Clash Royale’de hangi kartları yükseltmeliyim?

Clash Royale’de ilk olarak hangi kartları yükseltmeliyim? Bu sorunun zaman zaman aklına geldiğini biliyorum. Oyunda yapacağın en büyük hatalardan birisi gerekli olmayan kartları yükseltmektir. Bu rehber yükseltme önceliğine sahip olan kartlar hakkında bilgi sahibi olmanı sağlayacaktır.

Bugüne kadar sayısız deste oluşturma talebini cevapladım. İncelediğim profillerde en çok dikkatimi çeken durum dengesiz bir biçimde kart seviyelerinin yükseltilmesi oldu. Arenalarda hızlı bir biçimde yükselmek ve üst seviyelerde kalmak isteyen kişiler için bunun son derece elverişsiz olduğunu söylemeliyim. Doğru kartların seviyesini yükseltmek önemlidir.

İlk olarak hangi kartları yükseltmeliyim?

Bu sorunun cevabını bulman için sana yardımcı olacağım. Bu rehberde belirli kartları gruplara ayırdım. Yapman gereken seviyesi düşük olunca zayıf olan ve seviyesi yüksek olunca güçlü olan kartların seviyesini yükseltmektir. Diğerlerine dokunman pek anlam ifade etmeyecek olsa bile tüm kartlarının muhakkak turnuva standardı seviyesinde olmasını sağlamalısın.

Turnuva standardı için en ideal seviye nedir?

Bu sorunun cevabı oldukça basit. Aşağıdaki tabloyu inceleyerek bu soruya cevap bulabilirsin. Her kart kalitesinin farklı seviye mekaniği olduğunu unutmamalısın. Kartlarını yükseltirken buna dikkat etmen gerekir. Öncelikle aşağıdaki tabloya dayanarak tüm kartlarının belirtilen minimum seviyede olmasını sağlamalısın.

Kart Kalitesi Minimum Seviye
Sıradan Seviye 9
Ender Seviye 7
Destansı Seviye 4
Efsanevi Seviye 1

Seviyesi düşük olunca güçsüz olan kartlar hangileri?

Seviyesi düşük olunca güçsüz olan kartları düşük seviyeyle kullanırsan pek işe yaramazlar. Onları kullanmamak çok daha doğru bir seçimdir. Her bir kartı turnuva standardı seviyesine çıkartmayı başarmış durumdaysan hepsinden normal derecede faydalanabilirsin. Kartların daha güçlü olmasını istiyorsan ilk olarak seviyesi düşük olduğunda güçsüz olacak kartları yükseltmelisin.

 

 

 

Fırsatını bulduğun anda bu kartların seviyesini yükseltmelisin. Böylece onların daha güçlü olmasını sağlayabilirsin. Arenalarda yüksek seviyeye sahip olmak istiyorsan buna ihtiyacın olacaktır. Bu kartlar arasında sürekli kullandıkların varsa ilk olarak onların seviyesini yükseltmelisin.

Seviyesi yüksek olunca güçlü olan kartlar hangileri?

Seviyesi yüksek olunca güçlü olan kartlar arenalardaki en tehlikeli kartlardır. Bir fırsatını bulup bu kartların seviyesini yükselterek rakiplerine karşı üstünlük kurabilirsin. Bu kartlara yönelik öneriler çok az olsa bile birkaç tanesinin oyun kazandıracak kart olması bile onlara dikkat etmek için yeterlidir.

Elinde bu kartlar varsa ve onları çok sık kullanıyorsan mutlaka seviyelerini yükseltmelisin. Mağazaya geldiklerinde onları satın almalısın. Bağış isterken bu kartlardan istemelisin. Destelerini bu kartlardan biri veya ikisi üzerine oluşturmayı tercih edersen ve seviyelerini epey yükseltirsen kısa süre içerisinde en yüksek arenaya -lig değil buna dikkat edin lütfen- çıkabilirsin.

Gücü seviyeye göre belli olmayan kartlar neler?

Bu liste biraz uzun ama bu kartların seviyesini yükseltmek sana çok fazla yardımcı olmayacaktır. Bu kartların güçleri seviyesinden bağımsız durumdadır. Seviyeleri turnuva standardında olduğu sürece her koşulda işe yararlar.

 

Tekrar hatırlatmam gerekirse bu kartların seviyelerini turnuva standardında getirmek yeterli olacaktır. Bunu yaptıktan sonra tüm kart isteklerinde diğer kartlara yönelmen daha doğrudur. Zaten sınırlı sayıda olan bağış isteğini bu kartlarda tüketmeden yoluna devam etmelisin.

Kral seviyesine göre kart seviyeleri ne olmalı?

Bu konu biraz karışık gibi görünebilir ama önerilerimi dikkate alırsan çok rahat edersin. Arena maçlarında rakibin kral kulesi elinde bulunan kartların güçlerine etki edecektir. Bu nedenle sahip olduğun kral kulesi seviyesine göre kartlarının seviyesini yükseltmeyi tercih etmelisin.

Seviye önerilerine turnuva standardı seviyesi olan 9. seviye ile başladım. 9. seviye bir kral kulesi için kartlarının minimum seviyeleri aşağıdaki gibi olmalıdır. Bu seviyeye geldiğin sürece kartlarından fazlasıyla verim alabileceğini unutmamalısın.

Kart Kalitesi Minimum Seviye
Sıradan Seviye 9
Ender Seviye 7
Destansı Seviye 4
Efsanevi Seviye 1

Arenada sürekli karşına 10. seviye kral kulesine sahip rakipler geliyorsa ve sen de 10. seviye olduysan kartlarının seviyesini buna göre geliştirmeye çalışmalısın. Bu seviye için en ideal kart seviyeleri aşağıdaki gibidir.

Kart Kalitesi Minimum Seviye
Sıradan Seviye 10
Ender Seviye 8
Destansı Seviye 5
Efsanevi Seviye 2

Son olarak 11. seviyeden bahsetmek istiyorum çünkü bunun ötesinde yükseltme çok maliyetli olabilir. Kral kulesi seviyen 11 olduysa ilk işin kartlarını aşağıdaki şekilde yükseltmeye çalışmak olmalıdır. Daha sonra yukarıda yer alan seviyeye göre güçlü ve güçsüz kartlar önerilerimi göz önünde bulundurabilirsin.

Kart Kalitesi Minimum Seviye
Sıradan Seviye 11
Ender Seviye 9
Destansı Seviye 6
Efsanevi Seviye 3

Bağışlarını, mağazadan satın alımlarını, sandıklardan çıkan değiş tokuşları buradaki önerileri göz önünde bulundurarak yaparsan liglere katılmaya hak kazanabilirsin. Liglerde her şey yeteneğe bağlı olmaya başlayacağından kart seviyeleri yavaş yavaş önemini yitir. Kart seviyeleriyle ilgili soruların olursa yorum yapman yeterlidir.

74 Comments

 1. Halil
  • Kaan Karadeniz
 2. Yaşar GENÇER
  • Kaan Karadeniz
 3. Samet Yılmaz
  • Kaan Karadeniz
 4. Etem
  • Kaan Karadeniz

Leave a Reply

Reklam engelli...

Bu site ziyaretçilerine rahatsız olmayacakları alanda reklam göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen siteye destek olmak için reklamlara izin verin.

Refresh