Efsanevi Mücadele taktikleri

Efsanevi Mücadele etkinliğinde 12 galibiyet almaya ne dersin? Kısa süreliğine gerçekleştirilen bu etkinliğe dahil olup toplamda 12 galibiyet almayı başararak uzun zamandır hasretini çektiğin efsanevi kartına kavuşabilirsin. Bu tür etkinliklerde 12 galibiyet almak çok kolay olmasa bile bu rehberden faydalanarak bunun üstesinden gelebilirsin.

En başından belirtmem gerekirse mücadelelerin turnuva standartları koşullarında gerçekleştirileceğini unutmamalısın. Bunun anlamı kart seviyesi açısından herkesin aynı seviyede olacak olmasıdır. Bu nedenle deste seçimi yaparken bu koşulları göz önünde bulundurman gerekir. Hazırsan bu etkinlikten 12 galibiyet sağlayacak rehberi okumaya başlayabilirsin.

Efsanevi Mücadelede etkinliğinde nasıl 12 galibiyet alabilirim?

Efsanevi Mücadele etkinliğinden maksimum galibiyet alıp efsanevi sandık kazanmak istiyorsan öncelikle aşağıdaki taktikleri kazanmaya çaba göstermelisin. Ardından işe yarar desteler bulabilir ve bu desteleri kullanarak galibiyetlere daha yakın taraf olabilirsin.

Bu etkinlikte neler kazanabilirim?

Efsanevi Mücadele etkinliğine katılıp 12 galibiyet almayı başarırsan toplamda 32.000 altın, 40 ender kart, 5 destansı kart ve 1 efsanevi sandık kazanmayı başarabilirsin. 12 galibiyet alamadığın sürece efsanevi sandık ödülünü alamayacağını bilmelisin. Bunun için planlarını en uygun şekilde yapmalı ve yola çıkmadan önce en güçlü desteleri kullanabilmek için pratik yapmalısın.

Klasik desteleri kullanmak kötü bir fikir mi?

Efsanevi Mücadele kapsamında klasik desteleri kullanmak kötü bir fikirdir. Bunun temel sebebi klasik oyunlarda yani maçlarda turnuva standartlarının geçerli olmamasıdır. Bazı kartların bir seviye üstte bile olması pek çok şeyin değişmesine neden olabilir. Örneğin turnuva standartlarında Goblin Fıçısı destesini ancak Oklar kartıyla hemen etkisiz hale getirebilirsin ama klasik maçlarda seviyesi yüksek Çarpma kartıyla da bunu yapabilirsin. Bu nedenle klasik oyun desteleri yerine turnuva standartlarına uygun desteler kullanmalısın.

Kullanacağım deste her koşulda işe yarar mı?

Oyunun en güçlü destesini kullansan bile her koşulda işe yaraması maalesef mümkün değildir. Bir deste kullanmak istiyorsan öncelikle onunla pratik yapmalısın. Normal maçlarda desteyi deneyebilir veya arkadaşlarınla maç yaparak desteyi orada test edebilirsin. Ne kadar fazla test yaparsan senin için o kadar iyi olacaktır çünkü kullanacağın desteye alışıp ondan maksimum verim alman son derece önemlidir.

Etkisiz olsa bile en güçlü kartları kullanmalı mıyım?

Her güncelleme sonrası birkaç kart daha güçlü hale gelebilir ama bu tamamını kullanıp etkin bir deste oluşturabilecek olduğun anlamına gelmez. Burada temel problem gayet güçlü olan kartlardan oluşturulan stratejilere karşı koyabilecek çeşitli stratejilerin geliştirilmiş olmasıdır. Mesela Golem kartıyla uygulanan stratejilerin tamamı çok güçlü olabilir ama oyunda Golem kartını durdurabilecek pek çok farklı alternatif bulunmaktadır. Bu nedenle deste oluştururken tüm koşulları gözden geçirmelisin.

Hangi kartları mutlaka kullanmaya çalışmalıyım?

Her etkinlikte olduğu gibi bu etkinlikte de bazı kartların ön plana çıktığını görebilirsin. Şu an oyunda etkin olarak kullanılan pek çok taktiğe dur diyebilecek bazı kartlar vardır. Mezar Taşı, Alev Topu, Roket, Cellat ve P.E.K.K.A. gibi kartlar bunlara verilebilecek en ideal örneklerdir. Bu kartlarla sık sık karşılaşabilirsin çünkü en etkin kartlara dur diyebilecek kartlar bunlardan oluşur. Aynı zamanda bu kartları sen de kullanmak isteyebilirsin.

Efsanevi Mücadele kapsamında hangi desteleri önerirsin?

Gelelim en çok merak ettiğin konuya. Bu etkinlik kapsamında kullanabileceğin bazı destelere aşağıda yer verdim. Bu destelerle 12 galibiyet almayı başarman çok zor olmayacaktır. Sadece onlarla biraz pratik yapmalı ve onların nasıl en etkin bir biçimde kullanıldığını bilmelisin. Bu desteler sayesinde uzun zamandır özlemini duyduğun efsanevi karta veya efsanevi kartlara kavuşabilirsin.

 1. 3.9 İksir – P.E.K.K.A., Cellat, Kasırga, Mezarlık, Buz Golemi, Zehir, Goblinler, Minyonlar
 2. 3.4 İksir – Domuz Binicisi, Buz Büyücüsü, Prenses, Tomruk, Mini P.E.K.K.A., Goblinler, Kasırga, Yıldırım
 3. 3.4 İksir – Domuz Binicisi, Buz Büyücüsü, Prenses, Tomruk, Oduncu, Goblinler, Kasırga, Yıldırım
 4. 3.0 İksir – Goblin Fıçısı, Prenses, Goblin Çetesi, Roket, Buz Ruhu, Şövalye, Mezar Taşı, Tomruk
 5. 3.6 İksir – Dev, Elektro Büyücü, Mega Dalkavuk, Goblinler, Mini P.E.K.K.A., Mezarlık, Tomruk, Zehir
 6. 3.0 İksir – Madenci, Prenses, Buz Büyücüsü, Tomruk, Goblinler, Mini P.E.K.K.A., Zehir, Minyonlar
 7. 3.4 İksir – X-Yayı, Şövalye, Buz Ruhu, Ateş Ruhları, Mini P.E.K.K.A., Mega Dalkavuk, Roket, Tomruk

Bu desteleri kullanarak Efsanevi Mücadele etkinliğinden 12 galibiyet almayı başarabilirsin. Böylece sayısız ödülün sahibi olabilirsin. Efsanevi Mücadele sana belki oyun kariyerin boyunca yakalamak istediğin efsanevi kart sahibi olma fırsatını sunmaktadır. Eklemek istediğin veya paylaşmak istediğin belirli öneriler varsa yorum yaparak bunları paylaşabilirsin.

16 Comments

 1. Mansur
  • Kaan Karadeniz
 2. Yusuf
  • Kaan Karadeniz
   • Yusuf
    • Kaan Karadeniz
     • Yusuf
     • Kaan Karadeniz
 3. Arda
  • Kaan Karadeniz
 4. Ayxan
  • Kaan Karadeniz
   • Ayxan
    • Kaan Karadeniz
 5. Kerem
  • Kaan Karadeniz

Leave a Reply

Reklam engelli...

Bu site ziyaretçilerine rahatsız olmayacakları alanda reklam göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen siteye destek olmak için reklamlara izin verin.

Refresh