En iyi 10 efsanevi kart (Aralık 2018)

clash royale en iyi efsanevi kart

You may also like...

297 Responses

 1. çağrı dedi ki:

  ben kartları eskiden şu şundan iyidir şunun şöyle özelliği vardır diye sıralıyordum.Bazı oyuncular şu kart süper şu kart kusursuz diye yorumlar yazınca ben kafama göre değil hepsini teker teker deneyerek yazdımbu sıralam çok erken gelecektii ama hem sınavlarım hem de kartları denemem çok uzun sürünce baya bir aksadı sıradan kartları sıraladım ama beğenmedimm bu yüzden sıralamadım ender ve destansıları ise hiç açıklamma yapmadan yazdım sıralama bu şekilde
  10 cehennem ejderhası bu kartın 5. olmasmasına çok şaşırdım artık tank kartları bu karta karşı desteklemek çok kolay olmuş kuleye hala ulaşması çok zor arasıra işe yaradığı içiin 10. sırada
  9 gece cadısı saldırızı çok iyi savunması çok iyi yarasa özelliği çok iyi ama çok hassas ve tek başına kullanılıncaa pek bir işe yaramıyor normalde 7. sıradaydı
  8 mega şövalye bu kart 4. sıramdaydı ama artık sonlarda çünkü bir kart atınca illa arkasından deesteklemek gerekiyor yoksa rakip bu kartı durdurup defans yaptığı kartla atağa geçebiliyor
  7 oduncu 3. olmasını beklediğim kartın 7 numarada olması garip ama pek bir işe yararlılığı kalmammış golemle beraber gece cadısı daha iyi gidiyor ama gecee cadısınndan daha fazla artısı var bu yüzden onun önünde
  6 bu kkartın sıralaması değişmedi evet çok iyi bir kart ama hala çarpmadan kötü bir yanı var havvaya vuramıyor
  5 madenci başta sıralammada 10. mu neydi ama biraz kulllanınca ne kadar iyi bir kart olduğunu anladım hala çok çok iyi bir savunma ve sinsi saldırı kartı
  4 elektro büyücü bu kart beni şaşırtmadı dördüncü olmasını bekliyordum vee oldu tek kötü kısmı canı az onun dışındaki her şeyi artı
  3 kraliyet hayaleti bu kart 2. sıramdaydı ama ondan daha iyi kartlar olduğunu farkettim görünmezlik özelliği eskiden çok iyiydi ama artık biraz sıradanlaştı
  2 koç binicisi bu kart normale 1. sıradaydı tek bir kusuru var oda birliklere az hasar veriyor
  1 haydut bu karta çok şaşırdım ilk onda bile değildi kartı defalarca denedim ama eksi yön bulamadım aksine her deneyişimde 1. olmasını kesinleştiren özelliklerini farkettim
  benim en sevdiğim 10 efsanevi bunlar artık efsanevi kart listelerini böyle yapmam herhalde aslında böylede yapmazdım ama bir değişiklik olsun diyerek bu şekilde yaptım

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Haydut kartının orada olmasına pek şaşırmadım. Bazı oyuncular sadece Haydut ile kule dahi yıkmayı başarıyorlar. Etki durumu o kadar yüksek.

 2. Kadir dedi ki:

  Abi sana deste önerisi için nereden ulaşabilirim?

 3. Polat dedi ki:

  Mega şövalyeyi koymayıp hata yapmissin bence mega şövalye çok iyi bir kart

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Teşekkürler yorumun için ama ben şu an çok iyi durumda olduğunu düşünmüyorum.

   • Polat dedi ki:

    Abi bulursa olsun mega şövalye o listede yer almayı hakediyor ya

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Aynı fikirde değilim maalesef çünkü o kartı durdurmak çok ama çok kolay. Üstelik maliyeti çok yüksek. Bu nedenle çok destede bulmak kolay olmuyor. Tamamen koşullara bağlı bir kart.

 4. Sanberk dedi ki:

  10. Buz Büyücüsü: Yavaşlatması çok etkili.
  9. Mezarlık: Özellikle Kıvılcım ve Prens gibi şarj olan birlik katili.
  8. Lav Tazısı: Muhteşem bir tank kartıdır. Doğru desteklendiğinde 3 taç bile verebilir. (Aslında Lav Tazısı 4, Kıvılcım 8 olacaktı ama çaktırmayın :D)
  7. Gece Cadısı: Yarasalar gönderip bir mini tank görevi görerek rakip kuleye yoğun miktarda hasar verebilir.
  7. Madenci: İstenilen her yere hızlıca ulaşıp işi uzaktan kolayca halledebilir.
  6. Haydut: Hızlıca şarj olup, kısa sürede yüksek hasar verebilir.
  5. Cehennem Ejderhası: Her ne kadar canı az olup kalabalık birlik gruplarıyla kolayca oyalanabilse de, muazzam bir Anti-Tank kartı ve uçan Felaket Kulesi.
  4. Kıvılcım: Kolayca durdurulabilse de aynı menzildeki birden çok hedefi tek atışta yok edip rakibe ekstra iksir harcatabilir.
  3. Elektro Büyücü: Şarj olan tüm birlikleri ve Cehennem Ejderhası, Felaket Kulesi gibi kartları felç eder. Bu yüzden harikadır.
  2. Kraliyet Hayaleti: Görünmezce, hasar almadan dolaşır ve aniden ortaya çıkarak yüksek hasar verir.
  1. Mega Şövalye: Muhteşem bir karşı saldırı kartı ve en sevdiğim Efsanevi! Kolayca oyun kazandırır nitelikte. Ayrıca belki inanmayabilirsiniz ama onunla oynadığım hiç bir maçı kaybetmedim. En iyi kullandığım karttır.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Teşekkürler liste için. Sezon henüz yeni bitti ve dengeleme güncellemesi yeni geldi. Biraz rayına otursun ben de gerekli değişiklikleri yapacağım.

 5. Lumberjack dedi ki:

  Şimdi şöyle bir senin listeye ve yorumlara bakıyorum ama herhangi bir efsanevi kartı alsam kardır benim için:)Efsanevi yok çünkü

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Maalesef öyle değil. Bir efsanevi kart alana kadar bir destansı kartın seviyesini yükseltmek çok daha doğru bir seçenek. Çünkü efsanevi kartın seviyesi 11 olmadığı sürece pek bir işlevi olmuyor.

 6. Mustafa Kabak dedi ki:

  Pekâlâ. O zaman bir dahaki güncellemede ilk 3 sırayı boş bırakacağım sen de cevabında tahminini yazarsın , olur mu? 😉 🙂

 7. Tuna dedi ki:

  Benim listem:
  10-Oduncu:Zaten ölünce ortaya çıkan şişesi ile güçlü bir saldırı kartıdır.Hızlı ve güçlü hasarı ile savunmada tanklara hasar verebilmesinin yanı sıra şişesi ile savunmayı da güçlendiren bir karttır.Ama canının ortalama düzeyde olması şişesinden alınabilelecek verimi (şişenin erken ölmesi yüzünden planlanılan yere etki edememesi)düşürür
  9-Kraliyet hayaleti:Görünmez olması ve alan hasarı vermesi ile çok iyi bir saldırı kartıdır.Yine alan hasarı verdiği için savunmada sürüleri kolayca yok eder.Tankları yok etmekte pek etkili olamaması en büyük sıkıntısıdır.
  8-Tomruk:İşlevselliğinden ötürü kullanışlı bir büyü kartıdır.Savunmada ve saldırıda güçlü bir büyü kartıdır.Alternatifi çarpmanın aksine hava birliklerine hasar verememesi biraz problemdir maalesef.
  7-Gece cadısı:Savunmada yarasa çıkarması ve hasarı ile tankları kolayca eritebilecek bir karttır.Korunduğunda saldırıya büyük bir destek sağlayabilecek güçlü bir karttır.Canının pek yüksek olmaması en büyük eksiğidir.
  6-Mega Sövalye:Hasar düzeyi,maliyeti ve dikkatinin kolay dağılması gibi birtakım sıkıntıları olsa bile avantajları da güçlü bir karttır.Alan hasarı verebilen tek tank olmasının yanı sıra Geliş hasarı ,şarjı ile çok güçlü bir savunma kartı ve karşı saldırı kartıdır.
  5-Lav Tazı:Diğer tankların aksine hava birliği olması ve ölünce destek birlikler çıkarması bu kartın en büyük avantajıdır. Tek sıkıntısı desteklenmediği zaman pek etkili olamamasıdır.
  4- Cehennem Ejderi:Tankların popüler olduğu bir dönemde olduğumuz için onlara karşı en etkili savunma yöntemlerinden biri bu karttır.Sürülere ve sersemleme etkilerine olan zayıflığı yüzünden en etkili kart olduğunu söyleyemeyiz ama.
  3-Madenci:Arenanın heryerinde kullanılabilen bir mini tank olması en büyük avantajıdır ve sürpriz saldırılarda çok etkilidir .Eksiği ise savunmada bazı durumlar hariç pek etkili olamamasıdır.
  2-Buz büyücü:Saldırı yönü pek kuvvetli olmasa bile savunma konusunda uzman bir karttır.Alan hasarı vermesi bir yana yavaşlatma etkisi ile çok değerli saniyeler kazanmanızı sağlar.
  1-Elektro büyücü:Bana kalırsa en iyi efsanevi kart budur.Çünkü sersemletme etkisi ve giriş hasarı ile zaten savunmada uzmandır.Korunduğunda ise saldırıya büyük destek sağlayabilir.Ek olarak birçok desteye kolayca uyum sağlar.Tek eksiği hasara karşı olan hassaslığı idir.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Paylaşım için çok teşekkürler. Her ne kadar katılmadığım noktalar olsa bile muazzam bir paylaşım olmuş.

 8. Mustafa Kabak dedi ki:

  Ayrıca senin listen hakkında da yorum yapmam gerekirse , bence listede son sırada dahi olsa Kraliyet Hayaleti kartı bulunabilirdi. Tabi neden olmadığını söylersen yorumlarına açığım bildiğin gibi 🙂

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Şu an oyunda dayanıklı kartlar çok daha fazla kullanılıyor ve Kraliyet Hayaleti bunlara karşı sorun yaşayan bir kart. Geçtiğimiz ay daha çok çoklu birlikler ön planda olduğundan Kraliyet Hayaleti kullanışlıydı ama oyunun yapısı biraz daha dayanıklı kartlara kaydığı için Kraliyet Hayaleti kartının gücü sabit olmasına rağmen işlevselliği azaldı.

 9. Mustafa Kabak dedi ki:

  Uzun süredir bu konular hakkında yorum yapmıyorum ben de sıralamamı yazayım.

  10- Elektro Büyücü: Rakip birlikleri durdurma özelliği saldırıda büyük kolaylık sağlıyor ve bu nedenle son derece iyi bir destek kartı.Savunmada da iş yapan bir kart olduğu için oldukça kullanışlı olduğunu düşünüyorum.

  9- Oduncu: Mini P.E.K.K.A kartı daha yüksek hasara ve cana sahipken bu kart bazen daha güçsüz bir konumda olabiliyor. Aslında bu doğru değil çünkü Oduncu kartı daha fazla hareketliliğe, daha hızlı bir saldırı hızına ve büyük bir avantaj olan bir öfke şişesine sahip bu yüzden önemli olan bu özelliklerinden faydalanabilmek ve seviyesine dikkat etmek.

  8- Büyülü Okçu: Bu kart sadece belli durumlarda ve desteklerde iş yapabildiği için pek revaçta görünmüyor bunun sebebi ise bence sahip olduğu etki alanının genişliği. Bu dezavantaj onun yan yana gelen birliklere karşı tek tek mücadele etme durumunda bırakıyor. Aslında saçma bir sebep gibi görünebilir ama bu kartı kullanmamamın tek sebebi bu. Ama savunmada uzun menzili onu gerçekten güçlü kılıyor.

  7- Lav Tazısı: Havada daha fazla cana sahip bir kart şu ana kadar görünmedi ki bu da onun en büyük artılarından biri. Yaşarken bir tank , öldüğünde ise bir DESTEK birliği olabilmesi ikinci bir artısı ve saldırılarda pek çok hava birliğini kuleye ulaştırarak durdurulması zor bir saldırının öncüsü olabiliyor.

  6- Madenci: Arenanın her yerine ulaşabilmesi ile özel olan ve gayet iyi bir hasara sahip olan bir karttır. Bu sırada olmasının sebebi ise daha üst sıralara ondan daha iyi özelliklere sahip olduğunu düşündüğüm diğer kartlara yer vermem. Zaten efsaneviyi efsanevi yapan da bu özellikleridir.

  5- Haydut: Gerçekten kullanışlı ve düşük bir kullanım bedeli ile çok iyi işler çıkarabilen bir hücum kartıdır. Hızla gerçekleştirdiği saldırıları ile öne çıkan bu kartın pek çok hızlı desteğe uyum sağlayabileceğini düşünüyorum

  4- Prenses: Her desteğe uyum sağlayamaması kötü bir durum fakat köprüden kuleye vuruş yapması bile onu özel yalan bir durumdur. Ayrıca fazladan bir yem kartı kullanarak onu pek çok desteye ekleyebilmek mümkündür.

  3- Gece Cadısı: Son zamanlarda sık sık kullandığım bir karttır ve çok ama çokta kullanışlı bir destek birliğidir. İş bitirici destelerle uyumu son derece klastır ve bu desteleri kullanan oyuncular için kullanabilecekleri en iyi kart bu olmalıdır.

  2- Kraliyet Hayaleti: Hala kart koleksiyonumda yer almayan bu kartın görünmezlik özelliği onu güçlü ve özel yapan müthiş bir özelliktir. Bazı mücadelelerde kullanma fırsatım oldu ve pek çok kartla uyum sağlayarak güçlü saldırılar gerçekleştirilebilir.

  1- Buz Büyücüsü : 3 iksire dayanıklı sayılabilecek bir can ve harikulade etkili bir yavaşlatma özelliği. Evet bu kart tek başına değil yanında ona destek olabilecek özellikle yüksek hasarlı bir birlik kartı isteyebilir fakat bu durumu gerçekleştirmek iksir maliyeti istediği gibi sana kusursuz ve belki de sıfır hasarlı bir savunma bile gerçekleştirebilir. Bu karta gerçekten savunmanın kralı diyebilirim.

  İyi çalışmalar!

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Eline sağlık liste için çok güzel ve açıklayıcı olmuş. İlk 3 sıralama beni şaşırtmadı yani tahmin et deseydin bu şekilde olacağını az çok tahmin ederdim.

 10. çağrı dedi ki:

  oduncunun olmaması dışında liste güzel bence 1. ya da 3. sırada oduncu olmalı

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Kısmetse bir sonraki büyük güncellemeye artık. Diğer kartlarda yapılan değişiklikler onu biraz olumsuz etkilediği için bu listede değil.

 11. EmreE. dedi ki:

  Liste iyi ama mega şövalye neden yok? Mega şövalye nin arenaya inişi bile bu listedeki çoğu kartın canını yarılıyor ekliyceksen sözüm yok ama eklemediysen büyük hata yapmışsın

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Listedeki kartlar sadece hamle potansiyellerine göre değil kullanım bedellerine ve aktif stratejilere uygunlukları göz önünde bulundurularak seçiliyor. Yani elde belirli bir formül var ve o formülden en çok puan toplayan burada yer alıyor diyebilirim. Mega Şövalye kötü bir kart değil ama kullanıldıktan sonra durdurmak kolay ve kullanım bedeli çok yüksek. Bu nedenle burada ona yer vermedim.

 12. çağrı dedi ki:

  8089cyqpv kart seviyelerim ne durumda bu hesapta kullanmadığım kartları çok yükseltmedim şu kartı yükselt diyebileceğiniz kart var mı

 13. çağrı dedi ki:

  ben elektro büyücüyü birkaç gün önce aldım vee 2 tane olmayan kartım kalmıştı büyülü okçuyla oduncu bugün ücretsizden büyülü okçu açıldı ama kullanmasını bilmiyiorum b kartın en güzel taktiği nedir

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Prenses kartını nasıl kullanıyorsan onu da öyle kullanman lazım. Amacın hasar almasına engel olmak ve rakibe uzak mesafelerden hasar vermeye çalışmak.

 14. Mert dedi ki:

  Çoğu kişi listesinde mezarlığa yer bile vermezken sen 3. Sıraya yazmışsın ve bu doğru bir karar. Mezarlık,kullanmayı bilen için gerçekten kullanışlı bir kart sanılanın aksine ve ben 4000 kupaya mezarlık ile çıktım. İş kullanmakta bitiyor.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Bu şimdilik böyle yani ilerleyen zamanda değişebilir çünkü her güncelleme yeni bir şeyler getiriyor. Ama söylediklerinde haklısın, hazırlıksız yakalandığın an olay biter…

 15. Ahmet Tuğra Ağaoğlu dedi ki:

  Abi cehennem ??niye yok

 16. çağrı dedi ki:

  bu full efsanevi deste mega şövalye elektro büyücü buz büyücü madenci prenses tomruk haydut gece cadısı

 17. çağrı dedi ki:

  muhafızlar sanırım şuan ooyunda ve ben listemi 15 kartt olarak yapacağım
  15 büyülü okçu düşük canı az hasarndan dolayı sevmem
  14 lav tazısı kart tank olmaktan başka hiçbir şeye yaramıyor
  13 mezarlık bu kartı durdurabilcek çok kart var
  12 kıvılcım artık daha iyi ama hala köötü
  11 kraliyet hayaleti bu kart stratejime hiç uygun değil şövalye yerine kullanaım dedim işe yaramadı gene şövalye kllanmaya devam ediyorum
  10 gece cadısı yarasaları işe yarayabiliyor ama onlar da çok hassas
  9 buz büyücüsü mükemmel defans ama başka hiçbirşey değil
  8 haydut öne doğru koşuyor başka bir şey yaptığı yok durdurulması kolay
  7 mega şövalye güçlü ve canı yüksek
  6 prenses menzili ve yemleme taktiği çok güzel
  5 madenci sinsi saldırı konusunda oldukça iyi bir kart
  4 oduncu marketime gelir gelmez alacağım hızlııı vuruş hızı hızlı öfke 2 iksir bu kart 4 iksir hasarı fazla canı ortalama
  3 cehennem ejderhası tankları çok güzel eritiyor
  2 elektro büyücü bu kartı mmarrkettenn yeni aldım ve özellikleri say say bitmez
  1 tomruk bu kartı anlatmaya bile gerek yok tek kelime ile harika

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir