Efsanevi kartların yerine hangi kartları kullanabilirim?

Efsanevi kartların yerine hangi kartları kullanabilirim? Birçok oyuncunun işe yarayan en iyi desteleri destelerde efsanevi kartlar var diye kullanmaktan vazgeçtiğini biliyorum. Oyuncuların yaşadığı bu probleme biraz olsun çözüm bulmak için bu kart değişim rehberini hazırladım.

Oyunda yer alan her efsanevi kartın sıradan, ender ve destansı kartlar arasında bir karşılığının olması mümkün değildir. Ancak, benzer özelliklere ve destede benzer role sahip olan kartları efsanevi kartlar yerine kullanmak mümkündür. Bunun için hangi efsanevi kartın yerine hangi normal kartın kullanılabileceğini bilmek gerekir.

Efsanevi kartları hangi kartlarla değiştirebilirim?

Efsanevi kartlarla ilgili olan bu rehberde her kartı ayrı ayrı ele almaya çalıştım. Sitede bulduğun bir destede elinde olmayan bir efsanevi kart varsa hemen bu rehbere göz atarak gerekli değişimi yaparak o desteyi kullanabilirsin. Rehberi her yeni efsanevi kart gelişinde güncelleyeceğim. Şimdilik en son Büyülü Okçu kartı kartının oyuna eklendiğini hatırlatmalıyım.

Tomruk yerine ne alabilirim?

Tomruk kartının kullanım şekli oldukça basittir. Kullanıldığı zaman kara birliklerini geriye doğru ittirir ve sürü halindeki birlikleri etkisiz hale getirebilir. Özellikle şarj yaparak saldıran kartları etkisiz bırakmak için kullanılan önemli bir karttır. Turnuva seviyesinde çok daha fazla işe yaradığını söyleyebilirim. Tomruk kartının yerine aşağıdaki kartlardan birisini tercih edebilirsin:

Buz Büyücüsü yerine ne alabilirim?

Buz Büyücüsü kartı rakibin hareket hızını ve saldırı hızını yavaşlatır. Bu kart fazlasıyla güçlü bir savunma kartıdır. Özellikle kulelerden gelen yardımla hemen hemen pek çok kartı etkisiz bırakma konusunda oldukça iyidir. Buz Büyücüsü kartının yerine aşağıdaki kartlardan birisini tercih edebilirsin:

Madenci yerine ne alabilirim?

Madenci bir mini tanktır ve rakibe sinsi saldırılar gerçekleştirmek için kullanılır. Oyun içerisinde çok yönlü olarak kullanılan kartlardan birisidir. Bu kartın sürpriz saldırısı yerine kullanılabilecek benzer özellikte çok fazla kart yoktur. Sürpriz saldırı için farklı, mini tank için ise farklı bir kart tercih etmen gerekir. Madenci kartının yerine aşağıdaki kartlardan birisini tercih edebilirsin:

 

Prenses kartının yerine ne alabilirim?

Prenses kartını özel yapan saldırı mesafesidir. Oyundaki en iyi destek kartlarından birisidir. Rakibin baskılı oyununa çözüm bulmak için bu karttan yararlanmaya çalışabilirsin. Bu kartın yerine alabileceğin kartlar çok çeşitli olabilir ama genel olarak garanti tercihlere yönelmek daha doğrudur. Prenses kartının yerine aşağıdaki kartlardan birisini tercih edebilirsin:

Haydut kartının yerine ne alabilirim?

Haydut kartı rakiplere sıçrayarak saldırı gerçekleştirme konusunda usta bir karttır. Onu konuşlandırmak ve sürpriz saldırılarda kullanmak fazlasıyla önemlidir. Hasar miktarı bir anda artış gösterebildiği için epey kullanışlı bir karttır. Haydut kartının yerine aşağıdaki kartlardan birisini tercih edebilirsin:

Kraliyet Hayaleti kartının yerine ne alabilirim?

Kraliyet Hayaleti kartı yerine kart bulma konusunda en çok zorluk çekilen kartlardan birisidir. Görünmezlik özelliği bulunan başka bir kart olmaması işleri epey zorlaştırır. Yeri geldiğinde mini tank olan ve çok güçlü hasarlar veren bu kartın yerine kart seçerken epey dikkatli olmak gerekir. Kraliyet Hayaleti kartının yerine aşağıdaki kartlardan birisini tercih edebilirsin:

Büyülü Okçu kartının yerine ne alabilirim?

Büyücü Okçu kartı uzun mesafeli saldırı gerçekleştirebilen oldukça güçlü bir karttır. Stratejik olarak kullanıldığı zaman yerine kart bulabilmek oldukça güçtür çünkü belirli doğrultuda yer alan tüm birimlere hasar verebilen başa kart yoktur. Büyülü Okçu kartının yerine aşağıdaki kartlardan birisini tercih edebilirsin:

Cehennem Ejderhası kartının yerine ne alabilirim?

Cehennem Ejderhası kartının hasarı odaklanma durumuna göre değişiklik gösterir. Bu kart genelde savunmada kullanılır ve temel hedefi bir tankın canını eritmektir. Belki karşı saldırı gerçekleştirme konusunda bir çözüm olabilecektir. Cehennem Ejderhası kartının yerine aşağıdaki kartlardan birisini tercih edebilirsin:

Elektro Büyücü kartının yerine ne alabilirim?

Elektro Büyücü kartının saldırıları rakipleri hareketsiz bırakabilmektedir. Aynı anda iki hedefe saldırabilen nadir kartlarından birisidir. Bu kart bir savunma kartıdır ve rakibi durdurmak için epey etkilidir. Elektro Büyücü kartının yerine aşağıdaki kartlardan birisini tercih edebilirsin:

Oduncu kartının yerine ne alabilirim?

Oduncu hızlı hareket eden ve hızlı saldırı gerçekleştirebilen bir karttır. Aslında bir destek kartıdır ve tanklara karşı oldukça işe yaramaktadır. Öldükten sonra dost birimlere saldırı hızı ve hareket hızı kazandırması en büyük avantajlarından birisidir. Oduncu kartının yerine aşağıdaki kartlardan birisini tercih edebilirsin:

Gece Cadısı kartının yerine ne alabilirim?

Gece Cadısı çıkarttığı yarasalar ile hava saldırısı gerçekleştirebilen bir karttır. Hasar miktarı oldukça yüksek olan kartlardan birisidir ama oldukça dayanıksızdır. Esasen tankların arkasında kullanılması çok daha doğrudur. Gece Cadısı kartının yerine aşağıdaki kartlardan birisini tercih edebilirsin:

Mezarlık kartının yerine ne alabilirim?

Mezarlık sürpriz saldırıların en büyük aktörlerinden birisidir. Bu kart bir destede oyun kazandırıcı kart olarak kullanılır. Bir mini tankla dahi iş yapabilen nadir kartlardan birisidir. Mezarlık kartının yerine aşağıdaki kartlardan birisini tercih edebilirsin:

Kıvılcım kartının yerine ne alabilirim?

Kıvılcım epey fazla alan hasarı veren güçlü bir karttır. Birkaç vuruşta hemen hemen pek çok kartı etkisiz bırakabilen bu kartın yerine bir kart bulmak oldukça zordur. Destedeki kullanım biçimine göre onun yerine seçebileceğin kartlar değişiklik gösterir. Kıvılcım kartının yerine aşağıdaki kartlardan birisini tercih edebilirsin:

Lav Tazısı kartının yerine ne alabilirim?

Lav Tazısı doğrudan binaları hedef alan hava birliklerinden birisidir. Yerine bir kart bulmak zor gibi gözükebilir ama alternatifleri vardır. Bu kartın bir tank olduğunu düşündüğün zaman yerine gelecek en doğru kartın ne olduğunu anında anlayabilirsin. Lav Tazısı kartının yerine aşağıdaki kartlardan birisini tercih edebilirsin:

Mega Şövalye kartının yerine ne alabilirim?

Mega Şövalye güçlü bir karttır. Alan hasarı veren tek tank kartlarından birisidir. Bu kartı oyun kazandıracak bir kart olarak görmek doğru değildir. Bu kartın asıl amacı savunma yapmak ve karşı saldırıya hazırlanmanı sağlamaktır. Mega Şövalye kartının yerine aşağıdaki kartlardan birisini tercih edebilirsin:

Efsanevi kartların yerine hangi kartları kullanabileceğini artık öğrendiğine göre gönül rahatlığıyla pek çok etkili desteyi kullanabilirsin. Tekrar hatırlatma yapmam gerekirse oyundaki efsanevi kartların tam olarak alternatifleri yoktur. Sadece aynı rolü görebilecek belirli kartları kullanabilirsin. Efsanevi kartlarla ilgili değişim anlamında soruların varsa bunları yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

162 Comments

 1. Mehmet Yasin
  • Kaan Karadeniz
 2. Mehmet Yasin
  • Kaan Karadeniz
 3. Mehmet Yasin
 4. Mehmet Yasin
  • Kaan Karadeniz
   • Mehmet Yasin
    • Kaan Karadeniz
     • Mehmet Yasin
     • Kaan Karadeniz
 5. Mehmet Yasin
  • Kaan Karadeniz
   • Mehmet Yasin
 6. Mehmet Yasin
  • Kaan Karadeniz
 7. Mehmet Yasin
  • Kaan Karadeniz
 8. Mehmet Yasin
  • Kaan Karadeniz
 9. Mehmet Yasin
  • Kaan Karadeniz
 10. Mehmet Yasin
  • Kaan Karadeniz
 11. Mehmet Yasin
  • Kaan Karadeniz
 12. Mehmet Yasin
  • Kaan Karadeniz
 13. Mehmet Yasin
  • Kaan Karadeniz
 14. Mehmet Yasin
  • Kaan Karadeniz
 15. Mehmet Yasin
  • Kaan Karadeniz
 16. Mehmet Yasin
  • Kaan Karadeniz
 17. Mehmet Yasin
  • Kaan Karadeniz
   • Mehmet Yasin
    • Kaan Karadeniz

Leave a Reply

Reklam engelli...

Bu site ziyaretçilerine rahatsız olmayacakları alanda reklam göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen siteye destek olmak için reklamlara izin verin.

Refresh