İdeal deste oluşturma rehberi

Clash Royale’de iyi bir deste oluşturmak kolay değildir. Ancak iyi oluşturulan desteler galibiyetin anahtarı konumundadır. Bu rehberde size kendi başınıza deste oluşturma konusunda yardımcı olmaya çalışacağım. Clash Royale deste oluşturma rehberi sayesinde çok zorlanmadan kendiniz için en iyi desteleri oluşturabileceksiniz!

Her oyuncunun deste oluştururken dikkat etmesi gereken belirli unsurlar vardır. Bu unsurlara dikkat edilerek oluşturulan her destenin başarılı olma olasılığı çok yüksektir. Bazı destelerde bu unsurlar göz ardı edilse bile başarılar yakalanabilir. Fakat en iyisi bu unsurlara veya kurallara bağlı kalarak bir deste oluşturmaya çalışmaktır.

Deste Oluşturma Rehberi

Deste oluştururken pek çok oyuncunun yaptığı önemli bir hata bulunmaktadır. Özellikle ellerinde yer alan en yüksek seviyeli kartları kullanma, kalite açısından en yüksek olanları kullanma veya en yüksek bedele sahip kartları kullanma gibi hatalar sıkça görülmektedir. Bunlar size oyun kazandırmayacağı gibi oyundan herhangi bir şekilde keyif almanızı da sağlamayacaktır. Deste oluştururken aşağıdaki önerileri dikkate almanız çok daha doğru olacaktır.

1. Sinerji

Deste oluştururken dikkat etmeniz gereken en önemli kural sinerjidir. Sinerji olmazsa bir destenin başarılı olma olasılığı yok denecek kadar azdır. Her kartın birbiriyle uyumlu olması gerekir. Sadece Destansı kalitede kartlar kullanmak size galibiyet getirmeyecektir. Deste oluşturmak kart kalitesiyle ilgili bir durum değildir. Her şey kartlar arası sinerjiyle ilgilidir.

Sinerji unsurunu göz ardı ettiğiniz her aşamada başarısız olma olasılığınız çok yüksektir. Oyunun en dengesiz ve en güçlü kartını kullansanız bile sonuç değişmeyecektir. Bu nedenle deste oluştururken sinerjiye mutlaka önem vermelisiniz.

2. Saldırı ve Savunma Dengesi

Saldırı ve savunma dengesini ihmal ederseniz başarısız olmaya oldukça yakınsınız demektir. Sadece saldırıyı düşünürseniz rakip sizi durdurduğu anda oyunu kazanmayı başaracaktır. Sadece savunmayı düşünürseniz elde edeceğiniz en iyi sonuç berabere kalmaktır.

Oluşturduğunuz deste saldırı ve savunma yönünden dengeli olmalıdır. Hangi koşullarda oynuyorsanız oynayın saldırmaya ve savunmaya yönelik kartlarınız kullandığınız destede yer almalıdır. Aksi taktirde oyunu kazanmak sizin için çok kolay olmayacaktır.

3. Alan Hasarı

Tekli hasar ve alan hasarı arasındaki farkı biliyor olmalısınız. Alan hasarı bir vuruşta birden fazla birliğe hasar verebilmenizi sağlarken, tekli hasar tek atışta tek bir birliğe hasar vermenizi sağlar. Örnek vermek gerekirse Okçular tekli hasar kartı, Büyücü ise alan hasarı kartıdır.

Tekli hasar veren kartların hasar güçleri çok daha fazladır ama aynı anda birkaç birlikle başa çıkmayı pek beceremezler. Diğer yandan alan hasarı veren kartların hasar güçleri azdır ama aynı anda birden fazla birliğe karşı savunma veya saldırı yapabilirler. Bu iki kart türü içerisinden sadece birine yönelmek çok doğru olmayacaktır. Mutlaka bir denge oluşturmalısınız.

4. Yakın Dövüş ve Menzilli Vuruş

Kullandığınız destede yakın dövüş kartlarına ek olarak menzilli vuruş gerçekleştiren kartlar olmalıdır. Menzilli vuruş gerçekleştiren kartların canları düşük olmasına rağmen saniye başına verdikleri hasar yüksektir. Bu kartları yakın dövüş birlikleriyle bir araya getirerek kullanmak gerekir. Yakın dövüş birlikleri, menzilli vuruş birliklerine gelecek hasara engel olmalıdırlar.

Bir destede sadece aynı vuruş türünden birlikler varsa rakibin işi oldukça kolay olur. Yakın dövüş birlikleri sürekli olarak bir arada toplanacakları için rakibin alan hasarı veren birliklerine yem olacaktır. Bu konuda dikkatli davranarak dengeyi oluşturmalısınız.

5. Ortalama İksir Bedeli

Ortalama İksir bedeli önemlidir. Bir kart kullanmak için saniyelerce beklemek istemezsiniz öyle değil mi? Bir kart ne kadar güçlüyse İksir bedeli bir o kadar yüksek olur. Kullanacağınız destede güçlü ve güçsüz kartlardan bir kombinasyon oluşturmanız gerekir çünkü tamamen güçlü kartlara yer vermeniz söz konusu bile olmayacaktır.

Kullanacağınız destenin ortalama İksir bedeli maksimum 4.5 olmalıdır. Bu rakamın üstüne çıkmak son derece sakıncalıdır çünkü bu rakamın üstüne çıktığınız zaman savunma konusunda büyük sıkıntılar yaşarsanız. Diğer taraftan bir destenin ortalama İksir bedelini 3.0 gibi bir seviyeye çekmek de tehlikelidir. Bu durumda kullandığınız destedeki kartlar dayanıksız kartlar olacaktır. Dengeyi oluşturmalı ve seçimlerinizi ona göre yapmalısınız.

6. Kart Dağılımı

Size yol göstermesi açısından önerebileceğim en doğru kart seçim kriterlerini aşağıda paylaşıyorum. Bu kart dağılımı sayesinde her anlamda işinize yarayabilecek bir deste oluşturabilirsiniz. Hangi kartları kullanmak istediğinize ise yukarıda yer alan diğer maddelere göre karar vermelisiniz.

 • Minimum 2 Tekli Hasar Kartı
 • Minimum 3 Alan Hasarı Kartı
 • Minimum 2 Canı Yüksek Kart
 • Minimum 2 Hava Hedefli Kart
 • Minimum 1 Büyü Kartı
 • Minimum 1 Bina Kartı

İşte bu kadar basit! Burada yer alan ufak kurallara bağlı kalarak işinize yarayabilecek en iyi desteleri oluşturmayı başarabilirsiniz. Dilerseniz yorum yaparak kullandığınız desteyi benimle paylaşabilir ve incelememi sağlayabilirsiniz. Kullandığınız desteler iyi değilse bu oyunda hiçbir şey yapamayacağınızı unutmamalısınız.

Keyifli oyunlar!

You may also like...

231 Responses

 1. alperen dedi ki:

  şimdi üst üste 2 klan savaşı yapmayanı atacağını söylemiştin yanlış hatırlamıyorsam bu dediğin benim içinde geçerlimi acaba?
  sana sürekli bu tarihte gireceğim falan dedim ama giremedim çünkü beni oyalıyorlar cihaz konusunda klandan da atılmak istemiyorum ama senden de sürekli süre vermeni istemek de hoş olmuyor ne yapmalıyım bir fikrin varmı
  hem cihaz yok hemde 11. sınıf dersleri falan varken girmem mümkün değil, tabi cihaz gelirse ks yapar çıkarım orası başka ama yinede klandan atıp atmamak sana kalmış.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Neyin ne olduğunu biliyorum merak etme. Birilerini atarken kafama göre karar vermiyorum. Derslerine odaklan, gerisini düşünme.

   • Alperen dedi ki:

    Kaan abi biliyorsun dersler baya yoğun bide özel okula gittiğim için her hafta sınavım oluyor yani cihazım geldiği zamanda ks lere katılmazsam atmayacaksın o zmn dimi eğer atmazsan çok iyi olur bu derslerin yanında oyun oynamaya yer kalmıoda

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Klanla bir süredir ben ilgilenmiyorum. Neler olup bittiğini bilmiyorum yani. O nedenle ne desem boş olur.

 2. alperen dedi ki:

  buz ruhu 11
  şövalye 12
  cellat 11
  kasırga 11
  binici 11
  mega dalkavuk 11
  alev topu 11
  çarpma 13

  yanında yazanlar levelleridir.
  destemi nasıl buldunuz?
  size göre bir problemi varmıdır
  4600 kupa olabilirmiyim bu levellerle (bu sorunun cevabını verirseniz sevinirim lütfen unutmayın)

  bu arada oyuna giremediğimi söylemiştim bu hafta içinde cihazım geliyor salı yada çarşamba gireceğim oyuna şimdiden teşekkürler.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Bunun bir benzerini Valkür veya Balon ile kullanıyorlar. Deste iyi bir deste ama doğru kullanman gerek. Bunu başarırsan 4600 değil daha bile yukarılara çıkabilirsin.

 3. senelosman dedi ki:

  ben sizin klanda alperen çakarım diye bir oyuncunun destesini beğendim sezonunun en yükseği 4307 kupa imiş . kullandığı destenin levelleri ile 4500 kupayı zorlayabilirmiyim sizce.
  destesi şu şekilde ;

  top arabası 10 lvl
  kasırga 10lvl
  binici 11 lvl
  tomruk 10 lvl
  şövalye 12 lvl
  mega dalkavuk 11 lvl
  alev topu 11 lvl
  buz büyücüsü 10 lvl

  bu destesi size göre iyimidir yani kullanmamı önerirmisiniz birde bu levellerle 4600 kupa yapılabilirmi

  bu soruyu sorduğumda oyun levelleri değişmişti bir kaç gün zaman gerekli demiştiniz, galiba şu anda leveller oturdu şu an bi değerlendirme yaparmısınız?

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Bu desteyi dün bana karşı kullandın sanırım. Fark ettiysen bu desteye sıkıntı yaratabilecek kartlar az çok belli. Alan hasarı veren her türlü kartı durdurabilirsin ama yüksek hasar veren tekli hasar kartları sıkıntı yaratabilir. Buna rağmen kullanışlı bir deste yani çok fazla problem yaşamazsın.

   • senelosman dedi ki:

    alev topu yerine zehir kullanmalımıyım
    çünkü bütün maçlarımda golemcilerin hepsi beni yendi ya golemci kesinlikle beni yeniyor yani zehir almalımıyım

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Hayır çünkü Zehir kullanırsan seni daha kolay yenerler. Alev Topu kullanmaya devam etmeli ve desteye alışmaya çalışmalısın.

     • senelosman dedi ki:

      herhalde desteyi kullanmayı tam olarak bilmediğimden kaynaklanıyor uyarınız için teşekkürler.

     • Kaan Karadeniz dedi ki:

      Önemli değil, bol şans dilerim.

     • senelosman dedi ki:

      biraz fazla soru sordum ama son bir sorum var izin verirseniz

      yazmış olduğum top arabası ve binici destesi ile şu desteyi kıyaslarmısınız

      pekka
      binici
      cellat
      alev topu
      goblinler
      tomruk
      buz ruhu
      kasırga
      tercihiniz hangisi olurdu

     • Kaan Karadeniz dedi ki:

      Diğer deste oyunun mevcut durumu için çok daha kullanışlı diyebilirim.

 4. suprapatellar dedi ki:

  oyunun yeni levellerine göre şöyle bir deste yaptım sizce nasıl bir deste ve sahip olduğu leveller ile 4500 kupayı zorlarmı

  11 level prens
  11 level binici
  11 lvl alev topumu yoksa 10 lvl yıldırım mı hangisini kullanmalıyım
  10 lvl cellat
  10 lvl kasırga
  10 lvl iskeletler
  13 lvl çarpma
  10 lvl buz golemi

  alev topu veya yıldırım hangisini kullanmalıyım
  son olarak 4500 kupaya çıkaracak bir destemi
  artıları veya eksileri yönünden incelenirse hangi desteler problem olabilir şimdiden teşekkürler.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Deste Alev Topu olan haliyle çok daha iyi onu söylemeliyim. Doğru kullandığın sürece pek sorun yaşamazsın. Yalnız destede hep kara birliklerine yer vermişsin hiç hava birliği yok. Belirli bir seviyeden sonra sorun yaşatabilecek bir durum olabilir.

   • suprapatellar dedi ki:

    evet bunu yaşadım 1v1 maç yaparken sıkıntı oldu bende desteyi şu şekilde değistim

    cehennem ejder
    buz ruhu
    şövalye
    binici
    cellat
    kasırga
    alev topu
    çarpma veya tomruk

    bu şekilde tomruk mu çarpma mı tercihinizi söylerseniz iyi olur

 5. senelosman dedi ki:

  ben sizin klanda alperen çakarım diye bir oyuncunun destesini beğendim sezonunun en yükseği 4307 kupa imiş . kullandığı destenin levelleri ile 4500 kupayı zorlayabilirmiyim sizce.
  destesi şu şekilde ;

  top arabası 5 lvl
  kasırga 5lvl
  binici 9 lvl
  çarpma max lvl
  şövalye 12 lvl
  mega dalkavuk 9 lvl
  alev topu 9 lvl
  buz büyücüsü 2 lvl

  bu destesi size göre iyimidir yani kullanmamı önerirmisiniz birde bu levellerle 4600 kupa yapılabilirmi

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Seviyeler değişti, desteler değişiyor. Birkaç gün zaman gerekli. Tüm desteler yenilenecek, o zaman kendinize uygun bir deste bulabilirsiniz.

 6. alperen dedi ki:

  kaan abi ben royale türkiye klanından alperen çakarım adlı oyuncuyum
  cihazım kırıldığı için oyuna giremediğimi söyledim
  şu anda cihaz parçasının gelmesini bekliyorum bu yüzden bir süre daha oyuna giremeyeceğim sana bildireyim dedim bu sorun için de özür dilerim.

 7. ömer kurutaş dedi ki:

  7 lvl cellat
  5lvl korumalar
  5lvl kasırga
  10 lvl binici
  10 lvl alev topu
  13 lvl çarpma
  11 lvl buz ruhu
  12 lvl şövalye

  2 lvl prenses
  9lvl mini pekka
  10 lvl binici
  9 lvl buz golemi
  13 lvl çarpma
  10 lvl alev topu
  9 lvl mega minyon
  12 lvl goblin

  öncelikle 2 destenin de levelleri 4400-4600 kupa civarı için yeterlimi?
  bu destelerden kullanmam gereken deste size göre hangisidir ( nedenini söylerseniz iyi olur )

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   İkinci deste daha iyi olur çünkü tam anlamıyla bir döngü destesi yakalamış olursun. Diğeri strateji anlamında aradan kalan bir deste maalesef. Bununla birlikte söz konusu deste söylediğin seviye için son derece yeterli bir deste. Keyifli oyunlar.

   • ömer kurutaş dedi ki:

    peki 2. destede 4400 kupaya kadar çarpma ile devam edip 4600 -4500 kupalarda tomruk almam daha iyi olurmu çünkü genelde max çete falan geliyor tomruk daha hızlı reaksiyon verebilir sizce 4400 kupadan sonra çarpma yerine tomruk almalımıyım. yoksa çarpma kalsınmı

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Ben tercihimi Çarpma kartından yana kullanırdım sebebi daha hızlı reaksiyon vermesi. Goblin Çetesi gibi bir kartı durdurmak elindeki diğer kartlarla mümkün ama Kıvılcım, Prens, Kara Prens gibi kartları durdurmak için Çarpma çok daha iyi bir kart.

 8. abdullah dedi ki:

  9 lvl mini pekka
  9lvl binici
  13 lvl çarpma
  9 lvl mega dalkavuk
  9lvl alev topu
  9lvl buz golemi
  2 lvl madenci
  11 lvl yarasalar

  3 lvl oduncu
  2 lvl cehennem ejderi
  13 lvl çarpma
  9lvl alev topu
  9 binici
  6 lvl korumalar
  9 lvl buz golemi
  11 lvl buz ruhu

  şu anda 4300 kupayım acaba bu kupalarda hangi deste ile oynarsam daha iyi olur bir de levellerim bu kupaya uygunmu son olarak tercih ettiniz desteyi neden tercih ettiğinizi söylerseniz sevinirim.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Her türlü ilk desteyi tercih ederdim. Sebebi kartların birbiriyle çok daha uyumlu olması. Bir başka ifadeyle hamle eksikliği yaşamazsın.

 9. alperen dedi ki:

  kaan abi royale türkiye klanına katılmak istiyorum.
  bağışım 40000
  savaş günü galibiyetim 20
  klan savaşı yaparım bağışım da iyi istek attığım çoğu klan beni reddetti niye bilmiyorum her neyse
  kaan abi lütfen al beni bide son olarak
  klanda binici istemek yasakmı yada binici bağışında bi sıkıntı oluyormu eğer bağışta sıkıntı yaşamıyorsanız lütfen beni klana alırmısın.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Başvuru yapabilirsin. Başvuru yaparken siteden geldiğini söylersin sıkıntı olmayacaktır.

   • alperen dedi ki:

    tamam bende öyle söyledim jude diye biri kabul etti teşekkürler.

   • alperen dedi ki:

    kaan abi tablet çok kasınca tekme attım iç ekranı kırıldı tabletin babama yapma dedim şimdi telefon alabilirler bana bu yüzdende yaklaşık 3-5 gündür royale giremedim beni klandan atmamışlar ama her an atabilirler malesef oyuna hiçbir türlü giremiyorum
    eğer telefon alırlarsa gireceğim almazlarsa malesef giremeyeceğim eğer oyuna girersen klandakilere beni atmamalarını söylermisin acaba ben 7-8 gün sonra sana burdan yazacağım oyuna girip giremeyeceğimi kaaan abi

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Oyuncu adını yazarsan iyi olur çünkü kim kim çok net bilmiyorum.

     • alperen dedi ki:

      alperen çakarim oyuncu adım bu arada bayramın kutlu olsun kaan abi
      bir de tableti bayramdan sonra yapacakmış babam yani bayramdan sonraki 1-2 gün içinde tekrar oyuna gireceğim yardımcı lider arkadaşlara söylersen beni atmasınlar klandan sonra tekrar katılmak biraz sıkıntı oluyor ilgin için teşekkürler tekrardan bayramın kutlu olsun.

     • Kaan Karadeniz dedi ki:

      Merak etme atılmış olsan bile geri alırız. Sıkıntı yapma bunu yani.

 10. alperen dedi ki:

  tv royalde bi destede gördüm deste şu

  binici
  cellat
  kasırga
  buz ruhu
  valkür
  zehir
  tomruk
  mezartaşı

  1. sorum bu destedeki zehir yerine alev topu alayımmı
  zehirim 5 lvl alev topum 9 lvl

  bide kardeşimin yaptığı mega destesiyle kıyaslarsanız tercihiniz ne olurdu

  mega şövalye
  cehennem ejder
  elektro
  çarpma
  alev topu mu zehir mi
  goblin
  buz golemi
  binici

  son olarak mega destesiyle mücadeleye katıldım 4900 kupada oynayan 2 x yayı kullanan oyuncuyu yendim bana 1. deste x yayına yenilir gibi hissediyorum sizce 1. destenin böyle bir sıkıntısı varmı?

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Karşına X-Yayı gelme olasılığı sence yüzde kaç?? Belirli bir desteye yenilir diye deste değiştirmek anlamsız. Bu iki deste ile ilgili daha önce de soru sormuştunuz sanırım. Yine cevap vermiştim. Benim tercihim her zaman ilk deste olur çünkü Mega Şövalye durdurulması oldukça kolay bir kart. Alev Topu ile Zehir arasındaki temel farklılık birinin hamle engellemesi diğerinin hamle bozmasıdır. Zehir hamle engeller, Alev Topu hamle bozar. Hangisiyle daha rahat ederseniz onu kullanmanız gerek.

   • alperen dedi ki:

    peki 1. deste ile şu desteyi kıyaslasınız tercihiniz ne olur

    valkür
    binici
    kasırga
    goblin
    buz ruhu
    çarpma
    alev topu
    silahşor

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Bana tam olarak amacının ne olduğunu söyler misin? En önemlisi bir oyuncu kodunu yazsan, ben de sana Domuz Binicisi ve Valkür yer alan en iyi desteyi hazırlasam ve bu döngü bir son bulsa nasıl olur? Aynı deste ile kıyas yaptırdığın çok deste oldu. Eğer işin içinden çıkamıyorsan daha farklı yardımcı olmaya çalışayım.

     Sorunun cevabına gelince, son attığın deste daha iyi durumda çünkü birbiriyle uyumsuz kart yok.

 11. abdullah dedi ki:

  valkür
  binici
  çarpma
  alev topu
  silaşor
  kasırga
  goblin buz ruhu

  mega şövalye
  cehennem ejder
  elektro
  çarpma
  alev topu mu zehir mi
  goblin
  buz golemi
  binici

  bu 2 desteyi kıyaslarmısınız hangisini tercih etsem kararsızım birde önerdiğniiz destede iyileştirme yapayımmı teşekkürler

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Tercihim ilk deste olurdu çünkü kullanımı daha basit ve hızlı bir deste. Eğer hızlı bir deste kullanamıyorsan ikincisini tercih edebilirsin. Alev Topu ile Zehir arasından yapacağın tercih tamamen kartların seviyesine bağlı. Hangisinin seviyesi yüksekse onu kullanmalısın.

 12. spysoldier dedi ki:

  pekka
  binici
  goblin
  buz golemi
  çarpma
  alev topu veya yıldırım hangisini kullanayım
  elektro büyücü
  minyonlar 3 lü

  deste nasıl yıldırım mı alev topumu

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   İkisi arasında çok büyük fark yok. Tek farklılık destenin kullanışlılığına yönelik. Alev Topu olunca kullanım bedeli düşük oluyor yani daha hızlı döngü gerçekleştirme şansınız var. Yıldırım kullanırsanız bu olmaz ama anlık hamle şansınız çok daha fazla olur. Seçim sizin.

 13. alperen dedi ki:

  jpgrrv9y kodum bana bir deste yaparmısınız binici kasıyorum şu an

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Siz aynı evden yorum yapan iki kişi misiniz? Yoksa iki hesap için öneri isteyen tek kişi misin? Sürekli aynı adresten farklı farklı isimlerle yorum geldiği için soruyorum bunu. Aşağıdaki desteyi kullanabilirsin.

   – Domuz Binicisi
   – Oduncu
   – İskelet Ordusu
   – Cehennem Ejderhası
   – Kraliyet Hayaleti
   – Yarasalar
   – Oklar
   – Tomruk

 14. gökhan şahin dedi ki:

  oyun stilimin savunmaya veya atağa yönelik olduğunu nasıl anlarım.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Kullanmayı sevdiğin veya ben şu kartı en iyi şekilde kullanıyorum dediğin kartlara göre belirlenebilir. Bunları yazarsan yorum yapabilirim.

   • gökhan şahin dedi ki:

    dev prens cellat binici alev topu çarpma buz ruhu pekka goblin elektro büyücü bu kartlar çok aktif kullandığım kartlardan sizce oyun sitilim hangisi

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Elbette saldırı. Kullanacağın destenin saldırı yönünün kuvvetli olması senin avantajına olur.

 15. gökhan şahin dedi ki:

  dev
  prens
  silahşor
  mega minyon
  çarpma
  alev topu
  tomruk
  buz ruhu

  binici 10 level
  valkür 9 level
  silahşor 9 level
  alev topu 9 level
  goblin 12 level
  buz ruhu 11 level
  çarpma max level
  kasırga 6 lvl

  bu desteyle benimki karşılaşsa hangisi yener acaba?

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Böyle bir karşılaştırma yapmak mümkün değil. Oyuncudan oyuncuya değişir. İlk destenin saldırı potansiyeli, ikinci destenin ise savunma potansiyeli iyi. İkisiyle senin oynadığın düşünürsek ilki daha iyi diyebilirim.

   • gökhan şahin dedi ki:

    1. deste daha iyi dediniz bir youtube kanalında benim destemin cellatlı halini gördüm

    valkür
    cellat
    binici
    alev topu
    çarpma
    kasırga
    buz ruhu
    goblin

    bende bu desteyi yapmaya karar verdim şimdi bu desteyle yukarıda yer alan dev prens destesini kıyaslarsanız fikriniz değişirmi yani hangi desteyi kullanayım kısacası.
    cellat kartı ile golemcileri ve lav tazı kullananları daha rahat savunurum diye düşündüm ayrıca pekka kullananlarıda şimdiden hangi desteyi önerirsiniz teşekkürler.

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Dev olan destenin saldırı, bu destenin savunma yönü daha kuvvetli. Oyun stilin hangisine yatkınsa onu seçmeye çalışmalısın. YouTube’ta yüz binlerce deste bulabilirsin. Ama bulduklarının oyun stiline oyun sağlaması gerekir. Ezbere deste kullanmamalısın. Genelde deste tanıtanlar bu işi profesyonel olarak yaptıkları için hepsine hakim olabiliyorlar. Ancak bu durum benim veya senin için geçerli değil. Umarım anlatabilmişimdir.

 16. gökhan şahin dedi ki:

  deste arıyordum ve aşağıda bir deste gördüm, o desteyi biraz değiştirdim ve şöyle yaptım.

  binici 10 level
  valkür 9 level
  silahşor 9 level
  alev topu 9 level
  goblin 12 level
  buz ruhu 11 level
  çarpma max level
  kasırga 6 lvl

  bu desteye ne dersiniz hangi desteleri savunurken sıkıntı yaşarım
  bu levellerle 4400 kupa olabilirmiyim
  alev topu yerine zehir alsammı yoksa alev topu kalsın mı
  şimdiden teşekkür ederim.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Deste güzel ve kullanılabilir. Bu desteyi daha önce öneren de olmuştu zaten. Ona yaptığım öneri Goblinler yerine Goblin Çetesi alması yönündeydi. Sana da öneririm.

   • gökhan şahin dedi ki:

    abi golemcilere çok çaresiz kalıyorum sence bir golemciye karşı nasıl oynamalıyım.

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

     Golem son derece pahalı bir kart. Rakip bunu oynadığı zaman diğer koridordan Domuz Binicisi ile saldırıp baskı oluşturmalısın. Benzer taktiği Lav Tazısı destelerine karşı da uygulayabilirsin.

     • gökhan şahin dedi ki:

      peki abi bu deste için hangi destelerle oynarken zorlanırım o konuda yardımcı olurmusun.

     • Kaan Karadeniz dedi ki:

      P.E.K.K.A. kartını iyi kullanan her rakibe karşı problem yaşayabilirsin. Elindeki bir döngü destesi. Döngünün durması demek problem yaşaman demektir. Bu nedenle dikkatli oynaman lazım. Onun dışında bu deste ile pek çok maç kazanabilirsin.

 17. spysoldier dedi ki:

  yani hangisini öneriyorsunuz

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Cevap yazarken lütfen yoruma cevap yazın ki ben neye cevap verdiğimi bileyim. İki deste çok farklı yapıdalar, söylediğim gibi döngü destesi kullanmak istiyorsan tercih edeceğin deste belli. Ben genelde döngü desteleri kullanırım. Bana sorarsan iksir maliyeti düşük olan desteyi tercih etmelisin.

 18. spysoldier dedi ki:

  şövalye
  binici
  silahşör
  çarpma
  alev topu
  goblin
  kasırga
  buz ruhu

  pekka
  goblin
  binici
  çarpma
  alev topu
  tomruk
  elektro
  mega dalkavuk
  2. desteyi yorumlardan gördüm ben 1. desteyi kullanıyordum aklıma takıldı hangi deste diğerine göre daha işlevsel ve önerdiğiniz desteye problem deste hangileridir son olarak kaç kupya çıkarım
  ha birde 1. destede goblinler yerine goblin çetesi almalımıyım yoksa öyle kalsınmı şimdiden teşekkürler.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Birisi döngü destesi, öteki standart deste. Yani ikisinin kullanım şekli çok farklı. İlk destede Goblin Çetesi alırsan hava savunması açısından biraz daha avantaj elde etmiş olursun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir