Dev Goblin Çekilişli Mücadelesi taktikleri

Dev Goblin Çekilişli Mücadelesi etkinliğinde maksimum galibiyet almak ister misin? En iyi taktiklerle tüm ödülleri toplayabilirsin.

En başından belirtmem gerekirse bu etkinlikte maçlar turnuva standardına göre oynanır. Dev Goblin Çekilişli Mücadelesi tek aşamalı bir etkinliktir. Etkinlik kapsamında belirlenen kurallar çerçevesinde galibiyet almaya çalışırsın. Bu etkinlikte kendi oluşturduğun desteyi kullanamazsın.

1. Ödülleri gözden geçirin

Dev Goblin Çekilişli Mücadelesi etkinliğine ilk giriş ücretsiz olarak, sonraki girişler ise 100 taş karşılığında yapılır. Bu etkinlikte herhangi bir maç kazanamazsan 250 altın ve 5 sıradan kart alırsın. Etkinlikten maksimum galibiyet alman durumunda aşağıdaki ödüllere ek olarak bir miktar alt ve kart kazanırsın.

 • 2 Galibiyet: x10.000 Altın
 • 4 Galibiyet: x1 Sıradan Kart Jetonu
 • 6 Galibiyet: x1 Ender Kart Jetonu
 • 8 Galibiyet: x1 Destansı Kart Jetonu
 • 10 Galibiyet: x1 Efsanevi Kart Jetonu
 • 12 Galibiyet: x20 Dev Goblin

Yukarıdaki ödüller ilk etkinliğe aittir. İkinci etkinliğe ait ödüller ise aşağıdaki tabloda görüldüğü gibidir. 24 Eylül 2018 tarihinde başlatılan ikinci etkinlik ilk etkinlik ile aynı kurallara sahiptir ama ödülleri çok daha azdır.

 • 1 Galibiyet: x5 Goblin Kulübesi
 • 2 Galibiyet: x20 Mızraklı Goblinler
 • 3 Galibiyet: x20 Goblinler
 • 4 Galibiyet: x20 Goblin Çetesi
 • 5 Galibiyet: x5 Dev
 • 6 Galibiyet: x2 Dev Goblin

2. Oyun kazandıracak kart seçin

Bu oldukça basit bir taktik. Elinde oyun kazandıracak kart yoksa maç kazanmakta çok zorlanırsın. Bu nedenle seçim fırsatın olduğu zaman oyun kazandıracak kartlardan birisini seçmeye özen göstermelisin çünkü bunlar olmadan maç kazanamazsın.

 

     

    

   

Bu kartlar maç kazanman için son derece önemlidirler. Özellikle Domuz Binicisi, Dev, Mezarlık ve Goblin Fıçısı kartları ekstra öneme sahiptirler. Çünkü çekilişli mücadelede gelen çoğu kart bu kartları durdurma konusunda pek başarılı olmamaktadır.

3. Hava savunmasına dikkat etmelisin

Çekilişli mücadelelerde en zayıf nokta hava savunmasıdır. Elinde hava savunması kartı yoksa karşına çıkabilecek onlarca karta karşı sorun yaşayabilirsin. Bu nedenle önceliğini her zaman hava kartlarına vermeli ve fırsat kalırsa tank katleden bir kart seçmelisin.

Kullanacağın destede hava savunması kartlarına öncelik vermemen durumunda rakibin yapacağı tek hamleyle sana karşı üstünlük kurabilecektir. Bu nedenle bu kuralı asla görmezden gelmemeli ve doğru kartları seçmelisin.

4. Ucuz kartlara yönelmelisin

Çekilişli mücadeleler pahalı kartlar için pek ideal değildir. Eğer ucuz kartlarla rakibin hamlelerini boşa çıkarabileceğini düşünüyorsan mutlaka ucuz kartları seçerek iksir avantajını ele geçirmek için çaba göstermelisin.

Bazı durumlarda tüm ucuz kartları almak pek doğru bir seçenek olmayabilir. Bu nedenle kesinlikle seçtiğin ve rakibe bıraktığın kartlara dikkat etmelisin. Seçeceğin kartların iksir maliyeti çok yüksekse ama uyumlu olacağına inanıyorsan pahalı kartlara öncelik vermeyi sürdürmelisin.

5. Oyunu terk etmemelisin

Biliyorum, bunu çoğu insan yapar. Çaresiz kalınan durumlarda, özellikle bir saldırı durdurma konusunda sıkıntı yaşayan oyuncular oyundan çıkmayı falan düşünür. Sen bu düşüncede olmamalı ve oyuna devam etmeye çalışmalısın.

Bazen oyuncular oyunu terk etmek yerine öylece beklemeyi seçebilirler. Eğer mağlubiyet çok yakın değilse bu davranışta bulunman doğru olmaz. Her iki davranış için yine kaybeden sen olursun, maçı kazanmaya çalışmalı veya bu tür sorunlar yaşamamak için arkadaşınla oynamalısın.

6. Erkenden oynamalısın

Çekilişli mücadelelerin ruhu budur. Mücadeleye ne kadar erken başlarsan iyi oyuncularla karşılaşma şansın bir o kadar az olur. Kolay rakiplerle karşılaşmak istiyorsan bu önerimi dikkate almalısın. Mücadeleye katılma süreni uzatırsan karşına tecrübeli oyuncuların gelme olasılığı çok daha yüksek olacaktır.

Burada diğer bir seçenek erkenden oynamak yerine son saatlerde oynamaktır. Oyuncular süre dolmadan mücadeleyi tamamlamak için çaba gösterdiklerinde daha kolay rakiplerle karşılaşabilirsin. Tabi bu her zaman geçerli bir durum olmadığından dikkatli olmalısın.

7. Uyumlu kartlara dikkat edin

Her ne kadar çok detaylı irdelenmiş kartlardan biri olmasa bile Dev Goblin kartıyla iyi bir kombinasyon oluşturacak çeşitli kartlar vardır. Özellikle aşağıdaki kartları seçerek saldırı ve savunma dahil çok iyi kombinasyonlara sahip olabilirsin.

     

Bu kartlar son derece önemlidir. Dev Goblin kartını erkenden seçmiş durumdaysan ve bu kartlardan herhangi birisi bir seçenek olarak karşına geldiyse kesinlikle bunlardan birini seçmelisin. Böylece daha kolay bir biçimde maç kazanabilirsin.

8. Karşı hamlelere dikkat edin

Daha önce belirttiğim gibi Dev Goblin henüz tam anlamıyla analiz edilmiş bir kart değildir. Ancak bu kartı etkisiz bırakabilecek bazı bilindik kartlar vardır. Rakibine bu kartlardan birini bırakmış durumdaysan Dev Goblin kartını da rakibe bırakmayı denemelisin.

     

Bu kartlara kesinlikle dikkat etmelisin. Rakip bu kartları seçmişse ilk önce onları etkisiz bırakmaya çalışmalı ve varsa elindeki Dev Goblin kartını kullanmalısın. Dev Goblin kartının iksir maliyetinin yüksek olduğunu aklından çıkarmamalısın.

Bu taktikleri kullanarak Dev Goblin Çekilişli Mücadelesi etkinliğinden maksimum galibiyet alıp ödülleri toplayabilirsin. Bu mücadele önemli olanın uyumluluk olduğunu unutmamalısın. Buradaki taktiklerle ilgili kafana takılan bir şeyler varsa bunları hiç çekinmeden sorabilirsin.

2 Comments

 1. çağrı
  • Kaan Karadeniz

Leave a Reply

Reklam engelli...

Bu site ziyaretçilerine rahatsız olmayacakları alanda reklam göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen siteye destek olmak için reklamlara izin verin.

Refresh