Clash Royale’de en etkili kaybetme bahanesi nedir?

Clash Royale’de oyunu kaybettiğiniz zaman rakibi tebrik etmek hiç aklınıza geliyor mu? Yoksa siz daima bahanelerin arkasına saklanan oyunculardan mısınız? Umarım değilsinizdir ama öyleyseniz de emin olun yalnız değilsiniz. İşte size Clash Royale oynarken üretilen ve her zaman kullanılabilen ölümsüz kaybetme bahanesi…

Hızlı bir biçimde giriş yapalım ve daha sonra yazmaya devam edelim. Birçok oyuncunun maçı kaybetme nedeni vardır ama pek çoğunun yanında bahaneler mutlaka hazırdır. Bu bahaneler için aklınıza ilk gelenler neler olurdu? Aşağıdakilerden birisi mutlaka bu bahanelerin arasında yer alır. Bundan kaçış neredeyse imkansız.

10 Etkili Kaybetme Bahanesi

Bu bahanelerden herhangi birini kullanmadığınızı iddia ediyor musunuz? O zaman gerçekten oyundan keyif almaya çalışan birisiniz demektir. Bir kez bile olsa bu bahanelerden birini kullanmış olabileceğinizi düşünüyorum.

1. “Bağlantı Koptu”

Bulunduğunuz klanda bir dostluk maçı yapıyorsunuz ve aniden oyunda gecikme yani lag oluşmaya başladı. İşte size süper bir bahane! Oyunu kaybederseniz bunu kullanabilirsiniz. En iyi yanı bu bahanenin gerçekçi olmasıdır. Eğer oyunu telefondan oynuyorsanız herhangi bir mesaj geldiğinde gecikme yaşanması olasıdır. Kaybettiğinizde bunu kullanabilir misiniz? Elbette! Ama kaybettiğiniz diye yalan söylemeniz gerekir mi? Asla!

2. “Efsanevi Kartı Dolu”

İşte bir basit bahane daha… Karşınıza bir rakip geldi ve neredeyse destenin yarısı Efsanevi kart dolu. Bunu bahane olarak kullanabilir misiniz? Kesinlikle. Fakat inandırıcı olmayacağını bilmelisiniz çünkü yetenekli bir oyuncuysanız bu rakibi yenebilmenin bir yolunu bulabilir veya kaybetmemek için savunma yapabilirsiniz. Efsanevi kartların arkasına saklanmak kolaya kaçmaktan başka bir şey değildir.

3. “Rakibin Seviyesi Yüksek”

En kabul edilebilir bahane olduğunu söylemeden edemeyeceğim. Rakibin oyuncu seviyesi sizden yüksekse oyunu kaybetme olasılığınız biraz yüksektir. Çünkü ondan daha fazla hasar vermeli ve aynı zamanda ondan daha iyi savunma yapmalısınız. Bunu başarabilmek için kesinlikle yetenekli olmalısınız. Bu durumda geçerli bir bahane olarak rakibin seviyesini öne sürebilirsiniz.

4. “Rakibin Kartları Güçlü”

Rakibin kullandığı kartların seviyesi sizinkinden yüksekse bunu bahane edebilirsiniz ama bir noktaya kadar yapabilirsiniz. Rakip size göre bariz bir üstünlüğe sahip olabilir ama buna karşı bir strateji oluşturabilirsiniz. Mesela oyunu kazanmaya değil kaybetmemeye oynamak bir stratejidir. Kazanmak için bir yol bulamıyorsanız kaybetmemeye çalışın.

5. “Rakip Hileli”

Kabul etmemiz gerekir ki bazı oyuncular hilelere başvurabiliyorlar. Bu nedenle bu bahanenin geçerli olabileceğini düşünebilirsiniz fakat maalesef İksir hesaplama ve oyunu okuma konusunda yetersiz durumdaysanız bunu bahane etmemelisiniz. Bazen oyuncular rakip fazla kart kullandı kesin hile yapıyor diye düşünürler. Rakibin her şeyi hesaplayarak yapması hiç akıllarına gelmez.

6. “Ekran Algılamadı”

Bu bir nevi kol bozuk anlamına gelen bir bahane. Bazı telefonların ekranları bazen sorun çıkarabilmektedir. Yani istediğiniz kartı oynayamazsanız bunun sorumlusu telefon ekranı olabilir. Fakat bunu bir alışkanlığa dönüştürdüğünüz zaman yani her zaman kaybettiğinizde ekran algılamadı derseniz işte o zaman kendinize bahane üretmiş olursunuz.

7. “Telefon Kapandı”

İşin bir başka donanımsal kısmı ise telefonların fazla ısındıkları zaman veya fazla işlem gördükleri zaman kendi kendilerini kapatmalarıdır. Bu çoğunlukla oyun oynarken gerçekleştiği için bunu bir bahane olarak kullanabilirsiniz. Fakat, telefonunuzun bakımını yapmak ve oyunda sürekli kapanıyorsa o oyunu oynayamayacağınızı bilmek sizin sorumluluğunuzdadır. Bu bir bahane olmamalıdır.

8. “Yine Kıvılcım”

Bu dönemin en popüler kartlarından birisi olan Kıvılcım karşıda olduğu zaman ve siz onu durdurmayı başaramadığınız zaman bahaneyi hemen bu karta atabilirsiniz. Bu doğru bir bahane olur mu? Hayır olmaz çünkü bu kartı durdurabilmek için geliştirilen stratejilerden haberdar olmanız gerekir.

9. “Telefon Çaldı”

Geçerli bahaneler arasına rahatlıkla girebilecek bir bahanedir. Oyunu telefondan oynuyorsanız ve oyun sırasında telefonunuz çalışıyorsa telefona bakmanız gerekir. Bu durumda oyunu yarıda bırakmalısınız. Oyuna yarıda bıraktığınızda oyunu kaybetme olasılığınız kesindir. Bunu bir bahane olarak kullanabilir misiniz? Evet kullanabilirsiniz ama telefonunuzun çaldığına emin misiniz? Bunu iyi düşünmelisiniz.

10. “Oyun Dengesiz”

Çok sık duyulan bahanelerden birisidir. Oyundaki her kartın belirli nitelikleri vardır ve dönem dönem bu nitelikler açısından bazı kartları durdurmak güç olabilir. Supercell oyunda dengeleme değişiklikleri yaparak kartlar arasındaki dengeyi korumaya çalışır. Yine de oyunu kaybettiğinizde kartların güç dengesini bahane etme olasılığınız oldukça fazladır.

İşte size birbirinden iyi ve etkili kaybetme bahanesi! Hangisi daha sık kullandığınızı biliyor musunuz? Eğer biliyorsanız bunları benimle paylaşın çünkü ben en çok… “Rakibin kartları benden daha güçlü” bahanesini kullanırım.

5 Comments

  1. SadeceBiri
    • Kaan Karadeniz
  2. Mustafa Kabak
    • Kaan Karadeniz
      • Sanberk Öztürk

Leave a Reply

Reklam engelli...

Bu site ziyaretçilerine rahatsız olmayacakları alanda reklam göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen siteye destek olmak için reklamlara izin verin.

Refresh