Clash Royale Aralık 2018 güncellemesi: 5 önemli detay

clash royale aralık 2018 güncellemesi

Yıldız Seviyeleri ve Global Turnuvalar ilgini çeker mi? Aralık 2018 güncellemesinin getirdiklerini özet halinde hemen öğrenebilirsin.

Aralık 2018 tarihinde getirilen güncelleme Yıldız Seviyeleri, Global Turnuvalar, Yeni Kart ve Devam Edilebilir Mücadeleler gibi yeni özellikleri içerdi. Ayrıca oyuna bir dizi ufak yenilikler eklendi. Bu değişikliklerin oyuna etkisini merak ediyorsan aşağıdaki başlıkları kontrol edebilirsin.

5. Devam Edilebilir Mücadeleler

Bunun ne anlama geldiğini merak ediyor olabilirsin. Oldukça basit bir şekilde açıklamaya çalışayım. Arada sırada oyuna eklenen ufak çaplı mücadele etkinliklerinde artık kaldığın yerden devam et gibi bir seçenek yer alacak.

Böylece etkinlik kapsamında elde etmiş olduğun kaybetme miktarlarını silebilecek ama kazanma miktarlarını muhafaza edebileceksin. Bu sana etkinliklerden daha fazla ödül kazanma imkanı sunabilecek. Elbette her şeyin yine senin elinde olacağını unutmamalısın. Ne kadar iyi oynarsan o kadar fazla ödül kazanırsın.

4. Yeni Kart

Yeni kart yakında oyuna eklenecek ama kimsenin ne olduğu konusunda en ufak fikri yok. Sadece yapılan açıklamalar üzerinden çeşitli tahminler olduğunu söylemek mümkün. Bu kartın nasıl bir kart olduğunu çıktığı zaman öğreneceğiz ama umarım uğraştırıcı bir kart olmaz.

Söylediğim gibi yeni kartla ilgili herhangi bir ipucu yok. Bazıları bu kartı Koçbaşı kartına benzeyeceğini belirtse bile elde henüz hiçbir kanıt olmadığı için net yorum yapamıyorum. Kart netleştikten sonra en iyi desteleri sitede paylaşmaya çalışacağım.

3. Kart Takası ve Kart Bağışı

Kart bağışı sisteminde yapılan değişikliği hiç ama hiç beğenmedim. Normalde maksimum seviyeye çıkardığın kart olduğunda o karttan yenilerini elde edince karşılığında altın vermekteydi. Bu sistem biraz değiştirildi ama oyuncular ekstra altın kazanmaya devam edebilecekler.

Kart takası konusunda önceden tek bir tarafın jeton sahibi olması yeterliydi. Artık takası yapmak isteyen her iki tarafın da jeton sahibi olması gerekecek. Bu biraz takasları zorlaştıracak ancak söylendiğine göre artık yapılan klan savaşlarından gelen jeton ödülleri çok daha fazla olacak.

2. Global Turnuvalar

Turnuva sistemi yeniden tasarlandı ve artık çok daha fazla ödül dağıtacak duruma getirildi. Global turnuvalar düzenli olarak gerçekleştirilecek ve ödüllere ücretsiz bir şekilde ulaşılabilecek. Elbette tüm ödüller gösterilen performansa göre farklılık gösterecek.

Bir global turnuva sona erdiğinde bonus ödül elde edilebilecek. Tabi bunun için önce biraz yeşil taş harcamak gerekecek. Buna rağmen ödül sisteminin ve turnuva sisteminin değişmiş olması sevindirici diyebilirim. Biraz tadını çıkarmak gerek.

1. Yıldız Seviyeleri

Bu yenilik aslında bir şekilde gelecekti ama nasıl olacağı pek kesin değildi. Kartlara yeni görünümler kazandırmak artık mümkün olabilecek. Bunun için kral kulesi seviyesinin 13 ve kart seviyesinin maksimum olması gerekecek.

Kart yükseltmeleri ve kart bağışları yaparak yıldız puanları kazanabilirsin. Böylece kazandığın yıldız puanlarını kartların için kozmetiklerde kullanma yoluna gidebilirsin. Bunun ne kadar gerekli bir değişiklik olduğunu bilmiyorum ancak oyuna biraz renk katacağı kesin.

Aralık 2018 güncellemesi ile aklına takılan herhangi bir soru var mı? Sorularını yorum yaparak bana ulaştırabilirsin. Bununla birlikte güncelleme hakkındaki düşüncelerini yorum yaparak dile getirebilir ve yazımı beğendiysen arkadaşlarına paylaşabilirsin.

You may also like...

10 Responses

 1. Enes dedi ki:

  12 lvel im max domuz var yıldız seviyesine gelemezmi gelse nasıl olacak

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Hayır gelemez. Bunun için 13 olman şart. Görünüm değişiyor sadece. Onun dışında pek bir şey yok.

 2. SametReyis dedi ki:

  SİTENİN BİR KLANI VAR MI?VARSA SINIR KAÇ KUPA?

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Önceden vardı ama klanı dağıttım. Çünkü giren sürekli çıkıyordu, kimse bağış yapmıyordu. Biraz zaman kaybı olduğu için klan dağıtıldı.

 3. EMRE GÖKBULAK dedi ki:

  abi şunu anlamadım ;Devam Edilebilir Mücadeleler

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Çok basit. Şu an başlamış olan bir etkinlik var. O etkinlikte tüm haklarını kaybetmiş olsan dahi kaldığın yerden devam edebiliyorsun.

 4. Cahit Furkan ULAŞ dedi ki:

  Bu yeni gelen sandık Süper Büyülü Sandığın yerine geçmesi nasıl bir durum oluşturdu. Bir de bu sandık rotasyonunda o sandığı kazanma ihtimalimiz olacak mı ? (Süper büyülü sandığın yerine yenilenmiş hali ile geçti diye tahmin ediyorum.) Şimdiden Teşekkür Ederim.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Maalesef bu sandık rotasyon içerisinde yok yani kazanma şansı artık rastgele veya etkinlik üzerinden olacak. Bu anlamda oyuncular için bir kayıp olduğunu söyleyebilirim.

 5. Mehmet Yasin dedi ki:

  İlk okuyuculardanım 🙂 Sizce buz büyücüsü hakkında yapılan değişiklik iş görür nitelikte mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir