylaşımı için teşekkürler.

   • çağrı dedi ki:

    bence listeleri siz işlevselliklerine göre değilde sevme sıranıza göre sıralayın bende artık öyle yapıyorum o prensesin 1. olduğu listemde öyle sıraladım ve bu listede gece cadısı olmaması kötü olmuş bence cehennem ejderi ve oduncudan çok daha güzel olduğunu düşünüyorum

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Listeleri defalarca kendi fikirlerime göre oluşturduğumu söyledim zaten. İşlevsellik durumları da benim kendi görüşüme göre böyle dedim. Genel işlevselliğe bakacaksak Stats Royale bunları sunuyor zaten. Bu listelerin bir anlamı olmaz. Prenses neden ilk sırada derken sebebini öğrenmek için sordum ama görüyorum ki siz tepki gösterdiğimi falan düşünmüşsünüz.

     • çağrı dedi ki:

      yoo aklımın ucundan bile geçmedi niye öyle düşündünüzkü bu arada hep bir enderliğe odaklanmayın oyunda en sevdiğiniz kartlarınızın sıralamasını da bekliyoruz

      • Kaan Karadeniz dedi ki:

       Sevdiğim değil de nefret ettiklerimin bir listesini yapacağım yakındır. Baya gıcık kaptığım kart olmaya başladı oyunda.

     • çağrı dedi ki:

      nefret ettiklerinizi bekliyoruz

      • Kaan Karadeniz dedi ki:

       Bak ben bunu unutmuştum, bireysel bir liste oluşturayım en iyisi. Zaten ilk 3 her türlü belli: Cellat, Domuz Binicisi, Elit Barbarlar.

 31. çağrı dedi ki:

  liste güncellenmiş güzelde şu kartın yanında yazan 19 9 yeni gibi şeyler ne

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Yazının içerisinde belirttiğim gibi parantez içerisindeki rakamlar kartların bir önceki listede sahip oldukları konumları göstermektedir.

   • çağrı dedi ki:

    o anlamda değil bence böyle bir iş yapmanıza çok gerek yoktu anlamında ama yinede fena olmamış

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Bazı arkadaşlar sürekli o niye yok, bu niye yok dedikleri için listenin değişim durumunu göstermek için onları oraya koydum. Bu şekilde devam edecek liste oluşturmaları.

 32. çağrı dedi ki:

  bu arada konuyla biraz alakasız olacak ama sizin elinizde hangi kartlar yok benim ana çarımda bir kraliyet hayaleti yok yan çarımda ise kraliyet hayaleti mega elektro ve oduncu yok benim en büyük huyum bu yeni katıldığım bir klanda herkese sorarım sende hangi kartlar yok diye

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Öncelikle “çar” değil hesap. Bunu bir düzeltelim. Elimde Haydut, Kraliyet Hayaleti ve Lav Tazısı yok şu an.

   • çağrı dedi ki:

    alıştım çar demeye arkadaşlardan normalde bende sevmem ama hep çar çar akıldan çıkmıyor bir türlü hesap yazacaktım ama yazmaya üşenip çar yazdım

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Olur öyle ama alışkanlık yapma sonra hep öyle gider. Hesap en güzeli ve en garantisidir.

     • çağrı dedi ki:

      listeyi güncellemişşsiniz ama niye kraliyet hayaleti yok oyuna tamamen gelince ekliycekmisiniz yoksa size çıkınca mi ekliyceksiniz yoksa koymayı düşünmüyorsunuz benim listemde 1. sırada şuan ve listem şu 1 kraliyet hayaleti 2 elektro büyücü 3 tomruk 4 gece cadısı 5 prenses 6 mega şövalye 7 haydut 8 buz büyücüsü 9 mezarlık 10 oduncu 11 lav tazısı 12 cehennem ejderhası 13 madenci 14 kıvılcım bunlar benim kullanmayı en sevdiğim kartlar listeyi bu şekilde yaptım

      • Kaan Karadeniz dedi ki:

       Kraliyet Hayaleti kartını sadece özel etkinlikte kullanabildim. Daha fazla test etme şansım olmadığı için bir şey söylemek istemedim. Bu nedenle listemde yer almıyor. Kendi listenizi paylaştığınız için teşekkürler.

 33. Tuna dedi ki:

  Bence liste güncellenmeli

 34. İbrahim dedi ki:

  Sizce bu deste iyi mi;
  Mega şövalye
  Madenci
  Oduncu
  Oklar
  Çarpma
  Ateş ruhları
  Domuz binicisi
  Minyon sürüsü

 35. çağrı dedi ki:

  o değilde avcı ve şok birliği hakkında deste paylaşabilirmisiniz ikisi az önce ücretsizden çıktı ama nasıl kullanıldığını hiç bilmiyorum

 36. Dadash_FHN dedi ki:

  Benim Siralamam:
  1.Oduncu
  2.Buz Buyucusu
  3.Madenci
  4.Haydut
  5.Lav Tazisi(LavaLumber Kullandiktan Sonra Sevmeye Basladim)
  6.Elektro Buyucu(Ben Pek Sevmem)
  7.Tomruk
  8.Prenses
  9.Mega Sovalye(Klan Savaslarinda Ise Yariyor)
  10.Cehennem Ejderi

 37. çağrı dedi ki:

  benim sıralama şöyle 1 elektro büyücü çünkü çok güzel ve fazla özellikleri var 2 tomruk 2 iksire süper işler başarıyor benim gözümde 3 prenses favorimdir her zaman hiçbir destemden çıkarmam 4 haydut çok severek kullanırım 5 mega şövalya çok iyi olmasada kullanırken hoşuma giden bir kart 6 gece cadısı pekka ve golemle çok işe yarıyor 7 buz büyücüsü favörim herşeyi ile gerek yavaşlatması olsun gerek iksir bedeli olsun süper bir kart 8 oduncu hasarı fazla iksiri az hızlı çok işe yarıyor 9 mezarlık tam bir kombo kartı 10 lav tazısı iyide fazla bişr işe yaramıyor 11 madencigoblin fıçısı daha güzel bence 12 cehennem ejderhası çok güzel değil kolay durduruluyor 13 kıvılcım kısacası şöyle söyliyeyim çok kötü bir kart bu kadar

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Sıralama için çok teşekkürler. Güzel olmuş gerçekten ama Kıvılcım artık o kadar kötü sayılmaz.

   • çağrı dedi ki:

    çokta iyi değil çok counteri var kıvılcım benim desteme karşı bişey yapamaz mesela

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Elektro Büyücü, Çarpma, Tomruk, Buz Ruhu kartlarının dördünü aynı destede kullanırsam benim de kullandığım desteye bir şey yapamaz. Ama oyundaki dengeler şu an böyle değil maalesef.

     • çağrı dedi ki:

      elektro büyücü ile tomruk var bunların arasından ben pekkada kullanıyorum oda çok rahat durduruyor ayrıca kullanmasam da korumalar ve iskelet ordusu da durdurabiliyor

      • Kaan Karadeniz dedi ki:

       İskelet Ordusu göreceli bir çözüm. Yeni haliyle Korumalar çok rahat durdurabilir. Ama sorun şu, kaçımız sadece Kıvılcım kartını düşünerek bir deste yapmaya çalışıyoruz? Sanırım cevap belli. Ben genelde ne olur ne olmaz diye hep Elektro Büyücü ve Çarpma kartlarını kullandığım destelere eklerim. Bu sayede Kıvılcım benim için sorun olmaktan çıkar. Ama bazen çok akıllı oyuncular çıkıyor mesela onlar elimdeki iki kartı da boşa çıkartmayı başarıp Kıvılcım kartını etkili bir biçimde kullanabiliyorlar. İş biraz yeteneğe biraz da eldeki kartlara bakıyor diyebilirim.

 38. Talha dedi ki:

  Ben şuan 10. arena ya çıktım mağazaya efsanevi kart gelmesinin belli bir zamanı varmı

 39. Tuna dedi ki:

  Bana kalırsa Lav Tazı listede olmayı hak ediyor.Rakip sen atınca karşı koridordan saldırıya geçebilir ama karşılık vermesini bildiğinde sorun olmuyor.Sadece tank olabiliyor demişsiniz ama Tank olmasının yanında ölünce Destek birliği de olabiliyor ve Tank işini iyi yapıyor.Bana Kalırsa Hava birliklerin en dayanıklısı bu destede yer almayı hak ediyor.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Saygı duyuyorum ama onu destekleyecek birlikler olmadığı zaman Lav Tazısı tek başına bir iş yapabilen kart değil maalesef. Tabi ben öyle düşünüyorum. Belki ondan çok daha farklı biçimde faydalananlar olabilir.

 40. Mustafa Kabak dedi ki:

  10-Cehennem ejderhası:Elektro büyücü gibi bir kart varken bence daha üst sıralara çıkamayacak.
  9-Haydut:Bu karttan ancak rakibi tamamen savunmasız olduğu anda verim alınabildiğinden diğer durumlarda işlevsel değil.
  8-Oduncu: Bıraktığı öfke şişesi sayesinde onu bu sıraya koyabildim.Mini Pekka bile daha etkili bir kart olabilir ama saldırı ve hareket hızı bakımından bu daha iyi bir karttır.
  7-Madenci:Kendine özgün özelliği bir yana,bazı kartların ön plana çıkması bu kartı çok ama çok etkisiz hâle getirdi maalesef.
  6-Mega Şövalye: Kötü bi kart olmasa da çok iyi bir kart da değil.Alan hasarı vermesine rağmen saniye başına hasarı düşük gibi.Yani Pekka daha ön planda iken düşüktür.
  5-Tomruk: Tek başına destede bulunamaması gerekiyor çünkü hava birliklerine zarar vermediği için ok veya çarpma büyülerine de yer verilmelidir.Ama çok ama çok işlevsel olduğunu söylemek zorundayım.
  4-Gece Cadısı: Golem ön plana çıkarken (daha doğrusu iş bitirici desteler) bu kartı arka plana atamam tabi.İlk çünkü gibi olsa bu kart koşulsuz şartsız ilk sırada olurdu ama özellikle yarasalarının zayıflaması onun için kötü oldu.
  3-Elektro Büyücü:Son güncellemede çok az da olsa değişikliğe uğradı ama hâlâ etkisini yitirmedi.Sadece ön plana çıkan bazı desteler sebebiyle bir tık arkaya aldım diyebilirim.
  2-Prenses:Yemleme destelerinin ön plana çıktığı bir dönemde olduğumuzu biliyoruz.Prenses hem savunma hem de rakibi yemleme konusunda bir numaradır.Daha da iyisi, yok edilmediği zaman kuleye 3-4 defa vurması yine işleri yoluna koymaya yetiyor.
  1-Buz Büyücüsü: İtirazınız varsa söyleyin ama benim fikrime göre oyunun en iyi kartları arasında bile yer almalıdır.Yavaşlatma etksi savunmanın kralını yapmanızı sağlıyorken her durumda birliklerinizin ve binalarızın çok daha relax hareket etmelerini ve extra işlev görmelerini sağlıyor.Hasarı düşük görünse de toplu halde gelen birliklere karşı çok etkili olabilmektedir.İyi oyunlar:)

 41. çağrı dedi ki:

  lav tazısını neden bu listeye koymadınız ejder yerine o olmalıydı bir sürü kombosu var uçan makine balon gibi evet kendi balına ttığımızda fazla işe yaramıyabilir ama klon ve öfke atsan bile bu kart en iyiler listesine kesinlikle girer

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Lav Tazısı kartını kullanışlı bulmuyorum çünkü. Sadece tank olmaktan başka bir işe yaradığını söylemek doğru olmaz. Kuleye gitmesine izin verip karşı koridordan saldırı yaparak oyunun kaderini değiştirmek mümkün. İlerleyen zamanlarda biraz güçlü hale getirilirse belki listeye eklerim.

   • çağrı dedi ki:

    yani tazı bolon gibi bir komboyu yaparsak ve sol taraftan saldırırsak iksirimiz biteceği için rakip sağdan saldırı yaparsa etkisiz kalabiliriz mi demek istediniz öyleyse benim için çok sıkıntı çıkarmıyor çünkü bu kartın kullanımını pekka gibi öğrendim nedense tank birimler oyunda en sevdiğim kartlar arasında 1. sıradalar hep

 42. Mustafa Kabak dedi ki:

  Abi listeyi güncellecek misin çünkü mezarlık eskisinden de daha iyi bi hâl aldı ve eski popülerliğine döndü değil mi 🙂

 43. orucov nurlan dedi ki:

  kaan karadeniz senin kendin kacinci arenasin?ve mega sovalye mi elektro buyucumu?ben ce mega sovalyeden iyi kart yok

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   10. Arena ve 11. Arena arasında sürekli değişir sıralamam. Yeni deste denediğim için pek ileri gitmek nasip olmuyor. Mega Şövalye ve Elektro Büyücü birbirinden bağımsız kartlar ama illa bir seçim istiyorsan Elektro Büyücü derim.

 44. Tuna dedi ki:

  Sizce gelecek güncelleme Kıvılcım kartına yarayacak mı ?Hasarı %15 azaltılacak ama vuruş hızı %20 artırılacak.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Tek yönlü bakmamalısın. Kıvılcım kartının işe yaramasını engelleyen en önemli kart Elektro Büyücü kartı. Ona da el atıp onu biraz daha güçsüz hale getirecekler. Kıvılcım daha kullanılır hale gelir ama çok büyük şeyler beklememek lazım.

 45. Ali Karacay dedi ki:

  Elektro büyücü nasıl güçlü oluyor? Bende kıvılcımda var elekto büyücüde en iyisi kıvılcım 1200 can götürüyor ve canı fazla. Elektro büyücü 200 can götürüyor goblinler bile öldürebiliyor..

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Bunun iki kartın birbiriyle kıyaslanmasıyla bir ilgisi yok. Tüm kartlarla durum ortada bulundurularak yapılmış bir kıyaslama söz konusu. Yoksa Elektro Büyücü kartını Mini P.E.K.K.A. tek vuruşta ortadan kaldırabilir veya Kıvılcım kartını Yarasalar tek başına ortadan kaldırabilir. Oyunu daha geniş açıdan düşünmelisiniz.

 46. Mustafa Kabak dedi ki:

  Ayrıca tomruk olan bir destede alev topu veya oklar olmazsa minyon sürüsü gibi bir karta karşı zayıf kalman an meselesi

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Evet bak bu dikkat edilmesi gereken bir durum. Tomruk olduğunda alan hasarı veren bir değil birkaç kartı destede bulundurmak gerekir.

 47. Mustafa Kabak dedi ki:

  Ben MEGA şövalyeyi aldım ve hiç pişman olmadım tek sıkıntı felâket kulesi oluyordu ama onu sa bir şekilde halledip devle kombin yaparak bu kartla harikalar yarattım bence ilk 3 te olmalıydı bu kart ve mezarlık listede olamayacak kadar kötü bir kart değil!

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Mezarlık artık kolay durdurulan bir kart olduğu için listede yer almıyor şimdilik. İlerleyen zamanlarda durum farklılık gösterebilir.

 48. SadeceBiri dedi ki:

  Benim sıralamam şu şekilde

  1- Elektro büyücü,neden diye sorarsanız,bir kart düşünün,hasarı fazla olsun,menzili uzun olsun,düşmanların saldırılarını bloke etsin,bu kart elektro büyücüdür.

  2-Tomruk uzun menzilli,birçok düşmanı etkisiz bırakabilir

  3- Mega şövalye. Alan hasarı veren bir karta göre hasarı gayet iyi ve canı oldukça fazla,ama yakında gücü düşürülür diye düşünüyorum.

  4-Buz büyücüsü. Hasarı az ama düşmanları yavaşlatması,bir avantaj doğru kullanıldığında gayet iyi bir kart,savunma açısından muazzam

  5- Madenci Muazzam bir tank görevi görmesi ve arenada herhangi bir yere gönderilebilmesi büyük bir avantaj sağlıyor,balon kartı ile kullanmak favorim

  6- Mezarlık. Çok kolay durdurulabilen bir kart ama kullanmasını bilen oyuncular için bu büyük bir sorun değil,Favori kombinasyonum dev iskelet+kara prens+mezarlık

  7 Haydut. Bu kart saldırı ve savunma yapabilse bile bir valkür kartı için sorun değildir,turnuvalarda çok kullanılan bu kart için 7 numaranın ideal olduğunu düşünüyorum

  8- Oduncu Benim gözümde müthiş bir kart,saldırı savunma herşeyi yapabilen bir kart,ama artık fazla kullanılmıyor

  9 Gece Cadısı Bu kartı çok kullandım,ilk çıktığında muazzam bir karttı,ama gelen güncellemeler bu kartı bu sıraya itti

  10- Prenses. Oyundaki en uzun menzilli birlik,alan hasarı veriyor ama bu kart yemlemen taktiğinden başka bir işe yaramıyor

  11 Cehennem Ejderhası Tank birliklerini eritiyor ama kolay bloklanan bir kart,yani fazla iyi değil

  12-Lav tazısı Bu kart tanklama işini çok iyi üstleniyor, kendi başına büyük bir tehdit değil fakat lav köpeklerinin hasarı oldukça fazla

  13- Kıvılcım İçinizden “Canı fazla hasarı fazla daha ne istiyorsun” Diyenler olabilir fakat o kart şarj olana kadar çok kolay engelleniyor

  Benim düşüncem bu yönde 🙂

 49. çağrı dedi ki:

  mega şövalye oyuna gelmeden önce en sevdiğim karttı diyebilirim oyuna gelmesini 4 gözle bekledim mücadelede çok hoşuma gitmişti ama 9 galibiyet yaptığım için kartı alamamıştım daha az önce açtığım efsanevi sandıktan geldi pekkanın yerine koydum ama sonra pekkanın yerini tutamadığını öğrendim kullanımı bana göre aşırı zor çünkü bilmiyorum kullanımı kolaymı ama dikkati çok kolay dağıtılıyor bana göre ilk 3 bu elektro prenses tomruk diğerlerini pek sevmiyorum haydut dışında

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Yorumun için teşekkürler. Mega Şövalye ile P.E.K.K.A. kartını aynı destede kullanmayı deneyebilirsin.

 50. Dadash FHN dedi ki:

  Oduncunun Burada Olmasi Gerekiyor.Cunki DPSi Çok Yüksek Ve Öldüyünde Düsen Öfke Sisesi Arkasindakiki Birlikleri Çok Güçlü Yapiyor.

 51. İşsiz bir insan dedi ki:

  buz büyücü bu sırayı hak etmiyo biliyorum güncelleme aldı ama hala hala işe yaramaıyor ilk 200 de kullanılan kartlar da bunun kanıtıdır !!!!
  10-Gece Cadısı(Güncellemelerle gücünü baya bir düşürdüler
  9-Mezarlık(Güncellemeyle 2 iksir lik çarpma tomruk ve buz golemine çok daha kolay yem oluyor)
  8-Lav Tazısı (Çok sevdiğim bir efsanevi karttır ve de işlevi yüksektir
  7-Cehennem Ejderhası(Mega şövalye genellikle büyük tankları pek iyi savunamaz bu yüzden mega şövalye destelerinde vazgeçilemez kartımdır)
  6-Tomruk (Güncellemeyle yarasalar bufflandığı için artık o kafdar da iyi değil
  5-Prenses(ben tuzak desteleri yoğunlukla kullandığımdan bu kartı seviyorum
  4-Madenci(Her zaman kullanılabilecek oldukça işlevsel bir karttır)
  3-Mega Şövalye (Ben bu kartı çok seviyorum ama 7 iksir olduğundan desteklenmesi çok zor ama desteklendiğin rakip bunu durduramaz ve 2 v2 de çok işe yarıyor
  2-Elektro Büyücü (Oldukça işlevsel bir karttır Tüm destelere oturur.1. sıraya koymamamın sebbi ise genellikle elekrto büyücüsü oldukça kolay engellenebiliyor vede öldüğündeve genellikle küçük birlikle karşı kafası çok karışık ve karşıma geldiğinde çok kolay alt edebiliyorum)
  1-Haydut (En güzel efsanevi kart bu kartı elektro büyücüsünün önüne koymamın sebebi ise 3 iksir ve rakipte olduğunu keşfettğinde her zaman onu engellemek için bir kart bırakman gerekir. Ve eğer geç kalırsan iş işten geçmiştir. Şu an oyundaki en sinsi saldırıların başrolünde o vardır1. sıraya kimi koysam diye çok uzun süre düşündüm ve hayduta karar verdim

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Liste için teşekkürler. Güzel olmuş, keyifli oyunlar dilerim.

   • çağrı dedi ki:

    mega şövalyenin tüm kullanım çeşitlerini denedim

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Tam olarak yaşadığınız problem nedir bu kartla ilgili?

     • çağrı dedi ki:

      kullanımına alışamamam benim için bu kart 5. 6. sırada falan olmalı bu kadar ileri koymayabilirdim ama yiğidi öldür hakkını yeme bu kart için de geçerli olacaktır canı fazla hasarı orta ama dediğim gibi ben çok sevmedim ama çok fazla seveni de olduğu için ben kendi listemde bu sıraya koydum

 52. Mustafa Kabak dedi ki:

  Gece cadısı zaten yarasalarıyla işe yarıyodu ilk başta öldüğünde 4 yarasa çıkarıyo du şimdi 2 5sn de 2 yarasa çıkıyodu artık 7sn oldu artık efsanevi niteliği bile kalmadı bu kartın.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   O yüzden gerilere doğru düştü ama yeni güncellemede biraz toparlayacağını düşünüyorum ben.

 53. Mustafa Kabak dedi ki:

  Abi mezarlık 2.den 9.ya nasıl düştü bana göre en iyi efsanevî kartlardan birisi ve sadece 2 iskelet eksik çıkarıyor ben hiçbir şey anlamadım.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Diğer kartlar daha fazla önem kazandılar çünkü ve Mezarlık kartını durdurmak çok daha kolay hale geldi. Değişken durumlar bunlar yani yarın daha farklı bir durum da olabilir. Oyunda en kullanışlı olan her zaman bir adım ön plandadır.

 54. Ersin dedi ki:

  Gece Cadısı 3. Sıradaydı ve şimdi 8.mi oldu

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Evet, çünkü artık çok daha güçsüz ve kolayca durdurulabilir hale geldi. Supercell tekrar bir güzellik yaparsa yerini değiştirmeyi düşünebilirim.

 55. Tuna dedi ki:

  En iyi Destansılar yazısı yazabilir misiniz acaba?

 56. Mehmet Efe IŞIK dedi ki:

  ya bence bir sıralamyı gözden geçirsen sevinirim çünkü gece cadısı bence artık oyundaki en güçsüz kartlardan birisi ve de prenses bence daha iyi bir yerlerde olmayı hak ediyor

 57. çağrı dedi ki:

  benim sıralamam 1 mega şövalye 2 gece cadısı 3 haydut 4 tomruk 5 elektro 6 prenses 7 mezarlık 8 lav tazısı 9 buz büyücüsü 10 oduncu 11 madenci 12 kıvılcım 13 cehennem ejderhası

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Mega Şövalye henüz herkes tarafından kullanılabilir kart değil. Yorumun için teşekkürler.

   • çağrı dedi ki:

    düşüncelerim değişti diyebilirim 1 tomruk 2 elektro büyücü 3 haydut 4 prenses 5 gece cadısı 6 mezarlık 7 lav tazısı 8 buz büyücüsü 9 oduncu 10 madenci 11 kıvılcım 12 cehennem ejderhası kıvılcımı cehhennem ejderinden daha üstün görmemin sebebi cehhennem ejderi kuleye ulaşması çok zor kıvılcım ise bir kez olsa bile vıruyor zaten 2. curuşta kuleyi alıyor

 58. İsimsiz cr gamers dedi ki:

  1 Mega şövalye canı ve hasarı
  2 Elektro c.e. kivilcim ve f.k. gibi
  kartları alıyor
  3 haydut hızı başına bakması hasarı
  4 gece cadısı harika bir oyun kurucu
  5 lav tazı canı ve köpekleri
  6 oduncu hasarı ve öfkesi
  7 madenci savunma ve yeraltı hücumu
  8 tomruk zayıf kartları az iksirle alıyor
  9 buz b. Yavaşlatıyor ve hucuuuuum
  10 mezarlık güçlü adamla harika iş
  11 Cehennem e. Elektro olmadı3-0
  12 kıvılcım ıo eb golem le bitiyor
  13 prenses iyi ama zayif

 59. Enes dedi ki:

  1-) madenci — Güzel zamanlamayla beraber çok taktiksel bir kart oluyor.
  2-) tomruk
  3-) mezarlik — zehirle beraber iyi oluyor
  4-) lav tazisi
  5-) buz buyucusu
  6-) prenses
  7-) elektro
  😎 oduncu
  9-) cehennem — kuleye ulaştırabilirsen affetmez ama zor
  10-) haydut

  3400 kupadan beri ayni desteyle oynuyprum. Su an 4600 kupayim. Desteği kendim buldum. Lav tazisi-minyon-minyon sürüsü-madenci-mezar tasi-ok-yildirim-mega dalkavuk
  Yildirimla elektro buyucu, buz büyücülerini topluyorum sorun olmuyor. O yüzden ben elektro ve buz buyucusunu pek etkili göremiyorum

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Teşekkürler yorumun için. Deste gerçekten iyimiş. Şu düzenlemeler bittikten sonra paylaşımlara başladıktan sonra sitede yer verebilirim.

 60. Ahmet dedi ki:

  Bana iyi bir deste lazim lav tazi gece cadisi elektro buz buyucusu haydut ve mezarlik yok

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Arama kutusunu kullanarak elindeki en yüksek seviyeye sahip kartı yazıp arama yapabilirsin. Desteler karşına çıkacaktır, daha sonra uygun olanı seçip kullanabilirsin.

 61. Tuna dedi ki:

  Bana kalırsa sıralama şöyle.1-Tomruk:Tüm kara birliklerini itebilmesi ve iksir maliyetinin düşük olması sayesinde çok kullanışlı.
  2-Elektro Büyücü:Arenaya çarpma büyüsüyle girmesi ve saldırı yaparken sersemletme etkisi yaratması onu kullanışlı ve onu durdurmaya çalışan taraf için çok sinir bozucu hale getiriyor. Karşı saldırıya geçme konusunda birçok karttan daha iyi.
  3-Gece Cadısı:Hayatta kaldığı sürece yarasa üretmesi,ölünce yarasa çıkarması ve yakın dövüş birliği olmasına rağmen birazcık menzili olması ile en kullanışlı efsanevi kartlardan biri.
  4-Prenses:Uzun menzili ve hava ve kara birimlerine alan hasarı vermesiyle ayrıca rakibin oklar büyüsünü kullanması için yem olarak kullanılabilmesi ile etkili bir efsanevi kart.
  5-Mezarlık:Özellikle Tank kartlarının desteğiyle kuleye çok yüksek hasar verme miktarı var ayrıca dondurma büyüsü ile de ölümcül olabilir.Vereceği hasarın özellikle desteklenirse çok hızlı ivme kazanması bu kartı doğru kullanıldığında çok ölümcül yapıyor.
  6-Madenci:Arenanın her yerinde kullanılabilmesi ve tank görevi görebilmesi onu ani saldırıların ustası haline getiriyor.Savunmada Prenses kartını durdurmak için ideal ayrıca
  7-Lav tazı:Özellikle hava kartlarını koruma konusunda en iyi tank olduğu söylenebilir.Tek başına gönderilmediği sürece desteklenirse oldukça etkili bir efsanevi kart.
  8-Haydut:Birbirinden ayrı duran birlikleri kolayca ortadan kaldırması ve 3 iksir değerinde
  olması ile doğru kullanıldığında etkili bir kart.
  9-Buz büyücü:Hasarının az olduğu doğru ama hava ve kara birliklerini yavaşlatarak zaman kazandırıyor ayrıca iksir değeri düşük.
  10-Cehennem ejderhası:Saldırıda kuleye ulaşmasını sağlamak zor ama savunmada tank kartlarını kolayca eritebilme potansiyeli var.
  11-Oduncu:Hasar miktarı,ölünce öfke şişesi bırakması,çok hızlı olması gibi özellikler onu çok güçlü göstermesine rağmen aslında hasar alma miktarın düşük olması sebebiyle çok etkili olduğunu düşünmüyorum.
  12-Kıvılcım:Çok yüksek hasarına rağmen Çarpma ve Elektro Büyücü kartlarının şarjını sıfırlaması ve alan hasarı vermesine rağmen çok yavaş saldırması yüzünden düşük iksir gerektiren kartlarla durdurulabilmesi onu cidden kullanması zor bir kart haline getiriyor.

 62. Mehmet Efe IŞIK dedi ki:

  Benim listem
  1- Gece Cadısı(şimdi eğri oturup doğru konuşalım gece cadısı dengesiz ve oldukça güçlü bir kart)
  2- Tomruk (diyecek pek bir şey yok kara birliklerini savunuyo öle işte metada çok kullanılıyor.)
  3- Elektro Büyücü (hem saldırı hem de savunma için etkileyici bir kart)
  4-Mezarlık (düzgün ellerde kullanılınca eğer elinizde zehir yoksa durdurmanın yolu yok)
  5 Madenci (iyi bir ini tank görevi ve arenın her yerine gidebilmesi önemli özellikler)
  6-Prenses (menzili gerçekten çok uzun ama canı az ama bence kullanmaya değer)
  7-Oduncu(eğer elinizde gece cadısı yoksa kullanabileceğiniz bir kart gec cadısından önce iyiydi)
  8-Haydut (düşük iksirli ve iyi hasarlı bir kart gece cadısı madenciyle ve koçbaşıyla iyi bir sinerjisi var)
  9-Lav Tazısı (cellat ve elektro büyücü çıkmadan önce iyi bir karttı ama bence artık çok iyi değil)
  10-Cehennem Ejderi (kolay engellenebiliyor.ve hemen ölüyor. ama yüksek canlı birimlere karşı çok iyi iş yapabiliyor)
  11-Buz Büyücüsü (Canı az ve hasarı da öyle ve yavaşlatma etkisi de bir işe yaramıyor. Çünkü elektro büyücü daha iyi
  12-Kıvılcım( oyunun en kolay ölen efsanevi kartı çok kolay ölüyor ve de rakibin elinde sıfırlayabilen kart varsa kıvılcım paket oluyor.)

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Güzel öneriler gerçekten. Açıklamalar için de ayrıca teşekkürler. Bakalım daha farklı ne gibi fikirler gelecek.

   • SadeceBiri dedi ki:

    Bir yorum yapmak istiyorum,mezarlık kartını valkür,oduncu,korumalar,goblin çetesi,bombacı,doğru kullandığınızda dart goblini de durdurabilir,zehir kesinlikle şart değildir.,Buz büyücüsü hasarı az olduğundan sevilmese de elit barbarlar,oduncu,binici balon gibi kartları yavaşlatması büyük bir avantaj kazandırır.Gece cadısını benim de çok kullanmış olmama rağmen güncellemeler daha az kullanılır hale geldi,ayrıca oduncu kartına bir de böyle bakın;Öfke büyüsü 2 iksir ve siz de 2 iksir karşılığı 0,7 saniye hızla vuran ve canı da az olmayan bir kart almış oluyorsunuz,ve şu bir gerçek ki Gece cadısı gelmeden önce oduncu daha fazla kullanılıyordu.

    Kaan Hocam bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Zehir garanti karttır. Sebebi şu, hangi kartı kullanırsan kullan rakip büyü ile karşılık verip onu ortadan kaldırabilir ama Mezarlık kartını savunurken Zehir kullanırsan rakip bir daha o kartı kullanmaya dahi cesaret edemez. Oduncu kararlı bir kart değil. Ona uygun en iyi desteyi bulman durumunda etkili bir biçimde kullanılabilir. Onun dışında etkisiz kalabilir. İleride değişebilir tabi her şey ama şimdilik böyle.

     • SadeceBiri dedi ki:

      Bence, oduncu ile mini pekka eşit kartlar tek fark oduncunun öfkesi,ama metada göremiyorum kendisini ve şimdiye kadar gördüğüm en iyi oduncu destesi lavalumber destesidir.

      • Kaan Karadeniz dedi ki:

       Birisi efsanevi kart, öteki ender kart. Birinin seviyesini 3 yapmak işe yarar olmasını sağlamak demek. Diğerinin seviyesinin 8 olması ise her zaman işe yarar olması demek. Hangisinin seviyesini daha kolay yükseltebileceğini biliyor olmalısın. Ama turnuva standartlarından söz ediyorsan o zaman iş bambaşka bir boyut alır.

 63. Mehmet Efe IŞIK dedi ki:

  ya şimdi en iyi efsanevi kart sıralaması herkese göre değişir (üstte belirtttiğini biliyorum) ama mantıken en çok KULLANILAN kartlar listesinden en çok kullanılan efsanevilere bakman gerekmiyor muydu ?

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   En çok kullanılan olması en işe yarar olduğu anlamına gelebilir ama yanıltıcı da olabilir. Bu deste benim kişisel görüşüme ait bir deste. Mesela yarın öbür gün destansı kartlarla ilgili bir şey yazmak istesem en tepeye ne kadar sevmesem bile Cellat kartını ekleyebilirim. Çünkü pek çok stratejiyi bozan bir kart şu an. Ama şu an en çok kullanılan destansı kart o olmayabilir.

   • Mehmet Efe IŞIK dedi ki:

    evet ama düşük arenalarda açılan destansı kartlar daha fazla kullanılır onun yerine stats royale de ki 11. arena verilerine bakmak daha doğru olur ve de efsanevi kartlar genellikle oyunun mantığını çözmüş kişilerde bulunur

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Elimde 2 tanesi hariç tüm efsanevi kartlar var şu an ama ben onları kullanmıyorum çünkü oyun tarzıma uygun değiller. Sadece 11. arena verilerine bakıp bir şeyler belirlemek doğru değil. Oyun sadece o arenadan ibaret değil maalesef. Ama söylediğiniz bir konuda haklısınız, efsanevi kartları herkes doğru kullanamaz.

   • SadeceBiri dedi ki:

    Şahsen benim biniciden nefret edip kullandığım gibi

 64. Sanberk Öztürk dedi ki:

  Ayrıca Tomruk en sonlarda olmalıdır Kıvılcım ve Cehennem Ejderi en başlarda yer almalıdır.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Tomruk işlevsel bir kart ve pek çok oyuncunun favorisidir. Kendine ait sıralamada çok farklı olabilir tabi buna bir şey diyemem.

 65. Sanberk Öztürk dedi ki:

  KIVILCIM VE CEHENNEM EJDERİ İLK 10’DA YER ALAMAYACAK KADAR KÖTÜ MÜ YANİ?! SAÇMA.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Tamamı büyük harflerle yazmayın lütfen. Okuması çok zor oluyor. Açıklamalar yazıda yer alıyor. Kuleye ulaşmaları aşırı zor olduğundan bana göre geri planda kalıyorlar.

   • Sanberk Öztürk dedi ki:

    büyük harflerle yazdığım için özür dilerim ancak neden okuması zor bence gayet rahat

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Tamamı büyük harfle yazılı olan metinleri okuma rahatlığıyla normal metinleri okuma rahatlığı arasında çok büyük farklılık var. Bu bilimsel bir gerçektir. Tamamı büyük harflerle yazılanları okumak kolay olsa her gazetede, dergide, blog adresinde veya sitede bunları görürdük.

   • SadeceBiri dedi ki:

    Kıvılcım kuleye ulaşana kadar rakip çok kolay engeller,ben o kartın ciuv ciuv ciuv 😀 😀 diye şarjlanmasını bekleyemem

 66. MerTheGamerTR dedi ki:

  Benim siralamam.
  1- Mezarlik (Dondurmayla beraber harika is yapiyor. Bazen donmus valkuru bile aliyorlar.

  2- Tomruk (2 iksire hem menzili uzun, hem yuksek hasar sahip, hem genis, hem de kars birimlerini ittirebiliyor.

  3- Oduncu (Oduncuda dondurmayla is yapabiliyor. Dusuk canli kaldiginda donduriyorum ve bummm… Ustelik 4 iksir veriyorsun ve cok hizli ve saniye 285 vuran bir birin yerlestiriyorsun. Canida 4 iksir icin gayet guzel)

  4- Prenses (Maca baslarkenki favori kartimdir. 9 iksir oldugunda kopruden yerlestiriyorum. Bazen mezarlikla prensesi kullanirim cunku prenses rakibimin coklu birim koymasini engelliyor)

  5- Buz Buyucusu (Buzcuyu elektrodan daha cok sevmemin sebebi 2sv elektro alev topuna oluyor ama buzcu olmuyor. Ustelik sahaya cok havali bir inisi var :P)

  6- Elektro Buyucu (Cani cok az oldugu icin sevmem. Yuksek arenalardaki her kart zaten oldurebiliyor.)

  7- Gece Cadisi (Golemle kombine edildiginde gayet sinir bozucu bir kombo ortaya cikiyor. Aslinda 7den iyisini hakediyor ama asagilara koymayi unuttum simdi silmeye useniyorum :D)

  8- Haydut (Rakibin iksiri yokken veya ortadan saldiginda kuleye ciddi hasar veriyor. Ustelik 150 civari bir cani kalsiysa kuleye isinlabiliyor)

  9- Lav tazisi (Balonla kombine edildiginde harika bir kombo cikiyordu. Taki elektro buyucu cikana kadar)

  10- Madenci (Seninde dedigin gibj elektro buyucu cikana kadar iyi bir kartti. Fakat elektro ciktiktan sonra mizrakli madenci ya da madenci minyonlar gibi basit ama ise yarayabilir kombolar durdurulmaya baslandi. Madencinin korudugu birimlerin uzerine elektro atiyolar ve savunuyorlar ve ustelik elektroyla karsi saldiriya cikabiliyorlar.

  11- Cehennem Ejderhasi (Son zamanlarda gelen bufflar sayesinde kullanilmaya baslandi ama hala kuleye vurmasini saglamak cok zor)

  12- Kivilcim (Aciklamama gerek var mi :D)

 67. Dadash FHN dedi ki:

  En iyi destansilar oylama ile olsun.senin siralamana anti olan bir cok yorum goruyorum.Mesela benim gibi oduncu sevenler,lav tazisi sevenler.
  Benimki Pekka dogru kullanildigi zaman ölumcul ötesi bir kart

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Bu çok normal değil mi? Herkesin kendi düşüncesi var, oylama ile yaparsam altyapısını hazırlamam lazım yani çok uzun sürer. Herkes kendi düşüncesini uygun şekilde dile getiriyor ve karşılıklı tartışıyoruz. Bu oyunumuzu geliştirmek için iyi bir yöntemdir.

 68. Mustafa Kabak dedi ki:

  Şövalye ya da yıldırımlı desteler de etkili bir de.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   9. Arena sonrasında çok kişi Yıldırım kullanıyor çünkü Cellat kartını etkisiz bırakmanın en kolay yolu bu. Cellat çok oyuncuya problem yarattığından bu tür çözüm üretti pek çok kişi. Şövalye zaten oyun çıktığından beri aynı etkinliğini koruyan ender kartlardan birisi.

 69. Mustafa Kabak dedi ki:

  Haklısınız elektro büyücü sayesinde cehennem ejderhası ve kıvılcım sıradan kart gibi oldu tek başına alıyor bu yüzden çok iyi kart ama bir o kadar da sinir bozucu:)

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   İşte bu nedenle pek çok kişi artık destesinde Alev Topu veya Zehir kullanıyor. Başka türlü Elektro Büyücü ile uğraşmak çok can sıkıcı.

 70. Mustafa Kabak dedi ki:

  Abi bir de oyuncu kodunu ve klanın adını adını yazabilir misin desteni ve ilerlemeni merak ediyorum benimki #GVURL92L bakabilirsiniz. Teşekkürler

 71. Mustafa Kabak dedi ki:

  Benim sıralamam 1-Mezarlık(her zaman golemle kullanırım favorimdir.) 2-elektro büyücü 3- cehennem ejderhası (bence güzel savunma kartı) 4-madenci 5-prenses (zaten çoklu birliklere 1 kez atış yapması yetiyor) 6-gece cadısı (henüz bende yok ama yarasaları güçsüzleşirildi o yüzden bu şekilde) 7-haydut (başka hiçbir kartta bunu gibi bir özellik yok) 8-oduncu 9-tomruk 10- buz büyücüsü 11 lav tazısı (sadece tek saldırı stratejisi var ) 12 – kıvılcım (çünkü artık durdurulması üst arenalarda çok kolay bence) bu arada lav tazısı tek başına kalınca çok etki yapmıyor fakat golem kulede ölse bile ölümcül etkisi var 1 iksir feda olsun bunun için ve en iyi destansım golem bu arada.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Güzel sıralama olmuş, eline sağlık. Şu an Elektro Büyücü çok iyi durumdayken Cehennem Ejderhası ve Kıvılcım benim için aynı seviyede aslında. Bakalım bir sonraki güncellemede neler olacak.

 72. Dadash FHN dedi ki:

  Oduncuyu savunma karti gibi dusunmeni bayagi bi garipsedim.Balon ile çok iyi bir sinerji olusturuyor.Balon kuleye dogru ilerlerken Oduncu yerdeki Balonbelasi kartlari temizliyor(Okçu,Büyücü,Silahşor) ve öldüyünde öfkesi Balonun kuleye 2 atış atmasını sağlıyor.

  Benim sıralamam:
  1.Oduncu
  2.Buz Büyücüsü
  3.Elektro Büyücü
  4.Madenci
  5.Lav Tazisi
  6.Tomruk
  7.Mezarlik
  8.Gece Cadisi(Ben Pek Alisamadim)
  9.Haydut
  10 .Prenses.

  Veee Benim Siralamanin En Tartismalik Kismi Mezarlik ve 7cilik ne demek.Minyonlar ve I.Ordusunu Hic Cikartmadim Desteden.

  En iyi Destansilari Isteriz.Bana Gore Pekka.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Güzel sıralama ama ben Buz Büyücüsü ve Elektro Büyücü durumunu anlamadım. Neden onu daha iyi görüyorsunuz? Oysa daha avantajsız bir kart değil mi?

   • Dadash FHN dedi ki:

    Cok daha iyi kullaniyorum ve alev topuna ölmediyi ve 1 iksir daha ucuz oldugu icin onu kullaniyorum ve rakib cok buyuk bir strateji kurmussa(pekkali, golemli stratejilere karsi cok iyi gidiyor.

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Demek istediğinizi anladım ama Alev Topu ile Buz Büyücüsü konusunda emin değilim çünkü seviyesi yüksek olduğunda Alev Topu doğrudan onu ortadan kaldırabilecektir. Belirli destelerde sıkıntı yaşanabilir.

     • Dadash FHN dedi ki:

      Rakip hep klandan Alev topu isteyip Alev topunu Cok yuksek yapmissa o Buz Buyucunun sucu deyil.

      • Kaan Karadeniz dedi ki:

       Elbette öyle ama bu bir dezavantaj. Her ne kadar göz ardı edilebilecek olsa bile bu kartın hasar bakımından hala sıkıntılı olduğunu unutmamak gerekir.

 73. SadeceBiri dedi ki:

  Mesela bende gece cadısı ve madenci kartı bulunurken ben mezarlık kartını kullanmayı tercih ediyorum.Çünkü bence zafer kazanmayı daha çok garantiliyor.Ve gece cadısı ciddi anlamda kullanımı zor bir kart.Ama oduncu da bu kadar geri plana düşmemeliydi çünkü doğru kullanıldığı zaman öfkesi büyük bir avantaj sağlıyor yani benim düşüncem bu yönde.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Gece Cadısı kartını durdurmak için hala oyuncuların bir kısmı sorunlar yaşadığından listede üst seviyelerde olmaya devam edecek gibi görünüyor. Oduncu zaafları çok olan bir kart. 4 iksirle kullanıyorsun ama icabında 1 iksir kullanım bedeline sahip olan İskeletler ile bile durdurulabiliyor. Dengesiz bir kart, biraz sevgiye ihtiyacı var. Belki ileride güçlendirmeyi düşünebilirler.

   • SadeceBiri dedi ki:

    Oduncu 0.7 saniyede 200 hasar veriyor(1.seviye) güçlendirilirse bence ortalamanın üstünde bir kart olur

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     İşte Supercell o riski alır mı emin değilim. Elit Barbarlar da saldırı hızı açısından çok güçlüydü sonradan düşürdüler. Mutlaka ilerleyen güncellemeler içerisinde değişiklikler olacaktır ama nasıl değişiklikler olur bunu bilemiyorum.

 74. Mustafa Kabak dedi ki:

  Bunun gibi oyundaki en iyi kart veya en iyi 5-10 kart gibi bir sayfa oluşturabilir misiniz ya da enderliklerine göre

 75. Batuhan dedi ki:

  bence lav tazı 9.sırayı haketmiyor çünkü ben lav tazı kulanıyorum balonla birlikte ama yıldırım sayesinde durdurulması çok zor oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir