Elektro Ejderha Çekilişli Mücadelesi taktikleri

Elektro Ejderha Çekilişli Mücadelesi etkinliğinde maksimum galibiyet almak ister misin? En iyi taktiklerle tüm ödülleri toplayabilirsin.

En başından belirtmem gerekirse bu etkinlikte maçlar turnuva standardına göre oynanır. Elektro Ejderha Çekilişli Mücadelesi tek aşamalı bir etkinliktir. Etkinlik kapsamında belirlenen kurallar çerçevesinde galibiyet almaya çalışırsın. Bu etkinlikte kendi oluşturduğun desteyi kullanamazsın.

1. Ödülleri gözden geçirin

Elektro Ejderha Çekilişli Mücadelesi etkinliğine ilk giriş ücretsiz olarak, sonraki girişler ise 100 taş karşılığında yapılır. Bu etkinlikte herhangi bir maç kazanamazsan 700 altın ve 10 sıradan kart alırsın. Etkinlikten maksimum galibiyet alman durumunda aşağıdaki ödüllere ek olarak bir miktar alt ve kart kazanırsın.

  • 2 Galibiyet: x1.000 Altın
  • 3 Galibiyet: x2.000 Altın
  • 4 Galibiyet: x3.000 Altın
  • 6 Galibiyet: x1 Elektro Ejderha
  • 7 Galibiyet: x1 Destansı Kart Jetonu
  • 8 Galibiyet: x9.000 Altın
  • 11 Galibiyet: x1 Destansı Kart Jetonu
  • 12 Galibiyet: x20 Elektro Ejderha

Bu etkinlikte maksimum galibiyet almayı başarman durumunda yukarıdaki ödüllere ek olarak 11.000 Altın ve 550 sıradan kart kazanırsın.

2. Oyun kazandıracak kart seçin

Bu oldukça basit bir taktik. Elinde oyun kazandıracak kart yoksa maç kazanmakta çok zorlanırsın. Bu nedenle seçim fırsatın olduğu zaman oyun kazandıracak kartlardan birisini seçmeye özen göstermelisin çünkü bunlar olmadan maç kazanamazsın.

 

     

    

   

Bu kartlar maç kazanman için son derece önemlidirler. Özellikle Domuz Binicisi, Dev, Mezarlık ve Goblin Fıçısı kartları ekstra öneme sahiptirler. Çünkü çekilişli mücadelede gelen çoğu kart bu kartları durdurma konusunda pek başarılı olmamaktadır.

3. Hava savunmasına dikkat etmelisin

Çekilişli mücadelelerde en zayıf nokta hava savunmasıdır. Elinde hava savunması kartı yoksa karşına çıkabilecek onlarca karta karşı sorun yaşayabilirsin. Bu nedenle önceliğini her zaman hava kartlarına vermeli ve fırsat kalırsa tank katleden bir kart seçmelisin.

Kullanacağın destede hava savunması kartlarına öncelik vermemen durumunda rakibin yapacağı tek hamleyle sana karşı üstünlük kurabilecektir. Bu nedenle bu kuralı asla görmezden gelmemeli ve doğru kartları seçmelisin.

4. Ucuz kartlara yönelmelisin

Çekilişli mücadeleler pahalı kartlar için pek ideal değildir. Eğer ucuz kartlarla rakibin hamlelerini boşa çıkarabileceğini düşünüyorsan mutlaka ucuz kartları seçerek iksir avantajını ele geçirmek için çaba göstermelisin.

Bazı durumlarda tüm ucuz kartları almak pek doğru bir seçenek olmayabilir. Bu nedenle kesinlikle seçtiğin ve rakibe bıraktığın kartlara dikkat etmelisin. Seçeceğin kartların iksir maliyeti çok yüksekse ama uyumlu olacağına inanıyorsan pahalı kartlara öncelik vermeyi sürdürmelisin.

5. Oyunu terk etmemelisin

Biliyorum, bunu çoğu insan yapar. Çaresiz kalınan durumlarda, özellikle bir saldırı durdurma konusunda sıkıntı yaşayan oyuncular oyundan çıkmayı falan düşünür. Sen bu düşüncede olmamalı ve oyuna devam etmeye çalışmalısın.

Bazen oyuncular oyunu terk etmek yerine öylece beklemeyi seçebilirler. Eğer mağlubiyet çok yakın değilse bu davranışta bulunman doğru olmaz. Her iki davranış için yine kaybeden sen olursun, maçı kazanmaya çalışmalı veya bu tür sorunlar yaşamamak için arkadaşınla oynamalısın.

6. Erkenden oynamalısın

Çekilişli mücadelelerin ruhu budur. Mücadeleye ne kadar erken başlarsan iyi oyuncularla karşılaşma şansın bir o kadar az olur. Kolay rakiplerle karşılaşmak istiyorsan bu önerimi dikkate almalısın. Mücadeleye katılma süreni uzatırsan karşına tecrübeli oyuncuların gelme olasılığı çok daha yüksek olacaktır.

Burada diğer bir seçenek erkenden oynamak yerine son saatlerde oynamaktır. Oyuncular süre dolmadan mücadeleyi tamamlamak için çaba gösterdiklerinde daha kolay rakiplerle karşılaşabilirsin. Tabi bu her zaman geçerli bir durum olmadığından dikkatli olmalısın.

7. Uyumlu kartlara dikkat edin

Her ne kadar çok detaylı irdelenmiş kartlardan biri olmasa bile Elektro Ejderha kartıyla iyi bir kombinasyon oluşturacak çeşitli kartlar vardır. Özellikle aşağıdaki kartları seçerek saldırı ve savunma dahil çok iyi kombinasyonlara sahip olabilirsin.

Bu kartlar son derece önemlidir. Elektro Ejderha kartını erkenden seçmiş durumdaysan ve bu kartlardan herhangi birisi bir seçenek olarak karşına geldiyse kesinlikle bunlardan birini seçmelisin. Böylece daha kolay bir biçimde maç kazanabilirsin.

8. Karşı hamlelere dikkat edin

Daha önce belirttiğim gibi Elektro Ejderha henüz tam anlamıyla analiz edilmiş bir kart değildir. Ancak bu kartı etkisiz bırakabilecek bazı bilindik kartlar vardır. Rakibine bu kartlardan birini bırakmış durumdaysan Elektro Ejderha kartını da rakibe bırakmayı denemelisin.

Bu kartlara kesinlikle dikkat etmelisin. Rakip bu kartları seçmişse ilk önce onları etkisiz bırakmaya çalışmalı ve varsa elindeki Elektro Ejderha kartını kullanmamalısın. Aksi durumlarda dezavantaj yaşayacak olan taraf sen olursun.

9. Etkisiz bıraktığı kartlara dikkat edin

Elektro Ejderha belirli kartları anında etkisiz bırakabilme potansiyeline sahiptir. Bu nedenle rakibin elinde olduğu zaman bu kartı kullanıp rakibin hamlelerini boşa çıkarabilirsin. Bunun için çok dikkatli hamle yapman gerekir. Rakibin elindeki aşağıdaki kartlar varsa onları durdurmak için Elektro Ejderha kartını kullanmalısın.

Bu taktikleri kullanarak Elektro Ejderha Çekilişli Mücadelesi etkinliğinden maksimum galibiyet alıp ödülleri toplayabilirsin. Bu mücadele önemli olanın uyumluluk olduğunu unutmamalısın. Buradaki taktiklerle ilgili kafana takılan bir şeyler varsa bunları hiç çekinmeden sorabilirsin.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir