Clash Royale destansı kartlar nelerdir?

Clash Royale Destansı kartlar, oyunda karşınıza çıkacak kalite bakımından en iyi ikinci kartlardır. Bu kartlar Sıradan kartlara veya Ender kartlara göre çok daha güçlüdür. Güçlü olmasının yanında onlar kadar sık bulunmazlar. Destansı kartlar oluşturulan destelerde kritik role sahip kartlar olarak bilinirler. Clash Royale Destansı kartlar için temel stratejilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Clash Royale’de destansı kartlar isimlerinin gerektirdiği gibi etkili kartlardır. Birçoğunun kullanımı iyi düşünülmüş planlamalar gerektirir. Rastgele kullanılamayan bu kartların kullanım bedelleri genellikle yüksek olabilmektedir. Bir oyuncu bu kartları ne kadar iyi kullanıyorsa yükselme olasılığı bir o kadar fazla olacaktır.

Clash Royale Destansı Kartlar

Destansı kartları kullanırken önceliğiniz bu kartlardan maksimum verim almak olmalıdır. Destede bu kartlardan bir veya iki tane yer alabilir. Duruma göre rakamları yükseltebilirsiniz ancak destede bunlardan fazla olması en iyi desteye sahip olduğunuz anlamına gelmez. Destansı kartlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız okumaya devam edebilirsiniz.

Top Arabası

Yakında…

Cellat

Cellat, Orman Arenası kısmına erişim sağlandıktan sonra elde edilebilen bir destansı birlik kartıdır. Cellat, yüksek can miktarına ve ortalama hasara sahip alan hasarı verebilen bir karttır. Elindeki baltayı önündeki alana doğru fırlatır, balta giderken ve gelirken kara ve hava birliklerine hasar verebilmektedir.

 • Cellat kartını hemen hemen tüm kombinasyonlar içerisinde kullanabilmeniz mümkündür çünkü saldırı mesafesi epey yüksek bir karttır.
 • Her ne kadar saldırı mesafesi 4.5 kare gözükse bile fırlattığı balta çok daha ilerisine ulaşabilmekte ve önüne çıkan tüm birliklere hasar verebilmektedir.
 • Sanılanın aksine Öfke gibi büyü kartlarının Cellat kartının saldırı hızına önemli katkıları bulunmaktadır çünkü etkilenen tek şey baltanın gidiş ve geliş hızıdır.
 • Her ne kadar sürü halinde gelen birliklere karşı etkili olsa bile saldırı hızının çok düşük olduğu akıllardan çıkartılmamalıdır.
 • Cellat kartı iki yanından sıkıştırıldığı zaman saldırı mekanizması önemli ölçüde etkisiz bırakılmaktadır. Bu etkisizliğin getirdiği avantaj sayesinde Cellat gibi sorun çıkartabilecek bir birlikten kurtulabilmek mümkündür.
 • Cellat kartını etkisiz bırakabilecek en önemli büyü kartı Roket kartıdır.

Klon

Klon, Donmuş Zirve arenasına erişim sağlandığında elde edilebilecek bir destansı büyü kartıdır. Adından anlaşılabileceği gibi bu büyüyle seçmiş olduğunuz alandaki kartların birer kopyasını oluşturabilirsiniz. Klon kartıyla asıl birliği sola doğru iter ve klonları sağ tarafta çıkartabilirsiniz.

 • Klon kartıyla klonlanan birliklerin tek vuruşluk canları vardır. Bu nedenle klonlanan birlikler ufak büyü kartlarıyla kolayca ortadan kaldırılırlar.
 • Klon büyüsü Ayna büyüsüyle karıştırılmamalıdır çünkü bu büyü belirli alanda yer alan tüm birliklerin kopyasını oluşturmanızı sağlar.
 • Genelde taç kulelerine saldıran birliklerin klonlanması tavsiye edilir çünkü bu birliklerin hasar potansiyelinden kolayca verim alınabilmektedir.
 • Klon haline getirilen Balon veya Dev İskelet gibi kartların klonlarından bomba düşebilmektedir. Bu nedenle genelde bu kartların yer aldığı destelere Klon büyüsüne çok daha sık rastlanır.
 • Eğer doğru kullanılmazsa Klon büyüsü rakibe büyük bir iksir avantajı sunmanıza neden olacaktır. Bu yüzden klon büyüsünü kullanırken ekstra dikkat gerekmektedir.

Kasırga

Kasırga, İnşaatçı’nın Atölyesi arenasına erişim sağlandıktan sonra alınabilir bir destansı büyü kartıdır. Kasırga, geniş etki alanına ve ortalama hasar miktarına sahip önemli bir büyü kartıdır. Bu büyü etki altında bıraktığı tüm birlikleri etki alanının ortasına çeker ve onların yer değiştirmesini sağlamaktadır.

 • Kasırga kartını toplu halde gelen rakip birlikleri etki altında bırakacak şekilde kullanmanız durumunda hepsine aynı anda hasar verebilir ve onların yerlerini değiştirebilirsiniz.
 • Alan hasarı veren birliklerle bir arada kullanıldığında bu büyü kartı fazlasıyla işe yarayabilmektedir çünkü alan hasarı veren kartın tüm saldırıları etki altında kalan birliklere hasar verebilecektir.
 • Kasırga kartı önemli olan belirli birlikleri korumak için son derece önemli bir hamle kartıdır. Eğer arenaya sunduğunuz birliklerin kullanım bedelleri çok yüksekse onları diğer birliklerden korumak için bu büyü kartından yararlanabilirsiniz.
 • Kasırga kartı Oklar yerine kullanılabilecek en iyi alternatiflerden birisidir fakat elde edilmesi zor olduğu için genelde fazla tercih edilmemektedir.
 • Kasırga kartı binaları yerinden oynatamaz ve onlara hasar veremez. Bu nedenle binalara hasar vermek için kullanılabilecek bir büyü kartı değildir.
 • Bu kartı rakibin birliklerini orta alana çekip Kral Kulesini oyunun ilk dakikalarında aktif hale getirmek için kullanabilirsiniz. Bu çok önemli bir yöntemdir ve pek çok iyi oyuncu bu taktikten yararlanmaktadır.

Atıcı

 

Atıcı, Donmuş Zirve arenasına erişim sağlandıktan sonra alınabilen bir Destansı birlik kartıdır. Atıcı hasar gücü ortalama düzeyde olan ve isabet puanı yüksek olan orta mesafeli menzile sahip bir birliktir. Alan hasarı veriyor olmasına rağmen verdiği hasar düz doğrultuda bir hasardır. Atıcı önünde yer alan birliklere doğru saldırı yapabilir ve alan hasarı düz doğrultudaki birlikleri etkiler.

Atıcı özellikle kulübe kartlarına karşı etkilidir. Sürekli olarak yeni birlikler çıkartan kulübelerde öndeki birlik kadar arkadaki birliğe de hasar verebildiği için bu tür stratejilere karşı kullanılabilecek önemli bir karttır. Bu karta karşı oynamak isteyen oyuncular ise özellikle Minyonlar veya Minyon Sürüsü gibi hava birliklerini tercih etmeyi düşünebilirler.

Ayna

 

Ayna, Büyü Vadisine erişim sağlandıktan sonra alınabilen bir Destansı büyü kartıdır. Aynanın kullanım bedeli kullanılacak kartla birlikte belli olmaktadır. Örneğin, 4 İksir bedeline sahip Yavru Ejderha kullandıktan sonra Ayna kullanıp aynı birlikten bir tane daha çıkartabilirsiniz ama Aynanın kullanım bedeli +1 İksir yani 5 İksir olacaktır.

Ayna belirli stratejiler içerisinde etkili bir biçimde kullanılabilmektedir. Örneğin, İksir Toplayıcı ile kullanıldığında bir oyuncu 2 tane aktif İksir Toplayıcı binasına sahip olabilir ve sürekli olarak kendisine İksir üretebilmektedir. Benzer şekilde Ayna, diğer kartlarla etkin bir biçimde kullanılabilmektedir. Rakip İksir için beklerken kullanılarak onun hazırlıksız yakalanması sağlanabilmektedir.

Korumalar

Korumalar, Kraliyet Arenası seviyesine ulaşmayı başaran oyuncuların alabildiği bir Destansı birlik kartıdır. Kalkanlara sahip üç iskeletin bir araya getirdiği bu birlik kartı iyi bir savunma unsuru olabilmektedir. Çoğu hasarı engelleyebilecek olmaları nedeniyle pek çok destede bu kart kullanılabilmektedir.

Korumalar hızlı hareket eden birliklerden oluşur. Birlikler yakın dövüş gerçekleştirebilirler. Bununla birlikte taşıdıkları kalkanlar belirli bir miktar hasarı karşılayabilmektedir. Korumalar kartı için detaylı bilgi istiyorsanız Korumalar: Temel İpuçları kısmına göz atabilirsiniz.

Öfke

 

Öfke, Barbar Çukuru arenasına erişim sağlandıktan sonra erişilebilen Destansı bir büyü kartıdır. Öfke kullanıldığı alan içerisinde yer alan birliklerin hareket hızını ve saldırı hızını %35 oranında yükseltmektedir.

Öfke büyüsü düşük hareket hızına sahip Dev gibi birliklerin hareket hızını yükseltmek için kullanılabilir. Öfke büyüsü sadece birliklerde kullanılmamaktadır. Aynı zamanda binalara kullanılarak onların üretim veya saldırı hızını yükseltilebilmektedir. Öfke stratejik ve aynı zamanda İksir bedeli az olan bir büyüdür. Kullanırken mutlaka doğru birimlerin üzerinde kullanmalısınız.

Öfke büyüsü Domuz Binicisi veya Prens gibi birliklerde kullanılarak bu büyüden ve kullanılan birlikten maksimum verim alınabilmektedir.

Yavru Ejderha

 

Yavru Ejderha, Eğitim Kampı tamamlandıktan sonra erişilebilen Destansı bir birlik kartıdır. Yavru Ejderha bir hava birliğidir ve göz ardı edildiği zaman birliklere ve binalara fazlasıyla hasar verebilmektedir.

Eğitim Kampını tamamladıktan sonra elde edeceğiniz ilk kart Yavru Ejderha olursa kendinizi oldukça şanslı görmelisiniz çünkü Goblin Stadyumu boyunca karşılaşacağınız birçok birlik Yavru Ejderhaya karşı güçsüz durumdadır. Yavru Ejderha her ne kadar düşük seviyelerde başa çıkılması zor bir kart olsa bile Okçular ve Mızraklı Goblinler gibi birliklerle başa çıkılabilmektedir.

Yüksek cana sahip birlikler kullanarak Yavru Ejderhanın dikkati kolayca dağıtılabilmektedir. Bununla birlikte Felaket Kulesi, Yavru Ejderhaya karşı etkili bir savunma mekanizmasıdır. Dilerseniz düşük İksir bedeline sahip birlikleri kullanarak Yavru Ejderhanın dikkatini dağıtabilir ve Silahşör gibi hava birliklerine karşı etkin olan birliklerle onu ortadan kaldırabilirsiniz.

İskelet Ordusu

 

İskelet Ordusu, Eğitim Kampı tamamlandıktan sonra erişilebilen Destansı bir kara birliği kartıdır. Bu kart kullanıldığı zaman aynı anda 20 İskelet savaş alanına dahil edilmektedir.

Sayıca üstün olmaları nedeniyle Dev gibi canı yüksek ve yavaş olan birliklere karşı oldukça etkilidirler. Her ne kadar sayıca fazla olsalar bile canları oldukça azdır. Bu nedenle Bombacı birliği veya Oklar büyüsüyle kolayca öldürülmektedirler. Karşıda yer alan birlikler özellikle alan hasarı verebiliyorsa İskelet Ordusu asla kullanılmamalıdır.

İskelet Ordusu kullanılırken daima savunma yönünde kullanılmalıdır. Saldırı yönünde kullanmanız durumunda kolayca ölebilecek olduklarından etkisiz bir strateji uygulamış olabilirsiniz.

Kara Prens

 

Kara Prens, Kraliyet Arenası arenasına erişim sağlamayı başaranların elde edebileceği bir Destansı karttır. Kara Prens hızlı ve aynı zamanda alan hasarı verebilen bir birlik olduğu için önemli stratejilerin bir parçası haline dönüşebilmektedir. Prens ile benzer özelliklere sahiptir ancak hızlanıp saldırısını gerçekleştirdiğinde hem hedefe hem de hedefin etrafında yer alanlara hasar verebilmektedir.

Kara Prense karşı koymak istiyorsanız mutlaka canı yüksek olan tek birlikle ona karşı koymaya çalışmalısınız. Alan hasarı verebildiği için bu çok daha doğru bir plan olacaktır. Kara Prensi büyü ile ortadan kaldırmak zor olabilir çünkü sahip olduğu kalkan gelen hasarın bir bölümünü etkisiz bırakabilmektedir.

Kara Prens, Prens birliğini durdurabilecek güçlü bir birliktir. Kalkanı gelen hasarın bir bölümünü karşıladığından onu kolayca ortadan kaldırabilirsiniz. Bununla birlikte Kara Prens ve Prens birlikleri bir araya getirilerek etkileyici bir strateji uygulayabilirsiniz.

Goblin Fıçısı

 

Goblin Fıçısı, Goblin Stadyumu arenasına erişim sağlandıktan sonra erişilebilen bir Destansı büyü kartıdır. Goblin Fıçısı haritanın herhangi bir noktasında kullanılabilir ve kullanılan alanda 3 Goblin çıkarmaktadır.

Goblin Fıçısı, Arena Kulelerinin arkasında kalan yapıları ortadan kaldırmak için kullanılabilmektedir. Bunun için öncelikle saldırı yapacağınız taraftaki Arena Kulesinin dikkatini çekecek yüksek cana sahip bir birlik kullanmalısınız. Ardından ise Goblin Fıçısını saldırıyı gerçekleştirmek istediğiniz yapının arkasına göndermelisiniz.

Goblin Fıçısından çıkan Goblinlerin canları düşük olacaktır. Bu sebepten ötürü kullanılırken Arena Kulelerinin hedefinde kalmamasına dikkat edilmelidir. Ayrıca, Oklar büyüsü kullanılarak Goblin Fıçısı henüz patlamadan ortadan kaldırılabilmektedir. Rakibin Oklar büyüsü olduğunu fark ettiğiniz zaman bu duruma dikkat etmelisiniz.

Dondurma

 

Dondurma, P.E.K.K.A.’nın Oyun Evi arenasına erişim sağlandığında alınabilir bir Destansı büyü kartıdır. Dondurma, adından anlaşılabileceği üzere uygulandığı alanda yer alan birlikleri belirli bir süre hareketsiz bırakmaktadır.

Dondurma büyüsü Balon ve Domuz Binicisi gibi doğrudan binaları hedef alan birliklerin kulelere erişebilmesi için onlara saldıran birlikleri belirli bir süre dondurmak için kullanılabilmektedir. Dondurma büyüsünün en etkileyici kullanım şekillerinden birisi budur.

Dondurma aynı zamanda savunma yönünde de kullanılabilecek bir karttır. Kral Kulesini tehdit eden bir veya birkaç birliği dondurarak yeniden hamle yapma şansına ulaşabilir ve bu sayede oyunu çevirmeyi başarabilirsiniz.

Zehir

Zehir, Büyü Vadisi arenasına erişildikten sonra alınabilen Destansı kaliteye sahip bir karttır. Saniyeler içerisinde verdiği hasarla ilgili bölgede bulunan tüm birliklere, binalara ve kulelere hasar verebilir. Hem savunma hem de saldırı yönünde kullanılabilen önemli bir karttır.

Saniye başına verdiği hasar miktarı yaklaşık 10 saniye sürer. Bu süre boyunca mevcut ve yeni kullanılmış olan tüm rakip kartlara hasar verir. Oyuncular genellikle bu büyü kartını nehrin üzerinde kullanırlar ve rakibin bir taraftan hamle yapmasını engelleme yoluna giderler. Bazen ise rakip bina kartı kullanmışsa hem binaya hem de kuleye hasar verecek şekilde bu büyüyü kullanırlar.

Prens

 

Prens, Eğitim Kampı tamamlandıktan sonra alınabilen bir Destansı karttır. Prens özel bir yeteneğe sahip karttır. Hareket alanı bulduğu zaman dolum yapmaya başlar ve önüne çıkan bir birlik veya bina olduğunda ona 2 katı fazla hasar verebilmektedir.

Prens olağanüstü derecede iyi bir saldırı birliğidir. Göz ardı edildiğinde tek başına bir kuleyi indirebilecek kadar güçlüdür. Hızlanmaya başlayan bir Prens durdurulmadığı zaman oldukça etkili olabilmekte ve karşısına çıkan birliğe veya yapıya fazlasıyla hasar verebilmektedir.

Prens ve Cadı bir araya getirildiğinde oldukça güçlü bir saldırı stratejisi uygulanabilir. Cadı, İskeletleri ile Prensin yolunu açabilir ve alan hasarına sahip saldırılarıyla hava veya kara birliklerini Prensin önünden çıkarabilmektedir. Bununla birlikte Kara Prens ile kullanıldığı zaman Prens yine benzer sonucu ortaya koyabilmektedir.

Prense karşı kullanılabilecek en etkili kartlar İskelet birliklerini içeren kartlardır. Prensin etrafını İskelet Ordusu ile çevirebilir veya tam koşu yoluna Mezar Taşı koyarak ona engel olabilirsiniz. Prens sayıca üstün olan kara birlikleri tarafından kolayca durdurulabilir.

Cadı

 

Cadı, Eğitim Kampı tamamlandıktan sonra elde edilebilecek bir Destansı karttır. Cadı hayatta kaldığı sürece her 3 saniyede bir 3 İskelet ortaya çıkarır. Bu İskeletler yollarına çıkan hedeflere saldırırlar. Cadı hem kara hem de hava birliklerine saldırıp alan hasarı verebilen nadir birlikler arasında yer alır.

Cadı mutlaka yüksek cana sahip olan birliklerin arkasında kullanılmalıdır. Cadı hayatta kaldığı sürece etkin bir role sahip olabilmektedir. Cadı sürekli olarak İskelet çıkarıyor olsa bile İskeletler kolayca ortadan kaldırılabilmektedir. Başlangıç seviyelerinde Cadıyı Arena Kulelerine yakın kullanabilirsiniz fakat ilerleyen seviyelerde bunu gerçekleştirmeniz çok doğru olmayacaktır. Çünkü Yıldırım büyüsü ile Cadının kolayca icabına bakabilmektedir.

Cadı uygun stratejilerde kullanıldığında can yakıcı olabilmektedir. Prens ve Cadı bir araya getirilerek uygun bir strateji oluşturulabilmektedir. Bunun yanında diğer canı yüksek olan birliklerle yan yana getirerek bu karttan maksimum verim alabilirsiniz.

Balon

 

Balon, Kemik Çukuru arenasına ulaşıldıktan sonra elde edilebilen bir Destansı hava birliği kartıdır. Balon, doğrudan binaları hedef alan bir birliktir. Yavaş hareket etmesine rağmen hedefine yaklaştıktan sonra onu birkaç saniye içerisinde ortadan kaldırabilecek güçlü saldırılara sahiptir.

Balon birimleri doğrudan binaları hedef aldığından ötürü uygun bir biçimde desteklenmesi gereken bir birliktir. Onu güçlü büyülerle destekleyerek kuleye yaklaştırabilir ve hedefini yerine getirmesini sağlayabilirsiniz. Benzer durum rakip için de geçerlidir. Bu nedenle rakibiniz Balon kullandığında onu olabildiğince hızlı bir biçimde ortadan kaldırmanız gerekir.

Balon birliğinin en büyük düşmanı Minyon birlikleridir. Bu birlikler Balonu kısa sürede ortadan kaldırabilir ve tehlikenin önlenmesini sağlayabilmektedir. Eğer savunma binaları kullanarak Balon ile başa çıkmak istiyorsanız mutlaka Felaket Kulesi oluşturduğunuz destede yer almalıdır. Felaket Kulesi hem Balonun dikkatini dağıtabilir hem de onu kısa sürede ortadan kaldırabilir.

Balon öldükten sonra düştüğü alanda yer alan birliklere hasar vermektedir. Bu nedenle çoğu zaman onunla mücadele edebilmek için hava birimleri tercih edilmektedir. Balonun canı çok fazla olmadığından kullanıldığı zaman rakibin durumu göz önünde bulundurulmalıdır.

Dev İskelet

 

Dev İskelet, Kemik Çukuru arenasına erişim sağlandıktan sonra elde edilebilen bir Destansı birlik kartıdır. Dev İskelet, elinde kocaman bir bomba taşımaktadır. Bu bomba, Dev İskelet öldükten sonra yere düşer ve birkaç saniye sonra patlayarak etrafında yer alan kara ve hava birliklerine hasar verir.

Dev İskelet kullanıldığı zaman birlikleri etrafında toplayabilir ve öldükten sonra bıraktığı bomba sayesinde bu birliklerin ortadan kaldırılmasını sağlayabilir. Benzer stratejiyi kulelere zarar verebilmek için kullanabilirsiniz. Dev İskeletin bıraktığı bomba kulelere de hasar verebilmektedir.

Dev İskeleti durdurabilmek için kullanılacak en uygun kart Felaket Kulesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Felaket Kulesi, Dev İskeletin çok fazla yaklaşmasına izin vermeden onu ortadan kaldırabilmektedir ve gereksiz İksir harcanmasına engel olabilmektedir.

Dev İskelet ve Domuz Binicisi bir arada kullanıldığında daha hızlı bir etki oluşabilmektedir. Domuz Binicisi hızlı hareket eden bir birlik olduğu için Dev İskeleti ittirerek onun daha hızlı hareket etmesini ve hedef kuleye hızlıca yaklaşmasını sağlayabilmektedir.

Yıldırım

 

Yıldırım, Goblin Stadyumu arenasına erişim sağlandıktan sonra ulaşılabilen bir Destansı büyü kartıdır. Yıldırım büyüsü kullanıldığı zaman etki alanında en yüksek cana sahip olan 3 birliğe veya binaya hasar vermektedir.

Yıldırım büyüsünün en yaygın kullanım şekli canı az kulelere veya binalara hasar vermektir. Bununla birlikte Dev veya Dev İskelet gibi canı yüksek olan birlikleri ortadan kaldırabilmek veya bunlara hasara vermek için de kullanılabilmektedir.

Bazı durumlarda Yıldırım büyüsü fazlasıyla etki gösterebilmektedir. Yıldırım büyüsü, Arena Kulelerinin yanında yer alan Barbarlar gibi ortalama cana sahip olan birlikleri ortadan kaldırmak ve aynı zamanda binalara hasar vermek için kullanılabilmektedir.

X-Yayı

 

X-Yayı, Barbar Çukuru arenasına erişim sağlandıktan sonra açılan bir Destansı bina kartıdır. X-Yayı oldukça yüksek saldırı mesafesine sahip olduğundan hem saldırı hem de savunma yönünde etkili bir biçimde kullanılabilen bir bina kartıdır.

X-Yayı, düşük cana sahip olan birlikleri hızlı bir biçimde ortadan kaldırabilmektedir. X-Yayı kullanan bir rakiple karşılaştığınız zaman canı yüksek birimleri önden göndererek onun dikkatini dağıtmalı ardından bu binayı ortadan kaldırmalısınız. X-Yayını en rahat biçimde kaldırabileceğiniz yöntem ise Roket büyüsünü kullanmaktır. Roket büyüsü X-Yayını anında ortadan kaldırabilmektedir.

X-Yayı, kendi alanınızdan rakip kulelere saldırı düzenleyebileceğiniz kadar fazla saldırı mesafesine sahiptir. Bunu bir strateji olarak benimseyebilirsiniz ama rakip birliklerin X-Yayına erişmesine izin vermemeye çalışmalısınız. Rakibiniz benzer stratejiyi size uygulayabilecektir. Bu nedenle dikkatli olmalısınız.

Öfke büyüsüyle X-Yayı bir arada kullanıldığında X-Yayının atış hızı yükseltilebilmektedir. Bunu bir avantaj olarak kullanabilir ve hedeflediğiniz kuleyi hızlı bir biçimde yıkabilirsiniz. Fakat bunun için uygun koşulların oluşması gerekmektedir. Rakibiniz size karşı hamle şansı varsa yüksek İksir harcayacağınızdan ötürü zor durumda kalabilirsiniz.

P.E.K.K.A.

 

P.E.K.K.A., P.E.K.K.A.’nın Oyun Evi arenasına erişim sağlandıktan sonra ulaşılabilen bir Destansı karttır. Göz ardı edildiği zaman fazlasıyla ölümcül hasarlar verebilen bu birlik, kullanıldığı zaman mutlaka uygun kartlarla desteklenmelidir. P.E.K.K.A.’yı destekleyecek en önemli kart Bombacı kartıdır. Çünkü Bombacı, P.E.K.K.A.’nın arkasında kullandığı zaman verdiği alan hasarı ve uygun mesafesiyle çoğu birliğin üstesinden gelebilme imkanına sahip olabilmektedir.

Bu birlik sadece kara birliklerine saldırabildiği için Minyon veya Yavru Ejderha gibi hava birliklerine karşı savunmasızdır. Yavaş hareket etmesi nedeniyle onu ortadan kaldırabilme konusunda yeterli imkana sahip olursunuz. P.E.K.K.A. özellikle X-Yayı gibi doğrudan binalarınızı hedef alabilecek yapılara karşı etkilidir çünkü canı oldukça yüksek olan bir birliktir.

Golem

 

Golem, İnşaatçının Atölyesi arenasına erişim sağlandıktan sonra elde edilebilen bir Destansı kara birliği kartıdır. Golem oyunun en etkili kartları arasında yer almaktadır. Canı yüksektir, yavaş hareket etmesine rağmen iyi derecede hasara sahiptir. Bununla birlikte öldükten sonra 2 tane ufak Golemite ortaya çıkmaktadır.

Oldukça yüksek cana sahip olması nedeniyle Golem, hasar gücü yüksek olan Prens gibi kartlarla bir arada kullanıldığında etkileyici bir strateji oluşturulabilmektedir. Golem ile mücadele etmek için hava birliklerini kullanmayı düşünebilirsiniz. Çünkü Golem öldüğü zaman 2 ufak Golemite ortaya çıkmakta ve bu sırada etrafına ufak miktar da olsa alan hasarı vermektedir.

8 Comments

 1. Eren Can
  • Kaan Karadeniz
  • Kaan Karadeniz
 2. RRRR
  • Kaan Karadeniz
 3. Arda
  • Kaan Karadeniz

Leave a Reply

Reklam engelli...

Bu site ziyaretçilerine rahatsız olmayacakları alanda reklam göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen siteye destek olmak için reklamlara izin verin.

Refresh