Dev İskelet kartı nasıl kullanılır?

Dev İskelet oyunun en iyi savunma kartlarından birisidir. Birçok oyunda kendisini göremesek bile doğru bir biçimde kullanıldığında fazlasıyla etkili olabilmektedir. Yüksek seviyeli arenalarda bu karta çok fazla rastlamıyor oluşunuzun temel nedeni aslında kolayca dikkatinin dağıtılabilmesi olsa bile uygun kullanımlarda fazlasıyla işe yarayabilmektedir.

Dev İskelet, öldüğü zaman arkasında güçlü bir bomba bırakır. Bu boma rakibin kartlarını durdurma konusunda fazlasıyla etkilidir. Seviyesi yükseldikçe epey yüksek bir can miktarına sahip olan Dev İskelet kartının en büyük dezavantajı sahip olduğu saniye başına hasar miktarıdır. Yavaş saldırması ve aynı zamanda az hasar vermesi onun çok fazla tercih edilmemesine neden olmaktadır.

Dev İskelet Kartı: Temel İpuçları

Stratejik açıdan Dev İskelet fazlasıyla güçlü bir savunma kartıdır. Arkasında yer alacak ufak destek birliklerine saldırı imkanı tanırken rakibin saldırıya gelen birliklerine karşı tank görevi görebilmektedir. Dev İskelet her ne kadar diğer tanklara göre çok daha az cana sahip olsa bile öldükten sonra verdiği hasarla bu eksikliğini kapatmaktadır. Dev İskelet’in planlı bir biçimde bırakılmış bombası etrafında yer alan tüm birliklerin kolayca ortadan kaldırılmasına neden olmaktadır.

Dev İskelet’i kullanabileceğiniz noktalar oldukça önemlidir. Eğer Dev İskelet doğru noktalarda kullanılmazsa çok fazla işe yaramamaktadır. Rakibinizin saldırı stratejisine göre Dev İskelet’i kullanma yönteminiz değişiklik gösterecektir. Rakibiniz Dev ve ona destek olacak birliklerle saldırıya geçiyorsa Dev İskelet’i Dev ile diğer birliklerin arasına yerleştirmeli ve kombinasyonu bölmeye çalışmalısınız. Rakip Kraliyet Devi ve destek birlikleriyle saldırma yoluna giderse Dev İskeleti hemen onun yakınına kullanarak onu biraz geri itmeli ve biraz daha zaman kazanmalısınız.

Dev İskelet kullanarak savunmada yapabilecekleriniz bunlarla sınırlı değildir. Savunmadayken en doğru hamleniz rakip birlikleri bombanın olduğu yöne doğru çekmektir. Her ne kadar yakından saldırı düzenleyen birlikleri bombanın alanına çekebilecek olsanız bile menzilli birliklerde benzer durum geçerli değildir. Bundan dolayı dikkatli davranmalı ve elinizdeki kartları boşa kullanmamalısınız.

Saldırı konusunda Dev İskelet çok fazla işlevsel olmasa bile size farklı saldırı fırsatları sunmak için elverişli olabilir. Hiçbir oyuncu Dev İskelet’in kulesine yakınlaşmasını istemez çünkü ardından bıraktığı bomba oldukça güçlü hasar vermektedir. Bu nedenle bir taraftan Dev İskelet ile saldırı düzenlerken diğer taraftan farklı birliklerle saldırıya geçerek rakibi çaresiz bırakabilirsiniz.

Dev İskelet dikkati dağıtılması kolay olan bir birlik olduğu için bu kartın arkasından onu destekleyecek belirli birlikleri kullanmanız gerekir. Valkür, Bombacı veya Cadı bu kartlardan birisi olabilir. Yapmanız gereken Dev İskelet’i yolladıktan sonra belirli bir mesafede onu koruyabilecek tercihen menzilli saldırı yapabilen birlikler kullanmanızdır. Bu sayede Dev İskelet’in dikkatini dağıtmak çok kolay olmayacaktır.

Dev İskelet gerçekten kullanılması zor bir karttır. Ancak artık bu kartı nerede ve nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenmiş olduğunuzu umut ediyorum. Dev İskelet doğru kullanıldığı zaman fazlasıyla etkili olabilmektedir. Eğer Dev İskelet hakkında sorularınız varsa veya buraya dahil edilebilecek ipuçlarına sahipseniz yorum yapabilir ve bunları bana ulaştırabilirsiniz.

Keyifli oyunlar!

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Mustafa Kabak dedi ki:

    Dev iskelet öldüğünde kasırgaya birlikleri bombaya çekin ve kısa yoldan savunma yapın Bence kârlı bir savunma.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir