En iyi 10 destansı kart (Eylül 2018)

En iyi destansı kart hangisidir? Her güncelleme ile yenilenen bu listeye göz atarak en iyi destansı kartın ne olduğunu öğrenmeye ne dersin?

Bu yazıda tamamen destansı kartlar vardır. Diğer kart türleri için listelere göz atmak isteyebilirsin. Sıradan kartlar için en iyi sıradan kartlar listesini, ender kartlar için en iyi ender kartlar listesini ve destansı kartlar için en iyi efsanevi kartlar listesini inceleyebilirsin.

10. Goblin Fıçısı

Goblin Fıçısı kontrol desteleri ve yemleme desteleri içerisinde sıkça görebileceğin bir karttır. Bu kartın hedefe ulaşmasını sağlarsan hedefini kolayca imha edebilirsin. Özellikle rakibin büyü kartlarını boşa çıkarmak için son derece kullanışlıdır.

Bu kartın yer aldığı en iyi ve en kullanışlı desteleri bulmak istiyorsan Goblin Fıçısı desteleri kısmına göz atabilirsin.

9. Golem

Golem kartının hakkını teslim etmek gerek. Kartın son dönemde sık sık kullanılmasının en büyük sebebi iş bitirici tarzı taktiklerin önem kazanmış olmasıdır. Artık güçlü iş bitirici saldırıları gerçekleştirip rakibin üzerine gidebilmek çok daha kolaydır.

Bu kartın yer aldığı en iyi ve en kullanışlı desteleri bulmak istiyorsan Golem desteleri kısmına göz atabilirsin.

8. Yıldırım

Yıldırım oldukça iyi bir büyü kartıdır. Aynı anda üç farklı hedefe hasar verebilir olması stratejik kullanımı gerekli kılar. Bu kart ile geriden gelen destek birliklerini etkisiz bırakabilir ve aynı anda kuleye hasar vermeyi başarabilirsin.

7. Korumalar

Korumalar oyundaki en iyi savunma birliklerinden birisidir. Sunduğu avantajlar say say bitmez. Özellikle tek hamleli kartları durdurabilme konusunda eşsiz bir çözümdür. Kullandığın destenin kara savunmasını tek başına bu karta bırakabilirsin.

6. Zehir

Zehir oyundaki favori kartlarım arasında yer alır ve kullandığım hemen her destede yer veririm. Bu kart ile alan kontrolü sağlayabilirsin ve rakibin birkaç birliğine aynı anda hasar verebilirsin. Elinde kontrollü oyun oynamanı sağlayacak bir deste yer alsın istiyorsan bu kartı mutlaka kullanmalısın.

5. Kara Prens

Kara Prens standart prense biraz benzese bile alan hasarı vermesi ve bir zırha sahip olması en farklı yanıdır. Hasar potansiyeli biraz düşük olsa bile sürü halindeki birlikleri savunmak için son derece kullanışlıdır. Bu kart ile savunma yaparken onun hücum özelliğinden yararlanmayı denemelisin.

4. Top Arabası

Top Arabası iyi bir savunma birliğidir. Bir kez imha edildikten sonra bina işlevini görmeye başlaması en önemli özelliğidir. Bu nedenle onu iş bitirici destelere karşı etkili bir biçimde kullanabilirsin. Hemen hemen tüm kara birliklerine karşı bu kartla etkili savunma yapabilirsin.

3. P.E.K.K.A.

P.E.K.K.A. savunma ve saldırı olmak üzere çift yönlü kullanılan bir karttır. Kullanım bedeli yüksek olmasına rağmen doğru kombinasyonlarla son derece ölümcül olabilmektedir. Yavaş olması ve konuşlandırma süresinin bulunması bu kartın en zayıf yanlarıdır.

Bu kartın yer aldığı en iyi ve en kullanışlı desteleri bulmak istiyorsan P.E.K.K.A. desteleri kısmına göz atabilirsin.

2. Prens

Prens hız kazanarak yaptığı saldırılarla dikkat çeker. En önemli yanı bu olsa bile özellikle tekil kara birliklerini etkisiz bırakma konusunda son derece iyidir. Pek çok destede kullanılmasının en büyük sebebi stratejilere kolayca uyum sağlamasıdır.

1. Avcı

avcıAvcı canı yüksek olan kartlara ekstra hasar verebildiği için tam bir tank avcısıdır. Onu hem kara hem hava savunma birliği olarak kullanmak mümkündür. Bunu yaparken onu potansiyel hasarlardan uzak tutmak gerektiğini bilmelisin.

Bonus: Önceki ayların en iyileri

Efsanevi kartların aydan aya güncellendiği bu listede daha önceki aylara ait sıralamayı aşağıdan öğrenebilirsin. Her zaman dediğim gibi yeni taktik, yeni kart veya yeni dengeleme değişiklikleri kartların kullanılabilirliğini değiştirir. Aşağıdaki listeler ile yukarıdaki listelerin farklı olmasının sebebi budur.

Sıra Ağustos
1 Atıcı
2 Top Arabası
3 P.E.K.K.A.
4 Golem
5 Zehir
6 Balon
7 Kasırga
8 Yavru Ejderha
9 Korumalar
10 Barbar Varili

En iyi destansı kart denildiğinde benim sıralamam bu şekildedir. Bu liste sürekli güncel tutulmaktadır. Senin tercihlerin değişik olabilir. Dilersen yorum yaparak kendi sıralamanı veya yaptığım sıralamaya yönelik önerilerini paylaşabilirsin.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

140 Cevaplar

 1. Mustafa Kabak dedi ki:

  10- Balon: Tek başına kullanılması riskli bir durum olsa da onu korumayı başardığın sürece kuleyi 1-2 vuruşla kolayca eriyebilir ve ölüm hasarı vermesi ona karşı gelen birlikleri vurarak dönüşünde ona karşı savunmayı daha kolay kılıyor.

  9- Top Arabası: Menzili kısaltılsa bile ben hâlâ kullanışlı olduğunu düşünüyorum. Uzun süreli savunma yapabilmek için son derece ideal bir karttır.

  8- P.E.K.K.A: Kara savunmasını bu karta tek başına emanet etmek mümkündür çünkü oldukça dayanıklı bir karttır.
  Karşı saldırı yapma konusunda da büyük avantaj sunmasına rağmen dikkati kolayca dağılabildiği gibi sürü birlikleri ve uzun menzilli birlikler maalesef ona karşı büyük problemidir.

  7- Yavru Ejderha: Hem bir mini tank hem de sürü birliklerine karşı kullanılabilir olması çok yönlü bir özelliğidir ve son derece kullanışlı bir karttır.

  6- Zehir: Rakibin bir arada kullanmaya çalıştığı kartları savunma konusunda oldukça kullanışlıdır. Yani alan kontrolü sağladığı için rakibin bir aradaki birliklerine karşı epey bir etkilidir.

  5- Yıldırım: Yeni gelen güncelleme ile daha güçlü bir hal aldı ve oldukça kullanışlı bir kart. Rakip saldırıları sıfırlama özelliği tank birliklerinin kolayca kuleye ulaşmasına yardımcı olabilmektedir.

  4- Goblin Fıçısı: Uygun seviyede olması önemli olmasına rağmen rakibin büyü kartlarını kullandırtmaya yönelik bir kart olması diğer birliklerin işini oldukça kolaylaştırıyor.

  3- Golem: Yüksek kullanım bedelinin hakkını fazlasıyla veren ve destek birliklerini kolayca kuleye ulaştırmada bir numara olan bir tank birliğidir. Kullanan oyuncuların en çok dikkat etmesi gereken iki nokta vardır: Counter,yani seni engelleyebilecek pek çok kartın bulunduğu rakipler ve hızlı desteler.

  2- Prens: Bu kart sana destek ve karşı saldırı yapmanın en etkili yolunu sana sunar çünkü sahip olduğu hasarlar tekil birlikleri kolayca atlatabilmektedir.

  1- Cellat: Savunmada ondan daha iyi bir kart bulmak çok ama çok zordur. Özellikle bir mini tank ile desteklendiğinde kusursuz bir savunma yapmak gerçekten çocuk oyuncağı gibidir.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Teşekkürler paylaşımın için. Bir sonraki güncellemede yine bir şeyler yazmayı unutma. Böyle yeni fikirlerle tanışmak iyi oluyor.

 2. çağrı dedi ki:

  10 yavru ejderha
  9 kasırga
  8 dondurma
  7 cellat
  6 kara prens
  5 yıldırım
  4 golem
  3 goblin fıçısı
  2 pekka
  1 zehir

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Eline sağlık liste için. Katılmadığım yerler olsa bile iyi bir katkı oldu. 🙂

   • çağrı dedi ki:

    katılmadığınız yerler pekka ile cellat mı

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Genel olarak Cellat ve birkaç diğer kart. Korumalar kartı yayınlandıktan sonra listeleri güncelleyeceğim. O zaman nelere katılmadığımı daha net görebilirsin.

     • çağrı dedi ki:

      sradan ender destansılar ne zaman güncellenir efsaneviler güncellenmiş ama bunlar güncellenmemiş

     • Kaan Karadeniz dedi ki:

      Zamanla hepsi güncellenecek yani birkaç gün içerisinde. Çok fazla vaktim olmadığı için hızlı güncelleme yapamıyorum.

 3. BAYRAM ALI dedi ki:

  Abi Benim sıralamam
  10 kara prens
  9 balon
  8 dondurma
  7prens
  6atici
  5 kasırga
  4 zehir
  3 goblin ficisi
  2 pekka
  En iyi DESTANSI ve oyundaki favori kartım cellat

 4. çağrı dedi ki:

  10 balon 9 kasırga 8 prens 7 kara prens 6 top arabası 5goblin fıçısı 4 golem 3 cellat 2 pekka 1 zehir bu kartı neden çok seviyorum çünkü mezarlık tazı ya da balon gibi kartlar atıldığında ve zehir atıldığında rakip zehirin etkisinin bitmesini bekliyor ve galbiyiet kaçınılmaz gibi oluyor

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Zehir oyun başından beri kullandığım ve kullanmaya devam ettiğim kartlardan birisi. Bu aralar Alev Topu anlık hamle olarak çok daha iyi gözükse bile Zehir kartının sunduğu avantajlar son derece fazla. Yorum yaptığın iyi oldu bu listeleri güncelleyeyim.

 5. çağrı dedi ki:

  sizce barbar varili kartı destansı olmayı hak ediyor mu ben pek beğenmedim de bence domuz bininisi,kraliyet domuzları ya da elit barbarlar kartı ile enderliğinin yer değişmesi gerekiyor

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Barbar Varili şu an Tomruk kartına alternatif olarak kullanılıyor. Tomruk kartının bir diğer alternatifi ise Çarpma. Eğer Barbar Varili farklı bir kalitede kart olsaydı Tomruk tamamen işlevsiz kalırdı çünkü diğer kartın seviyesini yükseltmek basitleşirdi. Supercell bunu istemediği için onu destansı kart statüsüne koymuş olmalı. En azından benim fikrim bu şekilde.

   • çağrı dedi ki:

    haklısınız ama bari 2 tane barbar çıkarsaydı çok daha iyi bir destansı kart olurdu ya da oyunda hiç gelmeseydi

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Oyuna bir kart eklenirse bir sonraki kartlar düşünülerek eklenir genelde yani saf hamle olarak görmemek lazım.

 6. Mustafa Kabak dedi ki:

  Hahahh…Teşekkürler abi kolay gelsin 🙂

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   İlgilenemiyorum oyunla ya epey dağınık oldum bu ara. Bir şekilde ilgileneceğim de oyuna bir şeyler getirmeleri lazım artık.

 7. Mustafa Kabak dedi ki:

  Şimdi paylaşayım sıralamamı…
  10-P.E.K.K.A:Güçlü ama yavaş.Canı yüksek ama dikkati kolay dağıtılıyor.Saldırı yapması aşırı güç olduğundan herkes tarafından kullanılamıyor.
  9-Balon:Yine güçlü bir kart ama tek başına bir işlevselliği olduğu söylenemez.Önünde bir tankın bulunması her şeyi değiştirebilir fakat uygun kartları bulmak çok zor.
  8-Avcı: Kullanma fırsatını pek bulamadım ama turnuvadaki gücü listeye girmesine yetti doğrusu.Hem tank hem de sürü birliklerine karşı etkili olan ender kartlardan birisi olduğu için epey işlevsel bir kart.
  7-Prens:Güçlü bir kart daha…Aniden verdiği yüksek hasar benim gibi bir oyuncuyu deli edebilir 🙂 Saldırı yönü kuvvetli olsa da savunma için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.
  6-Korumalar: kalkanları yüksek hasarlı birliklerle bile başa çıkabildiği için gayet kullanışlı bir kart. İlk alan hasarına dayandıkları için büyücü ve cellat gibi kartları da kolayca yenebiliyor.
  5-Zehir:Benimkinde seviyesi pek elverişli olmasa da bu kartın hakkını teslim etmem gerekiyor. Bu kart olan kontrolü yapabilmek için en ideal kartlardan birisi.
  4-Kasırga:Geçen seferki sıralamadan farklı bir şey söylememe gerek yok.Görevi oldukça standarttır fakat daha iyi kartlara üst sıralarda yer vermem gerekiyor.
  3-Kara Prens:Arka arkaya gelen 2 güncelleme ile oldukça kullanışlı hale gelen bu kart hem saldırı hem de savunmanın öncüsü olmaya başladı bile.Alan hasarı pek çok sürü birliğini kolayca etkisiz bırakabiliyor.
  2-Goblin Fıçısı: daha çok turnuva standartları çerçevesinde kullanışlı olsa da yine de pek çok aranan müsabakalarında çok can yakıcı olabilen bir karttır ve bu yüzden 2. Sırayı hak ediyor.
  1-Golem: Sizi bir kere şaşırtmak istiyorum fakat elimde değil. Bu kartı kullanmayı o kadar seviyorum ki başka bir karta yer vermem için belki de o kartlarla 1 sene falan oynamalıyım yani golem üzerine kurulu sayısız stratejilerim var.Üst sırada olmasının sebebi ise yüksek canı ve iş bitiriciliği.
  İyi Oyunlar!?!?..

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Hah şöyle, listeyi kişiselleştirin olabildiği kadar. Bunlar senin için en iyi kartlar. Benim için ise diğerleri. Listede Cellat olmaması beni çok şaşırttı ama aynı zamanda sevindirdi. Adı batasıca kart…

 8. Yusuf dedi ki:

  benim sıralamam 1 pekka 2 iskelet ordusu 3 cellat 4 kasırga 5 golem 6 balon 7 prens 8 kara prens 9 zehir 10 goblin fıçısı

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Teşekkürler sıralama için. Diğer kart türleri için de sıralamanızı yazarsanız çok iyi olur.

 9. Dadash FHN dedi ki:

  Hakkaten,Avci Niye Yok?!
  Mailyeti Ortalama Bence.
  Ve Korumalar Ve Top Arabasinin Nasil Bu Kadar Iyi Oldugunu Aciklarmisin Lutfen?(Asil Top Arabasini Soyle Sen Bu Yorumumun Olmassa Olmaz Sorusu)

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Avcı kartı yüksek arenalarda tercih edilen ama ortalama arenalarda tercih edilmeyen bir kart. Kullanım alanı sınırlı ve diğerleri kadar verimli değil. Top Arabası şu an turnuva standartlarında en etkili kartlardan birisi. Dolayısıyla listede yer alması normal. Korumalar yine aynı şekilde hemen hemen tüm etkili iş bitirici desteleri içerisinde kullanılır. Goblin Çetesi veya İskelet Ordusu kartlarıyla aynı maliyette ama onlardan çok daha dayanıklı.

 10. Baydırman dedi ki:

  Avcı niye yok? Onun savunması da süper. Bence o da olmalıydı..

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Maliyeti yüksek, savunması iyi ancak yavaş. Buradaki kartlar kadar etkili değil. İşe yaramaz demiyorum ama etkili değil maalesef.

 11. Dadash FHN dedi ki:

  Benim siralamam:
  10.Kasirga
  9.Yavru Ejder
  8.Zehir(Cok Sevdiyini Biliyorum Ama Ben Direk Hasari(Alev Topu) Seviyorum Malesef;()
  7.Goblin Ficisi
  6.Avci(Gucunu Cekilisli Mucadelede Kesfetdim.Tanklari Cok Iyi Eritiyo)
  5.Iskelet Ordusu
  4.Balon
  3.Golem
  2.Pekka
  1.Kara Prens

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir