Clash Royale turnuvalarında nasıl etkili oynanır?

Clash Royale için hazırlanmış bu turnuva rehberi herkesin turnuva maçlarında daha iyi ve daha güçlü olmasını amaçlamaktadır. Clash Royale turnuva rehberi maçlar boyunca daha kritik kararlar almanıza destek olacaktır. Turnuva maçları normal maçlardan biraz daha zordur. Bu maçlara alışmak biraz zaman gerektirir.

Clash Royale turnuva rehberinin size kazandıracaklarından biraz bahsetmek gerekir. Bu rehber baskı altında oynama, önceki maçları analiz etme, hatalardan ders çıkartma ve hedef belirleme konularında ciddi gelişmeler kaydetmenizi sağlayacaktır.

Clash Royale Turnuva Rehberi

Baskı Altında Oynama

Baskı altında olmak her zaman karşılaştığımız bir durumdur. Gerek gerçek hayatta gerek ise bu tür oyunlarda daima baskı altında oluruz. Baskı altında olmaya alışmak bu nedenle önemlidir. Genelde yeni başlayanlar kendilerini çok daha fazla baskı altında hissederler. Bu his ile mücadele etmek en az rekabet halindeki durumla rekabet etmek kadar zordur.

Yanlış kartları kullanmak veya rakibin kullandığı kart karşısında çaresiz kalmak baskıyı hissetmenizi sağlar. Sonuç olarak bir cevap vermeniz gerekir. Bu cevap oyundaki İksir avantajın kaybetmeden verilmelidir. Bunu yapmadığınız zaman stres altına girer ve yavaş yavaş kontrolü rakibe devredersiniz. Fakat aşağıdakileri dikkate alarak baskı altında oynamayı öğrenebilirsiniz.

Hataları Kabullenmek: Hataları kabullenmeniz gerekir. Her zaman hata yapabilirsiniz. Kısa süreli bir oyunda yaptığınız hata nedeniyle kendinize çok fazla yüklenmeyi düşünmemelisiniz. Geçmişte yaşanan geçmişte kalmıştır artık geleceğe bakmanız gerekmektedir.

Pes Etmemek: Oyunun başlangıcında kule kaybetmiş olabilirsiniz ama geriye kalan vakitte iki kule birden yıkabilirsiniz. Oyunu kaybettiğinizi düşünüp hareket etmek baskıyı kabul etmek demektir. Sonuna kadar mücadele etmeli ve baskıyla oynamaya alışmalısınız.

Sağlıklı Davranmak: Bu bir oyun hatta anlık bir oyun. İyi bir performans ortaya koymak istiyorsanız sağlıklı davranmalısınız. Oyuna saatlerinizi ayırıp yemekten ve içmekten geri kalmamalısınız. Eğer gerektiği gibi sağlığınıza dikkat etmezseniz sağlıklı düşünecek hale gelemezsiniz. Sağlıklı davranmaya uyku düzenini kontrol etmek dahildir.

Zamana Bırakmak: Tecrübe baskının en büyük düşmanıdır. Bu düşmanlığı kullanabilmek için biraz zamana ihtiyacınız olacaktır. Dolayısıyla birkaç aylık oyuncuyken profesyonel bir oyuncu gibi oynamayı beklememelisiniz. Oynadığınız her maç ciddi bir sınavdır. Bu sınavlardan çıkarttığınız dersler ise elde ettiğiniz tecrübeler olacaktır.

Önceki Turnuva Maçlarını Analiz Etme

Bu kısım oldukça önemlidir. Önceki turnuva maçlarını analiz etmek oyun tarzınızın iyileşmesini ve daha uygun desteleri kullanmanızı sağlayacaktır. Biraz şanslı olmak gerekir ama bir sonraki rakip sizi çok daha fazla zorlarsa şans sizin yanınızda değil demektir. Kendinizi her türlü stratejiye karşı hazırlamalısınız. Geçmiş turnuvaları analiz etmek size bu şansı verecektir.

Geçmiş Maçlara Bakma: Geçmiş maçlara bakarken temel amacınız ders çıkartmak olmalıdır. Yaptığınız basit hataları görmeli ve bir sonraki maçta bunları yapmamaya çalışmalısınız. Gerekirse önemli turnuvalardan sonra not alarak hatalarınızı bir kenara kaydetmeli ve bunları yapmamak için ekstra özen göstermelisiniz.

Arkadaşlarla Oynama: Arkadaşlarınızla oynarken hatalarınızı daha kolay görebilirsiniz. Arkadaşlarınız yaptığınız hataları size söyleyerek size yardımcı olabilir. Onlarla hazırlık maçı yapmak ve bu sayede turnuvalara hazırlanmak fark yaratmanızı sağlayacaktır.

Hedef Belirleme: Turnuva başlamadan önce bir hedef belirlemelisiniz. Hangi sıralama olacağınızı önceden belirlemek ve bunun için çaba göstermek rastgele oynamaktan çok daha doğrudur. Önceki turnuvalarda bunları yapmadıysanız artık yapmalısınız. Geçmiş turnuvalarda belirlediğiniz hedefler çok fazla ise bu hedefleri düşürerek yeni turnuvalara hazırlanmalısınız.

Bundan önceki turnuvalara nasıl hazırlandığınızın artık bir anlamı yok. Bu basit adımlarla yeni turnuvalara daha kolay hazırlanabilirsiniz. Clash Royale bir anlık oyundur ve tüm hamleleri anlık yapmanız gerekir. Rekabetçi oyunlarda oynamak istiyorsanız kendinizi bunlara hazırlamalısınız.

Clash Royale turnuvaları hakkında sorularınızı yorum yaparak bana ulaştırabilirsiniz. Bu turnuvalara hazırlanma konusunda tavsiyelerinizi paylaşmak istiyorsanız yine yorum yapabilirsiniz. Gelen tüm anlamlı tavsiyeler adınızla birlikte yazıya dahil edilecektir.

Leave a Reply

Reklam engelli...

Bu site ziyaretçilerine rahatsız olmayacakları alanda reklam göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen siteye destek olmak için reklamlara izin verin.

Refresh