Clash Royale altın kazanma rehberi

Clash Royale oynarken en çok ihtiyaç duyacağınız ögelerin başında Altın gelmektedir. Altın ile kart satın alabilir veya kart yükseltmelerini yapabilirsiniz. Ancak kısa süre içerisinde birçok farklı yükseltme ve yeni kart satın alımı gerçekleştirdikten sonra Altın sıkıntısı yaşamanız olasıdır. Bu altın rehberi sayesinde nasıl etkili bir biçimde Altın kazanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Clash Royale’de altın kazanmak istiyorsanız oyunu sürekli oynamanız gerekir. Temel altın kazanma noktaları sandıklardan elde etme veya bağış yapmaktır. Fakat sandık yeriniz doluysa kazandığınız her oyun için altın kazanabilirsiniz. Bu çok zahmetli bir yol olsa bile sana altın kazandırabilecek bir yoldur.

Clash Royale Altın Kazanma Rehberi

Sürekli oyunu oynama dışında Clash Royale’de Altın sahibi olmanın birkaç yolu vardır. Kazandığınız sandıkları açarak Altın kazanabilir veya aktif bir klana dahil olarak bağışlarla Altın toplayabilirsiniz. Bunun dışında Taş karşılığında Altın alabilirsiniz ama bu oyuna gerçek para yatırmanız anlamına gelmektedir.

Sandıklarla Altın Kazanma

Altın kazanmanın en etkin yolu kesinlikle savaşlar sonucunda kazandığınız sandıkları açmaktır. Bunun için sandıkları sürekli olarak açmalısınız ve sandık açılış süresi bitimine yakın bir zamanda oyuna girerek tekrar bir sandığı açmaya başlamalısınız. Bu sayede Altın kazanımını sürekli hale dönüştürebilirsiniz.

Yüksek seviyeli Arenalarda kazanılan sandıklar çok daha yüksek miktarda Altınvermektedirler. Bunun için Kupa seviyenizi yükseltmeyi düşünebilirsiniz. Kartlarınız ve stratejileriniz çok iyi değilse bunu yapmakta zorlanabilirsiniz. Ancak, Arena seviyesi yükseldikçe kazanılacak ödüllerin artış gösterdiğini unutmamalısınız.

Bağışlarla Altın Kazanma

Klanda bağış yapmak Altın kazanma konusunda size destek olacak bir diğer yöntemdir. Ancak sahip olduğunuz kartları bağış yoluyla başkasına gönderdiğinizde kendi kartlarınızı bağış isteyen oyuncuya yollamış olursunuz. Kazandığınız kartları başkalarıyla paylaşmak istemiyorsanız bu yöntem size göre olmayabilir fakat bağışlarla sandığınızdan çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Her oyuncunun günlük 60 kart bağışlama hakkı vardır. Bağışlanan her Sıradan kart 5 Altın, her Ender kart ise 50 Altın vermektedir. Sıradan kart bağışı yaparak günlük maksimum 300 Altın ve bir miktar Deneyim puanı kazanabilirsiniz. Bu aynı zamanda 1 hafta içerisinde 2100 Altın kazanmanız anlamına gelmektedir. Bağış yoluyla kazanmış olduğunuz Altın karşılığında ise Dükkan üzerinden 1 adet Destansı kart satın alabilirsiniz.

Bağış yöntemiyle kazanılan yol bir anlamda Sıradan kartları zaman içerisinde Destansı kartlara dönüştürmek gibi gözükebilir. Bunun gerekli olmadığını düşünebilirsiniz ama Destansı kartlar, Sıradan kartlardan daha etkili ve aynı zamanda stratejik anlamda daha uygun sonuçlar elde edebilmeniz anlamına gelebilmektedir.

Bağış yoluyla Altın kazanmak size mantıklı geldiyse yapmanız gereken aktif bir klanbulmaktır. Aktif klanlar bağış yapma ve bağış isteme konusunda süreklilik sağlamaktadırlar. Bir klanın özelliklerine bakar bakmaz haftalık bağış miktarınıgörebilirsiniz. Bu haftalık bağış miktarı klan içerisinde aktif bir biçimde bağışların yapıldığı anlamına gelmektedir. Haftalık bağış miktarı 2000 ve üzeri olan klanlar başlangıç aşamasında tercih etmeniz gereken klanlar arasında yer almaktadırlar.

Diğer taraftan bağış konusunda kullanacağınız kartlar büyük önem taşımaktadır. Bağış yaparken veya bağış isterken yapmanız gereken oyuncuların en çok kullandığı kartları tahmin edebilmektedir. Oyuncular genel olarak Barbarlar, Goblinler ve Mızraklı Goblinlerkartlarını çok sık kullanmaktadırlar. Bu kartlardan herhangi birisini bağış olarak isteyebilir ve ardından bağış isteyen birisine bu kartlardan gönderebilirsiniz. Bu sayede hem kartınızın seviyesini korumuş olursunuz hem de bağış yaparak Altın ve Deneyim puanı kazanabilirsiniz.

Sandıkları açmak veya klanda bağışlar yapmak Altın kazanmanızı sağlayan yöntemlerdir. Her birinden maksimum verim alarak Altın kazanımını maksimum verimlilikle gerçekleştirebilirsiniz. Hepinize iyi oyunlar!

You may also like...

2 Responses

  1. JaponSerkan dedi ki:

    Klanım da liderliğim gitti klan bana ait geri nasıl alabilir

    • Kaan Karadeniz dedi ki:

      Maalesef klanını geri alamazsın. Yeni bir klan kurup arkadaşlarını oraya davet etmelisin. Eğer uğraşmak istemiyorsan bizim klana katılabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir